İçerik Pazarlamada Yapılması Gerekenler!

icerik-pazarlamada-yapilmasi-gerekenler

İnternet mağazaları artık pazarlama ve ticaret yapma konusunda en iyi işleve sahip diyebiliriz.Birçok kurumsal site bunları hayat geçirirken genel anlamda bir internet sitesi kuarak işe başlamayı da tercihe ediyorlar.Peki sizin sitenizin insanlar tarafında oldukça popüler olmasının ve beğenilmesinin ayrıca ürünleriniz pazarlayabilmenin yoları neler?İçerik pazarlama, değerli içerik üretimi ve paylaşımı ile hedef kitleye ulaşabilmek, daha da önemlisi onları etkileyebilmek anlamına gelir.

Anahtar Kelime Oranı: Anahtar kelimelerinizi içeriğinizde makul oranda kullanmalısınız.Seo'yu da oldukça etkileyecektir. Seçerken tam bir altın oranyakalayın dengeli olun ve fazal kelimeden de mümkün olduğunca kaçının.
Paragraf Yapısı: Bitmek tükenmek bilmeyen paragraflar ile kimseyi sıkmak istemezsiniz.Seo için tanıtım yazıları çok önemlidir.Tanıtım yazılarınızın kısa ve özgün olmasına da mümkün olduğunca dikkat edin.

Hedef Kitle: İçerikleriniz ile hedef kitlenizin bilgi ve donanımı mutlaka uyuşmalıdır. Sizi takip edecek kitlenin size ne kadar bağlı olduğunu ve yazınızın ne kadar dikkat çekeceğini de bilin.
Yorum: Kullanıcıların içeriklerinize yorum yazmasına izin vermelisiniz. Sitenize özgürce yorum yapabilecek güce sahip olduklarını ve sitenizi benşmsemelerini sağlayabilmelisiniz.


Kolaylık: Sayfanızı inceleyenler içeriklerinizi rahatlıkla paylaşabiliyorlar mı? Seoyu da bu anlamda da anlatabilecek ve ifade edebilecek bir hale gelmiş olduğunu da anlatacaktır.Sosyal medya ile bağlarınız güçlü olmalı çünkü ancak o zaman gerçek anlamda insanlara hitap edecek hale gelirsiniz.
Hastags: Twitlerinize hastag ekleyerek, alakalı kitlelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Seo ve e-ticaret açısından da büyük önem taşır.Özellikle son dönemlerde popüler hale gelen etiketleme olayları insanların birbirleriyle etkileşimlerini de kolaylaştırıyor.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR