Kullanıcıların Yazılarınızı Severek Okumalarını Nasıl Sağlarsınız?

kullanicilarin-yazilarinizi-severek-okumalarini-nasil-saglarsiniz

İnsanların web siteleri için içerik üretmelerinin veya başka bir deyişle blog yazmalarının farklı nedenleri olabilir. Kimisi için yazmak güzel bir beyin jimnastiğiyken, kimisi için de günün birinde yazmış olduğu yazılarla hatırlanmak ve mümkünse ödüller almak anlamına gelebilir. Hatta bu noktada bazı yazarlar için blog yazmak boş zamanlarını değerlendirdikleri bir hobiden daha fazlası olmazken kimisi için de geçimini sağladıkları en önemli maddi kaynaklardan bir tanesidir.

Sebebi her ne olursa olsun içerik üretmek veya blog yazmak; içerisinde bulunduğunuz bir olayı veya durumu tamamen kişisel düşünceleriniz doğrultusunda herhangi bir kurala veya yönergeye bağlı kalmadan ifade edebilmenizi sağlayan yegane yolların başında gelmektedir.

Her ne kadar kişisel düşüncelerinizi veya fikirlerinizi blog yazılarınız üzerinde diğer insanlarla paylaşıyor olsanız da bir süre yavaş yavaş yazmaya olan tutkunuzun sizi terk ettiğini göreceksiniz. Bunun en büyük nedeni de şüphesiz ki kendinize sık sık soruyor olduğunuz “Yazdığım blog yazıları neden okunmuyor?” sorusu olacaktır. Eğer tam olarak siz de bu noktaya geldiğinizi hissediyorsanız; kalpleri acıtan ve veda niteliği taşıyan son blog içeriğinizi yayınlamadan önce durun ve tekrar düşünün derim. Çünkü birazdan sizlerle paylaşacağım öneriler sayesinde insanların severek okuyacağı ve yaptığınız işi takdir etmelerini sağlayacak blog içerikleri üretebilirsiniz.

Ne Yapmalısınız ve Nelere İhtiyacınız Var?

Bu yazıyı meraklı gözlerle okumaya başladıysanız, öncelikle size vermek istediğim dersin; bir yazıyı yazarken hedef kitleniz üzerinde nasıl bir etki bırakmanız gerektiği konusunda sizleri bilgilendirmek olduğunu unutmayın. Eğer bir hedef kitle için değil de sadece kendiniz için yazıyorsanız, mümkünse yazımın bu bölümünden sonrasını okumadan sayfanın sağ üst tarafında yer alan çarpı butonuna basın ve yavaştan kaybolun. Çünkü amaçsız bir şekilde sadece kendiniz için yazıyorsanız, emin olun ki takdirini kazanacağınız tek kitle hayatınızın ilerleyen dönemlerinde belki sahip olacağınız torunlarınız olacaktır.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR