Kurumsal SEO ile Firmanızı Markalaştırın

kurumsal-seo-ile-firmanizi-markalastirin

Bu makalemde uzun zamandır takibinde olduğum kurumsal SEO tabanlı, e ticaret sistemleri ve içerikleri üzerine amaç güden web siteleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Kurumsal SEO mantığının diğer web sitelerinde yapılan çalışmalardan tamamen farklı olduğunu, bir blog ile firma arasındaki çalışmanın bambaşka bir kanı olduğunu sizlere anlatmaya çalışacağım

Kurumsal SEO hizmetinde diğer bloglara nazaran daha farklı araştırma, çalışma ve duruma göre içerik ve bilgilendirme yer almaktadır. Basit bir blogta, herhangi bir sayfanın yorumlarında, ziyaretçi defterleri ve imleme sitelerinde firma aramaktansa içerik ve kalifiyeli bir kaç haber sitesi ve bunlara mütâkıp referans olabilecek kaliteli siteler yer almaktadır. Bununla ilgili ip uçları aslında kurumsal SEO’nun farkına varmış, linkleme asıllı değil hitap edeceği kişi asıllı çalışma yapılmaktadır.

Firmanızı Blog Olarak Değil Kurum Olarak Tanıtın

Firmalarda da en çok gördüğüm problemlerden biri ise gayet güçlü bir firmayı alâkasız içeriklerle doldurup, saçma sapan içerikler ve makaleler girilip müşterilere olağan dışı bilgi veren siteler olmaktadır. Kurumsal SEO kuramında ne yazık ki böyle bir anlatım ve hitap tarzı bulunmamaktadır. Hizmet verilecek olan alanda kaliteli içerik, gerçekten firmayı doğru anlatan ve hitap edeceği kitleye aradığı ürün veya hizmetin tanımını yapması ve hizmet yada ürünü satmasından geçmektedir. Klişeleşmiş kelimelerden uzak durmak, olmayan yada eksik olan bir şeyi firmaya dayatma usulü vermemek en doğrusu olmaktadır.

Hizmeti Profesyonel Kişilerden Alın

Üzerinde durması gerekilen en önemli konulardan biride bu açıkçası. Bir web tasarım işi alındığında baştan savma tasarlanan ve içerikleri kurumsal dilde yazı yazmamış yada yeteneği olmayan (çoğunlukla 1 – 2 TL ücretle bloglara yazı yazan) kişilerden alınmış içerikler firmanın adını daha da kötülemektedir. Bu konuyla ilişkin olarak tavsiye edebileceğimiz tamamlanmış sitelerden örnekler yada işinde kendini kanıtlamış firmalardır.

Bu yazımızda sizlere kurumsal SEO, kurumsal SEO içeriği, kurumsal SEO tasarımı, kurumsal SEO makalesi hakkında bilgiler verdik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, teşekkürler…

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR