Sitenin Teknik Alt Yapısı

sitenin-teknik-alt-yapisi

Google aramalarda üstte çıkmak için dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir diğeri de sitenizin teknik altyapısı. Teknik alt yapıdan kastım ise sitenizin ne kadar hızlı ve SEO uyumlu bir kodlamaya sahip oluşu.

200’ün üzerinde google sıralama kriteri arasında hız o kadar önemlidir ki, bu 200 faktörün ilk en önemli ilk 3 maddesinden biri olarak nitelendirebiliriz.

Site hızınızı bir binanın temeli olarak düşünebilirsiniz. Eğer temel sağlam olmazsa, üzerine ne kadar sağlam bir bina inşaa ederseniz edin, o bina ayakta kalmayacaktır.

#Site hızı da aynı şekilde. eğer siteniz yeteri kadar hızlı değilse, içerikleriniz ne denli kaliteli olursa olsun, site içi SEO’nuz ne kadar sağlam olursa olsun ya da anahtar kelime analizin muazzam seviyelerde olsun yine de fark etmez.

O içeriğin google’da ilk sırada çıkma şansı nerede ise 0’dır.

Peki nasıl site hızını arttıracağız ya da hızlı bir site inşaa edeceğiz ?

1-İlk aşamada sitenizi hızlandırma adına sizin üzerinize düşen görevler var.  WordPress Site Hızlandırma başlıklı yazım site hızlandırma konusunda oldukça detaylı bir rehberdir.

2-Eğer sitenizi yazımı takip ederek optimize ettiyseniz ve hala siteniz yavaş ise, kullandığınız hosting firmasının yeteri kadar hızlı ve kaliteli bir hizmet verdiğinden emin olun.

3-Bir de eğer sitenizde fazla sayıda resim varsa, site hızlandırma adına  CDN kullanmanızı tavsite ederim. CDN Kullanımı başlık yazımdan da CDN nedir, Nasıl kurulur gibi konularda gerekli olan tüm bilgiyi edinebilirsiniz.

4-Tabii bir de kullandığınız temanın da site hızınızda büyük bir rolü var. Hızlı ve SEO uyumlu bir tema kullanmak sitenizin hızına ve içeriklerinizin google’da üst sıralarda yer almasına büyük etki edecektir.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR