Pazarlamanın Kalbi Sosyal Medya

pazarlamanin-kalbi--sosyal-medya

Dijital  pazarlamada en önemli rol oynayan unsurlardan bir tanesi sosyla  medya.Tanıtım ve reklemlerın yanısıra bir çok kullanıcının bu paltformlarda aktif olması bir hayli avantaj sağlamakta.

Günümüzde artık sosyal medyada olmak veya olmamak; genel anlamda “var olmak ya da olmamak” gibi bir şey.Özellikle büyük işletme sahiplerinin en çok kullandığı ve bolca kullandığı geniş bir reklam yeri.

Pazarlamanın kalbi dediğimiz sosyal medya neden bu kadar  önemli bir yere  sahip gelin hep  beraber inceleyelim

1- İşletmenize ilgi duyacak tüm kullanıcılar sizin müşteriniz olabilirler hatta size ulaşabilmeleri bir o  kadarda kolaydır.
Bu yıl rakamları incelediğimizde facebook uygulamasının milyarlarca linkedin instagram gibi uygulamaların ise yine 2 milyara yakın kullanıcısı var potansiyel müşteriniz bolca olur.

2- Hedeflere kolay ulaşma ve bir çok insana bir anda ulaşabilme
Bu firmalar ve platformlar sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunun farkındalar ve bir  çok veriyi de bu gibi uygulamalardan topluyorlar.  Sadece Facebook’un her bir kullanıcı için 1.000’in üzerinde veriye sahip olduğu tahmin ediliyor.Bu araçlar genelde işyerilerini  ayak tutmaya yeterlidir.

3- Markanın tutulması 
Özellikle büyüm adaklı  olan markalar müşterilerden takipçiler kazanarak potansiyelliğini ve bilinirliliğini arttırmaktadır. 
Bu sayede yüksek reklam harcamalarına gerek olmaksızın İngilizce “top of mind” denilen “sürekli akılda kalma, akla gelen ilk marka olma” olgusu başarılabilmektedir. 
Fotoğraflar,,içerikler ile sürekli tanıtım yapılmaktadır bu sayede müşteriler daha iyisi için markaya bağlı kalmakta ve alışverişlerini devam ettirmekteler.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR