ARI ile Güvenlik Hatsafhada!

ari-ile-guvenlik-hatsafhada

ASELSAN şirketinin tasrlamış ve üretmiş olduğu ARI, çift kamera yani hem gece hemde gündüz çalışan teknolojisi sayesinde bir hayli güzel imkanlar sunabilmeyi de başarabiliyor.Otomatik özellikleri sayesinde günün her saatinde güvenlik en yüksek seviyeye çıkarılmış.
 Milli imkanlarla üretilen Arı'yı kullanan personeller özel eğitim alıyor.En iyi hava araçlarından biri olacak olan arı havada sabit kalarak bir çok yönden gizli görüntüler alabilmeyi de becerebiliyor.

Havada 2 saat kalması ve menzilinin 15 km olması sebebiyle karakol ve üs bölgelerinin korunmasında da önemli rol oynuyor.ARI-1T Döner Kanatlı Mini İnsansız Uçan Sistem her türlü keşif ve gözetleme görevlerini başarıyla yerine getirebilen, 


askeri standart­larda bir sistemdir.Genlde başarağı görevlerin önecesinde ve sonrasında daima göreve hazır bir şekilde beklemekte. Yaklaşık 15 km ye kadar uzak ölçümlerlerle yer kotrol sistemini de hızlı bir şekilde geçebiliyor. ARI-1T Sistemi 2 adet Hava Platformu, 1 adet Taşınabilir Yer Kontrol İstasyonu ve 1 adet Yer Veri Linki Sisteminden oluşmakta. 
Tamamen otonom görev yapan sistemde Döner Kanatlı Hava platformu düz uçuşun yanı sıra dikey kalkış ve iniş yapma, askıda kalabilme özelliğine sahip olup deniz seviyesinden 10.000 ft irtifaya kadar görev yapabilmekte. 
Ayrıca her türlü hava koşulunu gözetmeksinizin alçalış ve yükseliş hareketlerini de kontrol altında tutabilmekte üstün bir performansa sahip olan bu aracın ülkemize güvenlik açısından oldukça yararlı olacağını da düşünmekteyiz.

Sinem  Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR