Amazon’dan Yeni İnternet Tarayıcısı!

amazondan-yeni-internet-tarayicisi

Amazon tüm Dünya'da en çok bilinen şirketlerden bir tanesi ve ticaret konusunda da ülkemize girmeye çalışması ile tanınıyor Şimdi geliştirmiş oldukları yeni bir teknolji kapsamında android işletim sistemleri olan telefonlar için sanal mağazalarda paylaşılan bir tarayıcı ile artık oradan dağtım yapılacak ve uygulama indirilecek. Boyutu ile oldukça az yer kaplayan bu tarayıcı, gizlilik ve veri tasarruf modları ile ön plana çıkıyor.Kullanıcıları arasında çok sevileceği konuşuluyor.


Depolama alanı ve veri tüketimini en düşük seviyede kullanmayı hedefleyen bu tarayıcı, sadece 2 MB büyüklüğünde yer kaplıyor.Bu yüzden telefonlarınızda gereksi yere ram harcamamış oluyorsunuz.Telefonunuzun çalışma sistemini etkilemiyor. Şimdilik sadece Hindistan’da kullanıma sunulan Internet: fast, lite, and private isimli tarayıcı, Android 5.0 ve üzeri cihazlarda çalışıyor.
 

 
Lite yapısı ile bir çok otomatik özelliği de destekleyebilecek nitelikle güvenlik oldukça önemseniyor ve herşey kontrol altında tutulmaya çalışılıyr diyebiliriz.Tabi tarayıcının kullanımında henüz bir optimize sistemi mevcut değil bunları yaparken internetinizin hızlı olup olmaması da önemli bir etki arz etmekte diyebiliriz. İnternet hızları yavaş gelişmekte olan ülkeler için geliştirilen bu tarayıcı henüz ülkemizde kullanılmıyor.
 

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR