Google AMP Nedir Gelin Bakalım!

google-amp-nedir-gelin-bakalim

Google her geçen gün mobil sitelerin masa üstü sitelerine göre daha çok talep gördüğünün farkında.Nedeni ise oldukça açık bir biçimde ortada bu yüzden insanlar bunları genel itibariyle en çok mobil ve android kullandıklarından dolayı çok sık kullanmaya çalışıyorlar.Özellikle son dönemlerde teknolojinin hızla gelişmesi ile artık teknoli küçük bir cihaz ile ellerimizin altında olmaya başladı.

Mobil kullanıcıların daha hızlı ve performanslı sitelere erişmesini sağlama konusunda Google oldukça kararlı görünüyor. Bu erişimleri oldukça hızlı bir biçimde kullanıcılarına sunabilmesi açısından da amp sistemini ortaya çıkarak insanlara mobil erişimler konusunda daha iyi hizmetleri verebilmeyi amaçlıyorlar.
Web sitelerinde AMP teknolojisini kullanan siteler, kullanmayan sitelere göre bir adım daha önde diyebiliriz. Son güncelleme olan Penguin 4.0 algoritması AMP’e olan hassasiyeti artmış görünüyor. Google önceki açıklamalarında sürekli olarak mobil uyumlu olan sitelerin arama sonuçlarında daha üst sıralarda, mobil uyumsuz sitelerin daha alt sıralarda gösterileceğini daimi olarak belirtmişti.Bu yüzdendir ki bir an önce tüm internet sitesi olanlar için AMP kullanmaları daha kullanışlı ve daha da zorunlu hale getirildi.

Peki bunların daha başarılı sonuçlar elde edilebilmesi açısından bizler neler yapacağız?Sizlere tavsiyemiz neler?

Sitenin tasarımı, ergonomik yerleşimi, içeriklerin yerleşimi ve elbette kodlaması.Böylece alandan tasarruf edeilecek ve daha kullanışlı hale gelmiş olamaya başlayacak.
Daha zengin hale getirmek adına yapısal veri işaretleyiciyi kullanmanızı tavsiye ederiz.Bu raaç genelde amp 'nin en kullanışlı ve en işe yarar yollarından bir tanesidir.

Sinem Özdemir

 

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR