Seo Dostu Pop-Uplar Arama Listelerine Zarar Vermeyen

seo-dostu-pop-uplar--arama-listelerine-zarar-vermeyen

Google Onaylı Açılır Pencereler
Açılır pencerenin asıl konsepti dünyada bir felaket. Meydana gelen büyük sömürü ve bozulma unutulmamalı ve birçok modern tasarım fikri, böyle bir tekniğin kullanılması ile ilgili herhangi bir cezanın önüne geçmek için onları çok yakından taklit etmekten kaçınmak zorundadır.

Pop-up'lar veya pop-under'lerin aksine, tetikledikleri zaman yeni bir tarayıcı penceresi oluşturmazlar çünkü modern pop-up'lar bunun yerine pop-over'leri çağırma eğilimindeler. Çok müdahaleci değildir ve kolayca kapatılabilir, bu da kullanıcı deneyimi için daha iyidir.

Ne demek istediğimin farkında değil misin? Bu tarayıcı penceresinin dışına fare atın veya uzaklaşın. Bu sitede, sayfayı terk ettiğinize işaret eden bir takım işlemler gerçekleştirdiğinizde tetiklenen çıkış anında açılır penceresi etkin.

Modern Bir Pop-up'ın Değeri
Verdiğim örnekten çıkarsanabilmen mümkün olduğundan pop-over'in değeri çok fazla olabilir. Genellikle bir posta listesine yeni abone almaya çalışmak için kullanılırlar, ancak başka çeşitli amaçlarla da kullanılabilirler. Çevrimiçi bir kurs, premium üyelik veya bir e-kitap satmak için sahalar gördüm. Ayrıca zaman sınırlamalı kuponlar veya indirimler sunmak için kullandıklarını gördüm.

Çıkış amaçlı pop-over'in birincil değeri onların zamanlamalarıdır . Aşağıda listelediğim tüm açılır pencerelerin eski stilindeki yüklü pop-up'lardan ziyade zaman tabanlı, kaydırma tabanlı veya çıkış amaçlı tetikleyicileri var.

Zamanlanmış Açılır Pencere Örneği

Bir web sitesinde varırsanız ve hemen e-posta adresinizi isteyen bir açılır pencere ile karşılaşırsanız, onlara verecek misiniz? Muhtemelen değil mi? Yapmam. Ancak, bir sayfaya giderseniz ve bir sürü kaliteli içerik bulursanız, ayrılmak üzereyken aynı açılır pencereyi alırsınız, kaydolur musunuz? Olabilir. Sayfa sağlanan değer, iyi olduğunu düşündüm, daha fazlasını görmek için haber bültenine abone olabilirim.

Çıkış niyeti en iyi modeldir, çünkü kullanıcı ayrılırken tetiklenir , yani pencere odağı kaybettiğinde veya sekmeye veya tarayıcı X'e doğru muyduklarında. Bir zaman gecikmesi işe yarasa da yine de kullanıcı deneyimini kesintiye uğratabilir . Bir cezanın ortasında olmaktan ve bir pencereyi kapatmaktan vazgeçmekten daha kötü değildir.

Her durumda, pop-up'ları en iyi şekilde yapılandırmak size bağlıdır. Belki kitleniz tetikleyicileri kaydırmak için iyi yanıt verir veya belki çıkıştan kası kısayollarını kullanmaya eğilimlidir ve çıkış niyetini tetiklemez. Her iki durumda da, bölünmüş bazı testler yapın ve neyin işe yaradığını hesaplayın.

Burada sağladığım, kullanabileceğiniz beş seçenektir. Bazıları özgür, bazıları primli ve her bölümünü kendi bölümlerinde anlatacağım. Gerçi bir şey kesin; Google kötü bir kullanıcı deneyimi öğesi olduğuna karar verene ve onları cezalandırana kadar bu komut dosyası tabanlı pencere açılır pencereleri mükemmel bir SEO dostu.

1: Omniconvert
Aradığınız özellik bunların yer paylaşımlarıdır . Omniconvert, bölme test çözümleri ve analitik üzerine odaklanan bir şirkettir ve web siteniz için veri toplaymanın yollarından biri de yer paylaşımlarıdır. Bu yer paylaşımları veya açılır pencereler, çıkış niyeti, yük durumunda, kaydırmada veya sayfadaki belirli öğeleri veya konumları tıklayarak tetiklenebilir.

Buna ek olarak, bu yer paylaşımları test etmek için birçok yararlı özellik ile birlikte gelir. Trafik kaynaklarına dayalı olarak, bir kuruluş kaynağından gelen hoş geldiniz mesajlarını görüntüleyebilir, kaynakça dayalı yayınlar değiştirebilir veya yalnızca organik trafikte benzersiz bir teklif gösteriyor olabilirler. Davranışsal segmentasyona, coğrafi bölgeye dayalı segmentasyona ve hatta hava koşullarına dayalı segmentasyona sahiptirler. Evet, birinin April Fools şakası da olduğunu düşünmüştüm; değil .

Omniconvert

Yer paylaşımları için 100'den fazla şablon vardır ve kendi özel yer paylaşımınızı da yapabilirsiniz. Geri sayımları, indirim kuponlarını, e-kitap indirme çağrılarını, kişiselleştirme seçeneklerini (örneğin özel önerileri görmek için ayakkabı ebadınızı seçerler), normal aboneliği ve basit tanıtım vitrinlerini destekliyorlar.

Bütün bunların yanında, bu kaplamalar için çok çeşitli ikna seçenekleri de var. Özelleştirme değişkenleri ayarlayabilir, yer paylaşımlarınızdaki mantığı dallandırabilir, kişiselleştirilmiş anketler ve bir sürü şey daha yapabilirsiniz.

Tabii ki, bir posta listesine üye girmeye çalışan hiçbir şey, posta listesi programlarıyla bütünleşmeden bunu yapacak. Omniconvert, Zapier ile çalışır; bu da, veriler, MailChimp ve ActiveCampaign gibi Zapier'i kullanabilen başka herhangi bir şeye yönlendirilebilir demektir. Raporunuz için Magento ve Shopify ile birlikte Google Analytics ve birkaç diğer analiz seçeneği ile çalışır.

Omniconvert'in ücretsiz deneme hakkı vardır ve fiyatlarının arkasında gizlidir. Kurulum yaptıktan sonra, deneme sonrasında aboneliklerin ayda 60 $ 'dan başlayacağını öğrenirsiniz . Fiyatlandırma trafik temelli olduğundan, daha geniş kitlelere sahip sitelerin maliyeti daha da fazla olacak. Bu 60 $ için 10.000 görüntüleme, 440 $ için 200.000 görüntüleme ölçeklendirme ve özel fiyat teklifi temelli daha büyük planlar gibi bir şey.

2: Ouibounce
Carl Sednaoui, New York'ta bulunan bir pazarlamacı, kod çözücü ve web sitesi optimize aracıdır. Öncelikle MailCharts'ın pazarlama direktörüydü, fakat yan projelerinden biri Ouibounce'dı. Yukarıdaki bağlantı, Carl'ın kendisi üzerinde çalışmayı bıraktığı için projenin taraftarları tarafından korunan ve güncel tutulan projenin bir Github fork'ına bağlanmıştır.

Ouibounce

Ouibounce aynı anda Omniconvert gibi bir şeyden daha fazla özellik dolu. Temelde bir şey yapar; çıkış niyet kaplaması görünürlüğü. Bir sürü entegrasyona sahip değildir, bir ton şablon içermez, özel raporlar ya da davranışsal hedefleme ya da bunlardan herhangi birine sahip değildir. Çerez tabanlı izleme, pop için zamanlayıcı veya gecikme ve hassasiyet ayarı yapabilirsiniz.

Bunun ötesinde, açık kaynak (ücretsiz). Bu bir Github projesidir, yani kodu alıp ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. Bir şeyle bütünleşmesini isterseniz, verileri aktarmak için hangi kodu gerektiğini belirleyin ve yapın. Veri kancaları için bir API var, bunu kullanın. Ve tabii ki ücretsizdir.

3: Sumo.com List Oluşturucu
Sumo birkaç iyi teklif sunan bir pazarlama şirketidir. Düğmeler ve özellik paylaşımı paketi var, analizlerin bir ısı haritası sistemine sahipler ve bir liste oluşturucusu var. Liste oluşturucu, yer paylaşımı pop-up'ın geldiği yerdir ve oldukça iyi.

Tahmin edebileceğiniz gibi, çıkış niyetli teknolojinin kendi sürümü olan "akıllı mod" da dahil olmak üzere pop-over'i farklı görüntüleme şekillerine sahipler. Ayrıca çok basit olsa da özelleştirilebilir. Diğer pop-over'lerin aksine, yalnızca bir kutu ve bir form alanınız vardır, çünkü genel bir pazarlama açılır penceresi yerine odaklanmış bir liste oluşturucudur. Ancak, renkleri ve metinleri özelleştirebilirsiniz. Geri kalan düzenleme sürükle ve bırak konumlandırma ile yapılır. İsterseniz özel görüntüler ekleyebilirsiniz, ancak bazen diğer seçeneklerden daha esnek görünmemektedir.

 

Belki Sumo'dan aldığınız en büyük özellik bu pop'un mobil ortamda çalışmasıdır. Yukarıdaki iki seçeneğin hiçbiri, nasıl kodlandığından mobil cihazlarda çalışmaz. Sumo çok yapar.

Bölünme testi alırsınız ve pop'ların dört farklı hedefinden birine sahip olabilirsiniz. Ayrıca, belirli trafik kaynakları, özellikle Facebook, Twitter, Reddit ve diğer bazı sitelerdeki bireysel sosyal referanslar için pop-up'ları görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Sumo'nun beş plan katmanı var. Temel plan ücretsizdir ancak bir aya kadar aylık ziyaretler sınırlıdır . Bölünmüş testler ve şablonlar vardır, ancak diğer pek çok özelliği yoktur. Küçük katman, tek bir sitede 5.000'e kadar aylık ziyaret, Sumo marka bilgisini pop-up'tan kaldırmanıza, size pro analitik, görüntüleme kuralları, entegrasyon ve VIP desteği sunar. Ayda 30 dolar.

Entegrasyonlar söz konusu olduğunda öncelikle HubSpot, Salesforce, MailChimp, Drip ve GetResponse gibi çeşitli e-posta uygulamalarına odaklanıyor. Bununla birlikte, Zapier ile de çalışırlar, böylece bu veriyle ne yaparsınız yaparsınız.

Orta plan ayda 50 K ziyaret olup sınırınızı üç alana çıkarır. Aksi takdirde Küçük'e kıyasla hiçbir özellik eklenmez ve aylık 60 dolara mal olur. Büyük plan, dokuz bölgede yarım milyon ziyaretçi, kurumsal entegrasyonlarda ek oluşturuyor ve aylık 120 ABD Doları indirim kodları destekliyor. O zaman Sumo planı diye bilinen, fiyat listelenmemiş, sınırsız her şey planına sahipler. Maliyet, ihtiyaçlarınıza göre ölçeklenir.

4: Privy
Privy, diğer iki uygulama olmadan Sumo uygulaması gibi. Gerçekten bana Canvas'tan başka hiçbir şeyden daha çok şey hatırlatan sağlam bir sürükleyip bırakan tasarımcı var, ne kadar özgür biçimi var. Pop-up hedefleme seçenekleriniz tamamen standarttır; belirli ülkelere, belirli cihazlara, çıkış amaçlarına, trafik için başvuru kaynağına ve bir kaç tane daha vurabilirsiniz. Sundukları benzersiz olanları, alışveriş sepeti değerini, haftanın gününü veya günün saatini ve kendi koşullarınızı belirlemek için özel JavaScript'i kullanma becerisini belirteceksiniz.

Privy Homepage

Elbette, bölünmüş testler sunuyorlar ve tarayıcılara, zamanlayıcılara veya çıkış amaçlarına dayanan tetikleyiciler. Ayrıca, e-ticaret kurulumlarıyla entegrasyona gereksinim duyma eğilimi gösterdikleri kupon kodlarına izin veriyorlar, bu kupon kodları birçok başka seçeneği içermiyor.

Privy'nin entegrasyon listesi oldukça büyüktür. Shopify ve Magento gibi e-ticaret platformlarının yanı sıra Bigcommerce ve WooCommerce'yi de yapıyorlar. Squarespace, WordPress, HubSpot, Tumblr, Zen Cart ve SpaceCraft'ı yapıyorlar. MailChimp, Constant Contact, Emma, ??SendGrid ve bir düzine daha fazla e-posta sistemi yapar. Bildirimler için Slack ile, yeniden hedefleme için AdRoll ve Zapier aracılığıyla erişebileceğiniz her şeyle çalışırlar. Bu e-posta entegrasyonlarını kullanarak damla kampanyaları ve bültenler gönderebilir.

Privy sınırsız kampanyalar, sınırsız kayıtlar ve sınırsız açılış sayfaları içeren bir planla başlar . Açılır pencereler, tam ekran yer paylaşımları, yerleştirmeler, niyetli tetikler, indirimler, e-posta senkronizasyonu ve üç entegrasyona kadar çıktılar. Tek nicelik sınırlamanız, ayda 3000 olarak sınırlandırılmış olan otomatik cevaplayıcı gönderimleridir.

Artı plan aylık 24 TL olup, sayfa URL hedefleme, cihaz hedefleme, gerçek zamanlı bildirimler, özel formlar, beyaz etiket markalama, UTM etiketleme desteği, beş entegrasyon ve 12K otomatik yanıtları ekler.

Ticaret aylık 80 ABD Dolarıdır ve Shopify'de Tekli İndirimler, sepet değeri hedefleme, dil seçimi, geri ödeme izleme, özel yazı tipleri ve bir grup diğer seçenek ekler.

Ardından ayda 200 Dolar olan Büyümeye sahipsiniz ve kampanyalar, özel komut dosyaları, dinamik formlar, kullanıcı analizleri, 3 alanda kullanmanız, onboarding çağrısı, öncelikli destek ve daha fazlası için ayrı testler yapıyorsunuz.

5: İdeal Canavar
Optin Monster, çeşitli şekillerde, iyi form için ilk ve en önde gelen seçeneklerden biridir. Açılış sayfaları, bindirme pop'ları, kayan kenar çubukları, slayt içerikleri, çıkış niyeti pop'ları; hepsi ve daha fazlasına sahipsiniz.

Optin Monster'ın en önemli satış noktalarından biri form oluşturucudur . Çok çeşitli amaçlar için son derece iyi çalışan, oldukça fonksiyonel bir form oluşturucu yaratmak ve optimize etmek için yıllarını harcadılar. Bu, elle kodlama açılımlarının yapılmadığı beş seçeneğin en esnek olmasını sağlar ve Ouibounce ile kendinizi oluşturur.

 

Kitlenizi segmentasyon için yalnızca çok çeşitli hedefleme seçenekleri verilmez, bunları bir sayfa düzeyinde de uygulayabilirsiniz. Posta listenizi inanılmaz ayrıntıya göre bölümlere ayırabilirsiniz. Elbette bölünmüş testleriniz ve bir ton analitik raporlarınız var. Hoşgeldiniz kapıları ayarlayabilir, mobil pop-up'ları kullanabilir ve çubukları açabilirsiniz.

Sahip olduğunuz kaç tane özellik göz önüne alındığında, Optin Monster'ın çok pahalı olmasını bekleyebilirsiniz, ancak şaşıracaksınız. Ücretsiz bir sürümü olmamasına rağmen, sınırsız formlar, bölünmüş testler, sayfa düzeyi hedefleme, raporlama ve daha fazlasını sağlayan aylık 9 dolarlık bir temel plana sahipler. Bir sonraki katman ayda 19 dolardır ve kayan çubuk, kenar çubuğu ve içerik kilitleme özelliklerine sahiptir. Aynı zamanda üç siteye kadar çalışır. Üst düzey plan, çıkış niyet teknolojisi, mobil formlar, evet / hayır formları, slayt içerikleri, planlama ve alt hesaplar da dahil olmak üzere tüm diğer özelliklerini içerir. Bu bir ayda 29 dolar.

Bu beş seçenekten hangisini kullanmak istediğinize veya diğer seçenekleri araştırmak istiyorsanız size kalmıştır. Örneğin, oldukça gelişmiş bir şey istemiyorsanız, ücretsiz ve premium WordPress eklentileri olduğunu biliyorum.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR