Microsoft Bir Zamanlar Tahtada Yazı Öğretiyordu!

microsoft-bir-zamanlar-tahtada-yazi-ogretiyordu

Görev yaptığı Gana kentinde öğencilerine kara tahtadan bir şeyler öğreten öğretmenin fotoları bir çok kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Fotoğrafların giderek yayılmasıyla microsoft durumu farkederek okula bilgisayar göndermeyi teklif etti.

Kumasi kentindeki bir okulda çekilen fotoğraflarda, öğretmenin kara tahtaya Microsoft Word programının ekran görüntüsünü detaylı bir şekilde çizdiği görülüyor.

Richard Appiah Akoto adlı öğretmen,ekranda gördüğü simgeleri tahtanın üzerine yansıtmaya çalışıyor.

Sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğraf ile birçok yorum alarak binlerce kullanıcının dersine şahit olmasını sağladı ve gana okulunda klasik bir teknoloji dersi diyerek altını çizmeyi de ihmal etmedi.
Akoto'nun mesajı ve fotoğraflar, binlerce sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılarak yayıldı.

Şubat ayı ortasında yaptığı paylaşımın ardından birçok sosyal medya kullanıcısı öğretmeni görevine bağlılığından ötürü tebrik etti.

Rebecca Enonchong adlı girişimci geçen Pazar günü Microsoft Africa'ya tweet attı ve "Eminim bu öğretmene uygun bir kaynak sağlarsınız" yazdı.

Bu fotoların giderek yayılmasıyla microsoft okul için bağış yapacağına dair söz vermeyi de ihmal etmekten çekinmedi.

Microsoft Africa'nın tweet'inde "Eğitimde dijital dönüşümü gerçekleştirmek üzere öğretmenleri desteklemek, yaptığımız işin özünde yatıyor. Owura Kwadwo'ya ortaklarımız aracılığıyla bir bilgisayar göndereceğiz ve eğitim materyallerimize ücretsiz erişim vereceğiz" denildi.

Öğretmenin çalıştığı okulda yaklaşık 2011 yılından bu yana bilgisayar yok.

Akoto "Facebook'tan fotoğraf paylaşmayı seviyorum. Bu fotoğraflarında bu kadar çok ilgi çekeceğini tahmin etmezdim" dedi.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR