Google Görsellerde Seo Hizmeti

google-gorsellerde-seo-hizmeti


Google’da yapılan aramaların üçte biri görsel bulmak için yapılmaktadır. Görsel aramalarda en üst seviyelere çıkabilmek olay bir iş değildir açıkçası. Eskiden Google, görselin üzerine tıkladığımızda bizi görselin bulunduğu sayfaya yönlendirirdi. Yine bu görsellerin büyük halllerinden bahsedip asıl amacına ulaşabilmesi açısından kullanıcılara da büyük görevler düşebiliyor.Tabii bu durum kafalarda “Görseller için SEO uygulanmak aslında çok gerekli değil” algısını yaratıyor.Peki görsel alanda seo açaısından dahi seviyelere ulaşabilmek adına ne yapılması gerekiyor?


Görsel olarak satılan mallar ve hizmetler: Kullanıcılar bazen bulmak istedikleri ürün ve servisi görseller üzerinden aratmayı tercih ederler. Mesela bir kullanıcı arama motoruna “mutfak dolabı modelleri” yazabilir ve tek tek her sitedeki modelleri incelemektense Google Görseller’de

çıkan ve hoşuna giden modelin sağ tarafında yer alan linke tıklayarak siteye yönlenmek isteyebilir. Yani aslında seo konusunda sitenize sunmuş olduğunuz belli başlı katagoriler doğrultusunda sizlere çok farklı görevlerde düşebiliyor diyebiliriz açıkçası bu yüzdendir ki kurgusal alanada elinizden gelenin en iyisini yapabilme çabanız başlamış oluyor.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR