Özgün İçeriğin Seo'ya Etkisi!

ozgun-icerigin-seoya-etkisi

Özgün içerik sizi her anlamda öne taşımayaa yeterli olacaktır.İçeriklerinizi siz de hazırlıyor olabilirsiniz veya bir içerik ajansı ile de çalışıyor olabilirsiniz.Sizler sitenizdeki içeriklerin özgünlüğünü ve ne kadar kaliteli olacağını da başka şirletlere ya da anlaştığınız firmalara bakmadan kendiniz belirleyeceksiniz.google sitelerinizdeki makalelerin kullanışlı ve olabildiğince özgün içerikler olması açısından da bas bas bağırırıyor.Özgün içerik her zaman yazıya avantaj sağlar.


 Özgün içerikten kasıt, içeriğinizin kopya içerik olmaması, yani internette bu yazının ilk sizin tarafınızdan yayınlanması.Size verilen %30'luk bir barj var o barajı geçmeden sitenize kopya içerik sağlayabiliyorsunuz fakat ondan sonrasında google size uyarıyı yapıştırıyor.

Tabi üretilen her içeriğin birebir özgün olması beklenemez. Yani kurduğunuz bazı cümlelerdeki kelimelerin sırası birçok farklı yazıda başkaları tarafından da kullanılmış olabilir. tabi internet dünyası ok geniş bir alan olduğu için her içeriğin de özgün olmasını yada her kelimeyi sadece sizin kullanmasını bekleyemezsiniz.

Özgün içerik aslında %60-70 arası özgünlük içeren yazılardır. Dolayısıyla içeriklerinizi ne kadar uzun tutarsanız, o kadar özgünlük yakalamış olursunuz.Yani size tahmini söyleyeceğimiz rakam ise 300 kelimelik makaleler bu konuda işinizi görmeye de yeterli olacaktır.Özgün ve kaliteli içerikler yazıları her zaman öne çıkarır.Özgün içerik ile bunları yapabilmeniz mümkündür.

Sinem özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR