Siteleriniz Seo'ya Uygun Hale Getirebilmek İçin Yapmanız Gerekenler!

siteleriniz-seoya-uygun-hale-getirebilmek-icin-yapmaniz-gerekenler

E-Ticaret rakip analizleri ve kendi sitenizin Google aramalarında daha dikkat çekici hale getirilmesi konusunda neler yapıyorsunuz? Bu akalede size sitenizin popülerliğini ve hit oranlarını arttıracağınız bir kaç öneride bulunmak istiyorum. Sitenizi kullanıcılara yakınlaştırmanız çok önmelidir yani arama motorlarının algoritmalarına uyum sağlamayı bırakmalısınız.


1-Sitenizde Sattığınız Ürünlerin Başlık Kısmı
Rakiplerinizde ve sizde olan ürünler için aynı ürün başlıklarını kullanmamaya dikkat edin. Klasik başlıklardan kurtulabilmeniz gerekmektedir.Ürünlerinizde daha çok kullanıcıların dikkatini çekebilceğiniz farklı isimler bulmalısnız.

2- Mağazanızdaki Ürün Açıklamaları
Ürünlerinizin içeriklerini özgün ve hiç bir yerde olmayan içeriklerle zenginleştirin. Özellikle farklı katagorilerde ürünler satan mağazalar ve e ticeret siteleri için oldukça faydasını görecekleri bir durumdur. Burda arama motorlarından daha çok kullanıcınızı düşünün. Her sitede aynı içerikle karşılaşan kullanıcı neden sizin sitenizden alışveriş yapmak istesin? İçeriklerinizin zengin yönlerin
3-Mağazadaki Ürünlerin Görselleri

Ürün görsellerinizi revize edin. Çekeceğiniz bir  kaç farklı foto pozu ile ürünüzü farklı açılardan göstermeye çalışın. Bu ürünü farklı açılardan çekecek olsanız bunlar  hangi açılar olurdu göz hitap eden kısımları ortaya çıkarmaya özen gösterin. Bu alanda tema çekimleri kullanıcıların ilgisini çekecek ve sitenize ilgi duymasını sağlayacaktır.

Sinem Özdemir

 

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR