Rüyalarımızı Kontrol Altında Tutan Teknolojiler!

ruyalarimizi-kontrol-altinda-tutan-teknolojiler

Her gece uykumuzda hipnogogia olarak bilinen bir aşamadan geçeriz. Bizle bazen farkında olmadan bilinçaltımızın biz yönetebilmesinin de etkisini hissetmeye ve anlamaya çalışırız.Uyku durumu olarak bile ifade edilmekte zorlanan bu durumun yaratıcılığı etkilediğini düşünen MIT araştırmacıları, yaratıcılığınızı artırmak için süreyi uzatmanın bir yolunu buldular.


Bu hormonal değişimi incelediğiniz zaman ortaya başka bir belirti çıktığını da söylüyor olmak mümkün. Uyku ile uyanıklık arasında kaldığınız bu durumda, gerçekle karışık halüsinasyonlar veya mikro rüyaları deneyimlemiş olabilirsiniz. Özellikle günün belli saatlerinde geçirmiş olduğunuz uyku seansları baz alındığında bizi zor durumda bırakmış olduklarını da anlayabilmemiz için yeterli bir sebep ortaya çıkmış oluyor.

Öyle ki durum hakkında anlatılan en akılda kalıcı örneklerden biri ülü bir bilim adamının durumudur.Rüyaları kontrol altında tutabilmek amacıyla da bunları göz önünde bulundurabileceğimizi de belirterek bunların teknolojimizi de hızla ilerletecek bu yeni teknolojiyi mutlaka denemeliyiz.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR