Seo'da En Çok Dikkat Etmeniz Gerekenler!

seoda-en-cok-dikkat-etmeniz-gerekenler

Eğer gerçekten ineternet dünyasında oldukça aktif iseniz ve bir siteniz var ise tabikide seosunu oldukça önemsemeniz sitenizin google tarafından doğru tanınması ve değerli olabilmesi açısından oldukça büyük öneme sahip bu yönüyle bakıldığında aslında sizlere önereceğimiz bir kaç madde doğrultusunda sitenizi daha etkin hale getirebilirsiniz.Ayrıca seonuza da büyük katkı sağlayacak google a kendinizi sevdirmeye başlayacaksınız.

 

1-Sitenizin sade anlaşılabilir ve iweb dünyasına daha hızlı adapte olabilen bir yapıya sahip olmasına dikkat etmeniz sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır. Google siteleri taraken önce o sitenin kod yapısını baz lacağı için yazılımıda göz önünde bulundurmalısınız. Div ve Css’in doğru, hatasız kullanımı ile rakiplerinize göre daha avantajlı bir konuma sahip olabilirsiniz

2-Özellikle yeni bir site yapmış yada yeni bir site temin edip domain aldıysanız ilk yapmanız gereken tabikide iletişim bilgilerinin bulunuduğu katagoriyi ön palanda tutabilmiş olmak.Sitenizin iletişim bilgilerinde telefon, açık adres, iletişim formu, harita, vergi daire ve numarası ve varsa şube gibi bilgilerinizi çekinmeden paylaşın. 

3-Gizlilik, hizmet şartları, mesafeli satış sözleşmesi, site kullanım şartları ve benzer sayfaların sitenizde olması ve içeriğinin sizinle alakalı olmasını Google güvenilirlik olarak adlandırır. Bu yüzdn eğer bu şartlar önemsenmemişse google genel itibariyle skorunuzu oldukça düşük tutmaya başlayacaktır.Bu yüzden belli sözleşmeleri imzalamış olmanız sizin yararınıza olabilecek bir durum teşkil etmeye yeterli olacaktır diyebiliriz.

4-SSL Sertifikası kullanımına önem verin.Bu serfit,kaya mutlaka başvurun. Google index sayfası dahil, tüm veri alışverişinin gerçekleştiği sayfalarda SSL sertifikasına sahip olan siteleri daha güvenilir bulur. Eğer e-ticaret sektöründe bir siteniz varsa bunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin çünkü müşterişleriniz için banka bilgilerini paylaşmış oldukları bu sitelerin güvenilir olması oldukça önemli bir yere sahiptir diyebiliriz.Google ssl 'i olan siteleri çok sever. Ayrıca kullanacağınız ev ssl hizmeti kapsamında ile şirketinizin resmi ismini url bar bölümüne yazıdırabilir daha tanıdık bir mağazaya dönüşebilirsiniz.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR