Wordpress Hız Kazandırma Eklentileri Nelerdir!

wordpress-hiz-kazandirma-eklentileri-nelerdir

Siteleriniz hazırlarken en iyi özelliklerde eklentilerden faydalanmış olmanız çok işinize yarayacaktır.

1-) WP Fastest Cache eklentisi

Her web sitesinin hızlı açılması için dahili CACHE (Çerez) sistemi olması önemlidir.Kodlama kısmında veritabanı ve sorgulama kısımlarını sürekli tekrar etmek yerine bir anda tüm işleri halledebilmenizi daha sade bir şekilde kod çalıştırmanızı sağlayacaktır.. Bu da açılış hızını önemli ölçüde etkileyecektir.Siteninin yüklenme zamanını oldukça etkileyecektir.

2-) WP Smush eklentisi

Web sitenize yüklediğiniz resimlerin boyutlarını sürekli optimize edemezsiniz. Özellikle kB si oldukça büyük oaranlarda olan içeriklerin daha geç yüklenmesi onu daha geriye çekebilmek adına yeterli olabilecektir. WP Smush, sizler için resimleri çözünürlüğünü bozmadan en ideal boyuta küçültür ve hızlı yüklenmesini sağlar.Yani bir nevi site içi optimize sağlayarak siteyi olabildiğince hızlı bir biçimde en hızlı koşullarda yüklenmeler sağlayarak hız kazandıracaktır.

3-) Gzippy eklentisi

Bu eklentiyi kurudktan sonra dosyalarınız için en iyi çözümleri de beraberinde sunmuş olacaksınız.Baktığımız zaman bizlere en ideal sonuçları elde edebilmemizi sağlayacaktır. Gzippy eklentisi, sistem ve tema dosyalarınızı minimum düzeye optimize eder ve hızlı açılış sağlar.Yani sitenizde dosya boyutlarınız ne ladar küçükse daha çabuk yüklenecektir.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR