Bill Gates içeriğin önemini 1996’da öngördü: İçerik kraldır!

bill-gates-icerigin-onemini-1996da-ongordu-icerik-kraldir

Neden?

Çünkü aradığı şeyin kendisine en iyi şekilde teslim edilmesi, bir Google kullanıcısını mutlu eder. SEO Rehberi yapmaya karar verdiğimizde en önemli noktanın içerik olacağını en baştan düşünmüştük. Bunu şöyle özetleyelim:

Google’da “yumurta nasıl pişirilir?” diye bir arama yaptığımızda. Google bütün enerjisini kullanarak, yumurta pişirme tarifleri arasında en iyisi olduğunu düşündüğü tarifleri sıralayarak karşımıza getirecek. Bunu yaparken en hızlı yapılan tarifi veya en kolay yapılan tarifi dikkate almayacak. Hazır pişirilmiş yumurta satan bir e-ticaret sitesini de karşımıza getireceğizi sanmıyoruz.

Google daima kullanıcıya en iyi deneyimi yaşatacak, bulabileceği en iyi içerikleri getirmeye çalışmaktadır. Bu yüzden videolarla, resimlerle zenginleştirilmiş, bu konuda daha fazla soruya cevap verebilecek en bütünsel içerik arama sonucu sayfasında galip gelip ilk sıraya yerleşecektir.

Bu, SEO konusunda yapmanız gereken ilk ve en önemli görevi ortaya çıkartıyor: Mükemmel, bütünsel bir içerik üretmek.

SEO da diğer yeteneklerden farklı değildir. En iyi sonuç her zaman en büyük emek karşısında alınmaktadır.

Eğer kötü bir ürüne sahipseniz, nasıl dünyanın en iyi pazarlama stratejisi ürününüzün satılmasına yardımcı olmayacaksa, içeriğiniz kötü olduğu sürece en iyi SEO çalışmasından bile fayda göremezsiniz.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR