Güvenli Arka Bağlantı Disawowlar Varmı?

guvenli-arka-baglanti-disawowlar-varmi

Buradaysanız, muhtemelen geri bağlarınızı denetleme ve kötü olanları reddetme ihtiyacını anlayabilirsiniz. Ayrıca, bunu yapmaya başladınız muhtemel ve makul bir sonuca varmanızın çok işi olduğunu düşünüyorum. Yeterli büyük bir site için, tam zamanlı bir mesleğe benzeyebilir. Pazarlamacılardan, süreçleri otomatikleştirmenin yollarını aradıklarından şüphe yok ki bunu da otomatikleştirmek istiyoruz.

Kötü bağlantıları geri çevirme profilinizde reddetmek için temelde üç yol vardır. Bunlardan biri kendiniz yapmaktır , bunlardan biri sizin için elle yapmak için birisini kiralamaktır ve biri otomasyon hizmeti kullanmaktır.

Otomasyona İlişkin Riskler ve Ödüller
Link Linkler Araştırma Araçları'nın sunduğu Link Detox , önde gelen bağlantı analizi ve redaksiyon aracıdır . Onların temel aracı, üç eşsiz alanı denetlemenize olanak tanır ve bağlantı tarama dizin ağlarından taranan 60.000'e kadar bağlantıyı denetleyecektir. Ayrıca bir grup ek özellikle birlikte gelir. Ekspres kaldırma işlemine öncelik vermeli, bağlantı uyarıları vermeli, bağlantı imkânı motorlarına erişebilmeli, Link Genesis ile bağlantı kurmalı, reddedilen öyküler ve daha fazla demet verin. Ürün sayfasında bu konuda her şeyi okuyabilirsiniz .

Link Detox Web Sitesi

Burdaki tekerleğin dezavantajları var. Bir kere, 25 "bağlantı kaynağı" bulundurmalarına rağmen, bu dizinlerin ne kadar büyük olduğunu bilmenin imkânı yok. Veri kaynaklarında görmediğiniz pek çok bağlantı olabilir.

İkincisi, pahalılar. En temel hizmet düzeyi ayda 300 dolardır. 60.000'den fazla bağlantı sınırına sahip eski bir alan adınız varsa, daha yüksek bir plana ulaşmanız gerekecek ve en düşük fiyatlı ayarı ayda 650 USD yapacaksınız. Yapmaya çalıştığınız tek şey geri bağlarınızı denetlemek ve reddetme dosyası oluşturmak bu çok pahalı.

Ve elbette Google, başkasının adına kimsenin reddetme dosyası yüklemesine izin vermez. Link Detox, bağlantlarınızı denetleyecek ve sizin için bir reddedilme dosyası üretecek, ancak elle bunu manuel olarak göndermeniz gerekiyor. Bağlantı denetiminin süregiden bir süreç olduğunu akılda tutarsanız, bu aboneliğinizle uzun süredir uğraşıyorsunuz ve yine de herhangi birinin gerçekten çalışması için elle harekete geçmeniz gerekiyor.

Link Detox, öğrenme algoritması olan DTOXTUNE'yi içerir; böylece site bağlantı tercihlerinizle eşleşecek şekilde ayar yapabilirsiniz. Belli bir sitenin türü için geçerli olan bir bağlantının ne olduğu ve ne olmadığı hakkında bir taban çizgisi ile başlarlar, ancak herhangi bir algoritma kusurlu hale gelecektir. Bazı bağlantılar iyi görünecek ama aslında spam oluyor. Bazı bağlantılar kötü görünüyor, ancak zararsız ya da tamam. Herhangi bir otomasyon aracını kullanırken, denetimi denetlemeniz ve iyi bağlardan kurtulamadığınızdan emin olmanız gerekir.

Dtoxtune Web Sitesi

Bağlantılar elde etmek için yeterince zordur. Onlara ulaşabileceğiniz çaba harcamayı, mükemmel servis bağlantıları olsa bile reddetmekten kurtarmak istemezsiniz . Ayarlama yapsanız bile, bu yine de bir algoritma ve ürettikleri saldırı dosyasına hala devam etmek ve her şeyin daha iyi anlaşılmasını sağlamak zorundasın.

Şimdi, bu yapılması kesinlikle zor değil. Link Detox gibi bir şeyi ilk çalıştırdığınızda ve reddedilen dosyayı aldığınızda, ince dişli bir tarakla geçebilirsiniz. Üzerinde bulunan her şeyin üzerinde istediğiniz bir şey olduğundan emin olun ve reddedilmesini istemediğiniz her şeyi kaldırın. Daha önemlisi, en önemlisi, reddedilen dosyanın bir kopyasını bir yere eklenmiş bir tarihte kaydedin.

Sonra bir dahaki sefer yeni bir detoks reddetme dosyası yüklemek isterseniz , yeni dosyayı ve eski dosyayı DiffChecker gibi bir şeyle çalıştırın . Bu, son sürümünüzden bu yana ne eklendiğini veya kaldırıldığını gösterir; bu da yeni dosyayı daha hızlı kontrol etmenizi sağlar.

Diffchecker Web Sitesi

Tabii ki, bu hala bağlantıları reddetmek için manuel çalışmadır, bu yüzden mutlaka zamandan tasarruf etmiyorsunuzdur. Otomatik işlemin, Google'ın gördüğü sitenize gelen tüm kötü bağlantıları yakaladığından da emin olamazsınız. Genel olarak, arka bağlantı profilinizi Ahrefs, Majestic veya OSE gibi diğer hizmetlerden elle çekmek isteyeceksiniz.

Aylık 300 $ 'lık yatırımınız için ne kadar harcıyorsunuz? Bir sürü fantezi araç alırsınız ve aslında Link Research Tools'a gider ve bunun yerine planlarını alırsanız daha da fazla olur. Bu araçların yaptıkları işler için çok hoş olduğunu inkar etmeyeceğim, ancak bağlantılarını otomatik olarak denetlemek ve onunla birlikte çalışmak isteyen küçük işletmeler için ideal değildirler.

Burada, Link Detox'u çöpe atmamamın not edilmelidir. Bunları yalnızca benzer araçların temsili bir örneği olarak kullanıyorum . Alternatif bir alet türü rmoov gibidir . Rmoov küçük siteler için ücretsiz , ancak başka bir hizmetten bağlantı profilinizi çekmenizi gerektirir ve yalnızca bir anda birçok bağlantıyı denetler. Dolayısıyla, bağlantı profilinizi çeken bir hizmet için ücret ödemelisiniz; denetimleri algoritmalarına dayanarak yapmak için potansiyel olarak rmoov için ücret ödemeniz gerekiyor ve hatta elle kendiniz göndermeniz gereken bir reddini dosyaya eklemiş olsanız bile.

Bağlantınızı otomatik olarak taramak için kullanmak istediğiniz herhangi bir araç, aracın ne kadar karmaşık olursa olsun% 100 doğruluk oranına sahip olmayacaktır. Bazı bağlantılar kaybolur ki olmamalı ve bazıları bunun dışına çıkacaktır. Denetimin denetimine her zaman özen göstermelisin.

Alternatif Yöntemler
Bağlantınızı "otomatik" bir şekilde denetlemenin ikinci yöntemi kendinize zaman kazandıracak şekilde başkasını kiralamaktır . Upwork gibi sitelerde , sitenizdeki bağlantıları denetlemek için sizinle birlikte çalışmaya istekli olacak SEO uzmanları vardır.

Upwork SEO Denetim Uzmanları

Bu yöntemin bir yararı , insanın kapıdan dışarı doğru dokunduğunu bildiğinizden kaynaklanmaktadır . Bu kişiler (muhtemelen) bağlantı kurma ve denetleme konusunda deneyim sahibidirler ve bir bağlantının alakalı olup olmadığını bilmek için SEO hakkında yeterince bilgi sahibi olurlar. Onaylanmış kötü bağlantıların bir listesini ve karar vermeye yardımcı olmak için gitmenizi istediğiniz bir bağlantı listesi oluşturabilirler.

Tabii ki, sitenizin boyutuna bağlı olarak kapsamlı bir analizle bir bağlantı denetimi birkaç saat sürebilir. Daha küçük siteler, derin analizlerde sadece dört ila beş saat harcayabilirken, onlarca ya da yüzbinlerce bağlantı içeren siteler son derece uzun işlere kadar uzanıyor olabilir.

Bu, serbest çalışanlar için iyi bir şey, ancak site sahipleri için kötü bir şey. Bu Upwork bağlantısını tekrar tıklayın ve bu kişilerin ücretlendirdiği oranları kontrol edin. Saat başı 25 $ 'dan saat başı 100 $' a kadar her şeyi görebilirsiniz, muhtemelen deneyimli birini bulursanız ve daha yüksek bir ücret ödemeye razıysanız.

Bir kez daha, eski bir ikileme ulaşırsınız: hangisini harcamak istersiniz, paranız veya zamanınız? Denetiminizi kendiniz yapabilirsiniz veya bunu yapmak için birilerini kiralayabilirsiniz. Senden daha hızlı ve daha etkili bir şekilde yapabilirler, ancak cüzdanınızdan para ödeyeceksiniz. Ya da kendiniz yapabilir, yavaş yavaş öğrenebilir ve gittiğiniz gibi öğrenebilirsiniz, ancak size elektrik ve internet faturalarınızın bedelinden daha fazlasını ve belki hayatınızı kolaylaştırmak için başka araçlar da getiremez.

Manuel Denetim
Benim gibiyseniz, muhtemelen kendiniz yapamayacağınız şeylere para harcamanın daha iyi olduğunu fark ettiniz demektir. Bir bağlantı denetimi yapabilirim, oysa muhasebede yeterince akıcı olmayabilir ve onun yerine bir muhasebeci kiralamak isterim. Durum buysa, devam edip sana iyi bir bağlantı denetimiyle yıkık notlar vermek istiyorum.

1. Adım: Geri profilinizi çekin. Bunu bir sürü farklı hizmetle kolayca yapabilirsiniz. Favorilerim Moz Açık Site Explorer ve SEO Spyglass. Ahref'ler ve Majestic de çalışıyorlar. Ayrıca, siteniz için Google Analytics'i ve Google Search Console'u kullanarak bağlantıları çekebilirsiniz. Genel olarak, bağlantıları olabildiğince çok büyük, kapsamlı kaynaklardan çekmek istersiniz. Hiç kimse web'i Google'ın neredeyse düzeyinde indekslemiyor ve Google bir kerede tüm bilgilerini paylaşmıyor, bu nedenle daha küçük dizinleri toplu olarak yapmak zorunda kalıyoruz.

İhracat Bağlantıları Ahrefs2. Adım: Verileri sanitize edin. Tüm verilerinizi Excel'e yapıştırın ve sonra sıralayın, ardından bir dedupe komut dosyasıyla çalıştırın. Bunu yapmak için onlarca yol var, Github tabanlı betiklerden veri masajı konusunda uzmanlaşmış sitelere . Verilerinizi farklı kaynaklardan elde ettiğinizden bu yana çok fazla örtüşme meydana gelecektir. Çiftleri kaldırmak hayatınızı kolaylaştıracaktır.

3. Adım: Artık varolmayan bağlantıları kaldırın. Verilerinizi Kurbağa Çalgısı gibi bir araçla çalıştırabilir ve her bağlantısında sunucu durumu kodunu kontrol edebilirsiniz. Dönüş bir yönlendirme ise, yeni bağlantıyı inceleyebilirsiniz. 404 veya 500 tabanlı bir hata varsa, sayfanın artık mevcut olmadığını gösterir. Sayfa yoksa, bağlantı kesildi ve listenizden kaldırabilirsiniz.

4. Adım: Daha yararlı verileri toplayın. Bağlantı listenizi varolduğunu bildiğiniz bağlantılara ayıkladıktan sonra bunları denetlemeye başlayabilirsiniz. URL Profiler , bunun için mükemmel bir araçtır, ancak Majestic, Moz, Ahrefs, Alexa ve diğer bazı siteler gibi hizmetlerle API anahtarlarına ihtiyacınız olacak, ancak tam olarak yararlanmak istiyorsanız.

Anahtarlarınızla kurulduktan sonra, dosyalardan bağlantı listenizi almalısınız. Ardından bağlantılar ve denetlemenizle alakalı olacağını düşündüğünüz bilgileri seçebilirsiniz. Majestic ve Moz gibi önemli hizmetleri ve bir önceki adımdan (veya bir önceki adımı atladıysanız) ve sosyal paylaşımlarda tekrar kontrol etmek için site türü, IP adresi, HTTP durumu gibi istenen metrikler için kutuları işaretleyin.

Bir şeyi çalıştırmak için tıklayın ve bilgisayarınızın çalışmasına izin verin. Tüm bu verileri tüm bağlantılar için toplamak biraz zaman alacak ve sahip olduğunuz bağlar ne kadar çok olursa, o kadar uzun sürecektir.

Adım 5: Bağlantıları analiz edin. Bağlantıları değerlendirmek için kullanmak üzere sıralamak için bir ton veri bulacaksınız. Elde edilen e-tabloda bazı veri sütunlarını gizlemek istersiniz, ancak bazıları faydalı olacaktır. Siteler için PA ve DA'ya bakın, Majestic'in akış sıralaması saflarına bakın vb.

Bağlantı nofollowed ise, bunu yoksaymak istiyorsanız size kalırsınız. Kötü bir bağlantı olmasına rağmen sizi incitmemelisiniz, ancak yine de bir spam bağlantısıysa reddetmeye değer olabilir.

Çapa metnine göre sıralayın ve fazla kullanılan çapalar veya taslak, ilgisiz çapa metinleri arayın. Bir çok spam sitesi sadece rastgele anahtar kelimeler içeren rastgele sitelere bağlanacak ve bu bağlantılar sizinle ortak bir şey taşımıyor gibi görünmeyecek. Onları dinleme listesine ekleyin.

Bağlantı alanlarınızdan herhangi birinin aynı IP'de olup olmadığını kontrol edin. Size bağlantı veren bir düzine farklı siteniz varsa ancak hepsi aynı IP üzerindeyse, hepsi aynı PBN veya gölgeli bağlantı ağı olabilir. Google'ın bu tür bağlantılar üzerinde kaşlarını çatacağına bahse girebilirsiniz, bu nedenle onları kaldırmak iyi olabilir.

Çoğu kötü bağlantı açıkça kötü olacak ve iyi bağlantılar açıkçası iyi olacak. Zamanla, bir bakışta onlara kimlik kazandırma becerinizi artıracağız. Tutun uyarı işaretleri akılda ve denetim bitir. URL listeniz tamamlandıktan sonra, redaksiyon aracına hemen yükleyebilirsiniz.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR