Sosyal Medyanın Esiri Olmayın!

sosyal-medyanin-esiri-olmayin

Günümüzün en çok tartışılan konularında bir tanesi soyal medya bağımlılığının insanları ne derecede etkisi altına almış olduğu konusudur.Çok değişik tartışmaları da beraberinde getirilen bir unsur.Yapılan çalışmalar da sosyal medya üzerinde önemli bir rol teşkil edebiliyor.
Medical Express'in haberine göre Binghamton Üniversitesi psikologları, insanların hangi kişisel özelliklerinin sosyal ağlara bağımlılığın ortaya çıkmasını kışkırttığını saptamak amacıyla birçok öğrencinin katıldığı bir araştırmaya imza attı.


Beklentilerin aksine, bu sorunu genelde rahat iletişim kuran ve hedefe odaklı kişiler yaşıyor.Teknoloji ve internet kurbanı olmak tamamiyle farklı onular bağlanıyor.Gençlerdeki duygusal dengesizlerin en büyük nedenleri arasında gösteriliyor.
Bu özelliklerin kombinasyonu insanı zamanının büyük kısmını internette geçirmeye zorlayabiliyor.Bazı unsurlardan bir kaç tensinin önemi gerçektende çok büyük.
Diğer yandan bilim insanları, hedefe odaklı insanların sadece açık bir şekilde nevrotik olmaları veya rahat iletişim kuran kişiler olmaları durumda sosyal ağlara bağımlı olabildiğini kaydetti.Araştırmanın getireceği sonuçların da yeterli olmadığı amaçlarına tam anlamıyla ulaşmadıkları da söyleniyor.

Sinem  Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR