Seo'da Site Taşıma Nasıl Yapılır?

seoda-site-tasima-nasil-yapilir

İnternet ışık hızıyla evrimleşmekte, şirketler değişmekte ve teknoloji gün geçtikçe gelişmektedir. Sektörde tamamiyle bir rekabet ortamı olduğundan dolayı da sitenizi sürekli yenilemeniz ayrıca saldırı durumlarına karşı güvenlik önlemleri alabilmeniz gerekmektedir. Tüm dosyalarınızı, içeriğinizi ve yıllardır üzerine çalıştığınız teknolojiyi güncellemeniz ya da taşımanız gerekebilir.

Bulunduğunuz firma web sitesini değiştirmek isteyebilir yada siz kendi yazılarınızı ve içeriklerinizi yükleyeceğiniz kendinize ait bir siteniz olmasını da isteyebilirsiniz. Ya da marka yapılandırmanızı değiştirip yeni bir domain kullanmanız gerekebilir.

Günün birinde Google gelip “Günümüz teknolojime ayak uydurun ve HTTPS’ye hızlı bir geçiş yapın yoksa çökersiniz !” diyebilir.İşte tam da bu sorunu ççözebilmek amacıyla oartada bir kaos çıkmaması açısından bunu gerçekleştirebilmemiz de mümkün olabiliyor.
Site taşımak hemencecik girişebileceğiniz bir iş değildir. Muazzam bir ekip çalışması gerektiren bir süreçtir. Yapılacak en doğru şey alt dizinde ya da alt domainde herkesin bir noktada buluşup buluşamadığını test etmektir.Yazılımsal olarak oluşturmuş olduğunuz kodlarda bir sorun ile karşılaştığınızda zaman kavaramını yada sorunu önemsemeden kısa yollardan çözüme ulaşabilmenizde mümkün olabilmektedir.

Sinem Özdemir

 

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR