Muhtemelen En Önemli SEO Faktörü: İçerik Kalitesi

muhtemelen-en-onemli-seo-faktoru-icerik-kalitesi


2011'de Panda güncellemesi yaptıktan sonra, webmasterlar ve SEO uzmanları giderek bir web sitesi için yapabileceğiniz en iyi şeyin yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunu fark etmeye başladı. Searchmetrics bu yıl, bu kararı 80+ sayfalık kanıtlarla destekleyen muazzam bir çalışma yayınladı .

Çalışma büyük bir feragatname gönderiyor; Korelasyon nedenselliğe eşit değildir. Son yıllarda üzerinde çalıştıkları şey, belirli eylemlerin bir sitenin sıralamasında, trafiğindeki ve görünürlüğünde gerçekleşen değişiklikler arasındaki korelasyondur. Sonuçta, bu sadece bir korelasyon; Mutlaka bu sıralama faktörlerinin sıralamadaki değişikliklerin gözlemlenmesine% 100 neden olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte, kanıt delikleri ve pozitif korelasyon, Google algoritmasını bilmediğimiz halde, sonuçlanan sonuçların makul olduğunu varsayabiliriz.

Diğer bir deyişle; Hiçbir şey% 100 kesin değil, ancak bu sonuçların doğru olması ihtimal dahilinde.

Veri
Searchmetrics, bu çalışmayı 2012, 2013 ve 2014'te sürekli olarak gerçekleştirdi ve raporun 2015 sürümü için zaten daha fazla veri topluyorlar. Onların topladığı veriler, Google'da kullanılan 10.000 arama teriminin, özellikle ABD'nin Google sürümünün bir seçiminden gelir. 10.000'in tam listesi, hacmine göre ilk 10.000 arama terimiyle güncel tutuluyor. Bununla birlikte, yalnızca bir gerçek sonucu olan "Facebook oturumu açma" gibi belirli belirlenmiş sonuca sahip anahtar kelimeleri hariç tutma eğilimindedir.

Ayrıca, Searchmetrics bu 10.000 arama terimi içerisinde, herhangi bir sorgu için ilk üç organik sonuç üzerinde çalıştı. Bu seçim, çalışmanın daha önceki yıllarında% 90 ile örtüşüyor ve geriye kalan% 10, daha önce var olmayan, yeni teknolojilerin belirtileri gibi modern anahtar kelimeler olma eğilimindedir.

Etkili Sıralama Faktörleri
Bu çalışma, yalnızca herhangi bir sorguda üst sıralarda yer alan siteleri kapsadığı göz önüne alındığında, bazı örtülü ve açık varsayımlar yapar. Özellikle, sitenizin sağlam bir mimariye ve kaliteli bir platforma sahip olmasını gerektirir.

Başka bir deyişle, siteniz arızalı veya hatalı bir platforma dayanıyorsa hiçbir şey sitenizi olumlu bir şekilde etkilemez.

Bu, sitenizin bazı teknik standartları karşılaması gerektiği anlamına gelir. Kod kötü yazılmış veya kırık olamaz. Analizleri ihlal eden veya Googlebot'u engelleyen komut dosyaları içeremez. Çok sayıda yeniden yönlendirmenin ardına gizlenemez veya önemli geçiş reklamları kullanamaz. Tarayıcılara kötü amaçlı kod veya zararlı yazılım sunamaz. Dizine eklenebilir olmalı , örneğin tamamen Flash tabanlı olamaz.

Aynı zamanda belirli minimum standartları karşılamalıdır. Sayfa 2 saniyenin altında yüklenmelidir. Sayfaların benzersiz meta başlıkları ve açıklamaları olmalıdır. Sayfa belirli bir konunun etrafında ortalanmış olmalıdır; Odaklanmayan geniş "genel ilgi" siteleri, oluşturulacak bir markaya sahip olmadıkları sürece biraz daha kötü sonuç verir.

Son yıllarda bazı faktörlerin azaldığı görülüyor. Bunların arasında anahtar kelime alanları; Tam Eşleme Etki Alanları, devam eden güncellemelerle şiddetli derecede isabet görmüştür. Bu günlerde, markalı bir URL, bir anahtar kelime URL'sinden çok daha iyi. Bir EMD, aslında bugün sitenizi cezalandırabilir.

İçerik Kalitesinin Önemi
Yani, çalışan bir siteye sahip olduğunuzu varsayarsak ve cezalandırılmış bir teknikle ayağa kalkmazsa, tek en faydalı SEO faktörü nedir? Kuşkusuz, bu içeriktir. Searchmetrics içerikle ilgili ilginç veriler buldu.

2014'te üst düzey içeriğe sahip bir parçanın ortalama uzunluğu 975 kelimeydi, gezinme metni, şablon metni ve diğer içerik içermeyen metin sayılmazdı. Bu 8.313 karaktere kadar çıktı. İleri hareket edersek, çekim yapmak ortalama veya minimum olarak kabul edilmelidir. Daha yüksek bir kelime sayımı gerçekleştirmenin en iyi yolu, mümkün olduğunca çok bilgiyi kapsayacak şekilde içerik konularına girmektir.
Geçen yıldaki web'deki en iyi içerik, genel anlamda kapsamlı bir içeriktir. Bu, mutlaka yoğunluk açısından göze çarpan anahtar kelimeleri açıkça kullanmayan içerik demektir. Bunun bir örneği "yeni iPhone" dan bahsediyor olabilir. Google, "iPhone 6" ifadesinin hiçbir zaman görünmediği halde, parçanın tarihini tanımlayacak kadar akıllıdır ve bu parçayı iPhone 6 sorgularında sıralamaktadır.
En iyi içerik medyayı bütünleştirir. İçeriğinizin ilginç görüntülerle bağlanmasının yol olduğu uzun zamandır bilinmektedir; Bu değişmedi. İçeriğinizi parçalamak ve insanları çengel tutmak için reklam vermeyen çekici resimler kullanın.
Bütün bunlar ne anlama geliyor? Kaliteli içerik üretmek için birkaç standartı karşılamanız gerekir. İçeriğinizin uzun olması gerekir; Herhangi bir konuyu ayrıntılı olarak kapsayacak kadar uzun. İçeriğiniz web için uygun biçimde biçimlendirilmelidir .

Özellikle hangi bölümlerin en önemlileri olduğuna ilgi duyuyorsanız, burada Searchmetrics'in sıralama, en olumlu, en olumsuz, en olumsuz.

Etkili en etkili olanı: içeriğinizde alakalı arama terimleri bulunur.
İçeriğiniz, ispat terimlerini, yani belirli bir konunun her zaman tartışılmasına dahil edilen terimleri içerir. Bu makalenin ispat terimleri "anahtar kelimeler" ve "SEO" gibi kelimeleri içerebilir.
İç bağlantılar sayısı. Denize girmediğiniz sürece dahili bağlama iyi olur.
Vücut kopyasında anahtar kelimeler. Yoğunluğa dikkat etmeyin; Sadece doğal olarak dahil olduklarından emin ol.
HTML uzunluğu. İçerikle karşılaştırıldığında aşırı kod, arka planda muhtemelen gölgeli bir şey olduğunu gösterir.
Metin karakter uzunluğu.
Sözcük sayısı. Uzun daha iyidir ve bu, yıldan yıla daha belirgin hale gelen bir eğilimdir.
Dış bağlantılardaki anahtar kelimeler. İlgili kaynakları bildirin!
Cümle sayısı. Daha uzun makaleler genellikle daha fazla cümle anlamına gelir.
İç bağlantılardaki anahtar kelimeler. Diğer ilgili içeriğinize doğal olarak bağlantı kurmak iyi bir fikirdir.
Harici bağlantıların sayısı. Hiçbir içerik bir boşlukta durmaz.
Görüntü sayısı. Yine, resimleri kullanın.
H2 etiketlerindeki anahtar kelimeler. Bu, en az önemli olumlu faktördür.
Şimdi negatif faktörler için en çok en az zararlı.

Başlıkların karakter uzunluğu. Aşırı derecede uzun veya aşırı kısa başlıklar küçük bir derecede zararlıdır.
AdSense Blokları. Şaşırtıcı bir şekilde, küçük bir alanda çok fazla kullanıcı varsa, Google'ın reklamlarını kullanmak bile zararlı olabilir.
H1 etiketlerindeki anahtar kelimeler. Optimize edilmiş bir başlık üzerinden doğal bir ünvan elde edin.
TF * IDF. Bu, makine frekansı analiz eden makine öğrenmesindeki bir hesaplamadır. Başka bir deyişle, kelime dağarcığınızı değiştirin ve anahtar kelime doldurmayın.
Bunların hepsi, geri bağlantıları da içeren diğer faktörlerden daha önemlidir. Büyük içerik geri bağlantıları kazanır; Geri bağlantı içeriği büyük yapmazlar. İçeriğinize odaklanın ve geri kalanlar nispeten daha az çaba harcayacak.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR