Google Arama Çubuğu Eklentisi Olarak Fonksiyonel Ses Tanımlı Bir Araç Yazdı

google-arama-cubugu-eklentisi-olarak-fonksiyonel-ses-tanimli-bir-arac-yazdi

Google ile ilgili yenilikleri pek takip ettiğim söylenemez, ama bugün global’ de ( google.com ) bir özellik dikkatimi çekti ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Google giderek tembelleşen insanlar için tembelliğe farklı bir boyut kazandıracak ve insanların aramalarını klavye ile  değilde, konuşarak ses tanıma sistemiyle arama yapma döneminı başlatıyor ve hatta başlattı. Şuan ülkemiz için ( google.com.tr)  aktif olmasada çok kısa bir süre sonra bu yeni ses tanıma ile arama sistemi ülkemiz içinde aktif olacaktır.

Tembel kullanıcılar için google sesli arama

Bir f klavye bilgisayar kullanıcısı ve yazmayı seven birisi olarak bu özellik benim için herhangi birşey değiştirmeyecektir. Mause ile o ikona tıklayana kadar aramamı çoktan gerçekleştirmiş olacağım, fakat elbetteki google bir tek beni düşünmüyor. Bir çok google kullanıcısı bu özelliği kullanacak ve hoş karşılayacaktır.

Google beni sesimden tanır ! mı ? Acaba !!!!!

Şuan sessiz bir ortamda arama testi yapmama rağmen ancak üçüncü denemede başarılı olabildim. Belki bunda benim burnumdaki solunum problemi ön plandadır, öteki türlü yani google kaynaklı bir durum da söz konusu olsa eminim yakında çözeceklerdir.

Son bir aylık periyotta google da inanılmaz değişiklikler görülmekte. Daha önce arama ikonları, tasarım , sosyal ağ google + derken şimdide bu özelliğin gelmesiyle birlikte sanırım google rakiplerine ;

“Bizim elimiz armut toplamıyor” mesajını göndermek istedi galiba.

İlginizi çekebilecek diğer seo makaleleri:

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR