Anchor Text Nedir ?

anchor-text-nedir-

Anchor Text : Yeni açılan bir site istediği kelimelerde arama sonuçlarında yükselebilmesi adına o kelimelere yerleştirilen sitenin bağlantısını dır. Bu sayede sizin sitenizi gezen örümcekler içeriğinizi tararken o kelimeye verilen bağlantıyı da göz önünde bulundururlar.

Aynı durum sizin internet siteniz içinde geçerlidir. İstediğiniz kelimede arama motorların’da sıralamanızı yükseltmek istiyor iseniz yapmanız gereken başka internet sitelerine reklam vermenizdir. Örnek olarak kendi siteniz için tanıtım yazısı hazırlar iken ve bunu başka internet sitelerinde yayınlarken sitenizi tanımlayacak kelimelere bağlantı yerleştirmeniz Anchor Text işlemi olarak adlandırılır.

Yani alacağınız backlinkleri site adınız olarak değilde arama motorunda popüler olmak istediğiniz kelimede alırsanız bu hedefinize başarıyla ulaşabilirsiniz. Sitenizin yer aldığı kategoride içerik olarak sizinle aynı işi yapan sitelerden sizin siteniz özgün ve farklı ise güçlü Anchor Text Backlinkler ile destekleyerek Google’da zirveye tahtınızı kurar ve uzun zamanlarca keyfinizi sürebilirsiniz.

Kaliteli backlinkler sitenizi her zaman bulunduğu konumdan daha iyi konuma getireceğine emin olabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR