Misafir Blogculara Ulaşarken Yapılmayacaklar ve Yapılmayacaklar

misafir-blogculara-ulasarken-yapilmayacaklar-ve-yapilmayacaklar

Bir blog sahibi olarak, bazen bir gün izin almak ve bir başkasının blogunuzda yayınlamasını istiyorsanız. Konuk blog yazımı bunu çok güzel yapabilir, ancak dikkatli olmalısınız; Kötü misafir mesajlar SEO zarar verebilir. Potansiyel konuk blog yazarlarına ulaştığınızda, yayınlamanız için değerli bir yer olduğunuzdan ve sorgudan yayınlamaya kadar tüm süreci doğru bir şekilde idare ettiğinden emin olmak için dikkatli olmalısınız.

Mektupları Kullanmayın

"Sevgili yazar" ile olası konuk blog yazacınıza bir mesaj başlattığınızda, hemen yapabilirsiniz. Her gün başka bir yere gönderilen veya kendi sitesinde bir yazı gönderen misafir mektuplarını isteyen form mektupları geliyor. Öne çıkmanız gerekiyor ve kiminize yaklaştığınızı ve onlara en iyi nasıl yaklaşacağınızı araştırarak başlayabilirsiniz. Bu konuda belki de iletişim sayfalarında misafir postaları hakkında onlara nasıl yaklaşacakları konusunda bir mesaj var. Ayrıca, konuk yayınları hiç kabul etmediklerini söyleyebilirler.

Sorgunuzu Kişiselleştirin

Akılsızca herkese yaklaşmak yerine sevdiğiniz ve özellikle alakalı bulduklarınız hakkında yazdıkları bir şeyi getirin. Belki de, blogunuzda bu konuda ek bir parça yazmak isteyip istemediklerini sorun. Buraya zımni ve yerleşik bir teşvik vardır, bu da orijinal yayınlarına geri döneceğiniz - ya da isterlerse yapabilmeniz için - ek bir fayda sağlayacağınız anlamına gelir.

Sabırsızlanmayın

E-postalarınıza birkaç saat içinde, hatta bir gün içinde ne sıklıkta yanıt vereceksiniz? Meşgul blog yazarlarının plakalarında çok şey var ve bazen tanımadığınız birinden konuk blog sorgusu kadar küçük şeyler günlerce okunmadı. En fazla bir hafta sonra fark etmeden bir takip gönderin. Genellikle, blog yazarları en azından teklifinizi reddeden nazik bir mesaj göndereceklerdir.

Potansiyel Yazanınızı Araştırın

Bir blogdaki her potansiyel yazara sorguları göndermek iyi değildir; Bazıları aktif olmayabilir, bazıları blogunuz için uygun olmayabilir ve bazıları katkıda bulunmak istemeyebilir. Onlara bir sorgu göndermeden önce her bir yazarın blogunuza uygunluğunu değerlendirmek için ayrı ayrı araştırma yapmanın vakit vakti.

Gereksiz Kısıtlamaları Olmaz

Yazarlardan bloglarında yayınlanacak kendi yazılarını yazmalarını rica ediyorsun. Uzun süreli görev yapan bir içerik fabrikası yazarıyla iletişim kurmuyorsunuz. O kadar yaratıcı kontrolü istiyorsanız, bir hayalet yazar tutabilir veya projeyi kendiniz yazabilirsiniz. Bir konuk blog yazarıyla iletişim kuruyorsanız, yazdıklarınız değil, ne ürettikleri, kuralları doğrultusunda isterseniz yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Bazı temel kalite yönergeleri ve uzunluk kuralları uygulanabilir, ancak bundan çok daha fazlasına ihtiyacınız yoktur.

Psikopatlı düşünün

Google, karşılıklı geri bağlantıların bulunduğu karşılıklı konuk bloglamayı kaşlarını çatar. Ne var ki, konuk blogunuzda siteniz için yazılan bir konuk blogu için verilen bir iyilik halindeyken durum çok daha rahat oluyor. Bir blog yazarı sitenize yazarsa, fırsatı bulursa, onlara lehine geri dönmeye istekli olacağınızı bildirin.

Reddetme için Zayıf Yanıt Vermeyin

Birçok blog yazarı, sahip olmadığı bloglar için yazacak zamana sahip değildir ve bazıları önemli itibarı olmayan bloglar için yazmak istememektedir. Eğer kızgın ya da depresif alamadım reddedildi ediyoruz . Tek demek, blog yazarının blogunuz için uygun olmadığını. Dışarıda bol miktarda içerik sağlayabilen daha pek çok kişi var.

Pasif Kanalları İyi Kullanma

Aktif sorgular göndermek, acele etmeniz gereken bir zaman alanınız varsa ve hızlı bir şekilde içeriğe ihtiyacınız varsa yararlıdır. Fazla zaman zaman yazar veya üçünüz için daha genel bir ihtiyacınız varsa, devam edin ve temel bir "blog yaz" sayfası oluşturun. Önerileriniz için yönergelerinizi ve iletişim bilgilerinizi belirleyin ve neler gördüğünüze bakın. Kim bilir, kucağınıza düşen yazarlara şaşırabilirsin.

Uzun Vuruşları Hedefleyen Hedefleme

Neil Patel'in blog'unuza konuk yazısı yazması durumunda sevinebilirsin, ama o uzun bir atış yapıyor; Popüler, büyük bir isim ve blogunuz için yazdığı gibi görünüyorsa, her ay kendisine sormuş olan yüzlerce blogdan da aynı şeyi yapabilir. Böyle uzun çekimlere güvenmeyin; Daha boş zamanları ve daha az itibarı bulunan blog yazarlarını hedefleyin.

Acemi Blogculara Bir Şans Verin

"Dışlayıcı değil". Elitist olma. Bir blog sizinkinden daha küçükse, bu blog yazarı daha büyük bir blog yazma şansını değerlendirebilir. Kendi blogunuzdan daha büyük bir blog yazmaktan önemli ölçüde farklı değil. Totem direkte daima birisi daha yüksektir ve altındaki kişilerin başında yürümek için para ödemiyor.

Blogunuzu Riskli Olarak Taşıma Etme

Blogunuzun, blog yazarlarının adlarını koyması için güvenli bir yer olduğundan emin olun. Spam uygulamalarının geçmişine sahipseniz, Angelfire'dan kaynaklanıyormuş gibi görünen bir site veya çok fazla değersiz çok sayıda içerik varsa, hiçbir misafir blog yazarı oraya göndermek isteyecektir. Konukları gecekondu mahallelerinde tatil amaçlı olarak davet etmiyorsunuz; Onları bir sahil beldesine götürürsün.

Teklif Ücreti Doldurun

Bazı blog yazarları sitenize bir miktar tazminat olmadan yazmak istemez. Bağlanan siteler konusunda yalnızca genel olarak temkinli olmanız gerekse de, bazıları bir geri bağlantı ile sorunsuz geçecektir. Bazıları karşılığında bir postayı tercih edecek. Bazıları ürününüzü ya da maddi tazminatını ücretsiz olarak denemek isteyecektir. Bir konuk posterin çalışmalarını herhangi bir şekilde telafi etmeye hazırlıklı olun .

Konukların Göndermekten Kaçınılması Gerekmiyor

Sadece biraz kötü bir rap olduğu için, misafir göndermenin tamamen değersiz olduğu anlamına gelmiyor. Sözlüğe ve isminin tanınmasına çok değerli şeyler bulabilirsiniz. Siteniz için doğru kişileri yazmanız yeterlidir.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR