Play Store Lite ve Go Sürümlerini Önermeye Başladı Bile!

play-store-lite-ve-go-surumlerini-onermeye-basladi-bile

Google, geçtiğimiz aylarda Android Go platformunu duyurmuştu. Bu sürümle gelen uygulamalar daha çok donanımsal olarak çok yeterli olmayan telefonlarda çalışıyordu. Android’in uygulama mağazası Play Store üzerinde kendini yavaş yavaş göstermeye başlayan Go uygulamaları için bugün yeni bir adım atıldı.

Mağaza uygulamaların  iki ayrı sürümünü önermeye başladı bile.Mesela Facebook uygulamasını yüklemek isteyen ancak donanımı yeterli olmayan bir android telefonu olan kullanıcılara Facebook’un Lite uygulaması öneriliyor. YouTube uygulamasında ise; uygulamanın Go sürümü bulunduğu için direkt olarak YouTube Go uygulaması öneriler kısmında çıkmaya başladı bile.


 
Bu yeni gelen sürümlerle kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlanacak?
 
Play Store’daki uygulamaların Lite sürümleri, ana uygulamaya göre daha az yer kaplıyor. Ayrıca telefonunuz yavaşlamıyor ve ram açısından belli bir alanı serbest bırakarak etelefonunuzdaki kasılmaları önlüyor. Ancak isminden de anlaşılacağı gibi Lite sürümlerde bazı özelliklerden kullanıcılar mahrum bırakılıyor. Yine uygulamalara bakacak olursk facebook, youtube gibi uygulamalar için düşük KB'li hizmet vererek onların daha iyi deneyimlere sahip olmasını amaçlıyor.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR