Mersin Web Tasarım

mersin-web-tasarim

Web tasarım ya da web geliştirme, tabir üzerinden ayrı olsa da özde tek bir farkla ayrılırlar.Web geliştirme bu noktada daha doğru bir tabir olsa da sektör dışında çok kabul görmüyor ve daha ziyade sitenin arka planının geliştirilmesi anlamında kullanılıyor. Aslında web geliştirme ve web tasarım arasındaki ayrım teknik konulara yatkın olup olmamanızla ilgili. Tasarım aşaması dahi teknik bilgi ve birikim gerektiren bu iş dışarıdan basitçe web tasarım olarak tanımlanabiliyor. Özellikle koda elini bulayan insanlar da bunu basit basite indirgenmiş bir tabir olarak görüp web geliştirme tanımını kullanmayı seviyorlar. Mersin web tasarım firmaları içinde yer alan firmamız digiworks team olarak bizler her iki tanımı da kullanıyoruz.

    Buradaki karışıklığın bir sebebi de web tasarımın/geliştirmenin ne klasik eski usül yazılım geliştirme kategorisine girmesi ne de klasik usül grafik tasarıma banzemesi. Bu yüzden genelde grafik tasarımcılar web tasarımı konusunda yetersiz kalıyor, klasik yazılımcılar da web teknolojilerine kolay kolay adapte olamıyorlar.

    İnternet makine-insan,insan-insan arası gerçek zamanlı etkileşim ve kullanıcı katılımını içeriyor. Bu da klasik yazılım ve tasarım anlayışını Mersin web tasarım firmalarını tasarım konusunda yetersiz kılıyor. Planlı ve teknolojiye uygun tarzda gitmek bir adım önde olmanızı sağlıyor.

    Tasarım için önce müşteri ihtiyaçlarını belirledikten sonra bu ihtiyaçlara nasıl bir çözüm sunulacağı belirlenir. Daha sonra bu çözüme ulaşmak için plan yapılır ve sistemin genel bir tasarımı ortaya çıkar. Daha sonra web sitesinin ön yüzünün tasarımı yapılır. Bu tasarım basitçe ifade etmek gerekirse resimlerden ibarettir ve kodla ifade edilmiş bir hale gelmesi gerekir. Genelde html ve css kullanarak sabit içerikli sayfalara dönüştürülür. Daha sonra güncellenebilir bir yapıya kavuşması için veri tabanı ve programlama dili yardımıyla arka plan geliştirilir. Bu aşama yönetim panelini ve sitenin dinamik yapıya kavuşturulmasını kapsar. Son olarak da testler yapılır ve yayına alınır. Aslında test burada anlattığımız bütün süreçlerde yapılır. Daha sonraki süreçte güncellemeler ve bakım yapılır. Doğru web tasarım firmasını seçmek adına, Mersin web tasarım firmaları arasında yetkin olan Digiworks team'i tercih etmelisiniz

 

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR