WordPress Bakım Modunda Kalma Sorunu Nasıl Çözülür ?

wordpress-bakim-modunda-kalma-sorunu-nasil-cozulur-

WordPress içerik yönetim sistemi ile yönetmiş olduğumuz internet sitemizde zaman zaman sorunlar yaşayabiliyoruz. Bunların en başında ise maalesef ki WordPress güncelleme yaparken takıldı sorunu gelmektedir. Bu içerik yöntem sistemini kullananların pek çok sık karşılaştıkları, sorunun çözümünü bildikten sonrasında ise rahata eriştikleri pek korkulmayacak bir hatadır.

Güncelleme yapar iken WordPress kendini bakım moduna alır ve internet sitenize gelen kullanıcılara “Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Birkaç dakika içinde tekrar kontrol edin” gibi bir yazı gösterir. Fakat eğer sizin siteniz bu yazıda takılmış ve siz dahi admin paneline giremiyorsanız korkmayın. WordPress bakım modunda kaldı sorunu çözümü çok basit bir işlem olacaktır. Bu hatanın neden kaynaklandığı ise pek bilinmese de genel olarak internet sitenizi barındırdığınız sunucudan kaynaklı olmaktadır.

WordPress Bakım Modunda Kalma Sorunu Nasıl Çözülür ?

WordPres bakım modunda kaldı hatası ile karşı karşıyaysanız eğer yapmamız gereken işlem ise aslında çok basit ve saniyeler içinde bitecek bir işlem olacaktır.

    FileZilla yada benzeri FTP programı ile internet sitenizin sunucusuna bağlanın.
    “public_html” klasörü içine giriniz.
    Bu klasör altından “.maintenance” adlı dosyayı bulup silin.

Artık WordPress bakım modunda kaldı hatasını çözmüş bulunuyoruz. Bundan sonrasında ise yapmamız gereken işlemler sadece admin panelimize girip kalan güncellemeleri bitirmek ve bir sorun olup olmadığına bakmak.

Bazı durumlarda veritabanı güncel değil hatası ile karşılaşabilirsiniz fakat bu hata bizlere hiç bir şekilde engel olmayacaktır. Admin paneline giriş yaptıktan sonrasında ise bu hatayı aldığınız yerde “Veritabanını Güncelle” butonu çıkacaktır. Bu butona basarak veritabanınızı güncelleyebilirsiniz.

Artık başarılı bir şekilde WordPress bakım modu takılma sorunu çözümünü halletmiş bulunduk. Bundan sonrasında ise böyle bir hata ile karşılaşmamız durumunda tek yapmamız gereken işlemin internet sitemizin dosyaları arasında bulunan bakım dosyasını silmek olacaktır.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR