Başlıklarda farklılık yaratmak seo çalışmalarını etkiler mi?

basliklarda-farklilik-yaratmak-seo-calismalarini-etkiler-mi

Web siteniz için içerik yazarken ne kadar etkileyici bir başlık seçiyorsunuz. Seçtiğiniz başlıkların dikkat çekip, çekmediğini kontrol ediyor musunuz?
 
Tüm arama motorları daha önceden üretilmemiş farklı kaynaklar için web siteleri sürekli taramaktadırlar. Bu yüzden daha önceden defalarca üretilmiş içerikleri yazarak bir farklılık yaratamazsınız. Çünkü bu tarz başlık ve içerikleri arama motorları dizinlerinde yer aldığı için farklı bir kaynak olarak görmemektedirler. Sadece diğer sitelerden daha anlaşılır ve dah adetaylı yazar iseniz küçük bir şansınız olabilir. Lakin, teknik olmayan bir terimi arama motorlarında sıralama almak için ne kadar uzatabilirsiniz!
 
Etkileyici başlık ve İçerik Neden Çok Önemlidir ?
 
Çok iyi bir haber veya içerik yazdığınızı düşünelim. Dah önceden üretilmiş bir başlık ile ne kadar dikkat çekeceğinizi biliyor musunuz? Sadece arka sayfada çıkan bir içerik ve %10 civarında bir geri dönüşüm elde edebilirsiniz. Pazarlama gibi düşünmelisiniz, ne kadar dikkat çeken bir başlık üretmiş iseniz içeriğiniz o kadar merak uyandırabilir. Tabi, burada dikkat edilmesi gereken diğer konu ise içeriğinde aynı dikkat çekiciliğe sahip olmasıdır. Başlık güzel olabilir, ama içerik etkisiz ve yararlı bir içerik değilse geri dönüşümü ve ziyaretçilerin tekrar siteye girme oranını, sitede kalma oranını düşürecektir.
 
Açıkcası hangi sektörde hizmet veriyor olursanız olun, kendi tarz ve sitilinize sahip olmalısınız. Sizi takip edecek olan ziyaretçiler her zaman yeni içeriği büyük bir heyecan ile beklemelidirler. Peki, bunun için içerik içerisinde neler yapılabilir. Teknik bir terimi açıklıyor iseniz, öncelikle özgün ve size ait bir görsele sahip olmalısınız. Yine teknik terimin nasıl yapıldığını ve uygulama şeklini anlatan bir video koymanız içerik kalitesini yükseltecektir. Sağdan soldan toplanan veriler ile, toplama içerikler ile bir yere kadar ilerleyebilir ve sonunda Google arama motoru tarafından cezalandırma durumuna da maruz kalabilirsiniz.
 
Google arama motorunun harika uyarılar var bu konuda. Ziyaretçileriniz için yazmaya odaklanmanız gerektiğini sürekli vurgulamaktadır, yaptığı bir çok güncelleme, yani kalite güncellemeleri genellikle en iyi içeriği tespit edebilmek içindir. Google arama motoruda, arama yapan kullanıcılara en doğru kaynağı göstermek için çalışmaktadır. İçeriklerinizi ziyaretçiler için yazmaya özen göstermeniz gerekiyor.
 
Unutmayın, kaliteli bir içerik emek verilen içeriktir. Çok içerik yazmak, başarmak demek değildir. Farklılık her zaman kazanmanızı sağlayacaktır. SEO çalışmalarında başarıyı yakalamak için istikrarlı olun ve en değerli içerikler için, haftalarca gerekir ise araştırmalar yapın. Bu size, trafik ve takip sağlayacaktır.
 
kaynak:seoturk

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR