2016 Ve 2017 İçin Penguen Tahmimlerimiz

2016-ve-2017-icin-penguen-tahmimlerimiz

2014 yılının sonlarında Google, en yeni Penguen güncellemesini yayınladı ve panikledi ve sonra bir çok rahatlama yaşadı. Güncelleme, bir yıl sessizlikten sonra ilk kez gerçekleşti ve birçok insan SEO dünyasına büyük bir sarsmaktan korktuğu için kafaları çevirdi.

Ortaya çıktığımız gibi, bu Penguin güncellemesi aslında çok küçük ve ingilizce sorguların küçük bir bölümünü etkiledi. Hiçbir algoritmik güncelleme değildi; Aslında sadece bir veri yenilendi. Daha önce Penguin tarafından cezalandırılan bazı siteler, sıralamalarının uzun süredir geri döndüğünü gördü. Diğerleri belki de ilk defa uygulanan yeni cezalar gördüler. Arka uçta Google'ın verileri nasıl yorumlayanıyla ilgili hiçbir şey değişmedi; Değiştirilen tüm veriler yorumlanırken yapılan bir güncellemeydi.

Bu, göreceli olarak yeni bir başlangıçla 2015'e girmemizi sağlar. Bir veri güncelleme işlemi tamamlandı, ilk iş uzun sürdü. Gelecek ne gösterir?

Çok Fazla Beklenti
İlk Penguen algoritması, SEO dünyasına büyük bir sarsıldı. Bağlantıların nasıl hesaplandığına dair büyük, endüstri sarsıcı bir değişiklikti ve backlink inşası ve misafir postalama değerinin neredeyse tamamen yok edildiği anlamına geliyordu. Bununla birlikte, sonraki güncellemeler yıkanmış bir şeydir.

Demek istediğim bu. Google güncellemelerinin Moz geçmişine bir göz atın . Penguenin tüm örneklerini bulun. Hepsinin benzer eğilimi nasıl olduğunu görüyor musun? Bir sürü hype, bir çok beklenti ve webmasterlardan korkan Penguen'in sitelerini yok ettiği konusunda korku var. Daha sonra, güncelleme ne zaman yayılır, daha az etkili olur ve beklenenden daha az yaygındır.

Penguin, o zaman, yüksek beklenti ve düşük dağıtımdan oluşan bir algoritma. Birçok web yöneticisi için en kötü yanı ne kadar nadiren güncellenir. Bir Penguen cezası ile sıkıştığınızda, cezaya yol açan sorunları derhal çözerseniz bile, aylar boyu sıkışabilirsiniz.

Bu bir sorundu ve Google bunu fark etti. Algoritmayı ayrı tutmak ve veri güncellemelerini her 6-12 ayda bir itmek yerine Google, çok daha düşük seviyeli ve devam eden bir yaklaşıma karar verdi.

Panda'nın bir bütün olarak Google Motoruna nasıl entegre edildiği gibi, Penguen devam eden bir tedavi almaktadır. Her birkaç ayda bir düzenli olarak yapılan güncellemeler yerine, Penguen ayarlamaları sürekli ve devamlı olarak yapılacaktır .

Bu iki şey demektir. Birincisi, Penguin burada kalıyor ve her yerde webmasterların omuzlarında duran sürekli bir varlık olacak. İkincisi, Penguen cezası çok daha az tehlikeli olacaktır. Sonuçta, şimdi yalnızca aylardan ziyade haftalarca cezalandırılmış vakitlere bakıyorsunuz.

Google, Penguin'i Motor'a sıkıştırıyor mu yoksa hala daha tutarlı güncellemeler alıyor ve ayrı bir varlık mı? Şu an itibariyle Google demedi.

2015 ve 2016 Tahminleri
Önümüzdeki iki yıl içinde Penguin'in kapsamı ve yönü hakkında bir kaç tahminim var.

Google Motor olan toplamına eklenecektir. Önceden Panda gibi Penguin de başarılı olduğunu kanıtladı ve kalıcı bir şekilde eklenecek. Veri yenilenmesini gerektirmez; Canlı indeks ile çalışacak.
Bu olmadan önce bir daha büyük güncelleme olacak. Aslında bunun gerçekleştiği aynı güncelleme olabilir. Penguen şeyleri sallamakla bitmedi ve sanırım Google, yolumuza bağlı olarak birer eğrilik daha atacak. Bilmediğim, ne tür bağlantılar hedeflemek olacak? Zaten yerinde olan kısıtlamaları sıkılaştıracak mı, yoksa güç dengesini yine de değiştirecek mi?
2016 sonuna kadar, Penguin sonradan düşünülmüş olacak. Bağlantıları ele alma biçimi "yeni normal" ve büyük bir şey olmazsa, önümüzdeki büyük değişiklikler yolunda pek bir şey olmayacak. Google, yıllardır süren bağlantıların etkisinin yavaş yavaş gerilemesine devam edecek. Penguin'in etkisi olarak tıpkı şeyleri olduğu gibi düşünmeyiz.
Penguen adı iki yıl içinde kaybolabilir, ancak bağlantıların etkisi tamamen olmayacak. İyi bağlantılar hala etkili olacak ve kötü bağlantılar bir siteye zarar verecek, ancak bu cezadan kurtulmak daha kolay olacaktır. Sadece orta alanın genişlemesini bekliyorum ; Kötü bağlantılar zararlı olmaya devam ederken, iyi bağlantılar olumlu etkilere sahip olmak için daha iyi olmalı.

Sahip olduğum bir tahmin daha var, ancak bu konuda biraz daha az firma var. Google, bağlantı sorunlarıyla başa çıkmanın ne kadar zor olduğunu ve Penguin sorunlarını uzatarak bir sürü şikayet aldı. Reddetme aracı bir seçenektir, ancak Google'ın kendisi bunun bir son çare olarak belirtmektedir. Sanırım önümüzdeki iki yıl içinde, Google, web yöneticilerinin negatif bağlantılarla uğraşmasına yardımcı olacak yeni bir yöntem sunacaklarını düşünüyor. Ne olacağını ya da ne zaman çıkacağını hiç bilmiyorum.

Devam Eden Penguen Sorunuyla Başa Çıkma
Penguen Sorunları

Penguen ile başa çıkma yolu değişmeyecek. Değişecek olan şey bunun ne kadar etkili olduğudur. Geçtiğimiz yılın sonuna kadar, Penguen'i yatıştırmak için değişiklikler yaptığınızda, sıralamanızda herhangi bir değişiklik görmeden haftalar veya aylar geçebilir. Bu, verilerin yenilenmesinden kaynaklanmıştır; Penguin veriyi alana kadar, işledi ve ana sıralamaya itti, değişikliklerin gerçekleşmedi.

Canlı dizini kullanan algoritma ile Penguin, çok daha makul bir zaman aralığında değişikliklere cevap verebilecek. Bu nedenle, Penguin cezalarına her zamankinden daha fazla cevap vermek daha değerli olacaktır. İşte böyle devam etmeyi öneririm.

Öncelikle, bir süre kullandıysanız, bir avuç araç kullanarak geri profilinizi çekin. Bu listeleri mümkün olduğunca karşılaştırın ve sitenize yönlendirilmesini istemediğiniz bağlantıları belirleyin. Bağlantıları kursanız veya birisi size karşı bir Olumsuz SEO saldırısı başlattıysa bu önemli değildir; Varolduklarından kaldırmak için işaretleyin.
Eğer bağlantılar listesi kaldırılması gerekir sonra başlamak bunları kaldırmak için çalışıyoruz . Bağlantının bulunduğu yere ait bir e-posta hazırlamakla başlamalı ve söz konusu sitenin webmasterine göndermelisiniz. Ne kadar düşük kaliteye sahip olduğunuza bağlı olarak, takip etmelerini veya bağlantıyı kaldırmalarını isteyin.
Elbette, bir çok web yöneticisi cevap vermeyecektir. Bir sonraki adım, listenizi Google'ın Reddetme aracına götürmek olacaktır. Bu aracı son çare olarak kullanmaktan kaçının, ancak kullanmaktan korkmayın.
Webmaster parayı isterse, düşünün. Bazıları, makul olan basit bir 20 $ isteyecektir. Diğerleri fahiş ücret talep edecek. Karınızı iş finansmanınıza dayalı olarak yapın.
Son olarak, koruyun. Penguen devam eden bir kural uygulayıcı olacak; Kurallara uyduğundan emin olun. Geri bağlantı profilinizi aylık olarak çekmeye çalışın ve gördüğünüz yeni negatif bağlantılara karşı işlem yapın.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR