SEKTÖREL SEO

Web Tasarım İlkeleri

 • 4.12.2017 13:45:59
 • 0 Yorum
 • 1359

Tasarıma başlamadan önce ve tasarım sırasında, yapacağımız sitenin standartlarını yükseltmek adına uymamız gereken kriterleri "web tasarım ilkeleri" olarak tanımlayabiliriz. Bu prensiblere uyulmadığı takdirde ciddi bir prestij kaybı, olumsuz geribildirimler ve ziyaretçi sayısında düşüşlerle karşılaşabiliriz. Bu tür olumsuzlukları önlemek için web tasarım ilkelerinin iyi bir şekilde bilinmesi ve uygulanması tasarlayacağımız sitemizin geleceği açısından hayatî bir öneme sahiptir.

İçerik

Bir web sitesini oluşturan en temel unsur içeriktir. İçerikten kastımız sitedeki metinler ve konu ile alâkâlı görsellerdir. 90'lı yıllarda CERN'de çalışan internetin kurucusu Tim Berners-Lee'nin asıl amacı bilim insanlarının makalelerini tüm dünyaya duyurabilecek bir sistem geliştirmekti. O zamandan bu yana bir web sitesinin temel amacı içeriği tüm dünya ile paylaşmak olmuştur.

Bir siteyi tasarlamaya başlamadan önce daima içeriğe göre planlama yapmalısınız. İçeriği düşünmeden sadece tasarım görselliğini önplânda tuttuğunuz siteler size felaket getirebilir.

İçeriğin bir diğer önemi arama sonuçlarında bulunabilmektir. Arama motorları sitelerinin tasarımlarını değil, içeriklerini tararlar, web sitelerini indekslerler ve kullanıcılara sunarlar. Sizin bu siteyi nasıl bulduğunuz içeriğin önemine en açık kanıttır. Şunu da unutmayın ki, bir kullanıcı arattığı bir çift kelime ile bir sitenin senelerce müdavimi olabilir.

Tasarım

Bir web sitesinin içerikten sonra gelen en önemli kriteri tasarımdır. Tasarımdan kastımız sitenin logosunun, menüsünün, içerik alanının ve görsellerinin sayfanın neresinde duracağı, ayrıca sitenin renk ve tipografi düzeninin nasıl olacağıdır. Ziyaretçinin site hakkındaki ilk izlenimleri içerikten önce site tasarımı yönündedir. Örneğin; bir kullanıcı bir siteyi ziyaret ettiğinde gözü ilk olarak sitenin sol üst köşesindeki logoyu arar. Tasarım ve renk düzenine kısa bir bakış attıktan sonra içerik alanına yoğunlaşır. Bu işlem saniyeler içerisinde yaşanır. Bu yüzden tasarım bazı yönlerden içerikten daha önemlidir.

Tasarıma başlanmadan önce mutlaka sitenin mizanpajı (layout'u) kâğıda dökülmelidir. Logo, menü gibi site bileşenlerinin sayfadaki konumu kabataslak belirlenmelidir. Bu şekilde hayal gücümüzü de kullanarak tasarlayacağımız siteyi zihnimizde canlandırabilir ve daha rahat koda dökebiliriz. Her şeyi önceden tasarlayıp kâğıda dökmeliyiz ki daha sonra bir ekleme yapmak zorunda kalmayalım. Bunu yapmadığımız takdir de büyük zaman kayıplarına katlanmak zorunda kalabiliriz.

İşlevsellik ve Kullanılabilirlik

İçerik ve tasarımdan sonra gelen en önemli kriterlerdir. İşlevsellik site sayfalarına "erişim kolaylığı", kullanılabilirlik ise sitenin "kullanıcı dostu" olması olarak özetlenebilir.

Kullanıcı siteyi ziyaret ettiği zaman aradığı içeriği bulmak için sayfa bağlantılarını kullanılır. Bunu çoğunlukla sitenin menüsünden yapar. Eğer aradığı sayfaya çok geç ulaşıyorsa ya da ulaşmakta bazı zorluklar yaşıyorsa sitede işlevsellik sorunundan söz edilebilir.

2000'li yılların ortalarında tüm dünyada Web 2.0 adlı bir olgu duyulur oldu. Web 2.0, internetin evrimleşmesinin açık bir göstergesidir ve dinamik sitelerin standartlarını belirlemiştir. Web 2.0 ile gelen temel standartlardan biri de işlevselliktir. Eğer bir kullanıcı sitenin herhangi bir sayfasında aradığı başka bir sayfaya üç tıklamadan fazla bir şekilde ulaşıyorsa o site işlevsellik yönünden zayıftır. Bu sorunu çözebilmek için birçok sitede tüm sayfaların bir liste halinde olduğu "site haritaları" kullanılmıştır.

Kullanılabilirlik bir sitede ziyaretçinin ne kadar rahat vakit geçirdiği ile ilgilidir. Ziyaretçi "Menüyü rahat kullanabiliyor mu?", "Yazılar okunaklı mı?", "Renk düzeni gözü yoruyor mu?" gibi soruların cevapları kullanılabilirlikle ilgilidir. Kullanılabilirlikle birlikte süregelen bazı kriterler vardır. Bunlardan en bilindikleri şöyledir:

 •     Site en geç 7 - 13 saniye arası bir sürede açılmalı. Bu süre içinde açılmayan siteler kullanıcılar tarafından kapatılmaya başlanmaktadır. Kullanıcının site ile ilgili bir zorunlu işlemi yoksa 30uncu saniyeden sonra tamamen terk edilmektedir. Bu yüzden açılış sayfası dosya boyutu mümkün olduğunca düşük tutulmalıdır.
 •     Çok fazla içerik varsa mutlaka site içi arama motoru olmalı.
 •     Sitenin her sayfasından mutlaka anasayfaya bağlantı verilmeli.
 •     Site yöneticisi ile irtibat kurulabilecek bir iletişim bağlantısı verilmeli.
 •     Uzun metinli, yüksekliği fazla sayfalarda "başa dön düğmesi" gibi sayfa başına kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlayan özellikler bulunmalı.
 •     Menülerin kullanımı kolay olmalı ve kullanıcıyı yormamalı.
 •     Renk düzeni gözü yormamalı ve uygun seçimler yapılmalı.
 •     Tipografide yumuşak fontlar seçilmeli ve yazılar okunaklı olmalı.

Tüm bu özellikler sitenin kullanılabilirlik derecesini belirlemektedir.

Biçim

Biçimi tasarım ve içeriğin bütünleşmesi olarak düşünebiliriz. Renk düzeni, okunabilirlik, içerik - tasarım ilişkisi biçimle ilgilidir.

Renk Düzeni: Tasarlananacak sitenin renk düzeni içerik ile uyumlu olmalıdır. Bununla birlikte eğer arkaplan (artalan) rengi koyu ise içerik alanında açık renkler seçilmelidir. Kırmızı, turuncu, sarı gibi sıcak renkler kullanıcının gözünü çok çabuk yorduklarından mümkün olduğunca az kullanılmalı, bunun yerine mavi, yeşil, mor, turkuaz gibi soğuk renkler tercih edilmelidir. Site siyah - beyaz gibi nötr renkler üzerine şekillendirilecekse sıcak ve soğuk renklerin kullanımı kullanıcı üzerinde daha etkili olmaktadır. Bu yüzden bu renklerin kullanımında daha dikkatli olunmalıdır.

Sayfalar arası geçişlerde arkaplan rengi gibi sabit bileşenler aynı renkte olmalı, her sayfada farklı renkler kullanılmamalıdır.

Okunabilirlik: Sitede kullanılacak içerik tipografi ile uyumlu olmalıdır. Font seçiminde Times New Roman gibi keskin hatlı ve eski bir site izlenimi uyandıran fontlar seçmek yerine Open-Sans gibi modern, yumuşak hatlı seçimler yapılmalıdır. Bu şekilde yazıların okunaklığı artmakta ve kullanıcının gözü yorulmamaktadır.

Font büyüklüğü ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır. 12px - 14px, bir site için ideal font büyüklükleridir. 11px, 13px gibi tek sayılı font büyüklükleri tercih edilmemelidir. Başlıkların büyüklüğü içerik ile uyumlu olmalıdır.

İçerik hizalamaları da bir sitenin genel görünümünü etkiler. Hizalamada sola ya da her iki yana yaslama kullanılabilir. Uzun içerik yazılarında ortalı hizalama kullanılmamalıdır.

İçerik ile tasarım arasında bir uyum bulunmalıdır. Yazılar içinde bulunduğu alanın sınırlarına çok yakın olmamalı, aralarında belirli bir boşluk bulunmalıdır. Satır yükseklikleri ise font büyüklüğüne göre uygun seçilmelidir.

Okunabilirliği etkileyen bir diğer önemli unsur ise uzun metinli yazılarda görsellerin kullanılmasıdır. Bu şekilde kullanıcının metni okumaktan sıkılması önlemiş olur. Görsellerin seçimi ise metin ile ilgili olmalı, içerikle uyumsuz resimler kullanılmamalıdır.

Güncellik

Hazırlanacak sitenin güncel platformda çalışabilmesi için eski teknolojiler kullanılmamalıdır. Günümüzde hemen hemen her site HTML5, CSS3 gibi son nesil teknolojiler ile yapılmaktadır. Bu yüzden eski sürüm HTML ve CSS teknolojileri yerine yeni nesil sürümleri tercih edilmelidir.

Sitenin footer kısmındaki site güncellik yılını gösteren bildirim her sene düzenli olarak güncellenmeli, yapılamıyorsa "2007'den beri" gibi kullanımlar tercih edilmelidir.

Uygunluk ve Güvenilirlik

Web sitesinin internet için uygun olup olmadığı baştan belirlenmelidir. Alan adı çok uzun seçilmemeli ve akılda kalıcı olmalıdır.

Site ziyaretçide bir güven hissi uyandırmalı, mümkün olduğunca imlâ hatası yapılmamalı ve özgün içerik kullanılmalıdır. Kullanıcı gözünde saygınlığı düşen bir sitenin prestijini koruyabilmesi oldukça zordur.

Uyumluluk

Tasarlanacak site tüm platformlarda sorunsuz çalışabilmelidir. Tasarım sırasında tarayıcı uyumlulukları aşama aşama test edilmelidir. Eğer eski platformlarda çalışması istenen bir site hazırlanacaksa yeni nesil teknolojilerin bazı özelliklerinden feragat edilmelidir. Sadece yeni nesil platformlarda çalışması planlanan bir site hazırlanacaksa Internet Explorer 9 gibi eski nesil tarayıcılarda site test edilmemeli, bunun yerine IE10 tercih edilmelidir.

Site mobil cihazlar için de uyumlu olacaksa Samsung ve Apple telefonlarında birebir test edilmeli, bunun için hazırlanmış test sitelerine tam anlamıyla güvenilmemelidir. Responsive sitelerin hazırlanması standart sitelere göre daha zahmetli bir iştir ve her platform için uygun media query'ler seçilmelidir.

WordPress Çok Dilli İnternet Sitesi Nasıl Yapılır ?

 • 2.12.2017 09:49:33
 • 0 Yorum
 • 1327

WordPress içerik yönetim sistemi ile oluşturacağımız internet sitelerinde hizmetlerine ve amaçlarına göre farklı dil destekleri sunabiliriz. Bu dillerin başında en yaygın ve popüler olarak kullanılan İngilizce ‘de gelmektedir. Artık sadece İngilizce ‘ye bağlı kalmadan ve İngilizce haricinde de bir çok dil ekleyebiliriz.

Vermiş olduğumuz hizmetlere göre çok dilli internet sitesi oluşturma işlemi aslında çok basittir. Siteniz önceden beri yayın hayatında olsada dahi uygun url dönüşümleri yapıldığında hiç bir SEO kaybı yaşamadan sitenizi ikinci yada birden fazla dilde ki çevirilerini ziyaretçilerinize sunabilir o dile ait arama motorlarında ki yerinizi alabilirsiniz.

Önemli husus ise yazıların otomatik olarak Translate aracı ile değil sizin kendi elleriniz ile oluşturmuş olduğunuz çevirilerden kaynaklanıyor olmasıdır. Bu işlemde zaten doğru tercüme ile internet sitenizi önlere çıkarır ve kaliteli olma yolunda bir artı puan kazandırmış olur. İnternet sitesinde yer alan bir içeriğin hem Türkçe hemde her hangi bir dilde ki sürümünü tarayıcı dilimiz yada WordPress içerik yönetim sistemi ile yönetmiş olduğunuz internet sitenizin bir Menü ‘süne koymuş olduğunu butonlar sayesinde görebiliriz.

WordPress çok dilli bir internet sitesi yapmak yada WordPress ikinci dil ekleme işlemi aslında oldukça basit bir işlemdir. İnternet sitenizin ister eskiye dayanan ve indexli bir hali bulunmuş olsun isterseniz de yeni açılacak bir site olabilir. Bunu tercihinize göre url yapısını düzenleyerek elde edebiliriz. Hatta ve hatta başka bir url’ye dair dönüşümleri yapabilmemiz mümkündür.

WordPress’in kendi içinde bulunmayan fakat eklentiler sayesinde Çok Dilli WordPress Site ‘si oluşturabiliriz. Her bir aynı yada farklı resimler için gösterileceği dili seçebilir, her birine farklı etiketler girebiliriz. Bu durum Türkçe ve ekleyeceğiz dilde ki yazılar içinde geçerli olacaktır.
Polylang Eklenti Kurulumu ve Ayarları

İnternet sitemizi başarı ile başka dillerde yayın hayatına sokabilmemiz için bize yardım sağlayacak eklenti Polylang olacaktır. Bu eklenti sayesinde internet sitemizi başka dillerde yayın hayatına sokabilir gerekli ayarları yaptıktan sonrasında sizlere bu eklenti ile nasıl farklı dillerde içerik girebileceğimizi göstereceğim.

    https://tr.wordpress.org/plugins/polylang/

Yukarıda ki ekte vermiş olduğum eklentiyi indirip WordPress içerik yönetim sistemi ile yönetmiş olduğunuz internet sitenize kurarak etkinleştirin. Ardından yapmamız gereken işlemler bu eklentiye dair ayarlar olacaktır.
Kullanacağımız dilleri ayarlamak için :

    Eklentiyi etkinleştirin.
    Eklenti etkinleştirme işleminden sonra sol tarafta ki menüde “Dil” adlı bir buton belirecektir.
    Dil menüsüne tıkladığımızda karşımıza “Yeni Dil” ekle adlı sayfa çıkacaktır. Buradan öncelikle şuanda kullanmış olduğumuz dili eklemeli ve yan tarafında ki bulunan yıldız butonuna basmanız gerekecektir. Bu işlem sayesinde öncelikli dilimizi seçmiş olacağız.
    Kendi kullanmış olduğumuz dili ekledikten sonrasında internet sitemize eklemek istediğimiz diğer bir dili yada birden fazla dili seçiniz.

Bu işlemler sayesinde artık internet sitmizde kullanacağımız dilleri yani diğer bir söyleyiş ile WordPress Çok Dilli Site Oluşturma aşamasının ilk basamağını tamamlamış oluyoruz. Artık bu sayede WordPress içerik yönetim sistemi ile yönetmiş olduğumuz internet sitemizin çevirisini yapacağımız dilleri bir bir seçmiş bulunduk.

Sırada ki işlem ise internet sitemizde yer alan temamız da bulunan kelimelerin değişimi olacaktır. Her bir dile göre bu kelimelerin değişimini artık yapmamız gerekmektedir. Örnek olarak internet sitemizde ki yer alan arama kutusuna tıkladığımızda Türkçe’de “Ara” olarak yazar iken internet sitemize İngilizce dili üzerinden giriş yapanlara “Search” olarak göstermemiz faydalı olacaktır.
Tema’da Yer Alan Kelimeleri Dillere Göre Çevirmek için :

    Sol tarafta yer alan “Dil” menüsü altından “Cümle çevirisi” adlı butona tıklayın.
    Karşımıza gelecek olan ekranda temamız da yer alan kelimeler gözükmektedir. Bunlardan en çok göze çarpanı Devamını oku, ileri, sonra gibi yazılar olabilir. Bunların yanında bir başka dil ile internet sitemize gelen ziyaretçilerin saat vb ayarlarını bu başlık altından değiştirmeliyiz.
    Uygulama otomatik olarak değiştirme işlemi yapılacak kelimeleri karşımıza çıkardıktan sonrasında biz dile uygun şekilde çevirisini yapmalıyız.
    O kelimelerin çevirilerini yaptıktan sonrasında ise yapmamız gereken “Değişiklikleri kaydet” butonuna basmak olacaktır.

Bu ayarı da tamamladıktan sonra artık hangi dil ile internet siteniz görüntüleme alıyor ise o dile uygun temanız da ki kelimeler değişmiş olacaktır. Bu sayede uyumlu bir şekilde çok dilli wordpress sitesini oluşturma basamaklarını adım adım çıkıyoruz. Bunların haricinde ise hangi dilde bileşenler kısmında ne göstermesini ve o ziyaretçilere özel olarak gösterimini de bu eklenti sayesinde sağlayabiliriz. Bunun için ise “Bileşenler” kısmına girdiğinizde ve her hangi bir bileşene bir şey eklediğinizde kaydetme işlemini yapmadan önce “Kaydet” butonun üzerinde “Yalnızca şu dilde gösterilsin” adlı bir seçenek bulunacaktır. Bunu seçerek o dil üzerinden internet sitenizi kullanılan ziyaretçilerinize özel bileşenleri ekleyebilirsiniz.

Bu işlemi de başarı ile tamamladıktan sonrasında ise yapmamız gereken artık internet sitemizde bunun ayarları olacaktır. Url dönüşümlerinden tutunda tarayıcıdan hangi dil ile girilirse o dilin gösterilmesi gibi ayarları artık bu başlık altından yapacağız.
Sitemize Dair Kalıcı Ayarları Yapmak İçin :

    Sol tarafta yer alan “Dil” menüsü başlığı altından “Ayarlar” butonuna tıklayınız.
    Karşımıza bu eklentiye dair ve internet sitemizde bu eklentinin neler yapacağına dair ayarlar gelmiş bulunacaktır.
    İlk ayar olan “Url Dönüşümleri” ne tıklıyorum. Burada dikkat etmemiz gereken nokta artık yazılarımızın nasıl görüneceği ve url yapısını seçmek olacaktır. Karşımıza alan adımızdan sonra “/en” şeklinde gelebileceği gibi alan adımızdan önce subdomain gibi görünebilecek şekilde  yani “en.” şeklinde gibi bir çok farklı seçeneği seçebiliriz. Eğer siteniz yeni açılmış ve hiç bir içerik girilmemiş ise kafanıza göre seçim yapabilirsiniz. Fakat internet sitesinin bir geçmişi olan insanların url yapılarını bozmaları durumunda çok büyük bir seo kaybı yaşar ve index almış eski url’leriniz çalışmaz. Bunun için ise yapmamız gereken işlem sadece ana sayfanın alan adınızdan sonrasında “/en” ekini almasını sağlamak ve yazılarınızın eskisi gibi olduğu şekilde gözükmesini sağlamak olacaktır. Bunun için ise seçeceğimiz seçenekler “Dil içerik üzerinden ayarlanır” butonunu seçip sağ tarafında bulunan “Url’de varsayılan dil için dil belirtecini gizle” butonuna tik atmak olacaktır. Artık bu sayede url yapınızı bozmamış olacaksınız. Bu seçenekleri iyi anladıktan sonrasında ise tamamen seçim size kalmış ve eklenti bir farklı seçeneği daha bizlere sunmuş bulunmaktadır. Başka bir alan adına yönlendirme yapmak olacaktır. Kendinize en uygun URL Dönüşümlerini seçtikten sonrasında bir başka ayarlara geçebiliriz artık.
    İkinci seçenek olan “Tarayıcı dilini algıla” seçeneğini aktif ettiğimizde arama motorundan gelen ziyaretçi hangi dil’i kullanıyor ise ana sayfanızı ona göre ve yazılarını o dilde göstermesi olacaktır.
    “Ortam” seçeneğini aktif ettiğimizde ise aynı resmi hem bir dilde hemde farklı bir dilde göstererek hemde sunucumuzda bir resim olmasını sağlamaktır. Bu sayede bu resimler Ortam adlı butona tıkladığınızda iki tane gözükmesine rağmen dillerine ayrı olarak gözükecektir. Ve siz sunucunuz da bulunan bir resme dillerine göre etiketler yazabilirsiniz.
    Diğer ayarlarda ise pek bir önemli olmayıp “Tools” başlığı altında ki seçeneği aktif ettiğinizde bu eklentiyi artık kullanmamız durumunda veritabanız da oluşturmuş olduğu tablolaları silecektir.

Artık tam manasıyla eklentiyi kurulumunu yaptık geçerli bağlantıları oluşturduk şimdi sıra artık içerik eklememize geldi. Bundan sonrasında ise yapacağımız tek şey yazıları oluşturup bir birleri arasında bağlantı kurmak olacaktır. Her hangi bir yazıda iken “Dil Değiştirme” butonuna bassak dahi o yazının o dilde ki sürümünü görüntüleme’ye yönlendirmesi gerekecektir.
Farklı Dillerde İçerik Nasıl Eklenir ?

Farklı dillerde içerik eklemek ise oldukça kolay bir yöntemdir. Bunun için ise en önemli olan şey farklı dillerde yer alan aynı yazıların bir birleri ile çevirilerini aynı tutmak olacaktır. Çok dilli bir içerik oluşturmak için ise yapmamız gerekenler epeyce basit bir işlem olarak karşımıza gelmektedir.

    WordPress ‘in sol tarafında yer alan menüsünden “Yazılar” başlığı altından “Yeni Ekle” butonuna tıklayınız.
    Normal olarak karşımıza gelen içerik ekleme bölümünde sağ tarafta “Dil” adlı bir sidebar açılmış olacaktır.
    Seçmiş olduğumuz birinci dil olan Türkçe’de ki yazımızı girdikten sonrasında “Dil” başlığı altından o yazının o dilde ki karşılığını girerek “+” ikonuna basınız.
    Artık istediğiniz dilde ki o yazının çevirisini yazabilirsiniz.

Bu sayede de yazılar arasında ki bağlantıyı kurmuş bulunduk . Her bir içeriğe özel seo ayarlarınızı girebilir aynı içeriklere aynı resimleri vb ortam dosyalarını ekleyebilir ve hepsine farklı farklı etiketler girebilirsiniz. Kategoriler arasında ki bağlantıları da başarılı bir şekilde dönüştürme işlemini yaptığınızda artık geriye hiç bir sorununuz kalmıyor.

Başarı ile çok dilli WordPress Sitesini oluşturmuş oldunuz . Temel olarak WordPress içerik yönetim sistemi ile yönetmiş olduğumuz internet sitemize bu sayede ikinci bir dil yada birden fazla dil ekleyebiliriz.

Adsense Gelir Arttırma Adına Yapılan En Büyük Yanlış

 • 27.11.2017 12:34:23
 • 0 Yorum
 • 1250

Google adsense gelir artırma adına yaptığınız araştırmalarda bir çok kaynak adsense reklam yerleşimi adımında reklamınızı above the fold kısmına,

Yani sayfanın öne çıkan resminin hemen üstüne, hemen altında, yazı başlığınızın üstüne, yazı başlığınızın hemen altında ya da hemen içerikten öncesine yerleştirmenizi, bu şekilde en yüksek geliri elde edeceğinizi söyler.

Fakat inanın bana tamamen yanılıyorlar !

Nerden mi biliyorum ? Çünkü aksini kanıtlayan bir çalışma yaptım. İşte o çalışmam ve verdiği sonuçlar;

Önce şu soruyu sorarak başlamak istiyorum; Ziyaretçileriniz sitenizdeki reklamlara tıklamak için ne zaman hazır oluyorlar ?

Eğer adsense gelirlerini arttırma arzusunu gerçek anlamda düşlüyorsanız, sıradan bir web site ziyaretçisinin davranışlarını iyi analiz etmeli ve anlamalısınız.

Diyelim ki potansiyel bir ziyareçi benim blogumu google üzerinden “Google adsense geliri arttırma” kelimeleri ile yaptığı arama sonucunda keşfetti.

Bloguma girer girmez tüm dikkati ve odak noktası girdiği içeriğin aradığı şeyi, yani gerçekten bu yazımın google adsene geliri arttırma ile ilgili sağlıklı ve kaliteli bilgiler verip, vermediğini bir an önce anlamak odaklı olacaktır.

Girdiği andan itibaren blogumun header kısmında yer alan adsense reklamı zerre kadar umrunda olmayacaktır. Ya da yazı başlığımın hemen üzerine yerleştirdiğim 720 x 90px genişliğinde ki reklam da.

Hatta her yazımın başlığından hemen sonra yerleştirdiğim full genişlikteki adsense reklamım bile umrunda olmayacak, gram ilgisini çekmeyecektir.

Çünkü onun ilgi odağı zaten bir noktaya kaymış durumda. O da ilk 3 – 5 saniye içerisinde bu yazının adsense kazanç arttırma ile ilgili ona bir yarar sağlayıp, sağlayamayacağı merakını gidermek.

Bırakın potansiyel bir ziyaretçiyi. Kendinizden düşünün. Empati kurun. Siz bir konu ile ilgili google üzerinden bir araştırma yaptığınızda hemen yukarıda anlattıklarımı yapmıyor musunuz ? Şahsen ben öyle yapıyorum.

Ee peki tüm o above the fold olarak adlandırılan yerde, yani sitenin üst kısmına yerleştirilen ( ya da yazının hemen başına yerleştirilen ) reklamlar bu tür potansiyel ziyaretçilerin veya bizlerin ne kadar dikkatini çekiyor ?

Peki doğru yer nasıl olmalı ?

Doğru yer tam olarak ziyaretçinin yazıma girip, yazının giriş kısmını okuduktan sonra yazının geri kalanında google adsense gelir arttırma adına yararlı bir bilgi olmadığı kanısına vardığı an. Yani beyninin merak etme güdüsünü ve odaklanmayı bırakıp, içeriğime red verdiği anı.

İşte bahsettiğim bu anın, sitenizde fiziksel bir noktaya dönüştüğü nokta ise genel olarak yazınızın giriş kısmından hemen sonra ve yazınızın ilk alt başlığından bir önceki nokta oluyor.

Tamam, bir çok insan adsense gelir arttırma adına yazımın giriş kısmını okuyup yazımı terk etmeyecektir. O kişiler yazımızı okumaya devam ettikçe, bizim de onları nakite çevirme şansımız zaten devam ediyor.

Ancak biz bahsettiğim bu adsense reklam yerleşimi ile yazımızdan çıkma kararı alanlardan da para kazanmış oluyoruz. Yani google adsense gelirini arttırmak adına bizi beğenmeyen ziyaretçiyi bile nakite çeviriyoruz.

Pro Tip: Yerleştirdiğim reklam Metin / Resim Esnek bir reklam. En avantajlı reklam modeli bu ancak,

Esnek reklam modedinde reklam bazen yerleştirdiğiniz yeri tam olarak kapsasa da bazen, yerleştirildiği yere göre daha küçük, yatay reklamlar da gösteriyor. Aynen şu şekilde;

Tabii reklamların yatay ve küçük olması demek, dikkat çekiciliğini kaybetmesi açısından para kaybı demek. İşte sihir de tam bu noktada geliyor ! :) Adsense esnek reklam kodunda yapacağınız küçücük bir kodlama ile bu reklamları her zaman kare ya da dikdörtgen formatında, yani yatay reklamları elimine ederek büyük gösterebilirsiniz.

Adsense Reklam Kodları İle Oynama

O kod değişikliği ise,

Esnek olarak eklediğiniz reklamlarda data-ad-format kısmında yer alan auto kısmını hemen üstte olduğu gibi rectangle olarak değiştirmek.

Böylelikle reklamlarınız hem esnek olacak hem de hiç bir zaman için bu esnek reklamların içerisinde yatay, küçük reklamlar gösterime sunulmayacak, her zaman için kare ya da dikdörtgen, koyduğunuz yeri tam kapsayan reklamlar sunulacak.

İşte google adsense gelir arttırma adına bazen yapacağınız bu tür küçücük haraketler size büyük miktarlar olarak geri dönebiliyor.

Evet ben bu yöntemle adsense gelirini tam olarak %70 arttırdım ! İşte bu da kanıtı; ( Alttaki grafik son 7 gün ile ondan önceki 7 gün reklam modellerinden kazanılan 7 günlük toplam geliri yansıtmakta. Bkz: Desktop Yazı İçi 1 )

Resmin en üst kısmında yer alan Desktop Yazı İçi 1 Koyu mavi renkli ve en uzun olan bar, gelir elde etme adına en iyi performansı gösteren reklamı simgeliyor. ( Bu da yukarıda bahsettiğim reklam yerleşimini yaptığım reklam )

kaynak:wpmavi

Google Analytcs İle...

 • 24.11.2017 13:43:35
 • 0 Yorum
 • 1245

Web sitemizin ziyaretçileri ile istatistiklerini cPaneli’mizdeki “Awstats” uygulaması ile pek tabii görebilmemiz mümkün.

Bu uygulama tüm detayları bize sunmasına rağmen işlevsellik açısından yerlerde sürünüyor. Google bu konuda, bir zamanlar bu alandaki en iyi sayaç ve analiz uygulaması olan “Urchin”i satın alıp, ücretsiz bir şekilde kullanıma sunarak bize büyük bir kıyak geçmiş.

Bu servis ile;

 •     Sitemizin anlık ve genel hit durumu
 •     Ziyaretçilerin hangi sorgularla sitemize geldiği
 •     Gelen ziyaretçinin hangi kaynaktan geldiği
 •     Sitemizde ve sayfalarımızda ne kadar zaman geçirdikleri
 •     Hangi sayfalarda gezindiği
 •     Gelen ziyaretçilerin yaşları
 •     Cinsiyetleri
 •     İlgi alanları
 •     Kullandıkları tarayıcı
 •     Coğrafi bilgileri gibi çok detaylı bilgilere ulaşabiliyoruz.

Google Analytics kullanımı 5 milyon sayfa gösterimi verisine kadar ücretsiz.

Sitenizin 5 milyondan fazla sayfa gösterimi varsa ve bu servisi ücretsiz kullanmaya devam etmek istiyorsanız Google size “Adwords üzerinden en az bir aktif kampanya oluşturacaksın” diye şart koşuyor. Yani Google’a ücretli reklam vermeniz isteniyor.
Google Analytic Kullanımı Neden Bu Kadar Önemli ?

Sitenize Kimler Hangi Ülkeden Veya Şehirden Girmiş ? : Diyelim ki sitenizin geçtiğimiz 3 ayda ki trağinde Fransadan gelen ziyaretçi trafiğinin artış gösterdiğini gözlemlediniz. Bu durumda belki de sitenizede Fransızca dil desteği vermeniz gerektiği sonucuna varabilirsiniz.

Ya da diyelim ki online satış yaptığınız bir web siteniz var. Muğla’dan sitenize giriş yüzdesinin diğer şehirlere göre daha düşük olduğunu google analytics üzerinden gözlemlediniz. Bu durumda reklam yatırımlarınızda Muğla’nın payında arttırıma gidebilirsiniz.

Sitenizin Hangi Saatler Arasında Daha Çok Ziyaretçi Alıyor ? : Diyelim ki sitenizin gece saatleri içinde aldığı trafik günün diğer saatlerine göre daha çok. Siz de yazılarınızı, trafiğinizin yoğun olduğu saatlerde yayınlamaya ayarlarlayabilirsiniz.

Ziyaretçileriniz Hangi Siteler Üzerinden Gelmiş ? : Google Analytics sitenize gelen ziyaretçinin hangi site veya siteler üzerinden geldiğini size detaylı bir şekilde sunuyor. Sosyal medya, direkt, referans ve arama motorları üzerinden şeklinde.

Diyelim ki Twitter üzerinden gelen ziyaretçi sayınız Facebook üzerinden gelen ziyaretçi sayınızdan daha fazla. Bu durumda Twitter’a daha çok yoğunlaşmak gibi bir strateji uygulayabilirsiniz.

Başarıya ulaşmak ve işinizi büyütmek adına bunlar gibi onlarca hatta yüzlerce olumlu katkı sağlayan başka bir platform ben tanımıyorum. İşte bu yüzden google analytics kullanımı bu kadar önemli !

En Uygun Dijital Pazarlama Kanalı

 • 21.11.2017 12:40:38
 • 0 Yorum
 • 1358

İş Modelinize En Uygun Dijital Pazarlama Kanalı Hangisi?

Tüm dünyanın yavaş yavaş sanal dünyaya taşınması ile dijital pazarlamanın önemi de her geçen gün artmaya başladı.

Dijital pazarlama konusunda deneyim sahibi olan girişimciler sektörde liderlik yarışına girerken, bu dünyayı görmezden gelenler ise kendi etraflarında daireler çizmeye mahkum kalıyorlar.

Peki dijital pazarlama tam olarak ne demek?

Dijital pazarlama, hedeflenebilen ve ölçülebilen pazarlama stratejilerinin, ürün ve servislere dijital mecralarda uygulanmasıdır.

Geleneksel pazarlama metotlarından oldukça farklı olan dijital pazarlama çalışmaları, temelde 5 ana prensip ile hareket etmektedir:

    Hedefleme
    Bütçeleme
    Operasyon
    Ölçümleme
    Optimizasyon

Gelin bu başlıkları inceleyelim…

Hedefleme

Dijital pazarlama çalışmalarında hedeflediğiniz kitle, başarınızı belirleyen belki de en önemli konudur. Kulağa biraz basit gelse de, birçok başarısız reklam kampanyasının temelinde yanlış hedeflenen kitle gelmektedir.

Örnek: Facebook reklamları

Yanlış hedef: Minimum maliyetle maksimum üye sayısına ulaşmak

Doğru hedef: Minimum maliyetle maksimum doğru üye sayısına ulaşmak.

Yani sadece reklamlarınızı ucuza getirebilmek için tüm Türkiye’yi hedeflerseniz, alakalı alakasız herkes sitenize gelmeye başlar ve sonuç hüsranla sonuçlanır. İşiniz ile alakalı kitleye ulaşmaya çalışmalısınız.

Bütçeleme

Hedefleme çalışmalarını yaptıktan sonra ortaya çıkan maliyetleri doğru bütçelendirmelisiniz. Yeni kurulan işletmelerde bu tahminler çok net olamayabiliyor ancak bir süre sonra hesaplamalarınızı doğru yapıyor olmalısınız.

Yanlış hesaplama: 1000TL deneyelim, bir şeyler gelirse devam ederiz.

Doğru hesaplama: Ortalama 10,000 gösterim ile 500 tıklama alabilirim ve 500 tıklama kabaca bana 2 satış getirir. Ortalama 0.20TL den tıklama alsam 100TL maliyetle 2 satış benim için oldukça karlı olacaktır.

Operasyon

Dijital pazarlama yönetimini kesinlikle profesyonellere bırakmalısınız. İlk zamanlar, ödediğiniz danışmanlık ücretleri gözünüze batacaktır ancak daha sonra bu tutarları misliyle geri kazanmaya başlayacaksınız. (Tabii ki iyi firmalar ile çalışırsanız)

Örnek: Instagram Reklamları

Hatalı örnek: Yaaa altı üstü Instagram. Zaten Instagram’ı normalde de çok kullanıyorum, reklamları da ben açarım.

Doğru örnek: Instagram reklamları ile profesyoneller ile çalışıp, minimum maliyetle maksimum fayda nasıl kazanabilirim sorusunun peşinden koşmak.

Ölçümleme

Dijital pazarlama çalışmalarınızın sonuçlarda ortaya çıkacak datalara ulaşabiliyor olmalısınız. Aslında geleneksel pazarlama ile dijital pazarlamayı ayırt eden en önemli konulardan bir tanesi ölçümlemedir. Yaptığınız çalışmaların sonuçlarını hızlıca görebilir, duruma göre aksiyon alabilirsiniz.

Örnek: Google Ürün Reklamları

Hatalı örnek: Reklamları açıp sadece satış yapıp yapmadığınıza bakmak.

Doğru örnek: Reklamlardan gelen kullanıcılara ait datayı analiz edip, sonucu iyi yorumlayabilmek.

Optimizasyon

Ölçümleme çalışmasının sonuçlarına göre reklamlarınızı optimize edebilir, dolayısıyla maliyetlerinizi belki de yarıya indirebilirsiniz. Maliyetlerinizi azaltmanıza rağmen satışlarınızın hızlıca yükseldiğini farkedeceksiniz.

Örnek: Linkedin Reklamları

Hatalı örnek: Bir kere reklam açıp, bu Linkedin çok pahalı diye söylenip, diğer dijital pazarlama kanallarına dönmek.

Doğru örnek: Ölçümleme sonuçlarına göre doğru optimizasyon çalışmalarına başvurup, maliyetleri azaltma çalışmalarına başlamak.

Baclink Kavramı

 • 14.11.2017 12:30:02
 • 0 Yorum
 • 1338

Son zamanların en çok takip edilen ve sürekli olarak değişime uğrayan ve alan olarak zor bir uğraş olan SEO kendi içinde belirli kavramlar ile değerlendilirilir. Bunlardan en önemlisi backlink kavramıdır.

Backlink Nedir ?

Backlink nedir diye araştırıyordunuz ve arama sonuçlarından bizim makalemize ulaştınız. Backlink’lerin sitenize faydası  hakkında ilk bilgiye sahip oldunuz bile. Artık backlink hakkındaki en temel bilgileri hızlıca edinebilirsiniz. Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesinden aldığı bir bağlantıdır. Geri bağlantılar, bir web sitesinin arama motoru sonuçlarına büyük etki yapar. Arama motorları bu sıralamaları yaparken birden fazla faktörü ele alırlar ve bunların hangilerine ne kadar ağırlık verdiklerini tamamen kesinlikle bilemeyeceğiz. Fakat bildiğimiz tek bir şey var ki o da bunların SEO sıralaması için çok önemli oldukları.

Geri bağlantılar natürel, doğrudan olması gerekir ve bu geri bağlantılar miktarlarından ziyade kaliteleri ile önem arz ederler. Bu geri bağlantıları web ortamında zararlı olarak görebileceğimiz uygulamalarla kazanmaya çalışmak, yalnızca bir vakit kaybı olur. Çünkü arama motorları bu uygulamaları tespit ettiğinde web sitesini inceler ve yaptırım uygular. Yani bu size hiçbir şey kazandırmaz. Kaliteli sitelerden aldığınız geri bağlantılar bağlamsal olmalıdır. Yani eğer bir inşaat firması iseniz aldığınız kaliteli bağlantı da aynı profilde olmalıdır. Tamamen farklı bir konu içeren bir siteden aldığınız bağlantı kaliteli olsa dahi hiçbir işinize yaramayacak ve kullanılmayacaktır. Alakalı sitelerden bağlantı almanız esas amacınız olmalıdır.
Backlink Ne İşe Yarar ?

Backlink hakkında yaptığımız kısa özetten sonra aslında bu soruyu sormamalıydık bile ama maddeleyecek olursak, backlink;

– Sıralamayı Geliştirir

Sayfalarınızdan herhangi biri bile organik bağlantılar alıyorsa, bu sayfa doğrudan yüksek sıralamaya girecektir. Yalnızca bu sayfadan bile gelecek ziyaretçi sayısı sizi ortalama bir siteden yukarı taşıyacaktır. Fakat, ana sayfanıza yönlendirmelerle birlikte ayrı sayfalara bağlantılar oluşturmanız gerekiyor.

– Arama Motoru Taraması

Backlink’ler, arama motorları botlarının, sitenize gelen bağlantıları bulup sizin sitenizi hızlıca ve etkin olarak taramasını sağlar. Kısacası siteniz web ortamının bir köşesinde yapayalnız kalmaz, keşfedilir. Üstelik Backlinkler sitenizin dizine eklenmesine de yardımcı olur. Ki bu da bizi yine keşfedilme noktasına götürüyor.

Bu makalede Backlink’lerin ne olduğunu ve bize ne fayda sağlayabileceğini kısaca açıklamış olduk. Sonuç olarak backlink ve seo web ortamında gerçek varlığınızı sizlere sunar. Backlink almamış, SEO kuralları uygulanmamış bir site hemen hemen hiçbir zaman keşfedilmeyecektir. Sizlere hem bir çok yol sunan SEO kurallarını takip etmeli, kaliteli Backlink alabilmek için sitenize sahip çıkmalısınız. Tıpkı bir amacınız için göstereceğiniz çaba gibi web site açmanızın amacını da unutmayın ve güncel bilgileri takip edin.

kaynak:seoajanaslari

Trafik kaybeden siteler için 5 ipucu

 • 13.11.2017 13:04:02
 • 0 Yorum
 • 1299

Bir site açmak gittikçe daha basit hal almaya başladı. Ama google'ın yeni yarattığı algoritmalar devam ettiği sürece yalnızca site açmak yetemeyecek. Trafik kaybeden siterin en büyük etken ise elbetteki google'ın güncellemeleri. Şimdi trafiğin neden azaldığını ve nasıl artacağını anlatan 5 maddeden bahsedeceğiz.

İlk Kontrol: Neden trafik kaybettim?  sıralamalarınızda bir değişiklik mi var?

Sitenize gelen trafik azalıyorsa öncelikle sıralamaları kontrol etmeniz gerekir. Google güncelleme yapmış ve olumsuz etkilenmiş olabilirsiniz veya yaptığınız bir hata yüzünden sıra kaybediyor olabilirsiniz. Sıralama kaybetmek, ani düşüşlerin temel nedenlerinden bir tanesidir. Sıralamanızda bir düşüş olduğunu fark ettiğinizde web sitenize uyguladığınız SEO çalışmalarını artırmalısınız.
Sıralamanız Değişmediyse
Sıralamaları kontrol ettiniz ancak fark yaratacak bir değişiklik yok mu? Öncelikle ani düşüşün özel bir günden kaynaklı olup olmadığını düşünün (bayram, özel tatiller, okulların açılma-kapanma günleri) etkenlerden düşüş yaşamış olabilir misiniz? Eğer düşüşün nedeni buda değilse azalan trafiği yeniden yükselişe geçirmeniz için 5 ipucu verelim!
1. Sosyal medyanın kullanımı
2. Diğer sitelere yorum yapmak
3. Daha başarılı yazılar hazırlayın
4. Bülten gönderme
5. Reklam yayınlamaya başlayın
Sonuç: Aktif olun

Markalaşmak zor bir iştir, siz aktif olduğunuz sürece sürekli yeni insanlara sitenizi tanıtırsınız ve bunlardan bazılarını kalıcı takipçi olarak kazanırsınız. Sizi takip eden insanları mutlu etmek için çalışmalısınız. Sitenizi takip eden insanlar uzaklaşmadığı sürece büyürsünüz ama bu süreçte abartılı olmamaya dikkat etmelisiniz.

kaynak:Seosefi

En Çok Yapılan SEO Hataları

 • 4.11.2017 10:11:46
 • 0 Yorum
 • 1310

Bu yazımızda sizlere, seo uyumlaması yapılırken görülen bir kaç hatadan bahsedeceğiz. Bu hataalrı düzleterek doğru seo yapmanız mümkün.

 • Yanlış Anahtar Kelimelere Yönelme
 • En çok yapılan hatalardan birisi yanlış anahtar kelime seçimidir. Anahtar kelime seçerken, anahtar kelimenin site ile alakası olması ve sitede o kelimeye yoğunluk gösterilmesi gerekir. Doğru anahtar kelime bulunduktan sonra o anahtar kelime üzerine backlink alınmalıdır. Bu sayede arama motorlarında, o kelime aramasında yükselişe geçilebilir.
 • Yanlış Site Başlığı Seçimi
  Diğer bir önem verilmeyen yer ise site başlığıdır. Bazı webmasterlar, sitelerinin <title></title> etiketini boş bırakır. Bu durum, SEO açısından kötüdür. Arama sonuçlarında çıkmak için <title></title> tagları doldurulmalıdır.
 • JavaScript Menüler
  JavaScript menüler, GoogleBot gibi arama motorları tarafından okunmaz ve indexlenmez. İndexlenmediği için aramalarda sitenizin sayfaları görünmez. Bu nedenle JavaScript menü kullanırken, menüdeki sayfa linkleri sitemap dosyasında belirtilmelidir. Böylelikle arama motoru botları sitemap dosyasından sayfalarınızı görür ve indexler.
 • Yetersiz Site Güncelliği ve Bakım
  Siteyi olduğu gibi bırakmak ve hiç ilgilenmemek te arama motorlarında sitenizi aşağılara düşürür. Site eğer blog veya forum sitesiyse, her gün belirli sayıda yazı yazarak güncel tutmak gerekir. Google gibi arama motorları, sitenin güncel olduğunu, ilgi yetersizliği görünmediği için sitenizi üst sıralara çıkarır. Aynı zamanda siteye sık sık girerek herhangi bir hata çıktımı diye kontrol etmek gerekir.
 • Çok Fazla Meta Etiketi Eklemek
  Siteye, fazla arama sonuçlarında görünmesi için çok sayıda meta etiketi eklemek yanlış bir düşüncedir. Google, bu durumda sitenin Spam yaptığını düşünür ve siteyi SandBox’a sokabilir. Sadece site ile alakalı meta etiket eklemek gerekir.
 • Başlıklarda Resim Kullanımı
  Sitenin tasarımına önem veren kullanıcıların en çok yaptığı hatalardan bir tanesidir. Yazıların veya sayfaların başlık bölümüne resim eklemek, arama motoru botları tarafından görünmez. Bu gibi durumlarda resimlere title=”Başlık” kodu eklemek veya resimleri <h1>Başlık</h1> tagları ile değiştirmek daha iyi olur.
 • Backlink Spamı
  Arama sonuçlarında üst sıralara yerleşmek isteyen site sahipleri, genellikle backlink alımlarına başlarlar. Yeni açılan sitelerin aşırı backlink yöntemine başvurması, o sitenin SandBox’a girmesiyle sona erebilir. Backlink alınırken, sitenin içeriği ile benzeşen sitelerden backlink alınması gerekir. Yeni açılan siteler önce azar azar backlink almalıdırlar. Özgün yazı v.s. indexlenmelere başlamalı, daha sonra zamanın geçmesini beklemelidirler. Belirli bir süre geçtikten sonra tekrar backlink alımlarına başlanılabilir.

kaynak:seo hocası

Numara Sorgulama

Url yapısı değiştirme

 • 31.10.2017 10:12:22
 • 0 Yorum
 • 1683

Url yapısı değiştirme rehberi

Bu yazımız özellikle joomla kullanan ve wordpress ‘e geçmek için kıvranan ama ya sorun olursa , ya anahtar kelimelerde sıralama kaybı yaşarsam diyenler için bir can simidi olacaktır diye düşünüyoruz. Sadece Joomla ‘dan Wordress ‘e geçmek için değil url yapısı kötü olan siteler için bu yapıyı nasıl etsem de değiştirsem, bir kontrol listesi var mı diyenler içinde aynı şekilde faydalı olacaktır.

Seo için en iyi link yapısı nedir ?

Bu sorunun cevabı aslında sektöre göre değişir. Yani bir eticaret sitesi için farklı öneri, kurumsal site için farklı önerilerde bulunmak mümkündür. Ancak genel olarak şunları söyleyebiliriz. En iyi link yapısın belirlemek için aşağıdaki maddelerden faydalanabilirsiniz. Tabi burada anahtar kelimelerde ilk 3 sırada çıkan sonuçları incelemenizde son derece yararlı olacaktır.

 1. Çok fazla içeriğe sahip değilseniz id yapısı kullanmanıza gerek yoktur. Haber siteleri ve e-ticaret sitelerinde yinelenen içeriğin önüne geçmek için id sistemi kullanılır.
 2. Link yapısı olabildiğince temiz olmalı
 3. Okunabilirliği yüksek ve mümkün olduğunca kısa olmalıdır. Örn. php?id=5445455 bir yapı yerine istanbul-sosyal-medya-uzmani.html gibi
 4. Eticaret sitelerinde kategori bazlı link yapısı kullanabilirsiniz.
 5. Her url içinde 1-2 kelimeden fazla anahtar kelime kullanmayın.
 6. Link yapısında spam yapmayın siteniz.com/bilgisayarlar/kalitelibilgisayar/eniyibilgisayar.html gibi.
 7. Aynı yada benzer içeriğe sahip sayfalarda canonical kullanın. Örneğin seo-araclari.html , en-iyi-seo-araclari.html /etiket/seo-araclari/ şeklinde üç ayrı link var. Bunların tümüne otoriter olanı canonical olarak belirleyecek şekilde meta kodu eklemelisiniz.
 8. Mümkünse siteyi yayına almadan SSL ( HTTPS ) kullanın. Böylece sonradan yönlendirme yapmak zorunda kalmazsınız. Https kullanımının seo ‘ya etkisi kanıtlanmış bir sonuçtur.

Bu konu kimlere faydalı olur ?

 • Joomla ‘nın kötü url yapısından ( k2blog, itemlist vs.) kurtulmak için WordPress sistemine geçiş yapmak isteyenler
 • WordPress ‘de kötü bir kalıcı bağlantı yapısı belirleyip bunu daha seo uyumlu bir yapıya dönüştürmek isteyenler
 • Özel yazılım sitesi olup url yapısında sorun olup bu yapıyı değiştirmek isteyenler

WordPress kalıcı bağlantı yapısı değiştirme

WordPress sitenizde tarih bazlı url kullanıyorsunuz yada eski yapıyı beğenmiyorsunuz. Ancak değişiklik yaparsanız google sonuçlarından düşeceğinizden korkuyorsunuz. Bu durumda size yardımcı olacak bir eklenti var. WordPress kalıcı bağlantı değiştirme işlemini hızlı ve sorunsuz bir şeklide bu eklenti ile gerçekleştirebilirsiniz

Google Aramada Konum Nasıl Değiştirilir?

 • 23.10.2017 10:51:27
 • 0 Yorum
 • 1243

Bir çok insan Google’da arama yaptığında kendini ilk sayfada görüyor ve herkesin aynı şekilde gördüğünü sanıyor fakat ne yazık ki sanıldığı gibi değil, Google konumları baz alarak yaptığı filtrelemede kullanıcılara daha yakın sonuçlar sunmayı hedefliyor böylelikle bazen yüzlerce web sitesini eleyip kullanıcıya daha yakın olan siteleri gösteriyor.

Örneğin Kına Organizasyon işi yapıyorsunuz diyelim.
Kına organizasyon aramasında ilk sayfada yer alıyorsanız eğer bu tüm illerde aynı sonuçların görüleceği anlamına gelmiyor. Örnek olarak yaptığım şu aramalara baktığınızda iki aramadaki sonuçların aynı olmadığını görebilirsiniz.

Normal Arama: Kına Organizayon
İl Bazlı arama: Kına Organizasyon İstanbul
İlçe Bazlı Arama: Kına Organizasyon Bakırköy

İstediğiniz, hedef anahtar kelimenizde sıralamanız hangi ilde yada ilçede nasıl sıralama aldığına bakmak istiyorsanız eğer anahtar kelimenizin sonuna il yada ilçeyi ekleyip arama yaptığınızda, sonuçlar arama yaptığınız il yada ilçeye göre listelenecektir.

Yukarıda yaptığım anlatım ve verdiğim örnek bana aittir, Google’nin bununla ilgili yazmış olduğu yazı da aşağıdadır.

Belirli bir konuma ait sonuçları görme
Farklı bir konumun yakınlarındaki sonuçları görün, Belirli bir konumun yakınındaki sonuçları görmek için ilgili konumun adını, aramanıza ekleyin. Örneğin, İzmir yakınındaki kumru restoranlarını bulmak için kumru izmir araması yapabilirsiniz.
Kaynak: Google’da konumunuzu değiştirme

SEO çalışması yaptırdığınızda sadece kendi ilçenizde sıralama alacaksınız yani bu her yerde ilk sayfada olduğunuz anlamına gelmeyecektir. Konum bazlı çalışmalar her zaman daha iyi sonuç verir, kazancınızı daha fazla katlayabilirsiniz.

Google Chrome Konum ayarları değiştirme özelliği yok, Google ayarlarında da yok bu yüzden arama yaparken konum değiştirmek için yukarıda anlattıklarımı yapmalısınız.

SEO Hakkında 4 Temel Bilgi 1

 • 17.10.2017 11:13:04
 • 0 Yorum
 • 1246

1-)Domain

Domain SEO için çok önemli bir etkendir. Alan adınızda anahtar kelimeniz geçiyorsa arama motorları bu web sitesini daha üst sıralara çıkarabilir. Örneğin; siteniz beyaz eşya satan bir site domain adınız beyazesya.com/net/org gibi bir isim olursa arama motorlarında üst sıralara çıkma şansınız yüksek olur.

2-)Sayfa uzantıları

Sayfa uzantılarından kastettiğimiz şey site.com/as4asdk.asp şeklinde olan kısımdır.Sayfa uzantınız “as4asdk.asp” gibi olursa arama motorlarında yükselme şansınız az olacaktır. Ama sayfa uzantınız site.com/SEO-nedir.asp şeklinde olursa arama motorlarında üst sıralarda bulunma şansınız artacaktır.

 

3-)Özgün içerik bulundurun

Arama motorları için sadece sizin sitenizde olan içerikten daha kıymetli bir şey yoktur. Yani eğer içerik sizin siteniz dışında herhangi bir sitede yoksa arama motorlarında yükselme şansınız o kadar artacaktır. Çünkü arama motorları çalıntı içerikleri fazla sevmez. Genelde özgün içerik yayınlıyorsanız öyle ya da böyle arama motorlarında üst sıralara çıkarsınız.

4-) Sosyal Ağlar

Web sitenizin tanıtımını diğer sosyal ağlarda yapabilirsiniz. Eğer sosyal sitelerde arkadaş sayınız fazlaysa yüzlerce kişiye hitap ediyorsanız bu tip sitelerden sizin web sitenize hit gelmesi kolay olacaktır. Ayrıca arama motorlarının sitenizi tanımasında da yardımcı olacaktır. Çok popüler olan sosyal sitelerde ne yapın edin linkinizi yayınlatın  (örn: Facebook Twitter)

Blog Sitelerinzde Yer Alan Yazıları Silmek

 • 29.9.2017 11:05:50
 • 0 Yorum
 • 1296

Modern Google algoritmaları bugün beş veya altı yedi yıl önce olduğundan çok farklı. Büyük paradigma kayması 2011'de gerçekleşti, ancak o günden bu yana önemli yeryüzünde dağınık güncellemelerin olmamasına rağmen, bar tekrar tekrar hareket ettirildi. Bir zamanlar tatmin edici olan şey, şimdi çubuğu neredeyse hiç temizlemiyor ve bugüne kadar barayı temizleyen şey, bugün bir araya gelemeyecek şeyler.

Eski sitelere sahip olanların, özellikle 2011 yılından önce içerik barındıran herhangi bir siteniz varsa, bir soru kalır. Eski içerik seni geri mi alıyor? Silmek gerekir mi?

Sizin için karar ağacı bir şey koydum ve iki kategoriye ayırdım.

2011'den Önce İçerik
2011'den önce internet çok farklı bir yerdi. Google, metin içerisindeki anahtar kelime kullanımına çok fazla güveniyordu ve bu anahtar kelimeleri kullanmaya odaklanarak yazı yazmaya odaklanıyordu. Gary Indiana'da evde beslenen hayvan ticareti yapıyorsanız, yazınızda dört ya da beş kez "Gary Indiana'da evde beslenen hayvan malzemeleri" kullanmak isteyeceksiniz. İçeriğin başka ne olduğu önemli değildi; bu anahtar kelime, bölgenizdeki evcil hayvan temini arayan herkesin web sitenizi göreceğini garantiler. Buradan vitrini ziyaret edebilir, perakende satış mağazanızı ziyaret edebilir ve satın alabilirler.

Bu, doğal olarak, bir ton kötüye kullanıma yol açtı . Gary'de bile olmayan veya Gary için yerel olmayan şirketler, anahtar kelimelerini çevrimiçi evcil hayvan ihtiyaçlarını satmak için kullanabilir. Çok baskılayıcıydı. Bazen, özellikle bilgilendirici sorgular için, gerçekten faydalı olan bir şey bulmak için sayfaları arama sonuçlarına geri kazandırmanız gerekebilir.

2011'de olan şey Google Panda güncellemesidir. Panda, algoritmayı içeriğin konusunu tanımlamanın daha doğal bir şekli olarak değiştirdi ve eşzamanlı eşleme anahtar kelime kullanımına yönelik bu tür kötüye kullanımları eş zamanlı olarak devalüasyona çevirdi. Tüm dünyadaki anahtar kelimeleri spam etmeye çalışan birisi, bu coğrafi bölgede olduğu ispatlanmış işletmeler tarafından her coğrafi alanda yapılabilir. En önemlisi, içeriğin kalitesi diğer faktörlerin çok ötesine geçti.

Düşük Kalite Siteleri

Son on yılda SEO'ya çok fazla önem vermiyorsanız, zamanınız için uygun teknikler kullanan ancak artık çalışmayan eski bir pazarlamacının yarattığı eski içeriğin sitenizde bir yeri olması tamamen mümkündür. . Panda oldudunda, insanlara Panda Cezasy dedidini görürdünüz demektir. Siteniz o eski içerik nedeniyle değer düşüklüğüne uğradı ve Google sorunu düzeltmeye teşvik edecekti. Tabii ki, SEO haberlerine dikkat etmediyseniz ve ekibinizde bir pazarlamacınız yoksa, hepsini kaçırmış olabilirsiniz ve sitenizin olduğundan daha az etkili olduğunu merak edebilirsiniz. Veya sadece durgunluğa atarak suçlayabilirdiniz ve bir gün denebilirdi. Kim bilir!

Seninle burada düzelmeye gidiyorum; 2011'den önce hiçbir şey yayınlanmadığı için modern içerik standartlarına uyulmayacak. Birçoğu pek çok bağlantıya sahip olmayacak ve bu yıllar sonra muhtemelen sıfır trafik yaşayacak. Sorunuz, dolaşmak için yeterince iyi olup olmadığı değil, yerine, kaldırılacak kadar kötü olup olmadığıdır.

Bu içerik için iki seçeneğiniz var; Eğer yapabilirsiniz silin ya da olabilir , olduğu gibi bırakın.

Neden içeriği silmek istiyor musunuz?

Geri bağlantıları kontrol edin. İçeriğin kendisine işaret eden herhangi bir bağlantısı var mı? Değilse, içeriğin muhtemelen silinmesi güvenlidir. İçeriğin bağlantıları varsa, bağlantı alanının hâlâ mevcut olup olmadığını ve ilgili bir bağlantı olup olmadığını kontrol edin. Bu bir spam bağlantısıysa veya bağlantı bozuk bir alan adından veya terk edilmiş siteden yapılmışsa, muhtemelen çok fazla değer sağlamaz.
İçeriğin kendisini kontrol et. Anahtar kelimeler yapıyor mu? Kötü sitelere bağlantılar içeriyor mu? Herhangi bir şeyle alakası var mı? İçerik kötü görünüyorsa veya en azından spam olmama standartlarını karşılamazsa kaldırın.
Eski içerik gerçekten yalnızca üç şey için yararlıdır. Birincisi, bağlantılar için hedef olabilir . İkincisi, sitenizin daha büyük görünmesine yardımcı olmakla birlikte , küçük bir değere sahip olmakla birlikte hasar görmüyor olabilir . Üçüncü olarak, seyrek bir içerik, modern bir kitleye bağlanmak ve yeniden oluşturulmak durumunda potansiyel olarak değerli olabilir .

Örnek Backlink Profil Post

Eski içeriğin bağlantıları muhtemelen size çok fazla doğrudan değer getirmez. Elbette, eğer Moz veya Forbes gibi büyük sitelerden eski bağlantıları varsa, değerli bağlantılar olurlar. Ancak, diğer küçük sitelerdeki bağlantılar olsalar da, bu bağlantılardan size gelen gerçek bir bağlantı suyu yok. Eski bağlantıların gerçek değeri, tüm arka bağlantı profilinizin genişlemesinden gelir. Bu bağlantılar, bağlantı profilinizin daha doğal görünmesine yardımcı oluyor ve bu da güven açısından bir avantaj.

Aynı içerik için de geçerlidir. Eski içerik, modern içerik kurallarını aktif olarak kırmayan olmadığı sürece iyi değildir , yine de öyle. Sitenizi daha büyük görünür kılar ve siteye bir bütün olarak alakalı olarak daha potansiyel anahtar kelimeler verir. Bu spesifik içeriğin aslında kullanıcıların sıralaması veya çizilmesi pek olası değildir, ancak Google'a sitenizin neyle ilgili olduğunu biraz daha gösterir. Sanki korkunç bir kedi daha büyük görünmesi için kürkünü havaya uçuruyor gibi düşünün; Daha az saç ile daha küçüktür ve kabartmak daha az etkindir.

2011 yılı öncesi içeriğe kıyasla cilalanmaya değecek herhangi bir içerik bulmayı beklemiyorum, ancak şu an e-kitap nitelikli amiral gemisi materyali olsaydı, şu an bir miktar alakalı olabilirdi. Buna rağmen sahip olduğunuzu biliyor olmalısın, bu yüzden benim meseleyi belirlemem için hiçbir sebep yok.

Bulduğunuz içerik spam içerikli ise, hiçbir bağlantısı yoksa ve en düşük kalite standartlarını karşılamıyorsa, sorunu silmeksizin silebilirsiniz. Bu içeriğin sade bir şekilde sizi tuttuğu muhtemeldir. Bunun nedeni Panda Cezası.

Panda Cezası aslında bir ceza değildi, web için yeni bir organizasyon kadar. Alfabetik sıraya göre beş kişiden oluşan isimleri tercih edersem ve daha sonra onları soyadlarına göre düzenlemeye karar verirsem, önündeki kişi önünüzde olmayabilir. Onları cezalandırmadım, ama hattımı nasıl organize ettiğimin değişmesi nedeniyle yerlerini kaybettiler.

Google'ın sıralaması, 200'den fazla faktöre dayalı hattını organize ettiklerini ve birçoğunu değiştirebildiğiniz hariç olmak üzere benzer. Ayrıca bu hat, milyonlarca insanı içeriyor. Mükemmel bir metafor değil, sadece geçmişe bak.

Panda Güncellemesinden Sonra Trafik Düşüşü

Mesele şu ki, giriş yapabileceğiniz ve "Uyarı: Siteniz Bir Panda Cezasının Etkisinde."

Bu noktada söyleyebileceğin tek yol, 2010 yılından beri Google Analytics'in tutarlı bir şekilde yüklenip yüklenmediği . O kadar çok tarihsel veriniz varsa, "geriye gidip" trafiğinize ve Panda algoritma güncellemelerinin yayınlanma tarihlerinden önceki ve sonraki sıralamalarına bakabilirsiniz.

Google Analytics'i geri yüklediyseniz, şansınız kesilmiş demektir. Kötü içeriği kaldırarak denemelisiniz ve yardımcı olup olmadığına bakmanız yeterlidir.

Post-2011 İçeriği
Büyük Panda karmaşasından sonra yayınlanan içeriğe gelince, en azından o anda mevcut en düşük standartları karşılamanın iyi bir şansı var, bu da muhtemelen kullanılabilir ve bugün silinmeye değmez demektir.

Bir kez daha bakmak istediğiniz faktörler, eski içeriğin değerli bağlantıları olup olmadığı ve doğada spam olup olmadığı. SEO'nun tüm ayrıntılarını önemsemeyen ve sadece ne istediğinizi yazdıysanız, o halde şimdi şans muhtemelen çok değerli içerik değildir. Bununla birlikte, gerçekte istenmeyen şey olması pek olası değildir, çünkü yanlışlıkla spam içeriği yazmak zor.

Kısa Blog Yazısı Çok KüçükDolayısıyla silmek isteyebileceğiniz içerik türleri şunlardır:

Kısa bir kelime sayısına sahip eski içerik, genel olarak 1000 kelimenin altında, daha kısa olursa daha da kötüleşir.
Hiçbir bağlantısı olmayan ve değerli bir veri, içerik veya bilgi sağlamayan eski içerik.
Eski SEO için tüm tatlı noktaları vurmaya çalışmak için anahtar kelimelere giren eski içerik.
Konuya uygun olmayan bu bağlantılara rağmen bağlantılardaki eski içerik.
Sitenizdeki diğer içerikleri çoğaltan veya sitenizin dışındaki içeriğin tam bir kopyası olan içerik. Hızlı bir intihal denetimi yapmak için Copyscape aracılığıyla sitenizi çalıştırabilir ve orijinal yazar olup olmadığınızı görmek için herhangi bir ihtarla çapraz referans yapabilirsiniz.
Öte yandan, halen değerli bağlantıları olan, değerli veriler veya bilgiler sunan herhangi bir içerik veya yalnızca uzun, orijinal içerik tutmak iyidir. Bu tür bir içerik sizi tutmuyor. Seni inciten içerik, bugün spam veya çok düşük kalite olduğu düşünülen içerik türüdür.

İçeriğinizi Denetleme
Bu bir var sert içerik denetimi iş. Panda veya sonraki sonraki güncellemelerle endişelenmeniz gereken bir şey olup olmadığını görmek için en basit yol Panguin aracını kullanmaktır . Panguin, temelde Google Analytics için, trafik grafiklerinizi görüntüleyecek ve bunları bilinen Google güncellemelerinin tarihleriyle karşılaştıran bir çengeldir. Ardından, Google'ın gereksinimlerini güncellerken trafikte dalış yaşayıp yaşamadığını görebilirsiniz; bu da, içeriğiniz nedeniyle değer kaybettiğinizin bir işaretidir. Tabii ki, yukarıda manuel yöntemle belirttiğim gibi, yalnızca tarihsel verilerinize sahipseniz çalışır. Gün içinde Google Analytics'in yüklü olmasaydı, burada şansınız kalmayacak.

Sitenizin bireysel bir kaydını yapmak istiyorsanız, başka bir seçenek Moz gibi bir aracı kullanmaktır. Öncelikle, blog URL'lerinin tam listesini almak için sitenizin tamamını kazmanız gerekir. Kurbağalama Kurbağası gibi bir şey , bu ve diğer amaçlar için mükemmel bir sonuç verecektir.

Kurbağa İçeriği Denetimi Çığlık atıyor

Deneme hakkına sahip olabilecek tüm blog makalelerinizin ve site sayfalarının bir listesini aldıktan sonra, Moz API'si aracılığıyla gönderebilirsiniz. Bir seferde Açık Site Explorer aracılığıyla sayısız makaleyi yayınlamak için API erişimine ihtiyacınız olacak ve API erişimi pahalı olabilir, bu nedenle süreçte çok ilerlemeden önce bunu yapmaya hazır olduğunuzdan emin olun. Her ne kadar site denetimi her ne olursa olsun kazıma ile başlar, bu asla kötü bir şey değildir.

Moz, sitelerindeki bir takım metrikleri analiz eder, ancak aradığınız iki şey Sayfa Yetkilisi ve Spam Puanıdır.

Sayfa Yetkilisi, sayfanızın kalitesi ile ilgili sayfa düzeyinde bir bakış açısıdır. Çok düşük veya var olmayan bir PA değerlendirmesi, sayfanızın muhtemelen çok iyi olmadığı anlamına gelir. Spam Puanı, bu arada, spam işaretleri olan 17 spesifik faktörü analiz eder. İyi, kaliteli siteler birkaç spam işaretine sahip olabilir ve yine de iyi olabilir, bu nedenle gerçekten zararlı olabilmek için 5'den daha düşük bir şey düşünmeyin.

Yüksek bir spam puanı ve düşük bir PA'lı herhangi bir sayfa, muhtemelen dolaşmaya değmeyecek kadar önemlidir. Ayrıca, Açık Site Explorer'da gelen bağlantı sayısını da görebilirsiniz ve bu, saklamak istediğiniz bağlantıların olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Mersin Web Tasarım

 • 12.9.2017 09:50:33
 • 0 Yorum
 • 1387

Değişimi ve yeniliği ifade eden her yerdeyiz.Değişim istediğiniz de tek yapmanız gereke bizlere ulaşmak  yüksek kullanıcı deneyimi tasarımlar  en seçkin kreatif tasarım ve dokunuşlarıyla hayalarinize dokunmamıza izin verin.Mersin web tasarım olarak sağduyulu yaklaşım ve projeye her zaman müşterinin penceresinden görebilen bir temsili yapıya sahip olabilmek için anlayışın  sınırlarını aşmak gerekir.Detayları görerek anında çözüme ulaştıran taze ve  zeka kokan fikirlerin üretim merkezine ulaşmak için sizlerinde tek yapması gereken Mersin Web Tasarım ürünlerinden olabildiğince  yararlanmak.

Bir işi yapmak bir eylemi ve fiili bir hareketi belirlecek olan harekettir.Profesyonel imajın vermiş olduğu  hiper çalışma  eğilimi ve isnan kaynaklarına olan bağlılığımız sayesinde iş endeksimiz tamamen doğal eğilimlerimizin ürünü olarak dışarı yansımaktadır.Mersin Web Tasarım siz düşünün  biz tasarlayalım sloganıyla hizmet  kapasitesinde  devrim yaratacak  kadar ileriye uzanan fikri  açılımını tüm hizmet kademesinde yaymaya devam ediyor.
 

Google PageRank Araç Çubuğu Sonunda Öldü ... Yine

 • 23.3.2017 08:59:33
 • 0 Yorum
 • 1749

In ages past, PageRank was one of the most important parts of Google’s search algorithm.  It was the core, the foundation, the center of the complex calculations that determined where in the ranks your page might fall.

Since those glory days, PageRank has done nothing but fall.

The Golden Age
Years ago, PageRank was powerful.  It was a quick, visible indicator of the value of your site.  This is why, for a long time, Google kept it relatively hidden.  After some time, the search giant released a toolbar that would show the PageRank of a site when you visited it.  This was immediately picked up as a powerful tool by webmasters, and that’s where it all began to go wrong.

Webmasters are their own worst enemies.  It’s a constant struggle to keep ahead of Google’s changing guideposts, a constant fight to maintain relevance in oppressive currents.  Yet you can’t lay back and float, for other webmasters will exploit that weakness and push your site down to their benefit.

It’s no surprise that when webmasters got a hold of the PageRank toolbar, its value began to drop.  It started easily enough, with webmasters using PageRank as a way to gauge the effect various techniques have on their site.  From there, advertisers began to take notice, assigning higher value to higher PageRank sites.  With a tangible value attached, webmasters started taking actions to raise their PageRank, many of which were somewhat artificial.

Google, in order to combat this, initially began adding more and more factors to the algorithm.  It’s why the current speculative list is hundreds of entries long.  This worked for a time, until webmasters successfully reverse-engineered those factors and added them to their calculations, to further refine their methods.

The final option, the one Google has been slowly exercising, is euthanasia.

The Fall of PageRank
Fall-of-PageRank

Over the last few years, it has been increasingly difficult to get an accurate read of a site’s PageRank.  For one thing, Google never updated the toolbar for Firefox, as the browser updated, making it increasingly difficult to use.  Chrome, their own browser offering, never had a PR toolbar released.  Only Internet Explorer continued to work, and it discouraged webmasters to have to keep a browser around in use just for one tool.

Worse, Google has been increasingly shy of updating the data that powers PageRank.  Many sites would see their PR never change, despite drastic shifts in their SEO strategies.  The PR toolbar was left as little more than an outdated vestige, getting less useful with every month that passed.

Matt Cutts addressed a question about PageRank’s static nature upon his return from vacation.  His points:

A site’s PageRank may not change because of how rarely Google updates the data that powers the PR toolbar.
Google has dialed back on using the toolbar and updating the data behind it because browsers are increasingly not supporting it.  Even IE’s new versions make it less reasonable to install a toolbar.
PageRank doesn’t care about content, which has been the primary focus for many sites recently.  Shifting from a bad content strategy to a good content strategy isn’t going to affect PageRank.

Is the PageRank Toolbar dead?
It seems as though people have been asking this question for years now, as the PR toolbar declines.  Matt Cutts himself has answered questions about it.  Why does Google persist in keeping the toolbar alive, when its utility is virtually nil?

The first reason, as Cutts explains in that video, is that surprisingly many people do still use the PageRank toolbar.  People not involved in SEO, people who just want a basic numerical indicator whether or not they can trust a website, are using the toolbar for that indication.

The second reason is that, despite its drop in utility for SEO experts, PageRank is still part of the algorithm.  Even if it’s not public knowledge as much as it used to be, it’s still a ranking factor, and a significant one at that.

There are a few ways to refute these points, though.

people-are-using-the-PageRank-toolbar

First, if people are using the PageRank toolbar as an indicator of trust, it seems as though Google should be keeping it more up to date.  There’s no way for a lay user to tell how out of date the data is.  A site that suffers a massive loss of trust would still show a high PageRank, leading to normal users to trust the site, which would work contrary to what Google wants to accomplish.

Second, is finally killing it off.  John Mueller mentioned almost offhandedly in his Webmaster Central office hours hangout – around 20:30 – that they probably would not be updating the PageRank toolbar’s data going forward.

Going forward, a few things are going to happen, and it’s finally the death of the toolbar PageRank.

• Google will continue to not support the toolbar.
• Internet Explorer, the last bastion for the toolbar’s installation, will continue to update in ways that are detrimental to the toolbar’s increased functionality. In other words, the toolbar will slowly die out as people update their browsers.
• The data that powers the toolbar’s PageRank readout will fail to refresh. It’s always possible that there may be one or two more refreshes over the coming years, but, much like gas escaping from a corpse, they should not be mistaken for signs of life.

So there you have it.  PageRank has returned to a life of obscurity, mixed in with the hundreds of other search ranking factors that are hidden from the public eye.  The idea of putting it in front of webmasters proved to be a detriment all around, and while many people will cling to the idea that it still holds some value, it will be an illusion that fails to live up to scrutiny.  Google’s toolbar-based PageRank reading is finally dead


----------------------------------------                                        -----------------------------------------                                     --------------------------------

 

O zafer günlerinden beri PageRank düşmeden başka bir şey yapmadı.

Altın Çağ
Yıllar önce, PageRank çok güçlüdür. Sitenizin değerinin hızlı, görünür bir göstergesi oldu. Bu, uzun süredir Google'ı nispeten gizli tuttu. Bir süre sonra arama devi, bir siteyi ziyaret ettiğinizde PageRank'i gösterecek bir araç çubuğu yayınladı. Bu, web yöneticileri tarafından hemen güçlü bir araç olarak alındı ??ve hepsi yanlış gitmeye başladı.

Webmasterler kendi en büyük düşmanlarıdır. Şiddet akımlarında alakalılığı korumak için sürekli olarak mücadele eden Google'ın değişen yön işaretlerinden önde tutmak sürekli bir mücadeledir. Yine de, diğer web yöneticileri bu zayıf noktadan faydalanacak ve sitenizi fayda sağlayacak şekilde aşağı çekecek.

Web Yöneticilerinin PageRank araç çubuğunu ellerine geçirdiği anda değerinin düşmeye başladığı sürpriz değil . Web Yöneticileri, PageRank'i çeşitli teknikler üzerindeki etkilerini kendi alanlarında ölçmek için bir yol olarak kullanarak, kolayca başladılar. Reklamverenler oradan daha yüksek PageRank sitelerine daha yüksek değer atayarak dikkat çekmeye başladılar. Maddi bir değer iliştirilmiş olarak, webmasterlar birçoğu yapay olan birçoğu PageRank'ini yükseltmek için harekete geçmeye başlamışlardır.

Google, bununla mücadele etmek için başlangıçta algoritmaya daha fazla faktör eklemeye başladı. Bu yüzden mevcut spekülatif liste yüzlerce giriş uzunluğundadır. Webmasters başarıyla ters mühendisliği yapıp hesaplamaları ekleyinceye kadar bu bir süre çalıştı, yöntemlerini daha da hassaslaştıracak şekilde.

Son seçenek, yavaş yavaş egzersiz yapanlardan biri ötanazidir.

PageRank Güz
Sonbaharın Güz

Son birkaç yıldır bir sitenin PageRank'ini doğru bir şekilde okumak gittikçe zorlaşıyor. Birincisi, Google, tarayıcı güncellendiğinde Firefox için araç çubuğunu hiç güncelleştirmedi ve kullanımının gittikçe zorlaşmasına neden oldu. Kendi tarayıcı teklifi olan Chrome'un hiçbir zaman bir PR araç çubuğu çıkmadı. Yalnızca Internet Explorer çalışmaya devam etti ve web yöneticilerinin bir tarayıcıyı yalnızca tek bir araç için kullanmaları için cesareti kırdı.

Daha da önemlisi Google, PageRank'e yetki veren verileri güncellemekten çok utanıyor . Birçok site, SEO stratejilerinde köklü değişimlere rağmen, PR'larının asla değişmeyeceğini görecekti. PR araç çubuğu, geçtiğimiz her takvimde daha az kullanışlı hale gelerek eski bir kayıp kadar kaldı.

Matt Cutts, tatile dönüşünde PageRank'in statik doğasıyla ilgili bir soruyu yanıtladı. Onun konuları:

Bir sitenin PageRank'i, Google'ın PR araç çubuğuna güç verdiği verileri nadiren güncelleştirmesi nedeniyle değişmeyebilir. 
Google, araç çubuğunu kullanarak ve tarayıcılar gittikçe desteklemediği için arkasındaki verileri güncelledi.  IE'nin yeni sürümleri bile bir araç çubuğu yüklemeyi daha makul yapıyor. 
PageRank, son zamanlarda pek çok sitenin ana odağı olan içeriği önemsemiyor. Kötü bir içerik stratejisinden iyi bir içerik stratejisine geçiş, PageRank'ı etkilemeyecektir.

PageRank Araç Çubuğu ölü mü?
PR araçlarının azalmasıyla insanlar yıllardır bu soruyu sormuş gibi görünüyor. Matt Cutts kendisi hakkında sorularını yanıtladı. Google, araç çubuğu neredeyse sıfır olduğunda araç çubuğunu canlı tutmaya neden devam ediyor?

Cutts'in bu videoda açıkladığı birinci neden, Şaşırtıcı bir şekilde birçok kişi yine de PageRank araç çubuğunu kullanıyor demektir. SEO'ya dahil olmayan insanlar, sadece bir web sitesine güvenip güvenebilecekleri konusunda temel bir sayısal gösterge isteyen insanlar bu gösterge için araç çubuğunu kullanıyor.

İkinci nedeni, SEO uzmanları için hizmet alanındaki düşüşüne rağmen, PageRank hala algoritmanın bir parçası. Kamuoyu bilgisi eskisi kadar bile olmasa da, hala bir sıralama faktörüdür ve önemli bir faktördür.

Yine de bu noktaları çürütmenin birkaç yolu vardır.

Insan-are-kullanma-the-PageRank-araç çubuğu

Birincisi, insanlar İnanç göstergesi olarak PageRank araç çubuğunu kullanıyorsa, Google sanki bunu daha güncel tutmalı gibi görünüyor. Düz bir kullanıcının veri geçmişini söylemenin imkânı yoktur. Büyük bir güven kaybına uğramış bir site hala yüksek bir PageRank gösteriyor ve normal kullanıcıların siteye güvenmesine yol açıyor ve bu da Google'ın gerçekleştirmek istediği şeyin aksine çalışıyor.

İkincisi, sonunda onu öldürüyor.  John Mueller, 20 : 30'da Web Yöneticisi Merkez Ofisi'ndeki saatlerce takılmak üzere neredeyse habersiz bir şekilde, PageRank araç çubuğunun ileriye yönelik verilerini muhtemelen güncelliyor olmayacaklarını belirtti.

Devam edersek, birkaç şey olacak ve sonunda araç çubuğunun ölümü PageRank.

• Google araç çubuğunu desteklemiyor olmaya devam edecektir. 
• Araç çubuğunun kurulumunun son kalesi olan Internet Explorer, araç çubuğunun artan işlevselliği için zararlı olacak şekilde güncellemeye devam edecektir. Diğer bir deyişle, kullanıcılar tarayıcılarını güncelledikçe araç çubuğu yavaşça yok olacak. 
• Araç çubuğunun PageRank okumasına güç veren veriler yenilenmez. Önümüzdeki yıllarda bir veya iki tane daha yenilenmenin her zaman mümkündür, ancak bir cesetten kaçan gaz gibi, hayat belirtileri için yanlış olmamalıdır.

İşte elinizde.  PageRank, bilinçsiz bir hayata döndü, halkın gözünden gizlenen başka yüzlerce arama sıralaması faktörü ile karıştı.  Web yöneticilerinin önüne koyma fikri her yerde bir zarara yol açtığı kanıtlandı ve birçok kişi halen bazı değerler taşıdığı fikrine tutunurken, incelemeyi başaramayan bir illüzyon olacak. Google'ın araç çubuğu tabanlı PageRank okuması sonunda öldü.

Why 90% of Negative SEO Attacks Aren’t a Threat

 • 17.3.2017 11:17:13
 • 0 Yorum
 • 1576

Negative SEO is an interesting concept.  It’s been around in some form or another since 2007, but Google has only recently started acknowledging that it may be a problem.  Meanwhile, webmasters around the world are heavily divided.  Some are skeptical about it, believing that it’s an excuse used by people who contact a black hat service and try to shift the blame.  Others recognize the possibility or have seen it in action and are believers.

One thing is certain; negative SEO certainly exists in concept, and the only thing making it difficult to pin down is the nebulous nature of Google’s trust.  Search Engine Roundtable hosted a poll earlier this year, and the overwhelming majority of respondents believe that negative SEO is easier now than ever before.

The Ideas Behind Negative SEO
So what’s the idea behind negative SEO?  Why is it such a persistent threat to the sanctity of Google’s search results?  Why do small businesses fear it?

Take a look at the modern world of search.  There are so many things that can hurt your site.  Building links from the wrong neighborhoods, building too many links with over-optimized anchor text, building links from content that’s posted in multiple places – duplicate content – and the like.  They’re all off-site factors.  Sure, if you know what they are and why they’re harmful, you can avoid them, but not everybody knows.

The issue comes from that little line, off-site factors.  Anyone can create a blog.  Anyone can fill that blog with copied content.  Anyone can put a link to your site in that blog.  There’s no way for anyone external to the situation – Google included – to tell whether you built that link and are trying to disavow it, or someone else built it.

Combined With History
Combined-With-HistoryAdd a little history to the mix.  In the past, it was a viable black hat technique to create a network of spam blogs and have those blogs link to your site.  Google would see the massive number of incoming links and would assume that your content was good.  This was before the era of content quality, when links were the most important thing you could build for your site.

To that end, spam webmasters would create hundreds or thousands of blogs, populated with copied or spun content, made to look legitimate at a first glance.  They didn’t need to stand up to scrutiny; they were disposable.  Invest a few dollars into some web hosting and a few blogs, sell links by the dozen and rake in the cash until Google de-ranks the blog.  Save even more money using Geocities or WordPress.com and it’s that much easier to turn a quick profit.

When Google implemented Panda, among other quality-control algorithms over the years, this technique grew much harder.  Link pyramids are today’s modern equivalent, with the spam blogs linking to slightly less spam blogs, linking in turn to more legitimate blogs, linking in turn to the target blog.  The filtering action of the intervening blogs is a bit of insulation, but they’re still caught and flagged eventually.

The Internet is littered knee-deep with these discarded spam blogs.  Many, residing on free hosts, never quite go away.

Couple this to the penalties attached to such spam links.  Black hat webmasters owning these blog networks just found a new way to monetize them.  Rather than selling you the links and claiming they’ll boost your ranking, they sell them to your competition.  Your competitors pay for a few thousand links to be sent your way, and suddenly it looks like you’re putting black hat techniques into action.  Let it sit too long and you’ll suffer from a penalty.

That’s the theory, anyway.

Why Negative SEO Doesn’t Work
Okay, so that header is a bit misleading.  Negative SEO does work, but only in limited circumstances.  Who is most vulnerable?  The smallest sites, the sites with very little established presence.  The newest sites.

See, Google has a little system tied up in their algorithm called Trust, or TrustRank.  This Trust is a measurement of how much goodwill you’ve built up with Google over time.  Sites that stay firmly in white hat territory and have for years will have built up a great deal of trust.  Sites that toe the line – something like eHow, that gets caught in algorithm updates time and again – those sites tend to have a lower trust.  Sites that have been caught actively using spam techniques, spam comments, black hat link schemes, keyword stuffing and other bat techniques lose faith.  Google flags them as untrusted sites in their ranking.

Why-Negative-SEO-Doesnt-Work

Trust acts as a kind of buffer protection, the benefit of the doubt.  Everyone makes mistakes, but that’s rarely even the issue.  If you’re running a site that’s been firmly white hat for six years, and Google suddenly detects a couple bad links, they’re just going to assume that those links aren’t all that valuable.  They aren’t going to rip your site from the index because of those links.  Chances are you had nothing to do with creating them, and even if you did, you might not have known where they ended up.

This is partially to combat instances of content theft.  You have a blog with links to other posts on your blog.  Someone copies your blog wholesale.  You now have links to your site on a site with copied content and a spam domain.  Clearly you’re not responsible, so why should those links count against you?

TrustRank protects most sites.  There are only two types of sites that are affected by negative SEO.

The first type of site is the site that has been caught using black hat techniques in the past and has been punished for it.  These sites are vulnerable because they have broken Google’s trust in the past.  Google can’t give them the benefit of the doubt, because they will probably just abuse it.  Even if the site has no intention of abusing that trust, Google has no way of knowing.  The best these sites can do is stay on the white hat side of the law for a while, building that trust back up.

The second type of site is the small, relatively new site.  These sites haven’t had enough time on Google’s charts to know whether they’re legitimate or not.  Google can give them some trust, but that’s a risky venture.  Google doesn’t want to trust spam blogs that pop up.  These sites need to be watched to see what they do.  If a rash of black hat links appear, it’s entirely possible that the new, untrusted site is trying to game the system and rank quickly.

In both cases, Google leaves these sites vulnerable.  Yet so many sites fit neither criteria.  The vast majority of the web is protected from negative SEO by the accumulated trust.  That’s why it’s so hard to pin down negative SEO; what works against one site might not against another.

-----------------------------------------------                                 -------------------------------------------------                                --------------------------------------

Negatif SEO ilginç bir kavramdır. 2007'den beri bazı biçimlerde veya başka bir yerde dolaştı, ancak Google son zamanlarda bunun bir sorun olabileceğini kabul etmeye başladı. Bu arada, dünya çapındaki yöneticiler çok bölünmüş durumda. Bazıları, bunun siyah şapka hizmetiyle temas kuran ve suçlamayı değiştirmeye çalışanlar tarafından kullanılan bir bahane olduğuna inanarak bu konuda kuşku duyuyorlar. Diğerleri imkânı tanıyor ya da eylemde görmüşler ve inananlardır.

Bir şey kesin; Negatif SEO kesinlikle bir kavram içindedir ve bunu zorlaştıran tek şey, Google'ın güveninin bulanık doğasıdır. Arama Motoru YuvarlakTablosu bu yılın başında bir anket yaptı ve katılımcıların ezici çoğunluğu artık olumsuz SEO'nun her zamankinden daha kolay olduğuna inanıyor.

Olumsuz SEO'nun Ardındaki Fikirler
Peki negatif SEO arkasındaki fikir nedir? Google'ın arama sonuçlarının kutsallığı için neden bu kadar kalıcı bir tehlike oluşturuyor? Neden küçük işletmeler korkuyor?

Modern çağın dünyasına bir göz atın. Sitenize zarar verebilecek çok şey var. Yanlış mahallelerden bağlantılar oluşturun, aşırı optimize edilmiş metin çapa ile çok fazla bağlantı oluşturun, birden fazla yere yayınlanan içeriğin bağlantılarını oluşturma - yinelenen içerik - ve benzeri. Hepsi kapalı alan faktörleridir. Elbette, ne olduklarını ve neden zararlı olduklarını biliyorsanız, bunlardan kaçınabilirsiniz, ancak herkes bilmiyor.

Konu o küçük çizgiden, saha dışı faktörlerden geliyor. Herkes bir blog oluşturabilir. Herkes bu blogu kopyalanan içerikle doldurabilir. Herkes, sitenize bu bloga bir bağlantı koyabilir. Durumun dışındaki herhangi birisinin - Google'ın dahil - bu bağlantıyı oluşturup oluşturmadığınızı ve onu reddetmeye çalıştığınızı veya başkası tarafından oluşturulduğunu söylemek için hiçbir yolu yoktur.

Tarihle Birlikte
Tarihle KombineKarışıma biraz tarih ekleyin. Geçmişte, spam bloglar ağı oluşturmak ve bu blogları sitenize bağlamak, uygulanabilir bir siyah şapka tekniğiydi. Google büyük miktarda gelen bağlantıları görecek ve içeriğinizin iyi olduğunu varsayacaktır. Bu, siteniz için oluşturabileceğiniz en önemli şey, içerik kalitesi çağından önceydi.

Bu amaçla, spam webmasterleri, ilk bakışta meşru görünmek için yapılan, kopyalanan veya eğrilmiş içerikle doldurulmuş yüzlerce veya binlerce blog oluşturacaktı. İncelemeye dayanmak için ihtiyaçları yoktu; Onlar atılabilirler. Bazı web barındırma ve bir kaç blog'a birkaç dolar yatırım yapın, düzinelerce bağlantıları satın ve Google'ın de rütbesine kadar nakit para kazanın. Geocities veya WordPress.com'u kullanarak daha fazla tasarruf edin ve hızlı bir kazanç sağlamak çok daha kolaydır.

Google, yıllar boyunca diğer kalite kontrol algoritmaları arasında Panda'yı uygularken bu tekniği daha da zorladı.  Bağlantı piramitleri günümüzün modern eşdeğeridir ; spam bloglar biraz daha az spam bloglara bağlanır ve daha meşru bloglara bağlanır ve hedef bloga bağlanır. Araya giren blogların filtreleme işlemi biraz izolasyonludur, ancak sonunda yakalanır ve işaretlenir.

İnternet, atılan spam bloglarla diz çökmüş durumda. Birçoğu, ücretsiz barınaklarda yaşıyor, asla uzaklaşamıyor.

Bu tür spam linklere eklenen cezalara eşleştirin. Bu blog ağlarına sahip olan siyah şapka web yöneticileri, onları para kazanmanın yeni bir yolunu buldu. Bağlantıları satmak ve sıralamanızı yükselttiklerini iddia etmek yerine, onları yarışmanıza satıyorlar. Rakipleriniz yolunuza gönderilecek birkaç bin bağlantının bedelini ödüyor ve aniden şapka tekniklerini harekete geçiriyor gibi görünüyor . Bırakın çok uzun süre oturursanız bir cezanız olur.

Her neyse, teori budur.

Negatif SEO Çalışmıyor Neden
Tamam, bu başlık biraz yanıltıcıdır.  Negatif SEO çalışır , ancak yalnızca sınırlı şartlar altında. En savunmasız kim? En kük siteler, çok az kurulmuş varlığı bulunan siteler. En yeni siteler.

Bkz. Google'ın, Trust veya TrustRank adlı algoritmalarına bağlı küçük bir sistemi var. Bu Güven, zaman içinde Google ile ne kadar iyi niyet oluşturduğunuzun bir ölçüsüdür. Beyaz şapka bölgesinde sıkıca duran ve yıllarca yaşayan siteler büyük bir güven inşa etmiş olacak. Çizgiyi takip eden siteler - eHow gibi bir şey, bu birkaç kez algoritma güncellemelerinde yakalanır; bu siteler daha düşük bir güven eğilimi gösterir. Spam teknikleri, spam yorumları, siyah şapka bağlantı şemaları, anahtar kelime doldurma ve diğer yarasa teknikleri kullanılarak aktif olarak yakalanan siteler inançlarını yitirir. Google, sıralamasında onları güvenilmez siteler olarak işaretler.

Neden-Olumsuz-SEO-Çalışmıyor

Güven, bir çeşit tampon koruması olarak davranır, şüphelerin yararı. Herkes hatalar yapar, ancak bu nadiren meselesidir. Altı yıl boyunca şapkalı şapkalı bir siteyi çalıştırıyorsanız ve Google aniden birkaç kötü bağlantı tespit ederse, bu bağlantıların hepsinin bu kadar değerli olmadığını varsayacağız. Bu bağlantılardan dolayı sitenizi endeksten koparmayacaklar. Şanslar onları yaratmakla bir alakasız olduğunuz ve yapmış olsanız bile, nerede bittiğini bilememişsinizdir.

Bu kısmen, içerik hırsızlığıyla mücadele etmek içindir.  Blogunuzdaki diğer yayınlarla bağlantılı bir blogunuz var. Birisi blogunuzu toptan kopyalar. Artık sitenize kopyalanan içeriğe ve spam alanına sahip bir sitede bulunan bağlantılar var. Açıkçası sorumlu değilsin, o halde neden bu bağlar sana karşı sayılır?

TrustRank birçok sitedeki siteyi korur . Olumsuz SEO'dan etkilenen yalnızca iki site türü vardır.

İlk site türü, geçmişte siyah şapka teknikleri kullanılarak yakalanan ve cezalandırılan site. Bu siteler, Google'ın geçmişteki güveni kırtıkları için savunmasızdır. Google şüpheyi onlardan sağlayamaz, çünkü muhtemelen kötüye kullanacaklardır. Site, bu güveni kötüye kullanma niyetinde bile olsa, bilmenin bir yolu yoktur. Bu sitelerin yapabileceği en iyi şey, bir süre için beyaz şapka tarafında kalmak ve bu güveni tekrar oluşturmaktır.

İkinci tür sitede küçük, nispeten yeni bir site var.  Bu sitelerin meşru olup olmadığını öğrenmek için Google'ın grafiklerinde yeterli zamanı yok. Google onlara biraz güvenebilir, ancak bu riskli bir girişim. Google açılan spam bloglara güvenmek istemiyor. Ne yaptıklarını görmek için bu sitelerin izlenmesi gerekiyor. Siyah şapka bağlantılarının dökülmesi ortaya çıkarsa, yeni ve güvenilmeyen sitenin sistemi oynamaya çalıştığı ve çabucak yerleştiği tamamen mümkündür.

Her iki durumda da, Google bu siteleri savunmasız bırakır. Ancak pek çok site ne kritere de uymuyor. Webin büyük çoğunluğu biriken güvenle olumsuz SEO'dan korunmaktadır . Bu yüzden olumsuz SEO'u aşağı çekmeniz zor. Bir siteye karşı olanın diğerine karşı olmayabileceğini düşünüyorum.

Why Isn’t My Business Page Ranking in My City?

 • 17.3.2017 11:14:20
 • 0 Yorum
 • 1425

Local SEO is rarely in the middle of the road.  Either your business maintains a monopoly and is largely uncontested, or there is incredibly fierce competition from all sites.  In either case, the end goal is to be ranked first amongst similar businesses in your location.  So why, you ask, is your site not ranking?

There are a number of factors, positive and negative, that may be keeping your site from the rankings.  Here are some of the most likely offenders.

Your Niche is Dominated by Directories
This is one of the most common offenders after the recent Google Pigeon update.  When someone searches for your niche, what they find is a series of business directories, such as the Yellow Pages, Yelp or Urban Spoon.  These directories may or may not have your website listed.  Typically, if you’re otherwise ranking perfectly, you’ll be four or five down on the list with these directories taking center stage.  However, if your geographic location has local directories – such as local review sites and newspapers – those directories will also likely outrank you.

Unfortunately, short of becoming one of the big dogs yourself, there’s no real way to beat those directories at the organic search game.  Instead, you have to focus on the local carousel, the local packs, and links from within those directories themselves.  Claim and use your profiles on any directory that allows it and try to get your link in local directories whenever possible.

Your Competition is Too Strong
This one is a good old-fashioned battle for SEO dominance.  If you’re in a highly competitive niche, you may be facing stiff competition.  Are your competitors pulling in more traffic, better links and better content than you are?  If so, you’re going to need to step up your SEO strategy.  Avoid the pitfalls of sites that promise fast growth and immediate results; black hat may get you ahead for a few weeks, but you’ll suffer for it in the long run.  Instead, run a site audit, disavow negative links, buff up your content, add more content, work on your local keywords and establish a presence on the local directories.

Your Business Address is Incorrect
Your-Business-Address-is-IncorrectGoogle determines your local ranking based on your proximity to the area in question.  If you’re too far away from that location, you’re going to have a hard time ranking.  This is worse after Google Pigeon, which tightened the radius of the circle Google uses to calculate locality.

More importantly, your listed address on your website needs to be consistent.  It needs to match the location you’re trying to rank for, and it needs to match your address on other pages, like Yelp and Google+.  If your address points to a corporate headquarters or a city you’re not actually in, you’re not going to rank locally.

Your Business Category is Incorrect
When you push information about your business into Google’s system, you’ll be asked to assign a business category for yourself.  This is a critical decision.  If you sell software, but you tell Google you’re in food service, Google is going to note that discrepancy and punish you for it.  Either you’re not paying attention, in which case you shouldn’t be placed first, or you’re deliberately trying to pull one over on Google.  Neither is a very good idea.

You Have No Google+ Page
Google+ is essential for three reasons.  First, it’s a social media platform you can use just like you would use Facebook or a blog, or both.  Second, it’s what allows your business to show up in the local pack results, those indented results laced with the organic search.  Third, it’s how you show up in the carousel, that black stripe across the top of the results page.  These latter two are the most important places to rank post-Pigeon, with directories taking up most of the organic slots.  Google+ is critical to appear on those locations.  Your reviews – covered later – are how you rank higher on those locations.

You’re Not Listing Local Keywords
Youre-Not-Listing-Local-Keywords

This question is along the same lines as tech support asking you if your modem is plugged in.  For some, it’s a dumb question that just has to be passed over.  For others, it’s the face-palm moment of realization.  If you’re not using local keywords and you don’t have a local address listed, how is Google going to determine your location?  Anyone anywhere in the world could run a business named Orange County Books; that doesn’t mean it’s located in OC.  Google needs more concrete information to go on.  If you aren’t providing that information, you won’t rank.

You’re Suffering a Search Penalty
If you’ve gone through all of the previous tips and there’s nothing you can think of that you aren’t doing properly, maybe you have something else holding you back.  If you ever bought traffic or links from Fiverr or a similar site, you may want to check for signs of black hat techniques being used.  The same goes for hiring a low-cost SEO firm or outsourcing your SEO to a developing nation.  If your site is suffering from a penalty, all the keyword optimization, linking and content creation in the world won’t save you.

You’re Using Local Optimized Gateway Pages
Panda 4.1 hit these pretty hard.  If you run a site supporting a business with multiple locations, it may be tempting to set up a few small pages, each with nearly identical content, all optimized for the local keywords of each location of your business.  This will lead to a penalty.  Typically, these gateway pages offer little content, thin content or duplicate content.  Otherwise, they tend to be over-optimized for those local keywords.  You want to avoid these instances.  Instead, use your unified homepage and use a sub-page for branches and branch-specific information.

Your Phone Number Isn’t Local
Your-Phone-Number-Isnt-Local

There was a time where the 800 number was all the rage.  It looked professional, it was surprisingly easy to get and it gave your business an air of legitimacy.  These days, however, the 800 number is just an impersonal global number with no signs pointing to a locality.  It will benefit you far more to set up a local number using a local area code.

Your User Ratings are Low
When Google looks at your Google+ page and determines your place in the carousel and the local packs, it’s looking for two things; your proximity to the searcher and your overall rating.  If you’re too far away, you won’t show up.  If you’re close, you may show up, unless your rating is low.  If you’re holding on to a 1-3 star rating, you’re going to have a hard time ranking at all.  Work to boost your user ratings as much as possible.

There are a ton of other factors you may consider, ranging from your domain authority to your use of structured data and photo tagging.  You can view a more complete list if none of the above points seem to apply to you.

-------------------------------------                                  -----------------------------------                                -------------------------------------------


Sitenizi sıralamalardan uzak tutan olumlu ve olumsuz faktörler vardır. İşte en olası suçlulardan bazıları.

Nişanınız Dizinler Tarafından Hakim Edilir
Bu son Google Güvercin güncellemesinden sonra en çok rastlanan suçlulardan biri. Birisi sizin nişinizi arar, buldukları, Sarı Sayfalar, Yelp veya Kentsel Kaşık gibi bir dizi iş dizinidir.  Bu dizinlerde web siteniz listelenmiş olabilir veya bulunmayabilir. Normalde, mükemmel derecede sıralama yapıyorsanız, bu dizinlerin ortasında yer aldığı listede dört veya beş kişi olursunuz. Bununla birlikte, coğrafi konumunuz yerel inceleme siteleri ve gazeteler gibi yerel dizinlere sahipse, bu dizinlerin büyük olasılıkla sizi geçmesi olasıdır .

Maalesef, büyük köpeklerden biri olmamakla birlikte, organik arama oyununda bu dizinleri yenmenin gerçek bir yolu yok. Bunun yerine, yerel atlıkarınca, yerel paketler ve bu dizinlerin kendisinden gelen bağlantılar üzerinde yoğunlaşmalısınız. Profillerinize izin veren herhangi bir dizinde profillerinizi talep edin ve kullanın, mümkün olduğunda yerel dizinlerdeki bağlantısını almaya çalışın.

Rekabetin Çok Güçlü
Bu, SEO hakimiyeti için eski moda bir savaş. Son derece rekabetçi bir yerdeyseniz, katı rekabetle karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Rakipleriniz daha fazla trafik çekiyor, daha iyi bağlantılar mı ve sizden daha iyi içerik mi çekiyor? Eğer öyleyse, SEO stratejinizi artırmanız gerekecek.  Hızlı büyüme ve ani sonuçlar vaat eden sitelerin tuzaklarından kaçının ; Siyah şapka sizi birkaç hafta önde alabilir, ancak uzun vadede bunun için acı çekeceksiniz. Bunun yerine, bir site denetimi yapın, negatif bağlantıları reddin, içeriğinizi zenginleştirin, daha fazla içerik ekleyin, yerel anahtar kelimeler üzerinde çalışın ve yerel dizinlerde bir varlık oluşturun.

İşletme Adresiniz Yanlış
İş-Adresiniz-YanlışGoogle, söz konusu bölüme olan yakınlığınıza bağlı olarak yerel sıralama belirler. Bu yerden çok uzaktaysanız, zor zaman sıralamanız olacaktır. Bu, Google'ın bölgede hesaplamak için kullandığı çevre yarıçapını sıkıştıran Google Güvercin Sonrası daha da kötü.

Daha da önemlisi, web sitenizdeki listelenen adresinizin tutarlı olması gerekir. Sıralama etmeye çalıştığınız konumu eşleştirmeniz gerekiyor ve adresinizin Yelp ve Google+ gibi diğer sayfalardaki adreslerle eşleşmesi gerekiyor. Adresiniz bir şirket merkezi veya aslında içinde bulunmadığınız bir şehre işaret ediyorsa, yerel olarak derecelendirmeyeceksiniz.

İş Kategoriniz Yanlış
İşletmenizle ilgili bilgileri Google sistemine aktardığınızda kendinize bir işletme kategorisi atamanız istenir. Bu kritik bir karar. Yazılım satarsanız , ancak Google'a yiyecek servisi yaptığınızı söylerseniz, Google bu tutarsızlığı not edip cezalandırır.   Ya dikkat etmiyorsunuz, bu durumda önce yerleştirilmemelisiniz ya da kasıtlı olarak Google'da bir tane çekmeye çalışıyorsunuz. Çok iyi bir fikir de yok.

Google+ Sayfanız Yok
Google+ üç nedenden ötürü şarttır. İlk olarak, Facebook veya bir blog'u kullandığınız gibi kullanabileceğiniz bir sosyal medya platformu veya her ikisi de. İkincisi, işletmenizin yerel paket sonuçlarında görünmesini sağlayan bu, girintili sonuçların organik arama ile örülmüş halidir. Üçüncü olarak, atlıkarınca, sonuç sayfasının üst kısmında o siyah şeritte gösteriliş biçiminiz. Bu son ikisi Güvercin sonrası sıralamada en önemli yerlerdir , dizinler organik boşlukların çoğunu alıyor. Google+, bu yerlerde görünmesi önemlidir. İncelemeleriniz - daha sonra açıklanacak - bu konumlarda daha üst sıraya nasıl yükseldiğinizizdir.

Yerel Anahtar Kelimeleri Listelemiyorsunuz
Youre-Not-Listeleme-Yerel-Anahtar Kelimeler

Bu soru, modeminizin takılıp takılıp takılmadığını soran teknik destek ile aynı çizgidedir. Bazıları için, bu sadece geçilmesi gereken aptal bir sorudur. Diğerleri için, yüz avuç içi gerçekleşme anı. Eğer değilseniz yerel anahtar kelimeler kullanarak ve bir yerel adres listede yok nasıl Google konumunuzu belirlemek için gidiyor? Dünyanın herhangi bir yerindeki herkes Orange County Books adlı bir işletmeyi çalıştırabilir; Bu, OC'de bulunduğu anlamına gelmez. Devam etmek için Google'ın daha somut bilgilere ihtiyacı var. Eğer bu bilgileri vermiyorsanız, derecelendirmeyeceksiniz.

Arama Cezası Çektin
Önceki ipuçlarını bir daha gözden geçirdiyseniz ve düzgün yapmadığınızı düşünebileceğiniz bir şey yoksa, belki de sizi geride bırakacak başka bir şeyiniz var demektir. Şimdiye kadar Fiverr ya da benzeri bir yerden trafik ya da bağlantı aldıysanız , siyah şapka tekniklerinin kullanıldığına dair işaretleri kontrol etmek isteyebilirsiniz.   Aynı şey, düşük maliyetli bir SEO firması işe almak ya da gelişmekte olan bir ulus için SEO dış kaynak için de geçerli. Siteniz bir ceza altında olursa, tüm anahtar kelime optimizasyonu, bağlama ve dünyadaki içerik oluşturma sizi kurtaracaktır.

Yerel Optimize Edilmiş Ağ Geçidi Sayfalarını Kullanıyorsunuz
Panda 4.1 bunları oldukça zorladı. Birden fazla yere sahip bir işletmeyi destekleyen bir siteyi çalıştırırsanız , her biri işinizin her bir yerinin yerel anahtar kelimeleri için optimize edilmiş ve neredeyse aynı içeriğe sahip birkaç küçük sayfa ayarlamak cazip olabilir. Bu bir cezaya yol açacaktır. Tipik olarak, bu ağ geçidi sayfaları küçük içerik, ince içerik veya yinelenen içerik sunar. Aksi takdirde, bu yerel anahtar kelimeler için aşırı optimize edilmiş olma eğilimindedirler. Bu örneklerden kaçınmak istiyorsun. Bunun yerine, birleştirilmiş ana sayfanızı kullanın ve şubeler ve şubeye özgü bilgiler için bir alt sayfa kullanın.

Telefon Numaranız Yerel değil
Sizin Telefon Numaranız-Yerel Değil

800 numaranın öfke dolu olduğu bir dönem vardı. Profesyonel görünüyordu, şaşırtıcı derecede kolay oldu ve işinize meşruiyet kazandırdı. Ancak bu günlerde, 800 sayısı, bir yeryüzünü işaret eden herhangi bir belirti olmaksızın sadece kişiliksiz bir küresel sayıdır. Yerel bir alan kodu kullanarak yerel bir numara ayarlamak size daha fazla fayda sağlayacaktır.

Kullanıcı Derecelendirmeleriniz Düşük
Google, Google+ sayfanızı incelediğinde ve atlı karavandaki ve yerel paketlerdeki yerinizi belirlediğinde, iki şey arıyor; Araştırmacıya olan yakınlığınız ve genel değerlendirmeniz. Çok uzaktaysan, görünmezsin. Eğer yakınındaysanız, puanınız düşük olmadığı sürece gösterebilirsiniz. 1-3 yıldız derecelendirmesini elinde tutuyorsanız, zor zaman sıralamanız olacaktır.  Kullanıcı derecelendirmelerinizi olabildiğince artırmak için çalışın.

Etki alanı yetkilinizden yapılandırılmış veri ve fotoğraf etiketleme kullanımınıza kadar değişebilecek bir dizi başka faktör var. Yukarıdaki hususlardan hiçbiri sizin için geçerli görünmüyorsa daha eksiksiz bir liste görüntüleyebilirsiniz.

What to Look for When Hiring a Backlink Builder

 • 7.3.2017 12:01:03
 • 0 Yorum
 • 1628

If you were to poll 100 SEO masters and ask them what the single most important factor in ranking on Google was, you’d probably get a lot of people pointing to links.  Sure, you need content to support your links, and you need a well-designed site to support the content, but the links are where it’s at.  That’s why there are people out there dedicating their careers to learning ways to build links.

Of course, it’s a shady world out there.  Links, because of their importance, have been the focal point of an ongoing war for nearly 20 years.  Black hat SEOs find ways to build links artificially and Google’s tactical drone strikes – or, rather, algorithm updates – block those strategies.  The cycle has gone round so many times that it’s difficult to know what’s a valid technique any longer.

Taking advantage of this are the low quality link builders, people who submit thousands or tens of thousands of links with the full knowledge that you don’t know what they’re dong or why it’s bad, and that they can get away with it long enough to get a few paydays in.  Hell, some of those links will even work, but the majority will be valueless or potentially detrimental.  These low quality link builders are setting up time bombs for your site.

To avoid having your site detonate on you at some unspecified time in the future, you should carefully vet any potential link builder or marketer you hire.  Here are some ways you can filter out the chaff.

Preparation
If you like, for the interview process, you can create a hypothetical site.  You could also use your own, if you prefer.  The idea is to base some specific questions around a given scenario.  More importantly, the idea is to have the correct answers on hand yourself.  You don’t want to give out an exam with no answer key, after all.

Questions
These are a series of questions and explanations for you to adapt to your situation and ask.

1: Who will do the actual link building?

A good link builder does the work himself, or works with a close team you can meet and talk to.  You want to avoid any link builder who is being evasive about this; they have something to hide.  You don’t want to find out six months down the line that the person actually doing the work has disappeared and the company you’ve been paying is just a middleman.  As a middleman, they have no ability to assist you when issues crop up.

Questions2: How would you use my link purchasing budget?

If you bring up the idea of buying links, you need to carefully analyze what the answer may be.  You don’t want them to talk about paying for links in directories or buying guest posts.  You can accept talk about paying for opportunities or their services.  The influence of money in search is a tricky game of positioning, unfortunately.

3: How does competitive analysis change your strategy?

Your link builder should be aware of the competition as much as they are aware of you.  A niche with steep competition will require some dedication to rank.  At the same time, your link builder should be looking for under-utilized niches you can use to invade enemy territory, so to speak.

4: How deeply do you analyze niches and verticals?

This can be an alternative to the previous question, looking for a similar answer.  Different niches have different competition and can benefit from different strategies.  Some niches, for example, are much easier to build .edu links in, while others would have a hard time finding one.

5: Will you work to remove past bad links?

It’s possible that you’ve been the victim of a negative SEO attack, effective or otherwise.  It’s also possible that you or a former link builder used black hat techniques in the past.  Your new link builder should audit and clean up your current link profile, to position you as best they possibly can for the value of new links to take effect.

6: How will you adapt if Google kills your current strategy?

Google has been known to change their minds and destroy techniques that have formerly been okayed, such as guest posting.  Your link builder should own up to the possibility that their techniques might be canned, and if so, what they can do about it.

7: Will you analyze my site for link targets?

Your site as it stands now should have at least a moderate amount of content that works as the destination for links.  Your link builder should be able to audit your site looking for link targets, and they should be able to give you suggestions for more content that will work to develop better links.

8: What are the costs of your service?

What-are-the-costs-of-your-service

Okay, so this is an obvious question, but it needs to be asked.  Watch out for anyone who charges by the link or charges by the batch; you should be paying for a service, not a product.

9: Do you automate any of your link building?

This question is a bit of a trap.  On one hand, no, your link builder should not use any automation to assist with their link building.  They should be putting their people skills to use marketing towards direct targets.  On the other hand, it doesn’t hurt to automate sending out marketing messages composed by hand.

10: Do you differentiate between links?

There are essentially three purposes a link can serve; links that help your search ranking, links that build traffic and links that manage your reputation.  Each type of link should be treated in its own way.

11: Do you have examples of successful link queries?

A lot of what a link builder does is sending out emails to various websites and companies asking about a link position on the target site.  Your link builder should have a process they use to contact these companies, which very likely should include a query message.  Make sure it doesn’t look like something more at home in your spam box than your inbox.

12: Do you have a satisfied reference I can contact?

Good artists have portfolios.  Your link builder should have past clients willing to vouch for them.  Without that, you run the risk of hiring a bad company or a front face for a black hat link builder.

 

----------------------------------------------                                                       -----------------------------------------------------                        ---------------------------------------------------------

 

If you were to poll 100 SEO masters and ask them what the single most important factor in ranking on Google was, you’d probably get a lot of people pointing to links.  Sure, you need content to support your links, and you need a well-designed site to support the content, but the links are where it’s at.  That’s why there are people out there dedicating their careers to learning ways to build links.

Of course, it’s a shady world out there.  Links, because of their importance, have been the focal point of an ongoing war for nearly 20 years.  Black hat SEOs find ways to build links artificially and Google’s tactical drone strikes – or, rather, algorithm updates – block those strategies.  The cycle has gone round so many times that it’s difficult to know what’s a valid technique any longer.

Taking advantage of this are the low quality link builders, people who submit thousands or tens of thousands of links with the full knowledge that you don’t know what they’re dong or why it’s bad, and that they can get away with it long enough to get a few paydays in.  Hell, some of those links will even work, but the majority will be valueless or potentially detrimental.  These low quality link builders are setting up time bombs for your site.

To avoid having your site detonate on you at some unspecified time in the future, you should carefully vet any potential link builder or marketer you hire.  Here are some ways you can filter out the chaff.

Preparation
If you like, for the interview process, you can create a hypothetical site.  You could also use your own, if you prefer.  The idea is to base some specific questions around a given scenario.  More importantly, the idea is to have the correct answers on hand yourself.  You don’t want to give out an exam with no answer key, after all.

Questions
These are a series of questions and explanations for you to adapt to your situation and ask.

1: Who will do the actual link building?

A good link builder does the work himself, or works with a close team you can meet and talk to.  You want to avoid any link builder who is being evasive about this; they have something to hide.  You don’t want to find out six months down the line that the person actually doing the work has disappeared and the company you’ve been paying is just a middleman.  As a middleman, they have no ability to assist you when issues crop up.

Sorular2: How would you use my link purchasing budget?

If you bring up the idea of buying links, you need to carefully analyze what the answer may be.  You don’t want them to talk about paying for links in directories or buying guest posts.  You can accept talk about paying for opportunities or their services.  The influence of money in search is a tricky game of positioning, unfortunately.

3: How does competitive analysis change your strategy?

Your link builder should be aware of the competition as much as they are aware of you.  A niche with steep competition will require some dedication to rank.  At the same time, your link builder should be looking for under-utilized niches you can use to invade enemy territory, so to speak.

4: How deeply do you analyze niches and verticals?

This can be an alternative to the previous question, looking for a similar answer.  Different niches have different competition and can benefit from different strategies.  Some niches, for example, are much easier to build .edu links in, while others would have a hard time finding one.

5: Will you work to remove past bad links?

It’s possible that you’ve been the victim of a negative SEO attack, effective or otherwise.  It’s also possible that you or a former link builder used black hat techniques in the past.  Your new link builder should audit and clean up your current link profile, to position you as best they possibly can for the value of new links to take effect.

6: How will you adapt if Google kills your current strategy?

Google has been known to change their minds and destroy techniques that have formerly been okayed, such as guest posting.  Your link builder should own up to the possibility that their techniques might be canned, and if so, what they can do about it.

7: Will you analyze my site for link targets?

Your site as it stands now should have at least a moderate amount of content that works as the destination for links.  Your link builder should be able to audit your site looking for link targets, and they should be able to give you suggestions for more content that will work to develop better links.

8: What are the costs of your service?

Hizmetinizin ne-maliyeti-masrafları

Okay, so this is an obvious question, but it needs to be asked.  Watch out for anyone who charges by the link or charges by the batch; you should be paying for a service, not a product.

9: Do you automate any of your link building?

Bu soru biraz tuzaktır. Bir yandan, hayır, bağlantı oluşturucunuz bağlantı kurma konusunda yardımcı olması için herhangi bir otomasyon kullanmamalıdır. Onlar insanlar koyarak gereken doğrudan hedeflere yönelik pazarlama kullanmak için becerilerini . Öte yandan, elle oluşturulan pazarlama mesajlarının gönderilmesinin otomatikleştirilmesi zarar görmüyor.

10: Bağlantılar arasında fark var mı?

Aslında bir bağın hizmet edebileceği üç amaç vardır; Arama sıralamanıza yardımcı olan bağlantılar, trafik oluşturan bağlantılar ve itibarınızı yöneten bağlantılar. Her bağlantı türü kendi yollarıyla ele alınmalıdır.

11: Başarılı bağlantı sorgularına örnekleriniz var mı?

Bir bağlantı kurucunun yaptığı şeylerin birçoğu, hedef sitede bir bağlantı konumu hakkında bilgi isteyen çeşitli web sitelerine ve şirketlere e-postalar göndermektir. Bağlantı oluşturucunuzun, bu şirketlerle iletişim kurmak için kullandığı, büyük olasılıkla bir sorgu mesajı içermesi gereken bir süreç olmalıdır. Spam kutunuzda, gelen kutunuzdan daha fazla bir şey gibi görünmemesine dikkat edin.

12: Temast edebileceğim memnun bir referans var mı?

İyi sanatçıların portföyleri var. Bağlantı oluşturucunuzun geçmiş müşterileri için kefil olmaya razı olması gerekir. O olmadan, siyah bir şapka bağlantı kurucu için kötü bir şirket veya bir ön yüz işe alma riski taşırsınız.

                                              

Google Isn’t Doing Its Job to Prevent Negative SEO

 • 7.3.2017 11:59:31
 • 0 Yorum
 • 1439

For years now, negative SEO has been a topic of fierce discussion.  Some few may still claim it doesn’t exist. Many believe it does, though it’s hard to find definitive proof.  Owners of large sites don’t care, as their trust with the search engine protects them.  Small businesses are left high and dry.  Spammers, they figure, are punished appropriately.  Everyone else is left alone.

Google knows about negative SEO.  Matt Cutts has been seen discussing it on his own blog and Hacker News as long ago as 2012.  It’s a sure thing to assume they’ve known about it longer.

If negative SEO exists, what has Google done to prevent it?

Trust Rank
The first line of defense against negative SEO, and the reason it’s so hard to pin down, is trust rank.

Essentially, it works like this.  You create a site and get it indexed with Google.  Google watches your site and how you develop your SEO.  You have three options on a sliding scale.  At one end, you have white hat techniques; doing everything right according to Google.  In the middle, you have a complete disregard for SEO.  You get some things right, you get some things wrong, but it’s ignorance rather than malicious intent that holds you back.  On the other end of the scale, you have black hat spam techniques.

As long as you’re in the middle or higher, towards white hat, you’re alright in Google’s book.  They build trust in you, believing you’re at worst well-meaning but off track.  Obviously, the more you lean towards white hat, the more Google trusts your page.

Trust-RankTrust acts like a shield or barrier between your site and a penalty.  A few spam links show up, and that shield absorbs the blow.  Maybe Google disregards them entirely.  Maybe Google notes them down but lets them slide.  Maybe Google marks down a “strike one” but does nothing detrimental to your site.  The point is, they don’t actively harm you; Google trusts that you didn’t build them with malicious intent.

New sites have less trust than older sites.  Spam sites have less trust than new sites.  Therefore, the best targets – the most susceptible sites – for negative SEO are those that already have a history of spam.  The site in question might think their spam is just a drop in the bucket, while a negative SEO attack turns that bucket into a deluge.

This is also why it’s so hard to identify a real negative SEO attack.  Look at most of the existing case studies.  Someone claims they started a negative SEO campaign against www.badsite.com in April, and in June the site was knocked to the second page.  But if you look back, all the way back in the previous November, you can see that www.badsite.com was already building spam links.  It’s possible – and likely, according to Matt Cutts – that Google already knew about and was penalizing the site.  The negative SEO attack was akin to breaking into a murder trial to tell the judge about the defendant’s parking tickets.

The problem with trust rank is that Google ostensibly wants to protect small, new sites and businesses.  They don’t want you to be vulnerable when you’re new, and they claim you aren’t.  Sure, spammers can get what’s coming to them, but the innocent sites that simply haven’t had time to earn Google’s trust are suffering.  Google has done nothing about it.

The Disavow Tool
The disavow links tool is potentially a solution, but it’s really not.  Ideally, in a perfect world, the disavow links tool would be powerful.  You identify the links you don’t want counting against you, you flag those links in a file, you submit the file to Google and within hours or days, those links are removed.

The-Disavow-ToolThe problems with the disavow tool are many.  First, what does it mean by “removed” in reference to those links?  Google certainly doesn’t step in and tell the offending site to remove the links from their pages.  They are only removed in terms of their ability to pass PageRank to your site, positive or negative.  The links you disavow still exist on the spammer’s page and they still show up in Webmaster Tools; they are never truly gone.  In fact, you have no way whatsoever of determining whether those links are actively counting against you or not.  Disavowing them only makes it questionable.  If your rank goes up after disavowing them, was it causation, or just an unrelated correlation?

Google’s documentation of the disavow tool shows comments explaining each link and why you want it disavowed.  The problem is, Google doesn’t care about those comments.  They’re strictly there for your organization.  Google processes the disavow file completely automatically.  Use them to explain to yourself why you’re disavowing a link, or don’t use them at all, it doesn’t matter in the least.

Be sure to check the links you disavow before you submit the file.  Look for one thing; the nofollow tag.  Are those links set to nofollow already?  If so, don’t bother disavowing them.  Functionally the only thing the disavow tool does is add the nofollow attribute to those links internally within Google.

Oh, and when you’ve disavowed a link, keep it in your disavow file forever, unless the link is actually removed from the originating site.  See, if you were to submit a smaller file with fewer links, any link you left off the list from a previous list might be crawled and restored to functionality.  You can’t submit an addendum to your disavow file; it has to be the whole thing, every time.

One more thing.  When you disavow a spam site for sending spam links your way, those links are nofollowed, but what happens to the spam site?  Absolutely nothing.  It might be logical to think that Google keeps track of domains that show up in the disavow file often enough, but that’s not the case.  Google doesn’t pay attention to them at all.

Pulling Its Weight
Pulling-Its-Weight

Google has some work to do before they can fully combat the threat of negative SEO.  The practices they have put into place don’t do anything to protect a site as it’s growing and being established, and they do very little to protect a site later should a spammer dedicate an attack.

See, the thing about trust rank is that, like a shield, it can only block so much.  A trash can lid might block a super soaker, but it won’t do much against a fire hose, and against a tsunami it might as well not exist.  Your trust might protect you from a few bad links, but if the negative SEO attack goes on long enough, Google might question whether you’re not actually responsible after all.

---------------------------------------                                        -------------------------------------------                                         -------------------------------------------------------

 

Yıllardır negatif SEO, şiddetli bir tartışma konusu oldu. Bazıları hala var olmadığını iddia edebilir. Birçoğu, kesin kanıtı bulmak zor olsa da, inanıyor. Büyük sitelerin sahipleri, arama motoruyla yaptıkları güven onları korurken umursamazlar. Küçük işletmeler yüksek ve kuru kalır. Örgütlü dolandırıcılar uygun gördüğünden cezalandırılıyor. Herkes yalnız başına kalır.

Google, olumsuz SEO'yu bilir . Matt Cutts, bunu kendi blogunda ve Hacker News'ta 2012 yılına kadar tartışırken görüldü. Daha uzun süredir bunu bildiklerini varsayacak kesin bir şey.

Negatif SEO varsa, Google bunu önlemek için ne yaptı?

Güven Sıralaması
Negatif SEO karşı ilk savunma hattıdır ve aşağı pin çok zor nedenle, güven sıralaması olduğunu.

Aslında böyle işe yarar. Bir site oluşturup Google ile dizine ekliyorsunuz. Google, sitenizi izler ve SEO'unuzu nasıl geliştirirsiniz. Kaydırmalı bir ölçekte üç seçenek var. Bir ucunda beyaz şapka teknikleriniz var; Google'a göre her şeyi doğru yapıyor. Ortada, SEO için tam bir ihmaliniz var. Bazı şeyleri doğru anladın, bazı şeyleri yanlış anladın, ancak seni caydıran kötü niyet yerine cehaletti. Ölçekin diğer ucunda, siyah şapka spam teknikleriniz var.

Ortada veya üstünde, beyaz şapkalı olduğunuz sürece, Google'ın kitabında sorun değil.  Sana en iyi ihtimalle iyi ama anlamsız olduğuna inanıyorlar. Açıkçası, beyaz şapka ne kadar çok eğilirse, Google da sayfanıza güven o kadar çok olur.

Güven-SıralamasıGüven, sitenize bir ceza veya kalkan gibi bir kalkan gibi davranır . Birkaç spam bağlantısı ortaya çıkıyor ve bu kalkan darbeyi emiyor. Belki Google tamamen onları dikkate almıyor olabilir. Belki Google bunları notlar, ancak kaymalarına izin verir. Belki Google bir "greve" işaret eder ancak sitenize zararlı hiçbir şey yapmaz. Mesele, onlar aktif olarak sana zarar vermezler; Google, onları kötü niyetle kurmadığınızı düşünüyor.

Yeni siteler eski sitelere göre daha az güvenir. Spam siteleri yeni sitelere göre daha az güvenir. Bu nedenle, olumsuz SEO için en iyi hedefler - en duyarlı siteler - zaten spam öyküsü olan sitelerdir. Söz konusu site, spamlarının kovada sadece bir düşüş olduğunu düşünebilir, ancak olumsuz bir SEO saldırısı bu kovayı bir tufan haline getirir.

Bu da, gerçek bir negatif SEO saldırısı tespit etmek çok zor. Mevcut vaka çalışmalarının çoğuna bakın. Birisi Nisan ayında www.badsite.com a karşı olumsuz bir SEO kampanyası başlattıklarını iddia ediyor ve Haziran ayında site ikinci sayfaya çarptı. Ancak, önceki Kasım ayında geriye dönüp bakarsanız, www.badsite.com'un spam bağlantıları oluşturduğunu görebilirsiniz. Muhtemelen - ve muhtemelen Matt Cutts'a göre - Google'ın siteyi zaten bildiği ve siteyi cezalandırdığı açıktı. Olumsuz SEO saldırısı, yargıca, sanıkların park etme biletleri hakkında bir cinayet davası açmaya benziyordu.

Güven sırasındaki sorun, Google'ın görünen bir şekilde küçük, yeni siteleri ve işletmeleri korumak istediği yönündedir. Yeni olduğunuzda sizi savunmasız bırakmalarını istemiyorlar, ve olmadığınızı iddia ediyorlar. Tabii ki spam gönderenler kendilerine gelenleri alabilir, ancak basitçe Google'ın güvenini kazanmak için vakit bulamayan masum siteler acı çekiyor. Google bu konuda hiçbir şey yapmadı.

Reddetme Aracı
Reddetme bağlantıları aracı potansiyel olarak bir çözümdür, ancak gerçek değildir. İdeal olarak, mükemmel bir dünyada, itiraz bağlantıları aracı güçlü olurdu. Sana karşı saymak istemediğiniz bağlantıları belirlerseniz, bu bağlantıları dosyada işaretlerseniz, dosyayı Google'a gönderirsiniz ve saatler veya günler içinde bu bağlantılar kaldırılır.

The Disavow-ToolReddetme aracıyla ilgili sorunlar çoktur. İlk olarak, bu bağlantılara atfen "kaldırılmış" anlamı ne demektir? Google kesinlikle girer ve rahatsız edici siteye bağlantıları sayfalarından kaldırmasını söylemez. Yalnızca PageRank'i sitenize aktarma yeteneği açısından pozitif veya negatif çıkarılırlar. Reddettiğiniz bağlantılar hala spamcıların sayfasında mevcut ve yine de Web Yöneticisi Araçları'nda gösteriliyor; Onlar gerçekten gitmiş asla. Aslında, bu bağlantıların aktif olarak sana karşı olup olmadığının belirlenmesinin hiçbir yolu yoktur. Onları reddetmek yalnızca sorgulanabilir kılar. Rütbenizi reddettikten sonra yükseliyorsa nedensellik midir yoksa sadece ilgisiz bir bağıntı mıdır?

Google'ın disavow aracının belgeleri, her bir bağlantıyı açıklayan ve neden reddedilmesini istediğinizi gösterir. Sorun şu: Google bu yorumları umursamıyor. Organizasyonunuz için kesinlikle oradalar. Google, reddedilen dosyayı tamamen otomatik olarak işler. Bir bağlantıyı neden reddettiğinizi kendinize açıklamak için bunları kullanın ya da hiç kullanmayın, en azından bir önemi yoktur.

Dosyayı göndermeden önce reddettiğiniz bağlantıları kontrol ettiğinizden emin olun. Tek bir şey arayın; Nofollow etiketi.   Bu bağlantılar nofollow yapacak şekilde ayarlanmış mı? Eğer öyleyse, bunları reddetmekten rahatsızlık duyma. İşlevsel olarak, reddetme aracının yaptığı tek şey, Google içindeki dahili olarak bu bağlantılara nofollow özelliğini eklemektir.

Oh, ve bir bağlantıyı reddettiğinizde, bağlantı gerçekten de orijinal siteden kaldırılmadıkça, reddedilen dosyanızda sonsuza dek saklayın. Bakın, daha az sayıda bağlantıya sahip daha küçük bir dosya gönderirseniz, önceki listeden listede bıraktığınız herhangi bir bağlantı taranabilir ve işlevselliğe geri yüklenebilir. Reddetme dosyanıza bir zeyilname gönderemezsiniz; Her zaman her şey olmalı.

Bir şey daha. İstenmeyen e-postayla gönderilen bir spam sitesini sitenize reddettiğinizde, bu bağlantılar hayır takip edilir, ancak spam sitesine ne olur? Kesinlikle hiçbir şey. Google'ın, reddedilen dosyada görünen alan adlarını sık sık takip ettiğini düşünmek mantıklı olabilir, ancak durum böyle değildir. Google onlara hiç dikkat etmez.

Ağırlığını Çekme
Çekme-Ağırlığı

Google'ın, olumsuz SEO tehdidiyle tam olarak mücadele etmeden önce yapılması gereken bazı işler var . Yerleştirdikleri uygulamalar, bir siteyi büyüdükçe ve kurulduğu sürece korumak için hiçbir şey yapmaz ve bir spamcinin bir saldırıyı adamak gerekirse daha sonra bir siteyi korumak için çok az şey yaparlar.

Görüyorsun, güven sıralamasındaki şey, bir kalkan gibi, o kadar çok engelleyebildiğidir. Bir çöp tenekesi kapak süper zayıflatıcıyı engelleyebilir, ancak bir yangın hortumuna karşı pek bir şey yapmaz ve bir tsunamiye karşı mevcut olmayabilir. Güveniniz sizi birkaç kötü bağlantıdan korur , ancak olumsuz SEO saldırısı yeterince uzun sürerse, Google aslında sorumluluklarınızın olup olmadığını sorgulayabilir.

Neden Kimse Son Ekranı Okumak İstemiyor?

 • 16.2.2017 09:32:19
 • 0 Yorum
 • 1549


Sanki herhangi bir blog yazarı yeterli bir popülarite ya da kendine saygı seviyesine ulaştığında bir e-kitap yazma ve satma zamanı kararlaştırdı. Fikir, blogunuzu okumak için yeterli kişinin ve içeriğinizi beğenmenizin yanı sıra o içeriği daha uzun bir biçimde satmaya çalışmanızdır. Sorun, bu kadar çok blog yazarı gerçekten e-kitaplarından herhangi bir satış almamaktadır. Kimse satın almak istiyor gibi görünmüyor ya da belirli bir noktadan sonra okumaya gerçekten önem vermeyen kimse. Asla herhangi bir eleştiri alamazsın ve her şey yıkanır. Neden oluyor ve her şeyi nasıl daha iyi hale getirebilirsin?

Kapak Sucks

"Bir kitabı kapatsa yargılamamalıydın" diyerek bunu biliyor musunuz? Pekâlâ, ortaya çıktıkça, hemen hemen herkes, kitapları kapaklarına göre değerlendirir. Bu, e-kitaplar için özellikle geçerlidir; bunlar, Amazon gibi bir sitede Kindle aracılığıyla yayınlandıklarında daha da fazladır.

Kapağınızın profesyonelce tasarlanmış 1,000 Dolar'lık bir resim olması gerekmez. Sadece MSPaint yaptığı 12 yaşındaki yeğeninden başka biri gibi görünmesi gerekiyor. Berrak grafik, net metin, genel konunuzla bağlantılı bir şey. Bu genellikle kurguda daha zor ; Kurgusal olmayan, özellikle blog yazısı konuları, vektörel tabloların, teknik resimlerin ve sembollerin bolluğuna sahiptir.

Metniniz Sıkıcı

Kapak iyi olursa, okuyucular metninize girerler ve bu, sorunların gerçekten başabileceği yerdir. Ebookunuz ne kadar süredir? Kapakta hangi konular var? Güzel düzenlendi mi? Kanıt ve eyleme geçirilebilir tavsiyeler mi veriyorsunuz? Okuyanlara yön ve amaç duygusunu bırakıyor mu? Son cümleyi okuduklarında mikrofonu düşürdüğünü hayal edebiliyorlar mı?

Ne yazık ki, blog yayınlarınızı derlemek, birkaç noktada genişlemek ve bir araya getirmek yeterli değil. E-kitapların aşırı rekabetçi dünyasında başarılı olmak istiyorsanız gerçekten özel bir şey sağlamanız gerekir.

Metninizin Düzenlenmesi Gerekiyor

Blog gönderilerinizde ara sıra yapılan yazım hatalarını ortadan kaldırabilirsiniz, ancak e-kitabınızın premium bir öneri olması amaçlanmaktadır. Typos, zayıf dilbilgisi ve ayrık ilerleme sizi tutuyor. En kötü hallerde, stil öyle farklı olabilir ki sanki kitabı sizin için hayali yazılmış gibi almışsınızdır.

Ne olursa olsun, metninize bakmak için ikinci ve üçüncü göz göze alın. Profesyonel bir editör olmasına gerek yoktur. Kitabınızı önceden sipariş veren bir kişi veya düzenleme kredisi ile ilgilenen bir diğer blog yazısı olabilir. Hatta annen olabilir. Sadece bakmak için birini bul.

Yanlış Kategoriyi Seçtiniz

Bu Amazon veya Barnes and Noble veya Smashwords üzerinden satmak için daha uygundur. Bu platformlarda satış noktası, blogunuzda bulabileceğinizden daha geniş bir kitleye erişimdir. Bununla birlikte, o kitleye ait doğru bölüme erişmek için doğru kategoriyi seçmeniz gerekiyor.

Kullanıcılarınızın alakasız bir kategoriye göz atarken kitabınızı buldular mı, kullanıcılarınızın nasıl tepki verebileceğini düşünün. Ayrıca, kategorinize göz atarken nasıl hissedeceğinizi ve kitabınızı bulamayacağınızı düşünün. Sen olduğunuz trafik üzerinde eksik yanlış dijital rafta kitap koyarak, değerlendirme ve itibar.

Sözlerinize Teslim Olmuyorsunuz

Bir e-kitap oluşturup tanıttığınızda söz veriyorsunuz. Okuyuculara paylaşacak çok şeyiniz olduğunu söylüyorsunuz ve söyleyeceğiniz şeyin karşılığında değecek şeyler olduğunu söylüyorsunuz. Eğer bu sözlere uymazsan, kötü bir şöhret kazanacaksın. Tek yapmanız gereken herhangi bir ivme yıkmak için birkaç ilk kötü değerlendirme.

Kapağınızla örtülü sözler de hazırlayın. Kapak resmi olarak bir sürü SaaS logosunu püre ederseniz içerideki hizmetler hakkında bir şey bulamadıklarında kullanıcıları atarsınız. Hatta bilinçli bir tahriş edici olmayabilir, ancak performansınızı engellemek için yeterlidir.

Kitabınızı Hatalı Fiyatlandırıyorsunuz

Kitabınızı ucuza fiyatlandırdığınızda, karı hacmine göre teşvik etmeye çalışıyorsunuz demektir. Bununla birlikte, çok ucuz ve kimse satın almaz. $ 1 kitap ve ücretsiz kitaplar, yazarların sunumlarında kendinden emin değil ve sadece veriyor gibi görünüyor.

Pahalı kitaplar, bireysel satışlarla kar elde etmeye çalıştığınız anlamına gelir; ancak, sunduğunuz ürünün kalitesinden son derece emin olduğunuzu ve fiyatın fiyata uygun olduğunu söylüyorlar. En iyi fiyat noktasının nerede olduğunun belirlenmesi bir araştırma meselesi ve bir dereceye kadar test olacaktır.

Pazarlamada Düzgün Değilsin

En iyi kitabı dünyaya yazabilirsiniz, ancak yaptığınız tek şey Amazon'taki kurtlara atarsa ??kimse onu satın almaz. İnsanlar, duymuş oldukları kitapları satın alırlar, yeni yayınlar aracılığıyla baş gösterdikleri gibi iyi görünen kitapları satın almazlar.

Bir blog yazarı olarak, tanıtım kolaylaşır veya en azından tanımlanmış bir planla gelir. Blogunuzu pazarlama kanalları vasıtasıyla büyütüyorsunuz; Artık blogunuza tanıtmak da dahil olmak üzere, e-kitapınızı tanıtmak için bu kanallardan yararlanın.

Talep yok

Bağlı kuruluş pazarlamasıyla para kazandığınızda, çok az ya da hiç rekabetin olmadığı bir niş arayarak harcanan zaman çok, bu nişe hâkim olabilirsiniz. Bloglamada aynı şekilde, ancak en iyi nişler çoktan taranmış ve çılgınca değişen kalitede bloglarla doldurulmuş olsa da. E-kitaplar ile ters yaklaşımı kullanmanız gerekebilir. Bir nişte rekabet yoksa, iyi bir neden olabilir; talep yok.

Parke zeminlerin nasıl yediğinizle ilgili dünyadaki en iyi kitabı yazın; Kimse satın alacak değil, çünkü kim bunu yapmak istiyor?

Çok Fazla Rekabet Var

Tabii ki, spektrumun zıt tarafı egemen rekabetin bulunduğu niş. Bazı sıkı bir rekabet olan bir niş girmeye çalışıyorsanız, daha iyi hazırlıklı olmak vardı satış için mücadele .

Şimdi Almak İçin Teşvik Yok

Bir kullanıcıyı önümüzdeki hafta veya önümüzdeki aylardan ziyade şimdi alacağını söyleyen veya önümüzdeki aylarda ne zaman ödeme yapacaklarını söyleteyen nedir? Herhangi bir teşvik biçiminiz yoksa, kimseyi satın almaya teşvik ediyorsunuz demektir. İlk kupon olabilir, bir ürünün önizlemesi olabilir, bazı özel danışmanlık olabilir; Teşvik ne olursa olsun, kullanıcıları kaçırmadan önce satın almaları gerektiğine karar verecek bir şeye ihtiyacınız var.

-------------------------------------                                   ----------------------------------------                                      ---------------------------------------                        


Your Cover Sucks

You know that saying, “you shouldn’t judge a book by it’s cover,” at all? Well, as it turns out, pretty much everyone ever judges books by their covers. This is particularly true of ebooks, even more so when they’re published on a site like Amazon through the Kindle.

Your cover doesn’t need to be a professionally designed $1,000 image. It just needs to look like someone other than your 12-year-old nephew in made it MSPaint. Crisp graphics, clear text, something that links up with your general topic. This is generally much harder in fiction; nonfiction, particularly blogging topics, have a profusion of vector tables, tech images and symbols to use.

Your Text is Boring

If your cover is fine, readers get to your text, and this is where the problems can really come in. How long is your ebook? What topics does it cover? Is it laid out nicely? Do you provide evidence and actionable advice? Does it leave your readers with a sense of direction and purpose? When they read the final sentence, can they picture you dropping the mic?

Unfortunately, compiling your blog posts, expanding on a few points and linking them together just isn’t enough. You need to really provide something special if you want to succeed in the hypercompetitive world of ebooks.

Your Text Needs Editing

You can get away with the occasional typo in your blog posts, but your ebook is meant to be a premium offering. Typos, poor grammar and disjointed progression all hold you back. In the worst cases, the style might be so different that it looks as though you purchased the book to be ghostwritten for you.

No matter what, get a second and third pair of eyes to look over your text. It doesn’t need to be a professional editor. It can even be someone who preordered your book, or a fellow blogger interested in an editing credit. It can even be your mom. Just get someone to look it over.

You Picked the Wrong Category

This one is more applicable to selling through Amazon or Barnes and Noble, or even Smashwords. The point of selling on these platforms is access to a wider audience than you might find on your blog. To access the right section of that audience, however, you need to pick the right category.

Think about how your users might react if they found your book while browsing an unrelated category. Think also of how they might feel browsing your category and not finding your book. You’re missing out on traffic, reviews and reputation by putting your book on the wrong digital shelf.

You Don’t Deliver on Your Promises

You make promises when you make and promote an ebook. You’re telling readers that you have something of value to share, and that what you have to say is worth paying for. If you don’t live up to those promises, you’re going to earn a bad reputation. All it takes is a few initial bad reviews to demolish any momentum you might have had.

You also make implicit promises with your cover. If you mashed up a bunch of SaaS logos as your cover image, you’re going to throw users off when they don’t find anything about those services inside. It might not even be a conscious irritant, but it’s enough to hinder your performance.

You Priced Your Book Wrong

When you price your book cheap, you’re trying to encourage profit by volume. Too cheap, and no one will buy, however. $1 books and free books look like the writer isn’t confident in their offering and is just giving it away.

Expensive books mean you’re trying to profit by individual sales, but they also say you’re supremely confident in the quality of your offering and that it’s worth the price. Determining where the best price point is will be a matter of research and, to some extent, testing.

You’re Not Marketing Properly

You can write the best book in the world, but if all you’re doing is throwing it to the wolves on Amazon, no one is going to buy it. People buy books they’ve heard about, not books that just look good as they tab through the new releases.

As a blogger, promotion should come easy, or at least come with a defined plan. You’ve been growing your blog through marketing channels; now leverage those channels to promote your ebook, including promoting it on your blog.

There’s No Demand

When you’re making money with affiliate marketing, a lot of time is spent looking for a niche with little or no competition, so you can dominate that niche. In blogging, it’s sort of the same way, though the best niches have long since been scoured and filled with blogs of wildly varying quality. With ebooks, you may need to take the opposite approach. If there’s no competition in a niche, there may be a good reason; no demand.

Write the best book in the world about how to eat hardwood floors; no one is going to buy it, because who would ever want to do that?

There’s Too Much Competition

The opposite end of the spectrum, of course, is the niche with dominant competition. If you’re trying to break into a niche with some stiff competition, you had better be prepared to fight for your sales.

There’s No Incentive to Buy Now

What makes a user say they’ll buy now, rather than next week, or next month, or whenever they next get paid? If you don’t have some form of incentive, you’re not encouraging anyone to buy. It might be an initial coupon, it might be a preview of a product, it might be some exclusive consulting; whatever the incentive, you need something to make users decide they need to buy before they miss out.

Kaybedilen Arama Motor Trafiğini Geri Kazanmanın 15 Yolu

 • 18.1.2017 13:25:51
 • 0 Yorum
 • 1524

It’s never a good feeling to log in to check your Google Analytics one day and see your traffic dropping. It’s even worse when you see a downward trend and have no idea why it’s happening. There’s only so much you can diagnose, particularly if you haven’t made any major changes, and neither has Google.

Whether or not you know what went wrong, here are a whole bunch of steps you can take to counteract the decline and recover your lost traffic. You won’t always be able to do all of them, but you should be able to do most of them, and that will give you quite a bit of search benefit even if you aren’t suffering from a decline.

1. Combine Similar Posts
Google doesn’t really like when a site has too many posts covering the same topic. It’s one thing if they’re spread out over a couple years, chronicling a changing industry. It’s another if they’re all evergreen content that largely doesn’t change. It starts to look like the content was spun, either by a sophisticated piece of software or by hand.

From a user standpoint, it’s reasonable to understand why too-similar content is unhelpful. When you’re presented with two pieces of content covering the same topic by the same writer, which one do you choose to read? The most recent one would be the best guess, but what if there’s no publication date listed? If they’re of similar length, it’s even worse. This indecision splits your traffic into less enthused segments.

One way to handle this is to pick one of the posts to make into the primary post. Read through both posts and edit the primary post to include any unique details or thoughts from the secondary post. Then remove the secondary post and redirect the URL to the primary post.

2. Expand Short Posts
Large Article

Much has been written about the optimal length of content for various platforms. A tweet, obviously, has a limited amount of space. Did you know that the ideal Facebook post tends to be even shorter than a tweet? Buffer’s study up there showed that a 40-character post is ideal for Facebook engagement.

What about blogs? Google doesn’t like short posts, because they end up looking like thin content. Anything under 800 is really short and doesn’t have the space to have much value. Buffer’s study claims that the ideal blog post is closer to 1,600 words. Some successful blogs publish once per week, but their posts are closer to 5,000 words.

In any case, if your blog has a large number of posts under 1,500 words, you should consider going back and expanding them. You can typically add more content, more data, and more analysis to expand a post and give it more value. Google will see the change and give it a new lease on life.

Some short posts just don’t have anything you can do to expand them. That’s okay! You have options. You can leave them as they are. You can remove them entirely, if they’re not valuable. You can combine them with similar topics and make a larger post. The choice is yours. As long as the average length of posts on your site is going up, you’re improving.

3. Remove Copied Posts
Copyscape Search

If you have an old blog, or you purchased your content from freelancers or ghostwriters on a content mill, you might want to double check to see if any of your content is copied. You might have checked when you bought the content, or you might have trusted your writers when perhaps you shouldn’t have.

Copied content is, of course, bad for your site. There are two forms of copied content, however. The first is when another site published first, and the second is when you published first. We’ll cover the second a bit later.

When your site is not the originator of the content, Google knows. They don’t care about the upload date or publication date on your posts, because that can be changed. They only care about when they first indexed the content. If a piece of content on your site was indexed on another site first, it had better be properly syndicated if you want to avoid a penalty. Chances are you’re not a syndicator, so you should probably just remove the content.

How can you identify content that is published elsewhere on the web? There are a number of tools, but the simples is just CopyScape. CopyScape is a well known and widespread plagiarism scanner, and will see if excerpts from your site are found on other sites. This can also help you identify on-site duplicate content issues you might not know you have.

4. Remove Poorly Syndicated Content
Article syndication was a potent SEO technique for a few years, but it has grown much less effective for all but the biggest sites recently. Someone like Yahoo or a news site can get away with it; a professional blog, not so much.

There’s a right way to do article syndication. The key is to use Google’s canonical tags properly, so Google knows what the real source of the content is. If you have any content on your site that was syndicated from another source, regardless of how old it is or how broadly the text explains the original source, you need a canonical tag referencing the original source. Remember, Google is essentially a giant robot; you need to give it commands in a way it can interpret and follow.

If any of your content is syndicated externally, check in the code of the site to see if it has canonical tags implemented. If it does, leave it be. If it doesn’t, consider notifying the site owner to have them implemented. You might also consider removing the content from your site, so it looks more like a guest post than syndicated content. Which route you take is up to you.

5. Get Stolen Content Removed
Wordpress DCMA Takedown

I mentioned that I’d get to this later, and here it is. Any time you publish a piece of content, it can be stolen by other people online. Black hat spammers often steal content in pieces or wholesale, and there’s really nothing you can do about it. There’s no good way to protect your content from theft. You could embed it in Flash or as an image, but that prevents Google from indexing it, which is worse.

Identifying content stolen from your site is easy enough; CopyScape will do it for past posts, and setting up a Google Alert will do it for future thefts. The important thing is to realize that it’s probably not hurting you that much to have stolen content out there. The only reason removing it is on this checklist is that it’s good to do a little housekeeping. As I mentioned, Google knows you published first, and thus anyone else is probably stealing it.

The first step to removing the stolen content is to use a contact form on the offending website to notify them that it’s stolen and should be removed. Sometimes it’s an unscrupulous freelancer selling stolen content, and the site owner never knows. If that’s the case, it should be resolved easily.

If you need to take things one step further, you can contact the web host of the offending site. Usually, a web host has a clause in their terms of service explicitly banning content theft, and they will help take down the content. If all else fails, you can file a DMCA takedown.

6. Update Outdated Posts
Sometimes you have content on your site that’s perfectly fine in length and quality, it makes it through all of the other previous steps, and it’s still useless to you. It might have been valuable at one time, it might even have some traffic and links even now, but it’s out of date and it has faded from relevance.

The solution to this problem is to revamp the content. Keep the URL, keep the title, you can even keep the old content if you want. You can either add a lengthy update to the front or back of the content, or you can edit the whole thing and bring it up to date.

Make sure, if you’re updating your content, that you actually tell users you’ve updated it. A large heading at the top will serve the purpose, as will a ping to Google to let them know the content has been updated. A new wave of social shares is icing on the cake.

7. Implement Proper Redirects for Changed Content
Wordpress Redirections

Redirects are incredibly important if you’re changing anything dramatically enough. If you change your domain name, redirects are crucial. If you’re moving or merging posts, redirecting the old URL to the new one is very helpful to maintain link value.

There are three different types of redirects. One of them, the meta refresh, shouldn’t be used for this purpose. One of them, the “moved temporarily” redirect, is bad for the SEO of your new content. The one you’re looking for is the 301 redirect, or the “moved permanently” redirect. You can read about all three, as well as how to implement them properly, on this post from Moz.

8. Remove Links to Poor Sites
The first seven steps were all about content. You could consider them something of a comprehensive content audit. Now it’s time to move on, and deal with your links.

Links are the backbone of the Internet, and they’re very important to Google. You need to do them properly if you want to thrive. The first thing you should do is gather up a list of pages you link to throughout your site. You can do this with a tool like Ahrefs.

Take a look at the domains you link to throughout your site. How many of them are sites that no longer exist, sites that have changed, pages that no longer exist, or domains that have been parked? These are all valueless links. You should remove them and replace them with links to better content.

9. Remove or Change Links to Bad Content
Ahrefs

The other thing to look for are domains that are low quality or spam. If they seem to have valuable content, maybe that content was stolen, and you can find the originator. If they don’t have valuable content, just remove the link.

Sometimes, it’s hard to tell whether a particular site is spam or not. Honestly, most of the time you can just run with links to valid content and they won’t hurt you much. If you’re not sure you really want to keep the link, but you can’t find content to replace it, add the nofollow attribute to the link. This keeps Google from passing any link authority to the other site.

10. Remove or Disavow Bad Incoming Links
Disavow Tool in Google

Links from your site out don’t necessarily hurt you unless you’re regularly participating in a black hat link scheme. The links that can hurt you are links coming in from poor quality sites. I’m not talking about sites with poor PageRank; I’m talking sites that are legitimately spam. This can happen because of a bad link exchange, a negative SEO attack, or stolen content with links to other pages on your site embedded in it.

Again, you’ll want to turn to a tool like Ahrefs to pull a backlink profile. This time, you’ll want to check over the links coming in to your site. Identify links coming from spam sites, parked domains, blog networks, paid posts, dead directories, and irrelevant sites. Even if some of these links are beneficial now, Google keeps updating Penguin, and they will eventually become toxic.

The process for dealing with them looks roughly like this:

Identify which links should be removed and sort them by domain. Compile them into a list or table.
Send a message to the owner of each domain with the explanation that you own your site, your site is under a Google penalty, and you have identified links you would like removed. Give them those links.
Check back later and identify links that have not been removed. Compile a list of the worst, most harmful of them and submit them to Google’s Disavow tool. The rest can be largely ignored.
11. Trim Down Excess Keyword Usage
Keywords used to be in much greater focus for SEO than they are today. A lot of old posts – and I mean a ton, including basically everything written by a content mill for literal years – has a keyword density somewhere in the assignment or the mind of the person who wrote it.

Here’s the thing about keyword density: it generally doesn’t matter. There’s no magic formula, no specific density that helps you rank above the rest. However, any content more than a couple years old probably emphasized keywords more than is right to do today.

The problem that persists today, and that can escape a content audit like what we went through above, is the keyword usage in meta data. You need to analyze your meta titles, meta descriptions, and meta keywords sections.

Meta titles are okay to use one keyword in, but should be a human-readable and valuable title for the post. Typically it’s a good idea to just use the title of the blog post. Meta descriptions can have two or so keywords, so long as they don’t stand out and are valuable. Think of it as an elevator pitch for the content. Or, realistically, the Google snippet. It’s what people judge the quality of your content by.

As for the meta keywords section, blank it out. That thing hasn’t been used in a non-spam way for half a decade. Scrap it, get rid of it, out with it. Forget it exists.

12. Speed up Site Loading Times
Pingdom FPT

There’s some debate today over how much a fast site affects your SEO. One thing I can tell you is that if you had a fast site, and it’s suddenly slow, your traffic will drop. Your ranking might not drop, because it’s a minor change in the algorithm, but it’s important for actual users.

I recommend auditing the plugins and scripts running on your page. Broken scripts or too many scripts are the primary offenders in a slow site. The second biggest offender is loading media content upfront. Lazy load that content, or contract a third party CDN like Akamai to do the hosting and loading for you. There are other methods you can use, as well, but they have less of an impact.

13. Update to a Responsive Design
Responsive Design

One of Google’s recent changes, and a reason many sites lost a lot of ranking and traffic, is their renewed focus on mobile compatibility. Ostensibly, it only affects the mobile search ranking for sites, which is distinct from the desktop search. However, it’s both a search engine factor and a user experience factor, so you should get it sorted out as quickly as possible.

While you can use a dedicated mobile site, I strongly recommend a responsive mobile design. They look a lot better on larger mobile devices like small tablets and phablets. They have a smoother scaling from desktop to phone. They work better, they look better, and they’re generally easier to maintain. Plus, they’re nowhere near as costly as they once were, so you can easily hire a web developer to implement a new design for you.

14. Remove Outdated Plugin Code
Wordpress Plugins

I covered this briefly in the site speed section, but plugins are a blessing and a curse for webmasters. They allow you to do all kinds of things, from heatmaps to analytics to widgets and comments and spam filtering. However, every plugin slows down your site, as minor as it may be. Every plugin is also a potential vulnerability in your site, which can lead to intrusion.

At least every six months, you should audit your plugins. Check for any that you don’t use and remove them. For those that remain, check for when they were last updated. If they haven’t been updated in over a year, get rid of them and get a new replacement. If they have updates, apply them. This helps keep your site safe, as well as fast.

15. Address Any Manual Google Penalties
Penalty in Google Webmaster Tools

Many of the penalties addressed by the above steps are algorithmic penalties, like Panda and Penguin. These aren’t really penalties; they’re just changes to the way things are sorted, forcing you to adapt. It’s like having a spreadsheet with 100 columns, and sometimes Google decides to sort the data by a different column. If you’ve been focusing on one set, and Google uses another, you need to buff up those other columns to compete.

Actual penalties, in Google parlance, are Manual Actions. These show up in Google Webmaster Tools, under the Manual Actions section, under Search Traffic. There are a bunch of possible penalties, ranging from unnatural links to cloaking to a hacked site or malware warning. Google will happily lift the penalty when you fix the issue, and they provide steps at the link above to help you deal with the issue.

If you’ve done all of the previous steps and still haven’t recovered, check your Webmaster Tools, look for manual actions, and get them taken care of as soon as possible.


------------------------------------------------                                            --------------------------------------------------                                    ---------------------------------------------------

 

Neyin yanlış gittiğini bilseniz de bilmesin, reddine karşı koymak ve kayıp trafiğini kurtarmak için atabileceğiniz bir takım adımlar. Her zaman hepsini yapmak mümkün olmayacaktır, ama çoğu yapmak mümkün olmalıdır ve bu size bir düşüş muzdarip olmasa bile arama yarar biraz verecektir.

1. Benzer Mesajları Birleştirin
Google, bir sitenin aynı konuyu kapsayan çok fazla yayın bulunduğu zaman hoşunuza gitmiyor. Değişik bir endüstrinin tarihini izleyen birkaç yıl içinde yayılmışlarsa, bir şey var. Her şey değişmez her zaman daima yeşil bir içerikten başka bir şey değilse de. İçerik, gelişmiş bir yazılım parçası veya elle döndürülmüş gibi görünmeye başlar.

Bir kullanıcı açısından, neden benzer içeriklerin yararsız olduğunu anlamak mantıklıdır. Aynı konuyu aynı yazar tarafından kapsanan iki içerikle sunulduğunda hangisini okumayı seçersiniz? En sonuncusu en iyi tahmin olurdu, ancak listede hiçbir yayın tarihi yoksa ne olur? Benzer uzunlukları varsa, daha da kötüdür. Bu kararsızlık, trafiğinizi daha az meraklı segmentlere böler.

Bunu çözmenin bir yolu, birincil postaya girmek için mesajlardan birini seçmektir. Her iki yayını da okuyun ve ikincil yayındaki benzersiz ayrıntıları veya düşünceleri eklemek için birincil yayınınızı düzenleyin. Sonra ikincil postayı kaldırın ve URL'yi birincil postaya yönlendirin.

2. Genişletmek için Kısa Mesajlar
Büyük Makale

Çok yazılmıştır çeşitli platformlar için içerik optimal uzunluğu hakkında. Açıkçası, bir tweet'in sınırlı bir alanı vardır. İdeal Facebook postasının bir tweet'ten bile daha kısa olma eğiliminde olduğunu biliyor muydunuz? Buffer'ın yaptığı çalışma, 40 karakterlik bir postanın Facebook katılımı için ideal olduğunu gösterdi.

Peki ya bloglar? Google, kısa gönderimden hoşlanmaz; çünkü bunlar ince içerik gibi görünürler. 800'ün altında herhangi bir şey gerçekten kısa ve fazla değeri olan alana sahip değildir. Buffer'ın çalışması, ideal blog postasının 1.600 kelimeye daha yakın olduğunu iddia ediyor. Bazı başarılı bloglar haftada bir yayınlar, ancak yayınları 5.000 kelimeye daha yakın.

Her durumda, blogunuzun 1500 kelimeyle çok sayıda yayınları varsa, geri dönüp bunları genişletmeyi düşünmelisiniz. Bir yayını genişletmek ve daha fazla değer vermek için genellikle daha fazla içerik, daha fazla veri ve daha fazla analiz ekleyebilirsiniz. Google, değişikliği görecek ve hayat hakkında yeni bir kiralama verececektir.

Bazı kısa ilanlarda onları genişletmek için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Sorun yok! Seçeneklerin var. Onları olduğu gibi bırakabilirsiniz. Değerli değillerse onları tamamen kaldırabilirsiniz. Bunları benzer konularla birleştirip daha geniş bir yayın yapabilirsiniz. Seçim senin. Sitenizdeki yayınların ortalama uzunluğu arttıkça iyileşiyor olursunuz.

3. Kopyalanan Mesajları Kaldırın
Copyscape Arama

Eski bir blogunuz varsa veya içeriğinizi freelancer'lardan ya da hayalet yazarlardan bir içerik fabrikasında satın aldıysanız, içeriğinizin herhangi birinin kopyalanıp yedeklenmediğini kontrol etmek isteyebilirsiniz. İçeriği ne zaman satın aldığınızı kontrol etmiş olabilirsiniz veya belki de olmamanız gerektiğinde yazarınıza güvenmiş olabilirsiniz.

Kopyalanan içerik tabii ki siteniz için kötüdür. Bununla birlikte, kopyalanan içeriğin iki biçimi vardır. Birincisi başka bir site yayınlandığında, ikincisi ise önce yayınladığınız zamandır. İkinci işi biraz sonra kaparız.

Siteniz içeriğin yaratıcısı değilken Google biliyor. Gönderilerinizdeki yükleme tarihi veya yayın tarihi umrunda değildir, çünkü bunlar değiştirilebilir. Sadece içeriği ilk kez indekslediğinde önemlidirler. Sitenizdeki bir içerik öncelikle başka bir sitede dizine eklenmişse, bir cezadan kaçınmak istiyorsanız daha iyi bir şekilde sendikalaştırılmış olmalıdır. Muhtemelen bir sendikacı değilsiniz, muhtemelen içeriği kaldırmalısınız.

Webin başka bir yerinde yayınlanan içeriği nasıl tanımlayabilirsiniz? Vardır bir dizi araç , ama simples Copyscape sadece budur. CopyScape bilinen ve yaygın bir intihal tarayıcıdır ve sitenizdeki alıntıların diğer sitelerde bulunup bulunmadığını görecektir. Bu aynı zamanda, bilmediğiniz yerinde olan yinelenen içerik sorunlarını belirlemenize yardımcı olabilir.

4. Kötü Dağıtımdaki İçeriği Kaldırın
Makale sendikasyonu, birkaç yıldır güçlü bir SEO tekniğiydi, ancak son zamanlarda en büyük siteler hariç hepsi için daha az etkili oldu. Yahoo ya da bir haber sitesi gibi birileri onunla kurtulabilir; Profesyonel bir blog, o kadar çok değil.

Makale sendikasyon yapmak için doğru bir yol var. Anahtar, Google'ın kanonik etiketlerini doğru bir şekilde kullanmaktır; bu nedenle Google, içeriğin gerçek kaynağının ne olduğunu bilir. Sitenizde, başka bir kaynaktan gönderilen, ne kadar eski olduğunu veya metnin orijinal kaynağı ne kadar geniş bir şekilde açıkladığına bakılmaksızın gönderilen herhangi bir içeriğiniz varsa, orijinal kaynağı referans alan kanonik bir etiket gereklidir. Unutmayın, Google aslında dev bir robottur; Komutları yorumlayıp takip edebileceği bir şekilde vermelisiniz.

İçeriğinizden herhangi biri harici olarak dağıtılıyorsa, kurallı etiketlerin uygulanıp uygulanmadığını görmek için sitenin kodunu kontrol edin. Eğer öyleyse, bırakın. Değilse, site sahibinden bunları uygulamasını bildirin. Ayrıca, içeriği sitenizden kaldırmayı da düşünebilirsiniz; bu nedenle, sendikasyon içerikten daha misafir olarak görünür. Hangi yoldan geçeceksin sana kalmış.

5. Çalıntı Alınan İçerik Kaldırıldı
Wordpress DCMA İndirme

Daha sonra buna gideceğimi ve burada olduğunu söylemiştim. Bir içerik yayınladığınızda, çevrimiçi herhangi bir kişi tarafından çalınabilir. Siyah şapka spam gönderenleri içeriği genellikle parçalar halinde veya toptan çalarsa, gerçekten yapabileceğiniz hiçbir şey yok. İçeriğinizi hırsızlıktan korumanın iyi bir yolu yoktur. Flash'a veya bir resim olarak katıştırabilirsiniz, ancak bu Google'ın dizine eklemesini engeller, bu da daha kötüdür.

Sitenizden çalınan içeriğin belirlenmesi kolaydır; CopyScape bunu geçmişteki yayınlar için yapacak ve bir Google Alert kurmak gelecekteki hırsızlıklar için bunu yapacaktır. Önemli olan, içeriği çalınacak kadar çok şey sizi incitmediğini fark etmektir. Bu kontrol listesindeki temizlemenin tek nedeni, küçük bir oda temizliği yapmak iyi bir şey. Bahsettiğim gibi, Google ilk yayınladığınızı biliyor ve bu nedenle başka biri muhtemelen onu yayınlıyor.

Çalınan içeriği kaldırmanın ilk adımı, rahatsız edici web sitesinde çalındığını ve çıkarılması gerektiğini bildirmek için bir iletişim formu kullanmaktır. Bazen çalınan içeriği satan vicdansız bir freelancer ve site sahibi asla bilmiyor. Durum buysa, kolayca çözülmelidir.

İşleri bir adım daha ileri götürmeniz gerekiyorsa, rahatsız edici sitenin web barındırıcısına başvurabilirsiniz. Genellikle, bir web barındırma hizmeti, içerik hırsızlığını açıkça yasaklayan bir madde hükmüne sahiptir ve içeriği kaldırmaya yardımcı olurlar. Bütün bunlardan başarısız olursa, olabilir DMCA takedown dosyası .

6. Güncel Olmayan Mesajları Güncelleyin
Bazen sitenizde uzunluğu ve kalitesinde mükemmel içeriğe sahipsiniz, önceki diğer adımların hepsinden geçer ve sizin için yine de yararsızdır. Bir kerede değerli olabilirdi, hatta şimdi bile trafik ve bağlantıları olabilir, ancak güncelliğini yitirmiş ve alaka düzeyinden sıyrılmıştır.

Bu sorunun çözümü içeriği yenilemektir. URL'yi saklayın, başlığını koruyun, isterseniz eski içeriği saklayın. İçeriğin önüne veya arkasına uzun bir güncelleme ekleyebilirsiniz veya her şeyi düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

İçeriğinizi güncelliyorsanız, aslında kullanıcıları güncellediğinizi söyleyin. Üst tarafta büyük bir başlık ve bu içeriğin güncellendiğini bildirmelerini sağlamak için Google'a bir ping olacak şekilde bu amaca hizmet edecektir. Pastaya yeni bir sosyal paylaşım dalgası geliyor.

7. Değiştirilen İçerik için Doğru Yönlendirmeleri Uygulama
Wordpress Yönlendirmeleri

Yeniden yönlendirme, çarpıcı bir şekilde değişiyorsanız inanılmaz derecede önemlidir. Alan adınızı değiştirirseniz yönlendirme çok önemlidir. Yayınları taşınıyor veya birleştiriyorsanız, eski URL'yi yenisiyle yönlendirmek, bağlantı değerini korumak için çok yararlıdır.

Üç farklı yönlendirme türü vardır. Bunlardan biri, meta yenileme, bu amaç için kullanılmamalıdır. Bunlardan biri, "geçici olarak taşındı" yönlendirme, yeni içeriğin SEO'su için kötü. Aradığınız kişi 301 yönlendirme veya "sürekli taşınan" yönlendirmedir. Sen, düzgün bunları uygulamak için nasıl yanı sıra, her üç okuyabilirsiniz Moz bu yazı .

8. Kötü Sitelerle Bağlantıları Kaldırın
İlk yedi adımın hepsi içerikle ilgiliydi. Onları kapsamlı bir içerik denetimi olarak düşünebilirsiniz. Şimdi hareket etmenin ve bağlantılarınıza bakmanın zamanı geldi.

Bağlantılar İnternet'in belkemiğidir ve Google için çok önemlidir. Büyülemek isterseniz onları düzgün yapmanız gerekir. Yapmanız gereken ilk şey sitenizin her yerine bağladığınız sayfaların bir listesini toplamaktır. Bunu Ahrefs gibi bir araçla yapabilirsiniz.

Siteniz genelinde bağladığınız alanlara bir göz atın. Bunlardan kaç tanesi artık var olmayan siteler, değişmiş siteler, artık var olmayan sayfalar veya park edilmiş alanlar mı? Bunların hepsi de değersiz bağlantılar. Onları kaldırmalı ve daha iyi içerikler için bağlantılar ile değiştirmelisiniz.

9. Kötü İçeriğe Yönelik Bağlantıları Kaldırma veya Değiştirme
Ahmetler

Aranacak diğer şey, düşük kaliteli veya istenmeyen alanlardır. Değerli içerikleri var gibi görünüyorsa, belki de bu içerik çalınmış ve sen de yaratıcıyı bulabilirsin. Değerli içeriği yoksa, bağlantıyı kaldırmanız yeterlidir.

Bazen belirli bir sitenin spam olup olmadığını öğrenmek zor. Dürüst olmak gerekirse, çoğu zaman geçerli içeriğe bağlantılar ile yayınlayabilirsiniz ve size çok fazla zarar vermezler. Bağlantıyı gerçekten korumak istediğinizden emin değilseniz, ancak onu değiştirecek içeriği bulamazsanız, bağlantıya nofollow özelliğini ekleyin. Bu, Google'ın diğer siteye herhangi bir bağlantı yetkisini geçirmemesini sağlar.

10. Kötü Gelen Bağlantıları Kaldırma veya Reddetme
Google'da Aracı Reddet

Siyah şapka bağlantı şemasına düzenli olarak katılmadıkça, sitenize gelen bağlantılar mutlaka size zarar vermez. Size zarar verebilecek bağlantılar, kalitesiz sitelerden gelen bağlantılardır. Zayıf PageRank olan sitelerden bahsetmiyorum; Ben meşru olarak spam olan sitelerden bahsediyorum. Bunun nedeni, kötü bir bağlantı değişimi, olumsuz bir SEO saldırısı ya da sitenizdeki diğer sayfalara gömülü diğer sayfalara bağlantılar içeren çalınan içeriğin olması olabilir.

Yine, bir geri bağlantı profili çekmek için Ahrefs gibi bir araca dönmek isteyeceksiniz. Bu sefer, sitenize gelen bağlantıları kontrol etmek isteyeceksiniz. Spam sitelerinden, park edilmiş alanlardan, blog ağlarından, ücretli mesajlardan, ölü dizinlerden ve alakasız sitelerden gelen bağlantıları belirleyin. Bu bağlantılardan bazıları şimdi faydalı olsalar bile, Google Penguin'i güncel tutmaya devam ediyor ve sonunda toksik hale gelecekler.

Onlarla başa çıkmak için süreç kabaca arar böyle :

Hangi bağlantıların kaldırılması gerektiğini belirleyin ve bunları alan adına göre sıralayın. Onları bir liste veya tabloya derleyin.
Her etki sahibine bir mesaj gönderin sitenin sahibi açıklama ile, sitenizin Google cezası altında olduğunu ve kaldırılmasını istediğiniz bağlantıları tespit ettik. Onlara bu bağlantıları verin.
Daha sonra tekrar kontrol edin ve kaldırılmamış bağlantıları belirleyin. En kötü, en zararlılarının listesini derleyin ve bunları Google'ın Reddetme aracına gönderin. Gerisi büyük ölçüde görmezden gelinebilir.
11. Fazla Anahtar Kelime Kullanımını Kestirme
Anahtar kelimeler, bugün olduğundan çok daha fazla odaklanmak SEO için kullanılır. Bir sürü eski mesaj - ve temelde her yıl bir içerik fabrikası tarafından yıllarca yazılan her şey dahil olmak üzere - bir ton demek, yazan kişinin ödevinde veya zihninde bir yerde anahtar kelime yoğunluğuna sahiptir.

İşte anahtar kelime yoğunluğu hakkında bir şey: genellikle fark etmez. Hiçbir sihirli formül yoktur, geri kalanı aşmanıza yardımcı olan belirli bir yoğunluk yoktur. Bununla birlikte, birkaç yaşından daha eski herhangi bir içerik büyük olasılıkla bugün yapmak için doğru olandan daha fazla anahtar kelime vurguladı.

Bugün hala devam eden ve yukarıda anlattığımız gibi bir içerik denetiminden kaçabilen sorun, meta verilerdeki anahtar kelime kullanımıdır. Meta başlıklarınızı, meta açıklamalarınızı ve meta anahtar kelimeler bölümlerinizi analiz etmeniz gerekiyor.

Meta başlıkları bir anahtar kelimeyi kullanabilir, ancak yayın için insanın okuduğu ve değerli bir başlığı olmalıdır. Genellikle blog yazısı başlığını kullanmak iyi bir fikirdir. Meta açıklamaları, öne çıkmaz ve değerli olduğu sürece iki veya daha çok anahtar kelimeye sahip olabilir. Bunu, içerik için bir asansör sahası olarak düşünün. Veya gerçekçi olarak Google pasajı. İnsanlar, içeriğinizin kalitesini ne tarafından değerlendirir.

Meta keywords bölümüne gelince, boşaltın. Bu şey, yarım on yıldır spam kullanılmadan kullanılmamıştır. Hurdaya çıkar, ondan kurtul, onunla. Unut bunu var.

12. Site Yükleme Sürelerini Hızlandırın
Pingdom FPT

Bugün hızlı bir sitenin SEO'yu ne kadar etkilediği üzerine bir tartışma var. Size söyleyebileceğim tek şey, hızlı bir siteniz varsa ve birdenbire yavaşsa, trafiğiniz düşecektir. Sıralamaınız düşmeyecektir, çünkü algoritma küçük bir değişikliktir, ancak gerçek kullanıcılar için önemlidir.

Sayfanızda çalışan eklentileri ve komut dosyalarını denetlemenizi öneririm. Yanlış bir sitede, kırık komut dosyaları veya çok sayıda komut dosyası birincil suçluları oluşturuyor. İkinci en büyük suçlu medya içeriğini önceden yüklemektir. Lazy, bu içeriği yüklemek veya sizin için barındırma ve yükleme yapmak için Akamai gibi bir üçüncü taraf CDN'siyle anlaşma yaparsınız. Vardır diğer yöntemler siz de kullanabilirsiniz, ancak bir etkisi daha az var.

13. Duyarlı Tasarıma Güncelleyin
Duyarlı tasarım

Google'ın son değişikliklerden biri, ve bir nedeni birçok site sıralama ve çok fazla trafik kaybetti, mobil uyumluluğu konusundaki yenilenen odak noktasıdır. Görünen o ki, yalnızca siteler için mobil arama sıralamasını etkiliyor, ki bu masaüstü aramadan farklı. Bununla birlikte, hem bir arama motoru faktörü hem de bir kullanıcı deneyimi faktörü, bu yüzden olabildiğince çabuk dizildi almalısınız.

Eğer özel bir mobil sitesini kullanabilirsiniz, ben şiddetle tavsiye duyarlı bir mobil tasarım . Küçük tabletler ve fabletler gibi daha büyük mobil cihazlarda daha iyi görünüyorlar. Masaüstünden telefona daha pürüzsüz bir ölçeklendirme yapıyorlar. Daha iyi çalışıyorlar, daha iyi görünüyorlar ve genellikle bakımı daha kolay. Ayrıca, bir zamanlar olduğu kadar maliyetli olmadıkları için, sizin için yeni bir tasarım uygulamak için kolayca bir web geliştiricisini kiralayabilirsiniz.

14. Eski Plugin Kodunu Kaldırın
Wordpress Eklentileri

Bunu kısa bir süre site hızı bölümünde açıkladım, ancak eklentiler webmasterlar için bir lütuftur ve bir lanettir. Isı haritalarından analiz, aletler, yorumlar ve spam filtrelerine kadar her şeyi yapmanıza izin veriyorlar. Ancak, her eklenti sitenizi yavaşlar gibi olabilir gibi küçük. Her eklenti, sitenize olası bir açıkta bulunabilir ve bu da saldırıya neden olabilir.

Her altı ayda en azından size eklentileri denetlemek gerekir. Kullanmadığınız herhangi bir şeyi kontrol edin ve bunları kaldırın. Kalanlar için ne zaman en son güncellenmiş olduklarını kontrol edin. Bir yıldan fazla süredir güncellenmediyse, onlardan kurtulun ve yeni bir yedek alın. Güncellemeleri varsa bunları uygulayın. Bu, sitenizi hızlı ve güvenli bir şekilde tutmanıza yardımcı olur.

15. Herhangi bir Manuel Google Cezası Davranın
Google Web Yöneticisi Araçları'ndaki ceza

Yukarıdaki adımlarla ele alınan cezaların birçoğu, Panda ve Penguin gibi algoritmik cezalardır. Bunlar gerçekten ceza değildir; Onlar sadece şeylerin sıralanma biçiminde değişikliklerdir, sizi uyarlamaya zorlarlar. Sanki 100 sütun içeren bir e-tabloda olduğu gibi, bazen de verileri farklı bir sütunla silmeye karar verir. Bir kümeye odaklandıysanız ve Google başka bir kümeyi kullanıyorsa, rekabet etmek için diğer sütunları büyütmeniz gerekir.

Gerçek cezalar, Google deyişiyle vardır Manuel İşlemler . Bunlar, Google Web Yöneticisi Araçları'ndaki Arama Ağı Trafik altında Manuel İşlemler bölümünde gösterilir. Doğal olmayan bağlantılardan gizleme, saldırıya uğramış bir siteye veya kötü amaçlı yazılım uyarısına kadar bir sürü olası ceza vardır. Google, sorunu çözdüğünüzde cezayı zorlar ve sorunla başa çıkmanıza yardımcı olmak için yukarıdaki bağlantılarda adımlar önermektedir.

Önceki adımların tümünü gerçekleştirdiyseniz ve hala kurtarılamadıysanız, Web Yöneticisi Araçları'nı kontrol edin, manuel işlemler arayın ve bunları mümkün olan en kısa sürede halledin.

15 Predictions on SEO Changes From Industry Experts

 • 18.1.2017 12:47:28
 • 0 Yorum
 • 1506

Search, marketing, content and social; marketing has many fields and many experts. It’s also constantly changing. Everything from Panda and Mobilegeddon to the slow shift away from Facebook and into messaging apps has an influence on consumers, markets, and people. Those of us who toil in the trenches are well advised to keep one eye on the future, to prepare for and adapt to trends before and as they happen. It’s a death sentence to be left in the dust, and it’s an elevator to success if you’re among the first to adapt and adopt.

With that in mind, let’s take a look at a bunch of predictions made by experts in Internet marketing, SEO, social media and content.

Prediction #1
Jasmine Henry PredictionsJasmine Henry from Inbound Marketing Agents

The Prediction: SEO becomes more than just search engines. The web has grown too large for search engine results to always be valuable, and already customers are making buying decisions based on reviews and online comments rather than blog posts and sales pitches. Searches through Pinterest, YouTube and other social arenas will grow more important than searches through Google, Bing and Yahoo.

Our Thoughts: This is an interesting concept, but it’s probably a bit off the mark. Yes, people are influenced by social comments for their purchasing decisions; that’s why user reviews and testimonials are good for conversions. Yes, searching is done through Pinterest and YouTube.

However, what’s the easiest way to implement a site search? Google. Who owns YouTube? Google. Yes, social interaction is valuable, but how do people find locations to put their social commentary? Google. In this sense, the search engines, particularly the big G, are going to remain as strong as ever.

Prediction #2
Jayson Demers PredictionJayson DeMers from AudienceBloom

The Prediction: Google’s Knowledge Graph will come to dominate search results. You can already see this happening if you perform a simple Google search for a movie, politician, celebrity, band or other entity. Google generates a box to the right of the organic results, with everything from name and genre to services you can find more information, band discographies, tour dates, movie show times, Wiki summaries and a whole lot more. As time goes on, more and more simple queries that can be answered in such a resource box will be answered in that way.

Our Thoughts: This has been a long time in coming, really. Everything from Google’s little easter eggs to the local results carousel, it’s all cases where Google has been putting more value on the search page.

The best argument for the prevalence of the Knowledge Graph is that it’s helping to minimize the number of dumb redundant pages that need to be on the search results. For example, if Google summarized Wikipedia in the Knowledge Graph, they wouldn’t need to have Wiki be one of the top results. They still will, because it’s too big a site to demote, but fewer people will go through with clicking Wiki when the information they’re looking for is available immediately.

Prediction #3
Evan Bailyn PredictionEvan Bailyn from First Page Sage

The Prediction: No matter what Google algorithm updates occur over the coming years, one thing will always remain constant; the key to success is doing right by your users. As long as you know what users want, what they don’t want, and how to properly present the information they want to see, you’ll be insulated from the majority of Google’s algorithms.

Our Thoughts: This is more or less true. One of the biggest problems anyone in the SEO profession encounters with clients is the willful ignorance that comes from ignoring trends. How many people are still hit, year after year, by Panda and Penguin updates? Part of that is rising standards hitting old content, but part of it is people always persisting and trying to “weather the storm” and wait until Google changes back. It never happens, and those people tend to let their sites die out. Heck, how many people – even with half a year of advanced notice and half a decade of trends – still don’t have mobile sites?

Produce quality content, not even necessarily in volume, and work to please your users. Google is swiftly growing better and better at interpreting value and intent. When you can showcase your intent to be valuable, you’ll find your promotion comes naturally.

Prediction #4
Rand Fishkin PredictionsRand Fishkin from Moz

The Prediction: The European Union will heap on heavy regulations that dramatically and directly affect Google, leading to an adapt-or-die necessity from the big G in the EU market. This will lead to a drastic divergence between US and EU marketing. EU regulations have been surprisingly powerful, and while they perhaps go about their goals in the wrong way, it’s impressive that they’ve made headway at all.

Our Thoughts: I’m not particularly well-versed in European regulations and politics, but this prediction seems accurate. I think that Google will adapt or perhaps create a specific European search department and algorithm. They’re an extremely powerful company in the United States, and if they can fragment and get an adaptable alternative into prominence in the EU, they can be as powerful there as they are here.

Do I think it’ll all happen next year? Probably not. Regulation and litigation involving global companies and political agendas takes years to move. On top of that, there are several large political changes brewing in the United States, including the upcoming presidential change and the major global trade partnerships that include some labyrinthine Internet-related language. It’s going to be an interesting few years, that’s for sure.

Prediction #5
Rand Fishkin

Rand Fishkin from Moz (Again)

The Prediction: Pinterest will take the world of paid social marketing by storm with promoted pins, which only just opened up at the start of the year. Pinterest as high engagement, high traffic, and a very product- and consumer-oriented audience. That audience is perfect for B2C marketers, making Pinterest the place to be in the coming years.

Our Thoughts: This is similar to the Instagram Gold Rush that exploded in the middle of last year, when that report came out about Instagram rocking engagement rates approximately a billion times higher than anyone else. Instagram hasn’t really panned out for marketers quite as much as Pinterest could, though, primarily because the barrier to entry is so high. You need a mobile device, a mobile emulator, or a third party service with access to your login to post remotely to Instagram. Pinterest doesn’t have that issue.

I think Pinterest marketing could expand dramatically in the coming y ears, and there’s no doubt that promoted pins will be a huge part of that. Expect to see a revolution in commercial pin graphic design. Start establishing your presence now, if you have the kind of audience that will take to the site well enough.

Prediction #6
Rohan Ayyar PredictionsRohan Ayyar from E2M Solutions

The Prediction: HTTPS will become more and more important in the wake of an increasing number of large-scale corporate data breaches, large security issues like Heartbleed, Google’s announcement that SSL is a ranking factor, and the general global push for privacy rights and backlash at the NSA.

Our Thoughts: Honestly, if you don’t have a site running HTTPS, you’re behind the times. Google making it an official ranking factor is just icing on the cake. I personally want to take things one step further. The NSA spying issues and Internet privacy controversy notwithstanding, using any encryption you can is a good idea to protect your customer data from theft.

I don’t think it’s going to happen next year, but I would love if a new, stronger form of security debuted in some way. The reason I don’t think it’ll happen is that there’s even now a push against more security, with some politicians going so far as to say encryption itself should be fought.

Prediction #7
Robert Galinsky PredictionsRobert Galinsky from Elite SEM

The Prediction: Meta keywords will remain meta keywords, even with the advent of semantic search. Semantic search is the idea that sentences rather than keywords, concepts rather than phrases, are the most important determinant of search success. Even so, putting the right keywords in the right places will still have a huge impact on ranking.

Our Thoughts: Google has been progressing more towards contextual content and semantic search over the last few years, but it all still comes back to parsing language. If you think about it, semantic search is just the ultimate extension of long-tail keywords. Rather than single words or short phrases, they’re sets, matrices of interconnected synonyms and related words. By providing content of high value about a certain subject, you’re still using important keywords in relevant places. The future of semantic SEO is just a more complex version of picking the right keywords to target.

My corollary to this prediction is that you will find it increasingly difficult to target synonyms as different articles. You won’t be able to write two blog posts about the same topic, just using different keywords for the subject itself.

Prediction #8
Reese Garcia PredictionsReese Garcia

The Prediction: Mobile will be increasingly in focus for the coming years. It’s been growing at an astonishing rate, and with Google’s Mobilegeddon it’s just come to a head. Sooner or later – probably sooner – there will be a tipping point where mobile reaches critical mass and anyone not directly invested in it will lose everything.

Our Thoughts: I’m not sure that the change over will be so dramatic, but I do think that mobile is very definitely the way to go, at least for the next few years. There are two options on the horizon that could “defeat” it, those being wearable tech and augmented/virtual reality. Wearable tech is really just an extension of mobile devices, so that hardly counts. VR could do it, but there’s still a few years yet before the hardware reaches the point of ready availability necessary to dominate a market. That, and it’s still looking for a killer app.

Prediction #9
Michael Stelzner PredictionMichael Stelzner from Simply Measured

The Prediction: Video on social media will no longer be dominated by YouTube with a hint at Facebook and the side distraction of Vine. Other sites, including Twitter and LinkedIn, will not only allow videos to be hosted on their own sites, they will give preferential treatment to natively hosted videos over videos linked from other sites. This will have the side effect of diversifying marketing videos for different platforms, as well as giving more unique media and “commercial” style advertising opportunities to marketers willing to put them to use.

Our Thoughts: This is already happening on Facebook. Videos not only have a graphical preference over external links, they also autoplay to entice users into clicking and watching the full thing. Facebook is on the cusp of widespread video advertising availability. It’s only a matter of time before it becomes more prevalent than ever on Facebook, and expands to other sites around the web.

Prediction #10
Adam Schoenfeld PredictionAdam Schoenfeld from Simply Measured

The Prediction: Widespread social analytics will become more and more essential, more prevalent, and more sophisticated. Stand-alone social listening apps will die or be rolled into more generalized, well-rounded offerings. Brands will increasingly grasp how important social media is, and will demand better analytics and data to support their efforts.

Our Thoughts: One of my biggest gripes over the last year or three has been the sheer number of overlapping analytics a marketer has to keep track of these days. Google Analytics “does it all” for websites, but there’s no comparable centralized solution for social. If you want data on Facebook, you have to use Facebook Insights, you have to use a conversion pixel to track website data on Facebook, you have to use Google Analytics to track social referrals, and you have to use URL parameters to track Facebook users on your site. It’s a mess, and that’s just with one social network.

It will be a very welcome change in my mind if one offering comes up that aggregates social analytics, social listening, Google Analytics data, and anything else you want to include via modular extensions. Some tools are already pushing in that direction, but there’s nothing quite entirely comprehensive just yet.

Prediction #11
Mark Schaefer PredictionMark Schaefer from Social Media Examiner

The Prediction: Information density will begin to approach a singularity level. Some experts expect a 600% increase or more in the amount of information and content online by 2020. This has wide-reaching consequences. Brands branch out into more unique forms of content with lower competition. Curated feeds like Facebook show declining reach because there’s just so much competition. Consumer-based filters like Zite are founded to create an all-around curated experience for individual users, not just based on certain site accounts. All of this forms one massive hurdle marketers will have to deal with in the next few years.

Our Thoughts: The content singularity is weighing heavily on my mind, as you may have noticed on our dialing back of blog posting recently. Content is king, but the Internet as fragmented into a trillion tiny kingdoms, and those kingdoms are at war.

I think Google’s steady increase in content standards is helping here, as it helps push out the worst content and drives marketers to focus on singular valuable pieces of content over multiple less useful posts. This is one way to help the problem with blogs, but it doesn’t solve anything with social. Mark is right; this is an issue that will need to be addressed, and I’m not quite sure how it’ll happen.

Prediction #12
Douglas KarrDouglas Karr from DK New Media

The Prediction: The next couple years will be the advent and growth explosion of social micro-conversions. The typical social conversion funnel today begins at a social media post and directs users back to a site, with an attendant dropoff in visibility and traffic. When social networks produce the ability to buy an item directly through a tweet, Facebook registration, click to call or Pinterest purchase, conversions will come faster and easier.

Our Thoughts: I think of the budding trend of social microconversions to be inevitable, and when I say that, I point to mobile gaming as a prime example. The concept of microtransactions is alive and well in mobile gaming, where users can buy directly through an app rather than being forced to go through a link to a website, to a store, to a checkout. The only difference in my mind is that with a social network you’re not limited to digital goods, and can one-click-order physical goods to be shipped to your address with ease.

Prediction #13
Jay Baer PredictionsJay Baer from Convince & Convert

The Prediction: Companies want to continually produce content, but it’s growing increasingly difficult to do so in volume, affordably, and convincingly. As more and more content exists, companies will need to be more appealing, and will no longer be able to outsource their content creation to the lowest bidder. Content will need to be personalized. The solution to this is decentralization. Crowdsourcing is already taking over in some arenas, and it may make its debut in content creation. Companies will use customers and employees to tell their stories, like a hyper-advanced version of testimonials and case studies.

Our Thoughts: I think some brands might experiment with replacing their content with more user-drawn engagement, but I don’t think it will become a significant trend. For one thing, a lot of current content creators are doing it because it’s what they love to do, and because they have a passion for their industry. There’s always going to be a place for individual writers with a keen grasp of business communication, marketing, customer interaction and so forth. Plus let’s face it; how many customers have the capacity to tell a story in a way that’s meaningful or powerful to other potential customers?

Prediction #14
Jesse Noyes PredictionJesse Noyes from Kapost

The Prediction: Marketers will be seeing less and less returns from thin content, not just in the blog arena, but in the social arena. Bite-sized content is great for consuming in a second, but that’s all the attention it receives. The audience for content like white papers, case studies, videos, and ebooks is somewhat smaller, but those users are much more likely to be beneficial to attract.

Our Thoughts: There’s definitely a push for more multimedia content throughout the web, but I don’t think it’s going to invade social. The key problem that social is facing right now is the proliferation of content, driving up competition and driving down reach. Facebook users aren’t going to want to spend an hour reading your ebook when they can spend five seconds skimming your blog post. Some slower-paced networks, like Pinterest, might see a surge in more “fat” content, but it won’t be widespread.

Prediction #15
Francisco Rosales PredictionFrancisco Rosales from SocialMouths

The Prediction: Paid media, paid advertising, will become absolutely necessary. Facebook has already been pushing in this direction, with the increased competition, the hard filter and the curated feed limiting brand visibility organically. Promoted posts and ads like them on other sites will be more necessary than ever to reach a sizable audience and grow.

Our Thoughts: This is happening, and happening fast. Brands are no longer able to get away with purely organic posting in the hopes that their high quality will do where their limited budget fails. Brands will need to get educated about paid advertising, and quickly, or they’re going to be left behind.

 

-------------------------------------------------                                  -------------------------------------------------                                   ------------------------------------------------

 

Bunu göz önüne alarak İnternet pazarlamacılığı, SEO, sosyal medya ve içerik uzmanlarının yaptığı tahminlere bir göz atalım.

Tahmin 1
Yasemin Henry TahminleriGelen Pazarlama Ajanlarından Yasemin Henry

Tahmin: SEO sadece arama motorlarından daha fazlası olur. Web, arama motoru sonuçlarının her zaman değerli olabilmesi için çok büyüdü ve zaten müşteriler, blog yayınları ve satış sahaları yerine, incelemelere ve çevrimiçi yorumlara dayalı olarak satın alma kararları alıyor. Pinterest, YouTube ve diğer sosyal alanlardaki aramalar Google, Bing ve Yahoo üzerinden yapılan aramalardan daha önemli hale gelecektir.

Düşüncelerimiz: Bu ilginç bir kavramdır, ancak muhtemelen biraz iz bırakmıştır. Evet, insanlar satınalma kararları için sosyal yorumlardan etkilenirler; Bu nedenle kullanıcı incelemeleri ve referansları dönüşümler için iyi. Evet, arama Pinterest ve YouTube üzerinden yapılır.

Bununla birlikte, bir site araması uygulamak için en kolay yol nedir? Google. YouTube'un kimler var? Google. Evet, sosyal etkileşim değerlidir, ancak insanlar sosyal yorumlarını koymak için yerleri nasıl bulur? Google. Bu anlamda, arama motorları, özellikle büyük G, her zamanki kadar güçlü kalacak.

Tahmin 2
Jayson Demers TahminJayson DeMers, AudienceBloom'dan

Tahmin: Google'ın Bilgi Grafiği arama sonuçlarına hakim olacak. Bir film, politikacı, ünlü, grup veya başka bir kuruluş için basit bir Google araması yaparsanız bu durumu zaten görebilirsiniz. Google, daha fazla bilgi, grup diskografileri, tur tarihleri, film gösterim saatleri, Wiki özetleri ve çok daha fazlası bulabileceğiniz, ad ve türden hizmetleri gibi her şeyin yanı sıra organik sonuçların sağında bir kutu oluşturur. Zaman geçtikçe, böyle bir kaynak kutusunda cevaplanabilecek daha basit sorgulara bu şekilde cevap verilecek.

Düşüncelerimiz: Bu gelmek uzun zaman aldı, gerçekten. Google'ın küçük paskalya yumurtalarından yerel sonuçlar taşıyıcıya kadar her şey, Google'ın arama sayfasında daha fazla değer yarattığı durumlardır.

Bilgi Grafiğinin yaygınlığı için en iyi argüman, arama sonuçlarında olması gereken aptal gereksiz sayfaların sayısını en aza indirmeye yardımcı olmasıdır. Örneğin, Google, Bilgi Grafiğinde Wikipedia'yı özetlerse, Wiki'nin en iyi sonuçlarından biri olması gerekmez. Onlar yine de yapacak, çünkü indirilecek çok büyük bir site, ancak aradıkları bilgi derhal Wiki'yi tıklatarak daha az insan geçecek.

Tahmin 3
Evan Bailyn TahminFirst Page Sage'den Evan Bailyn

Tahmin: Önümüzdeki yıllarda Google algoritma güncellemeleri ne olursa olsun, bir şey daima sabit kalacaktır; Başarının anahtarı kullanıcılarınız tarafından doğru bir şekilde yapılmaktadır. Kullanıcıların neyi istediklerini, neyi istemediğini bildikleri ve görmek istedikleri bilgileri nasıl düzgün bir şekilde sunabildikleri sürece, Google'ın algoritmalarının çoğundan izole edileceksiniz.

Düşüncelerimiz: Bu az çok doğrudur. SEO mesleğinde herkesin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri eğilimleri görmezden gelen kasıtlı cehalettir. Panda ve Penguin güncellemeleri, her yıl kaç kişi vurmaya devam ediyor? Bunun bir kısmı eski içeriğe dayanan standartların yükselmesidir, ancak bunun bir kısmı daima ısrarcı olan ve "fırtınanın üstesinden gelmeye" çalışmak ve Google'ın geri dönmesine kadar beklemektir. Asla olmaz ve bu insanlar sitelerinin ölmesine izin verme eğilimindedir. Heck, kaç kişi (yarım yıl öncesinde ve yarım on yılda bir trend var olsa bile) hala mobil siteler yok mu?

Mutlaka hacim olarak değil, kaliteli içerik üretin ve kullanıcılarınızı memnun etmek için çalışın. Google hızla değer ve niyet yorumlamada daha iyi ve daha iyi büyüyor. Niyetinizi değerli gösterebilirken, promosyonunuzun doğal olarak geldiğini göreceksiniz.

Tahmin 4
Rand Fishkin TahminleriMoz'tan Rand Fishkin

Tahmin: Avrupa Birliği, Google'ı önemli ölçüde ve doğrudan etkileyen ağır düzenlemeler üzerine yoğunlaşacak ve AB pazarındaki büyük G'den bir uyum veya ölümü zorlayacaktır. Bu, ABD ve AB pazarlaması arasında ciddi bir farklılığa yol açacaktır. AB yönetmelikleri şaşırtıcı derecede güçlü ve hedeflerini belki de yanlış yöne çevirirlerken, ilerleme kaydettikleri etkileyici.

Düşüncelerimiz: Avrupa yönetmelikleri ve politikaları konusunda çok iyi bilgili değilim, ancak bu tahmin doğru görünüyor. Bence Google, belirli bir Avrupa arama departmanı ve algoritması oluşturacak veya uyarlayacak. Birleşik Devletler'de son derece güçlü bir şirkettirler ve eğer AB'de öne çıkarılabilir bir alternatif üretip parçalayabilirlerse burada olduğu kadar güçlü olabilirler.

Her şeyin önümüzdeki yıl olacağını mı düşünüyorsun? Muhtemelen değil. Küresel şirketleri ve siyasi gündemleri içeren düzenleme ve dava hareket etmek yıllar alır. Bunun üzerine, önümüzdeki cumhurbaşkanlığı değişikliği ve bazı labirentli Internet ile ilgili dili içeren büyük küresel ticaret ortaklıkları da dahil olmak üzere Birleşik Devletlerde çok sayıda büyük siyasi değişiklikler var. Bu ilginç bir kaç yıl olacak, bu kesin.

Tahmin 5
Rand Fishkin

Moz'tan Rand Fishkin (Yine)

Tahmin: Pinterest, yılın başında yeni açılan tırmanış pimleri ile fırtınalı ücretli sosyal pazarlama dünyasını ele geçirir. Pinterest, yüksek katılım, yüksek trafik ve çok sayıda ürüne ve tüketici odaklı seyirci olarak. Bu izleyici, B2C pazarlamacılar için mükemmel ve Pinterest'in önümüzdeki yıllarda yerini almasını sağlayacak.

Düşüncelerimiz: Bu, geçen yılın ortasında patlayan Instagram Gold Rush'a benziyor; bu rapor, Instagram sallanan katılım oranları herkesten yaklaşık bir milyar kat fazla çıktı. Instagram, pazarlamacılar için gerçekten de Pinterest'in yapabileceği kadar pansiyon yapmadı çünkü öncelikle giriş engeli çok yüksek. Instagram'a uzaktan mesaj göndermek için giriş bilgilerinize erişen bir mobil cihaz, bir mobil emülatör veya bir üçüncü taraf hizmetinize ihtiyacınız var. Pinterest'in bu sorunu yok.

Sanırım, Pinterest pazarlaması önümüzdeki yıllarda çarpıcı bir şekilde büyüyebilir ve yükseltilen pimlerin bunun büyük bir parçası olacağından şüphe yoktur. Ticari pim grafik tasarımında bir devrim bekleyin. Siteye yeteri kadar alacak türden izleyici varsa, şimdi varlığınızı oluşturmaya başlayın.

Tahmin 6
Rohan Ayyar TahminleriE2M Çözümlerinden Rohan Ayyar

Tahmin: HTTPS, büyük ölçekli kurumsal veri ihlallerinin artması, Heartbleed gibi büyük güvenlik sorunları, Google'ın bir sıralama faktörü olduğu Google'ın duyurusu ve gizlilik hakları ve geri tepme için genel küresel itki sonrasında giderek daha da önemli hale gelecektir NSA'da.

Düşüncelerimiz: Dürüst olmak gerekirse, HTTPS çalıştıran bir siteniz yoksa, zamanın gerisindedir. Google'ın resmi bir sıralama faktörü haline getirmesi pastayı kıvamına getiriyor. Şahsen işleri daha da ileri götürmek istiyorum. NSA casusluk sorunları ve internet gizliliği konusundaki tartışmalara rağmen, mümkün olan herhangi bir şifrelemeyi kullanarak müşteri verilerinizi hırsızlığa karşı korumak iyi bir fikirdir.

Gelecek yıl gerçekleşeceğini sanmıyorum, ancak yeni, daha güçlü bir güvenlik biçimi bir şekilde devreye girip girmediğini merak ediyorum. Bunun gerçekleşeceğini düşünmememin nedeni, şimdi daha fazla güvenliği engellemek ve bazı politikacılar şifrelemenin kendisiyle mücadele edilmesi gerektiğini söylemek kadar ileri gidiyor.

Tahmin 7
Robert Galinsky TahminleriElite SEM'den Robert Galinsky

Tahmin: Meta anahtar kelimeleri, semantik arama ortaya çıkışı ile bile meta anahtar kelimeler olarak kalacaktır. Semantik arama, arama başarısının en önemli belirleyicisi, cümlelerin değil cümlelerin değil, cümlelerin değil de kavramların kullanılması fikridir. Buna rağmen, doğru anahtar kelimeleri doğru yerlere koymak sıralamada büyük bir etkisi olacaktır.

Düşüncelerimiz: Google, son yıllarda içeriksel içeriğe ve anlambilimsel araştırmaya doğru ilerlemektedir ancak hepsi yine de dil ayrıştırmaya dönmektedir. Bunu düşünürseniz, anlambilim araştırması, yalnızca uzun kuyruklu anahtar kelimelerin nihai uzantısıdır. Tek kelimeden veya kısa cümleler yerine, birbirine bağlı eşanlamlılar ve ilgili kelimelerin kümeleri, matrisleri. Belli bir konuyla ilgili yüksek değerli içerik sağlayarak önemli anahtar kelimeleri alakalı yerlerde hala kullanıyorsunuzdur. Anlamlı SEO'nun geleceği hedeflemek için doğru anahtar kelimeleri seçmenin sadece daha karmaşık bir versiyonudur.

Bu tahminin Doğrusu, eşanlamlıları farklı makaleler olarak hedeflemenin gittikçe zorlaştığını bulmanızdır. Aynı konuyla ilgili iki blog yazısı yazamazsınız, yalnızca konu için farklı anahtar kelimeler kullanamazsınız.

Tahmin 8
Reese Garcia TahminleriReese Garcia

Tahmin: Mobile önümüzdeki yıllarda giderek odaklanacak. Şaşırtıcı bir oranda büyüyor ve Google'ın Mobilegeddon ile sadece bir başa dönüyor. Er ya da geç - muhtemelen daha önce - mobilin kritik kitleye ulaştığı ve doğrudan yatırım yapmayan herkesin her şeyi kaybedeceği bir devrilme noktası olacaktır.

Düşüncelerimiz: Üzerindeki değişimin çok dramatik olacağından emin değilim, ancak mobil cihazın en azından önümüzdeki yıllar için kesinlikle bir yol olduğunu düşünüyorum. Ufukta "yenilgiye uğrayacak", giyilebilir teknoloji ve güçlendirilmiş / sanal gerçeklik olmak üzere iki seçenek var. Giyilebilir teknoloji gerçekten mobil cihazların sadece bir uzantısıdır, bu yüzden pek önemsemiyor. VR yapabiliyordu, ancak donanım henüz piyasaya hâkim olmak için hazır bulunma noktasına ulaşmadan henüz birkaç yıl kaldı. Bu, ve hala bir katil uygulaması arıyor.

Tahmin 9
Michael Stelzner TahminMichael Stelzner Basit Ölçümlerden

Tahmin: Video sosyal medyada artık Facebook'un ipucu ve Vine'in dikkatini dağıtıp YouTube'un hakimiyeti altına girmeyecek. Twitter ve LinkedIn de dahil olmak üzere diğer siteler, yalnızca videoların kendi sitelerinde barındırılmasına izin vermez, diğer sitelerden bağlantı verilen videolardan yerel olarak barındırılan videolara öncelikli muamele ederler. Bu, farklı platformlar için pazarlama videolarının çeşitlendirilmesinin yan etkisinin yanı sıra pazarlamacılar için daha benzersiz medya ve "ticari" tarzda reklamcılık fırsatları sunmak için kullanacaktır.

Düşüncelerimiz: Bu zaten Facebook'ta yaşanıyor. Videolar yalnızca harici bağlantılar üzerinden grafiksel olarak tercih edilmekle kalmaz aynı zamanda kullanıcıları tıklama ve izlemeye teşvik etmek için otomatik oynatırlar. Facebook, yaygın video reklamcılığın ulaşabileceği en uç noktada bulunuyor. Facebook'ta her zamankinden daha yaygın hale gelmesi ve web'deki diğer sitelere genişlemesi için zaman meselesi.

Tahmin sayısı 10
Adam Schoenfeld TahminBasitçe Ölçülen Adam Schoenfeld

Tahmin: Yaygın sosyal analizler giderek daha fazla, daha yaygın ve daha sofistike hale gelecektir. Tek başına çalışan sosyal dinleme uygulamaları ölecek veya daha genelleştirilmiş, kapsamlı tekliflere dönüştürülecektir. Markalar giderek sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu kavrayacak ve çabalarını desteklemek için daha iyi analitik ve veri talep edecektir.

Düşüncelerimiz: Son bir yılda ya da üçüncüsesindeki en büyük gücümüzden biri, bir pazarlamacının bu günleri takip etmesi gereken örtüşen analitik sayısıdır. Google Analytics, web siteleri için "hepsini yapıyor", ancak topluluk için karşılaştırılabilir bir merkezi çözüm yok. Facebook'ta veri istiyorsanız, Facebook Insights'ı kullanmanız gerekir; Facebook'ta web sitesi verilerini izlemek için bir dönüşüm pikseli kullanmanız gerekir, toplumsal yönlendirmeleri izlemek için Google Analytics'i kullanmalısınız ve Facebook kullanıcılarını izlemek için URL parametrelerini kullanmanız gerekir Sitenizde. Bu bir karmaşa ve yalnızca bir sosyal ağa ait.

Sosyal analizler, sosyal dinleme, Google Analytics verileri ve modüler uzantılar yoluyla eklemek istediğiniz başka bir şey toplamaya yönelik bir teklif ortaya çıkarsa aklımda çok hoş bir değişiklik olur. Bazı araçlar zaten bu yönde ilerlemektedir ancak henüz tam kapsamlı hiçbir şey yoktur.

Tahmin: 11
Mark Schaefer TahminSosyal Medyadan İnceleme Yazan Mark Schaefer

Tahmin: Bilgi yoğunluğu tekillik seviyesine yaklaşmaya başlar. Bazı uzmanlar, 2020 yılına kadar çevrimiçi bilgi ve içerik miktarında% 600'lük bir artış veya daha fazlasını beklemektedir. Bu geniş kapsamlı sonuçlara sahiptir. Markalar, rekabeti daha düşük olan daha özgün içerik biçimlerine ayrılır. Facebook gibi küratörlü yayınlar azalan erişim gösteriyor çünkü çok rekabet var. Zite gibi tüketici tabanlı filtreler, sadece belirli site hesaplarına dayalı değil, bireysel kullanıcılar için her yönüyle seçilmiş bir deneyim yaratmak için kurulmuştur. Tüm bunlar pazarlamacıların önümüzdeki birkaç yıl içinde üstesinden gelmek zorunda kalacağı büyük bir engel oluşturuyor.

Düşüncelerimiz: Geçenlerde yayınlanan blog yazanlarınıza geri çevrildiğimizi fark etmiş olabileceğiniz gibi, içerik tekilliği çok aklımdadır. İçerik kral, ancak İnternet bir trilyona küçük krallıklar halinde parçalanmış ve bu krallıklar savaşta.

Bence, Google'ın içerik standartlarındaki istikrarlı artışı, en kötü içeriği ortadan kaldırmaya yardımcı olan ve pazarlamacılardan, daha az sayıda daha az faydalı yayın üzerinde tekil değerli içerik parçalarına odaklanmalarını sağladığı için, burada yardımcı oluyor. Bu, bloglarla ilgili sorunun çözülmesinin bir yoludur, ancak sosyal olan hiçbir şeyi çözmez. Mark haklı; Bu ele alınması gereken bir konudur ve nasıl olacağı konusunda pek emin değilim.

Tahmin 12
Douglas KarrDouglas Karr, DK New Media'dan

Tahmin: Önümüzdeki birkaç yıl sosyal mikro dönüşümlerin ortaya çıkması ve büyümesi olacaktır. Bugün tipik bir sosyal dönüşüm hunisi, bir sosyal medya mesajında ??başlıyor ve kullanıcıları bir siteye geri yönlendiriyor; bu da görünürlük ve trafikte bir görev düşüşü ile sonuçlanıyor. Sosyal ağlar, tweet, Facebook kaydı, aramak için tıklayın veya Pinterest alımıyla doğrudan bir öğe satın alma yeteneği ürettiğinde, dönüşümler daha hızlı ve kolay bir şekilde gelecektir.

Düşüncelerimiz: Sosyal mikro dönüşümlerin tomurcuklanma eğiliminin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum ve bunu söylediğimde, mobil oyuncuyu birincil örnek olarak gösteriyorum. Mikroişlemcilik kavramı, kullanıcıların bir web sitesine, bir mağazaya, bir kasaya giden bir siteye gitmeye zorlanmadan doğrudan bir uygulama yoluyla satın alabildikleri mobil oyunlarda yaşıyor ve iyi durumda. Aklımdaki tek fark, bir sosyal ağ ile dijital mallarla sınırlı değilsiniz ve adresinize kolaylıkla sevk edilmek üzere tek bir tıklama ile fiziksel mal sipariş edebiliyor olması.

Tahmin 13
Jay Baer Tahminleriİkna ve Dönüşten Jay Baer

Tahmin: Şirketler sürekli olarak içerik üretmek istiyor ancak bunu hacimli, makul ve ikna edici biçimde yapmak giderek zorlaşıyor. Giderek daha fazla içerik var gibi, şirketlerin daha cazip olması gerekecek ve artık içerik oluşturmayı en düşük teklif veren kişiye dış kaynaktan sağlayamayacak. İçeriğin kişiselleştirilmesi gerekecek. Bunun çözümü ademi merkeziyetçiliktir. Crowdsourcing zaten bazı alanlarda devralıyor ve içerik yaratma ilkbaharda olabilir. Şirketler müşterilerin ve çalışanların öykülerini anlatmak için kullanacak, örneklerin aşırı gelişmiş bir versiyonu ve vaka analizleri gibi.

Düşüncelerimiz: Bazı markaların içeriğini daha fazla kullanıcı tarafından çekilmiş katılımla değiştirmeyi deneyebileceklerini düşünüyorum, ancak önemli bir trend haline geleceklerini düşünmüyorum. Birincisi, mevcut içerik yaratıcılarının birçoğu bunu yapıyor çünkü bunu sevmeyi çok seviyorlar ve endüstrileri için bir tutkusu var. Ticari iletişim, pazarlama, müşteri etkileşimi ve benzeri konularda keskin bir kavrayışa sahip bireysel yazarlar için her zaman bir yer olacak. Artı onunla yüzleşelim; Bir müşteriye, öyküyü diğer potansiyel müşterilere anlamlı veya güçlü bir şekilde anlatabilecek kapasitede kaç müşteri var?

Tahmin 14
Jesse Noyes TahminJesse Noyes, Kapost'tan

Tahmin: Pazarlamacılar, yalnızca blog alanında değil, sosyal arenada ince içeriklerden daha az kazançlar görecekler. Isırık boyutundaki içerik, saniyede bir tüketmek için mükemmel, ancak aldığı tüm ilgi bu. Beyaz kağıtlar, vaka analizi, videolar ve e-kitaplar gibi içerik için izleyiciler biraz daha küçük ancak bu kullanıcıların çekim yapmak için daha fazla yararlanma olasılığı daha yüksek.

Düşüncelerimiz: Web genelinde daha fazla multimedya içeriği için kesinlikle bir adım var, ancak sosyal açıdan istila etmeyeceğini düşünmüyorum. Toplumsallığın şu an karşı karşıya olduğu başlıca sorun, içeriğin çoğalması, rekabeti arttırması ve erişimi azaltmasıdır. Facebook kullanıcıları blog yazınızı gözden kaçırarak beş saniye harcayabilecekleri zaman bir saatinizi e-kitap okuyarak harcamak istemeyecektir. Pinterest gibi yavaş tempolu bazı ağlar, daha "yağ" içeriğinde bir artış görülebilir, ancak yaygın olmayacaktır.

Tahmin 15
Francisco Rosales TahminFrancisco Rosales from SocialMouths

Tahmin: Ücretli medya, ücretli reklamcılık, kesinlikle gerekli hale gelecektir. Facebook artan rekabet, sert filtre ve küratörlü yemleme ile marka görünürlüğünü organik olarak sınırlandırarak zaten bu yönde ilerlemektedir. Tanıtılan yayınlar ve diğer sitelerdeki gibi reklamlar, büyük bir kitleye erişmek ve büyümek için her zamankinden daha gerekli hale gelecektir.

Düşüncelerimiz: Bu gerçekleşiyor ve hızlı oluyor. Markalar, yüksek kalitelerinin sınırlı bütçelerinin başarısız olduğu yerlerde yapacaklarını ümit ederek, tamamen organik ilanıyla artık kurtulamıyorlar. Markalar, ücretli reklamcılıkla ilgili eğitim almış olmalı ve çabucak yok olmalı ya da geride kalacaklardı.

İlk Blogunuzu Dış Kaynak Kullanmaya Yeni Başlayanlar Kılavuzu

 • 18.1.2017 11:54:48
 • 0 Yorum
 • 1544


Blogging is a lot of work. You have to create and maintain a website, making sure your design works and your platform is secure. You have to market it, anywhere you possibly can. You have to work to maintain your authority, your position, so people know you’re writing from a place of knowledge. On top of all of that, you might still have a day job, a business to run, or a family to love. Oh, and of course, you have to create loads of content. Anywhere from 1,000 to 5,000 words per post, ranging from daily to once or twice a week; it weighs on you.

There’s more to creating content than just sitting down and writing. You have to research your topics, to find topics that have available niches or little domination from the industry giants. You have to come up with clever and searchable titles. You have to find a fresh perspective and back it up with data. You have the writing itself, and all of the meta content. You have to find links and images appropriate for your posts. You have to schedule, edit, and post your content regularly. You should even keep an eye on your old content and come up with updates to keep it relevant whenever possible.

It’s no wonder that many of the biggest bloggers out there write very little of their own content. Instead, they hire ghostwriters to turn concepts and data into compelling posts. Writers with command over the English language, with expertise writing for the industry, with the voice and persona necessary to capture the attention of a broad audience, these people are in high demand.

Outsourcing isn’t difficult, but it’s very easy to do poorly.

If you’re going for the lowest bidder, you’re going to receive terrible content, and you’re going to waste time in getting it revised or redone completely. When you’re on a budget – and on a schedule – you can’t always afford that kind of delay. That’s why I’ve written this guide; to help you outsource posts properly, without falling for the mistakes so many novices encounter along the way.

Step 1: Decide on a Topic
Decide on a Topic

Before you can begin to outsource your articles, you need a topic. One of the biggest mistakes bloggers make when trying to outsource their posts is posting an assignment that has too little information. The most talented writers want more to go on than just a keyword. As a consequence, the writers you pick up with overly generic posts are the worst writers.

Ideally, you’ll find a line between too generic and too restrictive for your assignments. Many writers on content mills worry about overly specific posts, because revision requests and rejections hurt their income and their reputations. They’re hesitant to take restrictive posts because if they can’t please you and you reject the post, it can hurt their standing on the site.

The hard part about this is determining how much is too much in context of the site you’re using to outsource. Some sites are more restrictive than others, and harsher on the writers, which makes them more reluctant. You might hit upon a writer who zeros in on your desires unerringly, or you might have to go through several writers just to get something serviceable.

Step 2: Decide on a Format
Content Format

This is sort of a tertiary part of step one.

You’ll want to have some kind of format in mind. Do you want short paragraphs with subheadings? Do you want minimal subheadings, or none at all? Do you want a numbered list, and if so, do you want a specific number? Do you want a white paper? Do you want a blog post with a casual voice, or a professional voice? Do you want first person references, the royal We, or an impersonal perspective?

All of this matters, but it’s not all relevant to the writer. You don’t need to write a big list of guidelines. All you need is something simple, like “A casual-style blog post from a first person perspective dealing with X topic.” It’s when you start listing specific grammatical points to adhere to that you step over the line into too much information.

This is all a combination of personal experience and conversations with a few writers I know, by the way. Bear in mind that your experience may be a little different. Some writers may be more willing to work within detailed restrictions, and others may prefer the absolute minimum in terms of guidelines. You’ll have to experiment to see who you attract and what quality of work they produce.

Step 3: Decide on a Word Count
Word Count

Word count is important because it in part determines your budget. It also determines how detailed the content you receive will be.

If your subject is too thin and your word count too high, you’re going to get a lot of fluff in return. If your topic is deep, but your word count too short, you’ll end up with superficial articles that don’t have the space to dig into the subject. Never expect a writer to go over word count; many sites that host writers allow it, but very few writers will exceed word count specifically because the excess is free. If you’re paying for 1,200 words, an the writer hands in 1,400, that’s 200 words they didn’t get paid to write. That’s not a sustainable business model.

Bear in mind as well that most of these writing sites will charge per word rates. The cheapest could be as little as a penny per word, while professional quality writing often runs 10 cents per word or higher. A 1,000-word blog post, then, could run you $100 or more, depending on the quality level you demand from the writer.

Step 4: Determine a Budget
Content Budget

This goes along with step three. Costs can add up very quickly if you’re looking for lengthy, meaty posts on a regular basis. Consider; 7 posts per week, 1,000 words per post, is 7,000 words of writing to pay for every week. At a moderately low rate of 5 cents per word, you’re looking at spending $350 per week. If you find that the quality you receive at that payment level is garbage, you’ll have to find higher priced and higher quality writers, and your costs will go up.

There are a number of factors that adjust prices.

Time. Most writing sites have a grace period for the assignment to be posted, a time limit for the writer to write it, and an auto-accept deadline for you to request revisions. This cycle, with a writer that gets you and writes high quality content, can still take several days. With a vague assignment, a low pay rate, and revisions, it can take several weeks to get content you’re satisfied with. In general, if you want a quick turnaround, you will want to offer more money.
Length. The longer your content, the more expensive it is, without exception.
Quality. Most writing sites sort writers into tiers based on their rated quality on past projects. Higher quality writing costs more. Occasionally you’ll find a good writer in a lower tier, but it’s not something you can count on.
Frequency. If you want seven posts per week, it’s going to cost more than wanting three posts per week, all other factors being equal. Though, some writing platforms will offer a discount for bulk orders. That’s typically on the order of hundreds of posts, though, not tens.
Figure out how much you have to spend, and see what you can get at various price points and quality levels.

Step 5: Determine Your Desired Writer Relationship
There are a few different levels of relationship you can have with a freelance writer.

Casual content mill relations. Content mills don’t want writers and clients contacting each other, because if they work out a relationship outside the mill, the mill loses their commissions. This means any relationship you develop with a content mill writer is necessarily filtered and distant.
Close freelancer work. This is a more direct contact between you and a writer, like what you get from a freelance hub like Upwork or Fiverr.
Marketplace relationship. Constant Content is a site that writers can post articles on, and you can buy them, without every having contacted the writer. More on this later.
Close individual hire. Sometimes you can contact a writer outside of the platform you’re using and hire them directly. This could be through the standard independent contractor agreement, or as an actual in-house employee, depending on your situation.
Figure out how much of a relationship you want to have with your writer or writers. Just avoid getting too close before you know them well enough to know their reliability; you don’t want to keep paying a writer who consistently fails to meet deadlines, just because you’ve become friends and don’t want to fire them.

Step 6: Find a Writer
Constant Content

There are a whole bunch of places online where you can find writers, and you’ll often find that writers work through many different platforms. The chances of you finding the same writer on multiple platforms is slim, though, due to the number of platforms and the number of competing writers on each. Here are some of the platforms, but this is by no means an exhaustive list.

Fiverr – You know this site by reputation, if not necessarily experience. Contrary to popular belief, you won’t be getting an article of any length for $5. Often, you’ll find packages with 50-100 words for $5, where you’re able to buy as many as you want to reach certain word counts for individual projects. Here, you don’t have to worry about a random writer picking up your assignment, but you do have to vet your posts carefully.
Upwork – This is the current name of what was once the merged conglomeration of elance and odesk. When the two sites merged, they kept their clientele and their workforce, so nothing really has changed but the name.
Textbroker – This is a stereotypical restrictive content mill. Post your assignment and a random writer can claim it and write it. You have the chance for revision requests. You can also submit direct orders to writers you like, though they always have the option of turning them down. If you like more than one writer, you can create a team of selected writers.
Constant Content – I mentioned this above; CC is a marketplace where writers post articles and clients can buy them. You can use this to quickly fill out a blog backlog and get generic posts. They also have the ability to post assignments for writers to claim, though it’s not used as much as the open marketplace.
Freelancer – This is a freelance hub that does much more than just writing; you can also find programming, design, and graphical work on the site, making it a good one-stop shop for everything your blog needs.
Craigslist – Sometimes, you can find decent success by posting work-from-home writing opportunities in major metro area CL sections. As always with Craigslist, be wary of scammers.
Personal Sites – Many of the best, high profile writers will have sites of their own. Be aware that they are likely to charge a significant fee compared to most of these other options, however.
Copywriting Agencies – There are agencies that have pools of writers on their workforce who can write content in bulk for you, possibly at low rates.
Step 7: Pitch or Post Your Assignment
Once you’ve chosen a platform and decided on how long your article will be, write up and pitch your assignment. How you do this will depend highly on the method you’re using, so I can’t give you much advice here. Most content mills will have account reps you can talk to for advice, though some require a premium membership first. Only pay for a membership if you’re sure you want to work with the platform.

Step 8: Wait For Inevitable Mistake-Filled Post
Outsourcing Content

Okay, so this is a little defeatist, but my experience is that a lot of the work you’ll get back as a new client, particularly if you’re looking for cheap writing, is going to suck. It might go off the rails. It might misinterpret your keyword. It might be filled with grammatical mistakes. It might look written by a non-native English speaker. In these cases, you’ll have to send the post back for revision. Most writing sites enforce at least one revision, so writers aren’t screwed by immediate rejections. If you’re not using a content mill, you may have a more personal conversation in store for you when you have to confront the writer about not meeting your vision.

In the event that the content you get back is great, you should immediately favorite that writer and foster the relationship. Content mills especially tend to be filled with the bottom of the barrel writers who can’t cut it elsewhere, so finding a good one is a great opportunity for you both.

Step 9: Check Content for Plagiarism
Any time you receive a piece of content, the first thing you should do is check to see if it’s copied or spun from existing content online. I recommend doing a manual search with both Google and Bing, because one might pick up something the other missed or deindexed. You may also want to use a widespread plagiarism checker like Copyscape, though many of the content mills already automatically run content through the service to make sure the writers are on the up and up.

In the event that you do find a plagiarism flag, review it to make sure it’s relevant. Sometimes the content in question is a direct and cited quotation, or a common turn of phrase. Don’t immediately accuse a writer of stealing content in these cases; it will alienate you and piss them off.

Step 10: Pay for Your Content
Most writing sites and freelancer portals have an escrow service for money; you pay in advance, and can be refunded if you are dissatisfied with the service. However, if you accept content, there’s no option for withholding payment. Writers need to be paid for their services, full stop.

If you steal content from a writer, even a content mill with low quality writers, I don’t know what to tell you. Don’t do it. You can and will gain a massive negative reputation amongst writers, and the last thing you want is to be faced with the sheer bad press that angry freelancers can generate.

Step 11: Repeat as Much as Necessary
Once you find writers who produce quality content, keep buying it. These writers depend on you and clients like you for their living, and steady work is a dream for many of them. It’s also easier for you to budget; paying once each month may be easier to track, but you also want to spread out your assignments so you always have something ready to post.

With all of the time you save not writing, you can dedicate yourself to improving your business, so you can buy more content and pay better.


-----------------------------------------                                    ---------------------------------------------------                                            --------------------------------------------------------


Bloglama çok çalışmaktır. Tasarımınızın çalıştığından ve platformunuzun güvenli olduğundan emin olarak bir web sitesi oluşturup korumanız gerekir. Yapabileceğiniz herhangi bir yerde pazarlamanız gerekir. Yetkinizi korumak için çalışmalısınız, konumunuz, böylece insanlar bir bilgi yerinden yazdığınızı biliyorlar. Hepsinin ötesinde, yine de günlük işiniz, çalışacak bir işiniz veya seveceğiniz bir aile olabilir. Oh, ve tabii ki, bir sürü içerik oluşturmalısın. Her gün için haftada bir veya iki kez değişen, 1000'den 5000 kelimeye kadar her yerde; Senin üzerindedir.

Oturmaktan ve yazmaktan çok içerik oluşturmak için daha fazlası var. Endüstrinin devlerinden elde edilebilecek nişlere veya küçük egemenliğe sahip konular bulmak için konularınızı araştırmanız gerekiyor. Akıllıca ve aranabilir başlıklar bulmanız gerekir. Yeni bir perspektif bulmalı ve verileri yedeklemelisiniz. Yazının kendisi ve tüm meta içeriği var. Bağlantıları ve bulmak zorunda görüntüleri yayınlarınız için uygun. İçeriğinizi düzenli olarak zamanlamanız, düzenlemeniz ve yayınlamanız gerekir. Eski içeriğinize göz kulak olmalısınız ve olabildiğince alakalı olmasını sağlamak için güncellemeler hazırlamalısınız.

Orada bulunan en büyük blog yazarlarının çoğunun kendi içeriklerinden çok azını yazdıkları şaşırtıcı değildir. Bunun yerine, ghostwriters kiralama zorlayıcı mesajlar içine kavram ve veri açmak için. Endüstri için yazan uzmanlığı olan İngiliz dili üzerine çalışan yazarlar, geniş bir izleyicinin dikkatini çekmek için gerekli ses ve kişiliği olan bu insanlar yoğun talep görüyor.

Outsourcing zor değil, ama bu kötü yapmak çok kolay.

En düşük teklif sahibiyken, korkunç bir içerik alırsınız ve gözden geçirilmek ya da tamamen yeniden başlatılmak için zaman kaybedeceksiniz. Bir bütçeyle - ve bir programda - bu tür bir gecikmeyi her zaman karşılayamazsın. Bu yüzden bu kılavuzu yazdım; Doğrudan dış kaynak kullanmanıza yardımcı olmak için, hatalar yüzünden pek çok yeni başlayanlar yol boyunca karşılaşırsınız.

1. Adım: Bir Konuya karar verin
Bir Konuya karar verin

Eğer makaleler fason başlamadan önce, bir konuyu gerekir. Blog yazarlarının görevlerini dış kaynak kullanmaya çalışırken yapmış olduğu en büyük yanlışlardan biri, çok az bilgi içeren bir ödev göndermektir. En yetenekli yazarlar yalnızca bir anahtar kelimeden ziyade devam etmek istiyorlar. Sonuç olarak, aşırı derecede jenerik yayınlarla çektiğiniz yazarlar en kötü yazarlardır.

İdeal olarak, atamalarınız için çok genel ve çok kısıtlayıcı olan bir çizgi bulacaksınız. İçerik fabrikaları ile ilgili birçok yazar, aşırı spesifik yayınlar hakkında endişe ediyor çünkü revizyon talepleri ve redleri gelirlerini ve itibarlarını incitiyor. Sınırlı görevler almakta tereddüt ediyorlar, çünkü sizi memnun edemiyorlarsa ve reddediyorsanız, sitedeki duruşlarına zarar verebilir.

Bu konuda zor kısmı olan kadar fason kullandığınız sitenin bağlamında çok fazla belirleyen. Bazı siteler başkalarından daha kısıtlayıcıdır ve yazarları zorlar ve bu da onları daha isteksiz yapar. Arzularınızı özenle sıfırlayan bir yazarın üzerine vurabilirsiniz, aksi takdirde hizmet verebilecek bir şey elde etmek için birkaç yazar aracılığıyla gitmek zorunda kalabilirsiniz.

2. Adım: Biçim Üzerine Karar Verme
İçerik Biçimi

Bu, birinci basamağın üçüncül bir parçasıdır.

Aklınızda bir tür formatın olmasını istersiniz. Alt başlıklar ile kısa paragraflar mı istiyorsun? Minimum alt bölüm istiyor musunuz yoksa hiç mi yok? Numaralandırılmış bir liste istiyor musunuz, eğer öyleyse belirli bir sayı istiyor musunuz? Beyaz bir kağıt mı istiyorsun? Gündelik bir sese veya profesyonel bir sese sahip bir blog yazısı istiyor musunuz? İlk kişi referanslarını, kraliyet Bizi, ya da kişiliksiz bir perspektifi mi istiyorsun?

Bütün bunlar önemlidir, ancak yazarla alakalı değildir. Büyük bir kılavuz listesi yazmanız gerekmez. All you need basit bir şey gibi, "X konu ile ilgili bir ilk kişi perspektifinden bir rahat tarzı blog yazısı." Eğer çok fazla bilgi haline hattı üzerinden adım olduğunu uyması belirli gramer noktaları listeleme başladığınızda öyle.

Bu, bildiğim birkaç yazarla kişisel tecrübe ve sohbetlerden oluşuyor. Bu arada. Deneyiminizin biraz farklı olabileceğini unutmayın. Bazı yazarlar, ayrıntılı kısıtlamalar dahilinde çalışmaya daha istekli olabilir ve diğerleri, yönergeler açısından mutlak minimumu tercih edebilir. Kimi çektiğinizi ve ürettikleri işin kalitesini görmek için deney yapmanız gerekir.

3. Adım: Bir Kelime Sayımına Karar Verme
Sözcük sayısı

Kelime sayısı önemli çünkü kısmen bütçenizi belirliyor. Ayrıca, aldığınız içeriğin ne kadar detaylı olacağını belirler.

Konunuz çok ince ve sözcük sayısı çok yüksekse karşılığında çok miktarda tüy çıkaracaksınız. Konunuz derin, ancak sözcüğünüz çok kısa sayılırsa, konuya kazınacak alana sahip olmayan yüzeysel makalelerle sonuçlanacaksınız. Asla bir yazarın sözcük sayımı üzerinde ilerlemesini beklemez; Ev sahipliği yapan yazarların izin verdiği birçok site, ancak çok az sayıda yazar sözcük sayımını aşacaktır çünkü aşırı fazladır. 1.200 kelimeyi ödüyorsanız, yazar 1.400 el ele veriyor, bu 200 kelimeyle yazmak için para almıyorlardı. Bu sürdürülebilir bir iş modeli değil.

Bu yazma sitelerinin çoğunun kelimelere göre ücretlendirileceğini de unutmayın. Profesyonel kalitede yazı genellikle bir ya da daha fazla kelime başına 10 cent işlerken en ucuz kelime başına bir kuruş kadar az olabilir. Dolayısıyla, 1.000 kelimelik bir blog yazısı yazardan talep ettiğiniz kalite düzeyine bağlı olarak size 100 $ veya daha fazla para verebilir.

4. Adım: Bir Bütçeyi Belirleyin
İçerik Bütçesi

Bu adım üçüncü ile devam ediyor. Sürekli olarak uzun, etli mesajlar arıyorsanız maliyetler çok hızlı bir şekilde artabilir. Düşünmek; Haftada 7 yayın, yayın başına 1.000 kelime, her hafta için 7000 kelime yazma yazısı var. Kelime başına 5 cent'lik ılımlı düşük bir oranla, haftada 350 $ harcamak istiyor olabilirsiniz. Ödeme seviyesinde aldığınız kalitenin çöp olduğunu düşünüyorsanız, daha yüksek fiyatlı ve daha kaliteli yazarlar bulmak zorunda kalacaksınız ve maliyetleriniz artacaktır.

Fiyatları ayarlayan bir takım faktörler var.

Zaman . Çoğu yazı sitesi, görev atanması için bir yetkisiz kullanım süresi, yazarın yazacağı bir zaman sınırı ve gözden geçirme talep etmek için bir otomatik kabul tarihini içerir. Bu döngü sizi alan ve yüksek kaliteli içerik yazan bir yazarla birlikte yine de birkaç gün sürebilir. Belirgin bir ödev, düşük bir ücret oranı ve düzeltmelerle, memnun olduğunuz içeriği elde etmek birkaç hafta sürebilir. Genel olarak, hızlı bir dönüş istiyorsanız, daha fazla para kazanmak isteyeceksiniz.
Uzunluğu . İçeriğiniz ne kadar uzun olursa, istisnasız olarak o kadar pahalı olur.
Kalite . Çoğu yazı sitesi, yazarları geçmiş projelerdeki derecelendirmeye göre sınıflandırır. Yüksek kalitede yazma maliyeti daha fazladır. Bazen alt katmanlarda iyi bir yazar bulursunuz, ancak güvenebileceğiniz bir şey değildir.
Frekans . Haftada yedi yayın istiyorsanız, haftada üç yayın istemekten daha pahalıya mal olacak, diğer tüm faktörler eşit. Yine de, bazı yazı platformları toplu siparişler için indirim sağlayacaktır. Yine de onlarca değil, yüzlerce postanın sıralamasında.
Ne kadar harcamanız gerektiğini belirleyin ve çeşitli fiyat noktalarında ve kalite düzeylerinde neler bulabileceğinizi görün.

5. Adım: İstediğiniz Yazar İlişkisini Belirleyin
Bir serbest yazarla ilişkiye girebileceğiniz birkaç farklı düzey vardır.

Rasgele içerik değirmeni ilişkileri. İçerik fabrikaları, yazarların ve müşterilerin birbirleriyle iletişim kurmasını istemez; çünkü değirmenin dışında bir ilişki kurarlarsa, fabrika komisyonlarını kaybeder. Bu, bir içerik fabrikası yazarı ile geliştirdiğiniz herhangi bir ilişki mutlaka filtrelenmiş ve uzak anlamına gelir.
Serbest çalışan işi bitirin. Bu, sizinle yazarın arasında, Upwork veya Fiverr gibi bir serbest merkezden elde ettiğiniz gibi daha doğrudan bir iletişimdir.
Pazar yeri ilişkisi. Sabit İçerik, yazarların yazı yazabileceği bir sitedir ve bunları yazarla temasa geçmeden satın alabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi.
Bireysel kiralama kapatın. Bazen, kullandığınız platformun dışında bir yazarla iletişime geçebilir ve bunları doğrudan kiralayabilirsiniz. Durumunuza bağlı olarak bu, standart bağımsız yüklenici sözleşmesi yoluyla ya da gerçek bir kurum çalışanı aracılığıyla olabilir.
Nasıl kadar anlamaya ilişki size yazar ya da yazarlar ile sahip olmak istiyorum. Onların güvenilirliğini bilmek için yeterince iyi bilmeden önce çok yaklaşmamak; Sadece son günleri karşılamada başarısız olan bir yazar ödemek istemiyorsunuz, sadece arkadaş oldunuz ve onları ateşlemek istemiyorsunuz.

6. Adım: Bir Yazar bulun
Sabit İçerik

Yazarları bulabileceğiniz çevrimiçi bir sürü yer var, ve genellikle yazarların birçok farklı platformda çalıştıklarını göreceksiniz. Yine de aynı yazarları birden çok platformda bulma şansınız, her platformda platform sayısı ve rakip yazar sayısı nedeniyle zayıf. İşte bazı platformlar, ancak bu hiçbir şekilde kapsamlı bir liste değildir.

Fiverr - mutlaka deneyimi eğer, itibar ile bu siteyi biliyorum. Popüler inancın aksine, 5 $ 'lık bir uzun metrajlı yazı elde etmeyeceksiniz. Çoğu zaman, bireysel projeler için belirli sözcük sayılarına ulaşmak istediğiniz kadarını satın alabileceğiniz 50 $ ila 100 $ arası 5 $ paketleri bulacaksınız. Burada, ödevinizi hazırlayan rasgele bir yazar hakkında endişelenmenize gerek yok, ancak yayınlarınızı dikkatlice incelemek zorundasınız.
Upwork - Bu kez Elance ve oDesk ve birleştirilmiş yığını ne şimdiki adıdır. İki site birleşince müşterilerini ve iş gücünü ellerinde tuttular, bu nedenle hiçbir şey değişmedi ancak adı değişti.
Textbroker - Bu basmakalıp kısıtlayıcı içerik değirmen olduğunu. Ödevinizi gönderin ve rasgele bir yazar bunu talep edebilir ve yazabilir. Revizyon talep etme şansın var. İstediğiniz yazarlara doğrudan sipariş gönderebilirsiniz, ancak her zaman onları reddetme seçeneğiniz vardır. Birden fazla yazar isterseniz, seçilen yazarlardan oluşan bir ekip oluşturabilirsiniz.
Sabit İçerik - Ben yukarıda bahsettiğim; CC, yazarların yazı yazdıkları ve müşterilerinin satın alabileceği bir pazar alanıdır. Bir blogun bekleme günlüğünü hızla doldurmak ve genel mesajlar almak için bunu kullanabilirsiniz. Ayrıca, açık pazar kadar fazla kullanılmasalar da, iddia edebilecek yazarlar için görev atamaları var.
Serbest - Bu sadece yazma çok daha fazlasını yapan bir serbest merkezidir; Sitedeki programlama, tasarım ve grafik çalışmaları da bulabilirsiniz, bu da blogunuzun ihtiyaç duyduğu her şey için tek bir tıklamayla iyi bir mağazadır.
Craigslist - Bazen, büyük metro alan CL bölümlerde iş-ev yazma fırsatı yayınlayarak iyi bir başarı bulabilirsiniz. Craigslist'le her zaman olduğu gibi, dolandırıcılara karşı dikkatli olun.
Kişisel Siteler - En iyi, yüksek profilli yazarların birçoğu kendi sitelerini olacaktır. Bununla birlikte, bu diğer seçeneklerin çoğuna kıyasla önemli bir ücret talep etme ihtimalinin bulunduğunu unutmayın.
Reklam Yazarlığı Ajanslar - muhtemelen düşük fiyatla sizin için toplu olarak içerik yazabilirsiniz kendi işgücü üzerinde yazarlar havuzları ajansları vardır.
7. Adım: Görevinizi Sabitle veya Postayla Göndermek
Bir platform seçtikten ve yazınızın ne kadar süreceğine karar verdikten sonra ödevinizi yazıp atayın. Bunu nasıl yapacağınız, kullandığınız yöntemi önemli derecede etkileyecektir, bu yüzden burada size çok fazla tavsiye veremem. Çoğu içerik fabrikası, tavsiye almak için konuşabileceğiniz hesap temsilciliğine sahip olacak, ancak bazıları önce premium üyeliğe ihtiyaç duyuyor. Platformla çalışmak istediğinizden eminseniz yalnızca üyelik için ödeme yapın.

8. Adım: Kaçınılmaz Hata ile Dolu Post bekleyin
Dış Kaynak İçeriği

Tamam, bu biraz bir mağlubiyetçidir, ancak deneyimim, yeni bir müşteri olarak geri alacağınız bir sürü işin, özellikle ucuz yazı arıyorsanız, emmektir. Raylardan çıkabilir. Anahtar kelimenizi yanlış yorumlayabilir. Dilbilgisi hatalarıyla dolu olabilir. Yerli olmayan bir İngiliz hoparlör tarafından yazılmış görünebilir. Bu gibi durumlarda, düzeltme için postayı geri göndermeniz gerekir. Çoğu yazı sitesi, en az bir revizyon uygular, bu nedenle yazarlar derhal reddedilmezler. Bir içerik değirmeni kullanmıyorsanız, vizyonunuzu yerine getirmediğiniz konusunda yazarla yüzleşmeniz gerektiğinde sizin için daha kişisel bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz.

Geri aldığınız içeriğin mükemmel olması durumunda, o yazarın derhal favori edilmesi ve ilişkinin geliştirilmesi gerekir. İçerikli değirmenler özellikle başka yerlerde kesilemeyen varil yazarlarının dibinde dolmaya eğilimlidir, bu nedenle iyi bir tane bulmak hem sizin için mükemmel bir fırsattır.

Adım 9: İntihal İçeriğini Kontrol Edin
Bir içerik aldıktan sonra, yapmanız gereken ilk şey, çevrimiçi kopyalanmış veya mevcut içerikten kopuk olup olmadığını kontrol etmektir. Hem Google hem de Bing ile manuel arama yapmanızı öneririm, çünkü bir kişi cevapsız veya deindexed olan bir şeyleri alabilir. Ayrıca, birçok içerik fabrikası, yazarların hazır olduğundan emin olmak için içeriği servis yoluyla otomatik olarak çalıştırmasına rağmen, Copyscape gibi yaygın bir intihal denetleyicisini kullanmak isteyebilirsiniz.

Bir intihal bayrağı bulursanız, alakalı olduğundan emin olun. Bazen söz konusu içerik doğrudan ya da alıntı yapılmış bir alıntı ya da ortak bir ifade dönüşümüdür. Bir yazarı bu durumlarda içerik çalmakla derhal suçlamayın; Seni uzaklaştıracak ve onları sinirlenecek.

10. Adım: İçeriğiniz İçin Öde
Çoğu yazı sitesi ve serbest portallar, para için bir emanet hizmeti sahibidir; Önceden ödeme yaparsınız ve hizmetten memnun kalmazsanız geri ödeme yapabilirsiniz. Ancak, içeriği kabul ederseniz, ödemeyi durdurmak için herhangi bir seçenek yoktur. Yazarların hizmetlerinden ödenmeleri gerekiyor, tam stop.

Bir yazardan, hatta düşük kaliteli yazarlarla bir içerik fabrikasından içerik çalarsanız, size ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Yapma bunu. Yazarlar arasında büyük bir negatif itibar kazanabilir ve kazanırsınız ve en son istediğiniz şey öfkeli serbest çalışanların üretebilecekleri kötü kötü basıyla yüzleşmektir.

Adım 11: Gerektiği kadar tekrarlayın
Bir kere kaliteli içerik üreten yazarlar bulursanız, satın almaya devam edin. Bu yazarlar, sizin için ve sizin gibi müşterilerin yaşamları için size bağımlıdır ve istikrarlı çalışmaları, çoğu için bir rüyadır. Ayrıca bütçeniz için daha kolaydır; Her ayın birinde ödeme yapmak daha kolay olabilir, ancak ödevlerinizi yaymak daima hazırdır, böylece her zaman göndermeye hazır bir şeyler vardır.

Yazmadığınız her zaman tasarruf ederseniz, işinizi geliştirmek için kendinizi adamış olursunuz, böylece daha fazla içerik satın alabilir ve daha iyi ödeme yapabilirsiniz.

Huge List of 150+ Infographic Directories

 • 13.1.2017 16:43:26
 • 0 Yorum
 • 2545

One of the marketing techniques we’ve mentioned on this blog before is the idea of infographic marketing. We’ve talked about using StumbleUpon to grow graphics, among other things. One aspect about marketing that I tend to gloss over, though, is the directory submission. The more exposure your graphic gets, the more links and traffic it can generate.

That’s why I’ve compiled this list. There are over 150 locations you can share your post, and as of the publication date of this article, they all work. That is, they are all functional, existing sites. In the process of compiling this list, I scanned a dozen other lists and found a ton of the sites listed have been removed or expired since publication of those lists.

I have a few warnings before you read the list, assuming you’ve stuck with me this far. For one thing, you’re probably not going to want to submit to every one of these sites. Pick your favorite 10 or 20 or what have you. Submitting to all of them is hugely time consuming. Secondly, many of these sites are niche, so only specific types of graphics will do well. Third, some of these will be paid graphic sites. It’s up to you if you feel the fee is worth the exposure.

I make no claims as to the SEO value, PageRank, MozRank or any other Rank of any of these sites.
Use at your own risk.

http://9gag.com/ – A general humor image site that hosts funny content from around the web. Free to submit.
http://allinfographics.org/ – A general infographic aggregator that disallows gambling, forex, and overly promotional graphics.
http://amazinginfographics.com – A broad directory with virtually no submission requirements; just about anything goes.
http://bestinfographics.co – A somewhat strict directory that prefers uniqueness over marketing.
http://bestinfographics.co.uk – A UK-based directory that allows up to two links with personalized anchor text.
http://best-infographics.com/ – A paid directory that charges $10 per submission with a 48-hour response time. Get same-day response for $35.
http://bestinfographics.info – A simple graphic aggregator with no specific requirements or disallowed topics.
http://bestinfographicsdesign.com/ – A directory that understands the SEO value of graphics and doesn’t charge you for submission.
http://borislavkiprin.tumblr.com/ – A Tumblr account that curates high quality infographics. Use the “ask me anything” option to submit.
http://brandlessblog.com/ – An unbranded aggregator that has very few guidelines and offers free submission.
http://chartporn.org/ – Dustin Smith’s curated blog. Great if you can get on, but not real fixed source of submissions is available.
http://coolinfographics.com – The blog of the president of InfoNewt and a participant in many data visualization summits.
http://creativewarehouse.net/ – An aggregator for home and domestic life infographics, ranging from travel to DIY.
http://culturesouthwest.org.uk/ – An aggregator for UK-based culture and design, with an emphasis on décor.
http://custominfographics.org – Home of the Personalist, a feed of daily infographic submissions on a wide range of subjects.
http://dailyinfographic.com – A basic infographic aggregator that asks for an initial contact before submission, to hide the $350 fee.
http://dailyinfographic.tumblr.com – An infographic aggregation Tumblr account maintained by Star Graphic Design.
http://daily-infographic.tumblr.com – A basic Tumblr infographic stream that shares short descriptions and links as well.
http://dailystatistic.com – A simple but low-traffic infographic aggregator that also works to increase social exposure.
http://data-for-breakfast.tumblr.com/ – Another Tumblr run by a person who just happens to love data visualization. Wow them to get in.
http://datagraphie.com – A multilingual and globally present infographic feed that doesn’t shy away from foreign topics.
http://datavisualizations.tumblr.com – A Tumblr aggregator with a slick layout. They require a 100 word description with your infographic.
http://discoverinfographics.com – An older site, but it checks out. Asks for a $20 fee for submission.
http://easel.ly – An infographic creator service that also shares graphics produced with their service.
http://edtechboard.com – A specialized aggregator that leans heavily towards education and technology topics. Also accepts blog posts.
http://envisualizations.com/ – An aggregator of various science and science fiction infographics, among other topics.
http://example-infographics.com/ – A nicely designed gallery of infographics that range of many topics.
http://fastcompany.com/tag/infographic – FastCompany prefers innovative topics and perspectives on unique events.
http://flickr.com – A general image hosting site with a huge userbase to browse your content.
http://flowingdata.com/ – A content visualization service that shares your content but requires you to join. $39 annually.
http://fuckyeahinfographics.tumblr.com – A Tumblr infographic aggregator that emphasizes pop culture and interesting graphics over business topics.
http://good.is/infographics/ – A company in partnership with Progressive to dig deep into analyzing communications topics via infographic.
http://graphs.net – Another graphic design service that will host and promote graphics created with said service.
http://healthinfographics.wordpress.com/ – Contrary to the name, they aren’t limited entirely to health topics.
http://html5infographics.com – One of the few aggregators for complex interactive HTML5 infographics, hosting them via link.
http://huffpostgraphics.tumblr.com – A Tumblr account that aggregates infographics posted on HuffPo. Unclear whether it’s affiliated.
http://iheartinfographics.tumblr.com – A personal Tumblr account of a user who very much loves data visualization, particularly interesting topics.
http://ilovecharts.tumblr.com/ – A Tumblr run by a team of people who like reviewing and aggregating charts, graphs, and infographics.
http://imgfave.com – An image aggregator much like 9Gag and Pinterest. Requires a free account.
http://imgur.com – A high-profile web host that loves unique content, but requires an account to maintain control over that content.
http://infocarnivore.com – A premium directory using CommentLuv, with no submission guidelines.
http://infographaholic.tumblr.com/ – An infographic aggregator that covers “hipster” and millennial topics.
http://infographic.ca – An infographic aggregator that hails from Canada, and thus has a unique perspective compared to most.
http://info-graphic.co.uk – A UK-based aggregator that charges 20 pounds for submission, but offers guaranteed permanent links.
http://infographic.so – Warning, somewhat out of date, this site does allow two links in descriptions.
http://infographicas.com – A low-traffic site with a $50 entry fee, though submission via social methods might be cheaper.
http://infographicblog.co.uk – A stylish UK blog that heavily features infographics, but has an obtuse submission method.
http://infographiccafe.com/ – An aggregator with an infographic creator built in if you want to use it. They also have a cool preview feature.
http://infographicdatabase.com – A submission site that also includes a third party review and social promotion, but costs $20.
http://infographic-design.tumblr.com/ – Another Tumblr, this time not as active as the last few. Still valuable, if they respond.
http://infographicdesignteam.com – Another infographic design team that promotes the graphics they create for you.
http://infographic-directory.com – A directory managed by Brian Wallace, requiring an email to submit.
http://infographicdirectory.wordpress.com/ – An alternate version of the above site.
http://infographicexpo.com/ – An active site that serves graphics to mobile users. Asks for a $5 “donation” upon submission for commercial graphics.
http://infographicheaven.com – An infographic aggregator that focuses on British audiences and topics.
http://infographicimages.com – A general aggregator that doesn’t shy away from some of the more risqué topics.
http://infographicjournal.com – Free submission, but you can pay $25 for same-day posting.
http://infographick.com/ – One of the ten most expensive option on this list, they charge a shocking $75. Make sure it’s worth it before you buy.
http://infographiclist.com/ – $50 submission fee, but with a high quality link, seven days of homepage feature space, and social sharing.
http://infographiclove.com – One of the most expensive on the list for the same $75 fee, this one is possibly better than the other expensive option.
http://infographicpics.com/ – Part of a network of other sites, some of which no longer work. This one is still relatively active.
http://infographicplaza.com/ – Free, but additional fees for priority review, a custom description, homepage pins, Pinterest support, and better links.
http://infographic-police.blogspot.com/ – A British site with an extra charge for priority, and a 200 pound fee if you want three links and a custom post.
http://infographicpost.com – Free to submit, but a $20 fee gets you priority review. Must be unique and include a description.
http://infographicreview.org – Free submission, requires a 300-word post. If you don’t have a post, they will write one for $25.
http://infographicreviews.com – A team of reviewers who rate your infographic and don’t shy away from slamming it if it’s bad.
http://infographics.idlelist.com – Host of thousands of infographics, with incredibly basic free submission.
http://infographics.socialnama.com – The infographic promotion wing of the larger Socialnama business model.
http://infographicsamples.com – An active site, but it looks sad, with missing terms and a very basic theme.
http://infographicsarchive.com – One of the best places to submit, with over 2 million monthly viewers. Charges $20, with more for social promotion.
http://infographicsbin.tumblr.com – Another aggregation Tumblr account that links all graphics back to their source.
http://infographicsdesigned.com/ – A design company that promotes their content and third party content.
http://infographicsfanatics.com/ – Free submission, requires 100 words of description included.
http://infographicsgraphics.com – Requires 350 words of unique content that has not accompanied the graphic before.
http://infographicsinspiration.com – Simple, free submission. Basic in every sense of the word.
http://infographicsite.com – Basic submission process, but the site owner is picky about sharing what they like.
http://infographicsking.com/ – Basic free submissions for a relatively low traffic infographic aggregator.
http://infographicsmania.com/ – Free basic submissions, focusing primarily on technology, science and lifestyle topics.
http://infographicsonline.com – $50 to submit, for which you are given a link to the page with custom anchor text.
http://infographicsonline.net – $45 to submit, because the site owner writes a custom review of each graphic manually.
http://infographicsposters.com – $20 for submission and requires a 10-word description, but will be posted within 48 hours.
http://infographicsrace.com – 48 hour turnaround on submissions with no fee attached to submission.
http://infographicsreview.com – $20 to submit, where you get a custom review from the infographic experts on staff.
http://infographicsubmission.com – Free submission, requires a 50-word description minimum.
http://infographicszone.com – Submission to this site also submits you to “150+ galleries.” No word on if that means their site or elsewhere.
http://infographixdirectory.com – Free submission based on first come, first serve. $5 via Fiverr to skip the queue.
http://infographr.tumblr.com – Only publishes infographics it has not published before, but submission is free and easy via Tumblr.
http://infosthetics.com/ – This one is a little out of date and the submission field is more a suggestion field, but it might work.
http://latestinfographics.com – Free, basic submission. The site has a very basic set of terms and conditions as well.
http://lkrllc.com/ – $10 entry fee plus additional paid options, like a description and pinterest marketing.
http://loveinfographic.deviantart.com/ – If you use Deviantart, which I don’t necessarily recommend, you can submit graphics via this account.
http://magicinfographic.com/ – Basic submission and a custom description, but a $5 fee for consideration.
http://mashable.com/follow/topics/infographics/ – Not a direct submission; rather, you can contact authors who write in the category.
http://mediacaffeine.com/ – More of a news site than an infographic hub, you can submit via a tip.
http://medicalinfographics.wordpress.com/ – A picky site that publishes similar content to several others on this list.
http://mightyinfographics.com – Another picky site, this one doesn’t publish everything they receive, making it more exclusive.
http://nerdgraph.tumblr.com/ – The curated Tumblr for Nerdgraph.com, it syndicates what they publish.
http://newsfix.co.uk – One of the few infographic sites still online that accepts content from the gambling niche.
http://newsilike.in/ – An exclusive site that works well if you fit the niche. You get RSS and Twitter promotion as well.
http://onlyinfographic.com – The terms on this site suggest that they have exclusive rights to your graphic, so be cautious.
http://organictechblog.com/ – Basic submission process, tends to prefer SEO, marketing, and internet-related topics.
http://pdviz.com/ – This site only opens submissions occasionally, so keep an eye out for them.
http://physicsinventions.com/ – This site only accepts technology and science graphics, and submission is free.
http://picographic.tumblr.com – Another general interest infographic host, with an email submission method.
http://piebar.tumblr.com/ – This is a Tumblr generally for more humorous and pop culture relevant infographics.
http://pinterest.com/ – Pinterest is arguably the best social network for graphical content available today.
http://popchartlab.tumblr.com/ – This site specializes in pop culture graphics, and graphics that make great posters.
http://pureinfographics.com – This is a large, multi-interest hub for infographics, and charges $40 for entry.
http://radinfographics.com/ – One of the more interesting sites, it very much has a voice you need to try to match.
http://reddit.com – You can submit to the infographic sub, or to any topic-relevant subreddit that you can find.
http://safeandhealthylife.com/ – Free submissions but very limited to health, environmental and pet-related topics.
http://searchcandy.uk – Outreach for more than just infographics, a mixture of free and paid services.
http://shithotinfographics.wordpress.com – Another one of the edgier, grittier infographic aggregators.
http://styleandflow.com/ – A large directory of galleries, into which your infographic can fit.
http://submitinfographics.com – An infographic directory that also has a graphic production service attached.
http://sweetinfographics.tumblr.com – In a unique twist, this is a Tumblr that asks 10 pounds as submission fee.
http://thedinfographics.com/ – A site with a stylish theme and a basic contact method, free submission.
http://theinfographics.blogspot.com – A blog with a backlog, the owner recommends contacting him on Twitter first.
http://timelineinfographic.com – Pioneers in the “guestographics” model, which is identical to the rest of the list.
http://todayinfographic.com – Free submission on a stylish page with a reasonable amount of traffic.
http://topinfographic.com – This site knows you care about metrics and lists their Mozrank, Alexa rank, and more. Free submission, requires registration.
http://ucollectinfographics.com – Registration required, and you will need to create your own post and queue it for approval.
http://valuewalk.com – A niche site focusing on money, investing and similar topics.
http://videoinfographic.com – Free submission, but also includes animated infographics, HTML5 graphics, and explainer videos.
http://visual.ly – Visual content creators and promoters, this is possibly one of the most high profile services on this list.
http://visualcapitalist.com/ – In a unique twist, this site doesn’t publish third party infographics, but will brand one of their graphics with your information.
http://visuallycontent.com – A broad site with all sorts of visual content, from infographics and slidedecks and beyond.
http://vizualarchive.com – Publishers of very beautiful infographics, make sure you’re up to par before submitting.
http://winfographics.com/ – $10 to submit to this high profile UK-centric infographic hub.
http://yesinfographics.tumblr.com/ – Another Tumblr, publishing a wide range of graphics.
Possibly Dead Sites
These sites appear to be temporarily offline, but may be worth checking incase they come back (last updated: 08/15/2016):

http://reallycoolinfographics.com – Free submission, requires a description to be attached. SEO-friendly.
http://omginfographics.com – Free submission, but with a long waiting list. $20 will move you to the front of the line. Full refund upon rejection.
http://infographicsonly.com – Free submission but they charge $89 for some high profile marketing and exposure.
http://infographicscreator.com – A basic submission site with a $10 fee to submit.
http://infographicplanet.in – An unfortunately slow to load site based in India, with some highly amusing comedy graphics.
http://graph.cc – A basic aggregator with free submission, but they also offer additional promotion for various prices.
http://everydayinfographics.com – An aggregator in flux; their submission method is in development, but you can submit via email now.
http://infographic-submit.com – $5 submission fee. Warning, this site has some coding errors, but they don’t affect functionality.
http://infographic.co.za – A service with a $40 annual fee that gives you multiple links, unlimited submissions, and more.
http://seoinfographics.net – A slower moving site that requires 100 words of description, but gives nice referrals.
http://fineinfographics.com – An India-focused infographic site that requires you to be a Facebook fan to submit.
http://socksonanoctopus.com – An independent thought blog that specializes in education, entertainment, and science.
http://infographiclabs.com – Another design firm that promotes the content they create for you.
http://trendinginworld.com – Free submission via form or via email, the choice is yours.
http://mindstormtech.com – Another Tumblr with a custom domain, this site prefers science and technology graphics.
http://greatinfographic.com – An expensive aggregator that wants $50 for a submission. Review carefully before using.
http://loveinfographics.com – This site requires registration but, as far as I know, does not charge for submission.
http://infographicgenerator.co.uk – Free submission, but with an added bonus for a fee, either 24 hour posting or a month-long sticky spot on the homepage.
http://graphicsmayhem.com – A picky site that doesn’t post everything they receive, and really wants unique, interesting concepts.
http://infographicsshowcase.com – Free submission to a site with a social audience of several thousand.
http://visualkiwi.com/ – Free basic submission, with $6 priority review, $30 additional promotion and $80 premium promotion options.

 

------------------------------------                         -----------------------------------                                  -------------------------------------                                   -----------------------------------      

Bu blogda daha önce bahsettiğimiz pazarlama tekniklerinden biri, enformel pazarlama fikridir. Biz yaklaşık konuştuk StumbleUpon kullanarak başka şeylerin yanı sıra, grafik büyümek. Parlatmaya meyilli olduğum pazarlamayla ilgili bir yönü de dizin sunulmasıdır. Grafiğiniz ne kadar çok pozlandırırsa, o kadar çok bağlantı ve trafik üretebilir.

Bu yüzden bu listeyi derledim. 150'den fazla yerleri yayınınızı paylaşabilirsiniz vardır hepsi eser, ve bu maddenin yayımı tarihinden itibaren. Yani, hepsi işlevsel, mevcut sitelerdir. Bu listeyi derleme sürecinde bir düzine diğer listeleri taradım ve listelenen sitelerin bir tonunun bu listelerin yayınlanmasından bu yana kaldırıldığını veya süresi dolduğunu keşfettim.

Listeyi okumadan önce şu ana kadar bana sıkıştığını varsayarsak birkaç uyarı var. Birincisi, bu sitelerin her birine göndermek istemeyeceksinizdir. En sevdiğiniz 10 veya 20'yi seçin ya da neye sahip olduğunuzu seçin. Hepsine göndermek çok zaman harcıyor. İkincisi, bu sitelerin birçoğu niş, bu nedenle yalnızca belirli grafik türleri iyi iş yapacak. Üçüncüsü, bunlardan bazılarına ücretli grafik siteler verilecek. Ücretin maruz kalmaya değeceğini düşünüyorsanız, size kalırsınız.

SEO değeri, PageRank, MozRank veya bu sitelerin herhangi birinin diğer Rank'ı konusunda hiçbir iddia yapmam. 
Kendi sorumluluğunuzdadır kullanın.

http://9gag.com/ - web dört bir yanından gelen komik içerik barındıran bir genel mizah görüntü sitesi. Gönderim ücretsiz.
http://allinfographics.org/ - kumar, forex ve aşırı promosyon grafik izin vermiyor genel Infographic toplayıcı.
http://amazinginfographics.com - neredeyse hiçbir gönderme gereksinimleri ile geniş bir dizin; Hemen her şey gider.
http://bestinfographics.co - tekliği pazarlama üzerine tercih eden biraz sıkı dizin.
http://bestinfographics.co.uk - kişiselleştirilmiş metin çapa ile iki bağlantı kadar izin veren bir İngiltere merkezli dizin.
http://best-infographics.com/ - 48 saatlik bir tepki süresi ile başvuru başına 10 $ şarj Ücretli dizin. 35 Dolar karşılığında aynı gün yanıt alın.
http://bestinfographics.info - Hiçbir özel gereksinimleri ya da izin verilmeyen konular ile basit bir grafik toplayıcı.
http://bestinfographicsdesign.com/ - grafik SEO değerini anlar ve sunulması için ücret almaz bir dizin.
http://borislavkiprin.tumblr.com/ - Yüksek kaliteli Infographics curates bir Tumblr hesabı. Gönderebilmek için "bir şey isteyin" seçeneğini kullanın.
http://brandlessblog.com/ - çok az kuralları vardır ve ücretsiz sunulması sunan bir unbranded toplayıcı.
http://chartporn.org/ - Dustin Smith'in küratörlüğünü blog. Devam ederseniz çok güzel, ama gönderilerin gerçek sabit kaynağı yok.
http://coolinfographics.com - InfoNewt başkanının blog ve birçok veri görselleştirme zirvelerde bir katılımcı.
http://creativewarehouse.net/ - Ev ve seyahat gelen DIY kadar iç yaşam Infographics için bir toplayıcı.
http://culturesouthwest.org.uk/ - dekora bir vurgu ile İngiltere merkezli kültür ve tasarım için bir toplayıcı.
http://custominfographics.org - personalist, konuların geniş bir yelpazede günlük Infographic gönderimler bir yem Ev.
http://dailyinfographic.com - sunulmadan önce ilk temas sorar temel Infographic toplayıcı, 350 $ ücret gizlemek için.
http://dailyinfographic.tumblr.com - Star Grafik Tasarım tarafından yapılmaktadır bir Infographic toplama Tumblr hesabı.
http://daily-infographic.tumblr.com - Temel Tumblr Infographic akışı olduğu hisseleri kısa açıklamalar ve linkler de.
http://dailystatistic.com - sosyal artırmak için çalışır basit ancak düşük trafik Infographic toplayıcı.
http://data-for-breakfast.tumblr.com/ - sadece veri görselleştirme sevmek olur bir kişi tarafından işletilen bir başka Tumblr. Onların içeri girmesini sağlayın.
http://datagraphie.com - uzak yabancı konulardan utangaç olmayan bir çok dilli ve global mevcut Infographic besleme.
http://datavisualizations.tumblr.com - Kaygan bir düzen ile bir Tumblr toplayıcı. Bilgilerinizle 100 kelimelik bir açıklama gerektirirler.
http://discoverinfographics.com - Eski bir site ama denetler. Gönderi için 20 $ ücret talep ediyor.
http://easel.ly - aynı zamanda hizmet ile üretilen grafikler paylaşan bir Infographic yaratıcısı hizmeti.
http://edtechboard.com - eğitim ve teknoloji konularına yönelik ağır eğilir bir özel toplayıcı. Ayrıca blog yayınlarını kabul eder.
http://envisualizations.com/ - diğer konular arasında, çeşitli bilim ve bilim kurgu Infographics, bir toplayıcı.
http://example-infographics.com/ - Birçok konu aralığı Infographics bir güzel tasarlanmış galeri.
http://fastcompany.com/tag/infographic - FastCompany benzersiz olaylar üzerine yenilikçi konular ve bakış açıları tercih ediyor.
http://flickr.com - içerik gözatmak için büyük bir userbase ile genel görüntü barındırma sitesi.
http://flowingdata.com/ - içeriğinizi paylaşır, ancak katılmanız için sizi gerektiren bir içerik görüntüleme hizmeti. Yılda 39 dolar.
http://fuckyeahinfographics.tumblr.com - iş konuları üzerinde pop kültürü ve ilginç grafikler vurgulayan bir Tumblr Infographic toplayıcı.
http://good.is/infographics/ - Progressive ile ortaklaşa bir şirket Infographic aracılığıyla iletişim konularını analiz içine derin kazmak.
http://graphs.net - barındırmak ve oluşturulan grafikler teşvik edecek başka bir grafik tasarım hizmeti hizmeti söyledi.
http://healthinfographics.wordpress.com/ - adının aksine, sağlık konuları tamamen sınırlı değildir.
http://html5infographics.com - bağlantı yoluyla onları barındıran karmaşık etkileşimli HTML5 Infographics için birkaç toplayıcılar, biri.
http://huffpostgraphics.tumblr.com - HuffPo yayınlanan Infographics agrega bir Tumblr hesabı. Bağlı olup olmadığını netleştirin.
http://iheartinfographics.tumblr.com - Çok veri görselleştirme, özellikle ilginç konular seven bir kullanıcının kişisel Tumblr hesabı.
http://ilovecharts.tumblr.com/ - gözden geçirilmesi ve bir araya tablolar, grafikler ve Infographics gibi kişilik bir ekip tarafından işletilen bir Tumblr.
http://imgfave.com - çok 9gag ve Pinterest gibi bir görüntü toplayıcı. Ücretsiz hesap gerektirir.
http://imgur.com - benzersiz içerik seviyor, ama bu içerik üzerinde kontrol sağlamak için bir hesap gerektiren bir yüksek profilli web barındırma.
http://infocarnivore.com - hiçbir gönderme kurallarına CommentLuv kullanan bir prim dizini.
http://infographaholic.tumblr.com/ - "hipster" ve milenyum konuları kapsar bir Infographic toplayıcı.
http://infographic.ca - böylece Kanada hails ve bir Infographic toplayıcı en kıyasla benzersiz bir bakış açısı vardır.
http://info-graphic.co.uk - sunulması için 20 pound ücretleri, ama garantili kalıcı bağlantılar sunan bir İngiltere merkezli toplayıcı.
http://infographic.so - Dikkat, biraz güncelliğini yitirmiş, bu site açıklamalarında iki bağlantılara izin vermez.
http://infographicas.com - Sosyal yöntemlerle sunulması ucuz olabilir ama 50 $ giriş ücreti ile düşük trafik sitesi.
http://infographicblog.co.uk - ağır Infographics özellikleri, ancak bir geniş teslim yöntemi vardır şık Birleşik Krallık blogu.
http://infographiccafe.com/ - Bunu kullanmak istiyorsanız yerleşik bir Infographic yaratıcısı ile bir toplayıcı. Ayrıca serin bir önizleme özelliği var.
http://infographicdatabase.com - aynı zamanda bir üçüncü taraf inceleme ve sosyal promosyon içerir, ancak 20 $ maliyeti bir gönderme sitesi.
http://infographic-design.tumblr.com/ - Başka Tumblr, bu kez değil son birkaç kadar aktif. Yanıt verirlerse hala değerlidirler.
http://infographicdesignteam.com - onlar sizin için oluşturduğunuz grafikleri destekleyen bir başka Infographic tasarım ekibi.
http://infographic-directory.com - göndermek için bir e-posta gerektiren Brian Wallace tarafından yönetilen bir dizin.
http://infographicdirectory.wordpress.com/ - Yukarıdaki sitenin alternatif bir versiyonu.
http://infographicexpo.com/ - mobil kullanıcılara grafik hizmet veren aktif bir site. Ticari grafikler için 5 $ "bağış" talep ediyor.
http://infographicheaven.com - İngiliz izleyiciler ve konulara odaklanan bir Infographic toplayıcı.
http://infographicimages.com - uzakta daha müstehcen konular bazı utangaç değil genel toplayıcı.
http://infographicjournal.com - Bedava sunulması, ancak aynı gün nakil için 25 $ ödeme yapabilirsiniz.
http://infographick.com/ - Bu listedeki on en pahalı seçeneği biri, bir şok $ 75 ücret. Satın almadan önce buna değdiğinden emin olun.
http://infographiclist.com/ - 50 $ gönderme ücreti, ancak yüksek kaliteli bağlantı ile, ana özelliği alanı ve sosyal paylaşım yedi gün.
http://infographiclove.com - Aynı 75 $ ücret karşılığında listesinde en pahalı biri, bu bir başka pahalı bir seçenek daha muhtemelen iyidir.
http://infographicpics.com/ - artık çalışmaz bazıları başka sitelere, bir ağın parçası. Bu hala nispeten aktif.
http://infographicplaza.com/ - Öncelik inceleme, özel bir açıklama, anasayfa pimleri, Pinterest desteği ve daha iyi bağlantılar için ücretsiz, ancak ek ücretler.
http://infographic-police.blogspot.com/ - öncelik için ekstra bir ücret ve 200 kiloluk ücreti ile İngiliz site üç bağlantı istiyorsanız ve özel bir mesaj.
http://infographicpost.com - göndermek için Ücretsiz, ama bir 20 $ ücret size öncelik eleştiri alır. Benzersiz olmalı ve bir açıklama içermelidir.
http://infographicreview.org - Bedava sunulması, 300 kelimelik yazı gerektirir. Bir postan yoksa 25 $ için bir tane yazacaklar.
http://infographicreviews.com - senin Infographic oranı ve kötü eğer çarparak uzak utangaç yoktur yorumcular bir ekip.
http://infographics.idlelist.com - inanılmaz temel ücretsiz sunulması ile Infographics binlerce Sunucu.
http://infographics.socialnama.com - büyük Socialnama iş modelinin Infographic tanıtım kanadı.
http://infographicsamples.com - Bir aktif bölge, ama eksik şartları ve bir çok temel bir tema ile, üzgün görünüyor.
http://infographicsarchive.com - en iyi yerlerden biri 2 milyonun üzerinde aylık izleyiciler ile, göndermek için. Sosyal promosyon için daha fazla ücretle 20 ABD doları.
http://infographicsbin.tumblr.com - tüm grafik geri kaynağına bağlanan bir başka toplama Tumblr hesabı.
http://infographicsdesigned.com/ - içeriklerini ve üçüncü taraf içeriği destekleyen bir tasarım şirketi.
http://infographicsfanatics.com/ - Bedava sunulması dahil açıklaması 100 kelime gerektirir.
http://infographicsgraphics.com - daha önce grafik eşlik henüz benzersiz içerik 350 kelime gerektirir.
http://infographicsinspiration.com - Basit, ücretsiz sunulması. Kelimenin her anlamıyla basit.
http://infographicsite.com - Temel başvuru sürecinin, ancak site sahibi ne gibi paylaşımı hakkında seçici.
http://infographicsking.com/ - nispeten düşük trafik Infographic toplayıcı Temel ücretsiz gönderimler.
http://infographicsmania.com/ - teknoloji, bilim ve yaşam tarzı konularında odaklanan Ücretsiz temel gönderimler.
http://infographicsonline.com - 50 $ kendisi için özel çapa metin ile sayfaya bir bağlantı verilir, göndermek için.
http://infographicsonline.net - Site sahibi el her grafiğin özel bir inceleme yazıyor çünkü 45 $ göndermek için.
http://infographicsposters.com - başvuru için 20 $ ve 10 kelime açıklamasını gerektirir, ancak 48 saat içinde ilan edilecektir.
http://infographicsrace.com - teslim bağlı herhangi bir ücret ile gönderimler 48 saat gerçekleştirme.
http://infographicsreview.com - Eğer personel Infographic uzmanlardan özel bir inceleme nereden $ 20 göndermek için.
http://infographicsubmission.com - Bedava sunulması, 50-kelime açıklaması az gerektirir.
http://infographicszone.com - bu siteye Gönderme de size gönderir başka bir yerde kendi site veya demektir eğer üzerinde "150 + galerileri." Hayır kelimesi için.
http://infographixdirectory.com - İlk dayalı Serbest teslim öncelikle, gel hizmet vermektedir. Sırayı atlamak için Fiverr üzerinden 5 dolar.
http://infographr.tumblr.com - Sadece daha önce yayınlanmış değil Infographics yayınlar, ancak teslim özgür ve Tumblr üzerinden çok kolaydır.
http://infosthetics.com/ - Bu biraz güncel değil ve teslim alan daha bir öneri alandır, ama işe yarayabilir.
http://latestinfographics.com - Ücretsiz, temel sunulması. Site, çok basit bir hüküm ve şart kümesine sahiptir.
http://lkrllc.com/ - 10 $ giriş ücreti artı bir açıklama ve pinterest pazarlama gibi ek ücretli seçenekleri.
http://loveinfographic.deviantart.com/ - ben mutlaka tavsiye etmiyoruz deviantart, kullanıyorsanız, bu hesap üzerinden grafik gönderebilirsiniz.
http://magicinfographic.com/ - Temel sunulması ve özel bir açıklama ama değerlendirilmek üzere bir 5 $ ücret.
http://mashable.com/follow/topics/infographics/ - Değil doğrudan sunulması; Bunun yerine, kategoride yazan yazarlarla iletişime geçebilirsiniz.
http://mediacaffeine.com/ - Bir Infographic hub daha haber sitesinin Daha, bir ucu aracılığıyla gönderebilirsiniz.
http://medicalinfographics.wordpress.com/ - Bu listedeki birkaç diğerlerine benzer içerik yayınlayan bir seçici bir site.
http://mightyinfographics.com - Başka seçici sitesi, bu bir aldıkları her şeyi yayımlamak daha özel hale gelmez.
http://nerdgraph.tumblr.com/ - Nerdgraph.com için küratörlüğünü Tumblr, bu sendikalar yayınladıkları Ne.
http://newsfix.co.uk - kumar niş içerik kabul çevrimiçi hala birkaç Infographic sitelerden biri.
http://newsilike.in/ - Eğer niş uyarlarsa iyi çalışır seçkin bir yer. RSS ve Twitter tanıtımlarını da alırsınız.
http://onlyinfographic.com - Bu sitede terimler sizin grafiğe özel haklara sahip olduğunu göstermektedir, bu nedenle dikkatli olun.
http://organictechblog.com/ - Temel gönderim süreci, SEO, pazarlama ve internet ile ilgili konular tercih eğilimindedir.
http://pdviz.com/ - Bu site sadece bazen gönderimler açar, bu yüzden onlar için bir göz dışarıda tutmak.
http://physicsinventions.com/ - Bu site sadece teknoloji ve bilim grafikleri kabul eder ve teslim ücretsizdir.
http://picographic.tumblr.com - Bir e-posta gönderme yöntemi ile başka bir genel faiz Infographic ev sahibi.
http://piebar.tumblr.com/ - Bu daha esprili ve pop kültürü, ilgili Infographics için genellikle Tumblr olduğunu.
http://pinterest.com/ - Pinterest belki mevcut grafiksel içerik için bugün en iyi sosyal ağdır.
http://popchartlab.tumblr.com/ - Bu site pop kültürü grafik konusunda uzmanlaşmış ve büyük posterler yapmak grafikler.
http://pureinfographics.com - Bu Infographics için büyük, çok ilgi merkezidir, ve giriş için 40 $ şarj eder.
http://radinfographics.com/ - daha ilginç sitelerinden biri, çok teşekkür maç denemek için gereken bir sesi var.
http://reddit.com - Sen Infographic alt gönderebilirsiniz, veya herhangi bir konuya ilgili subreddit Sizin bulabilirsiniz.
http://safeandhealthylife.com/ - Ücretsiz gönderimler ama sağlık için çok sınırlı, çevre ve hayvan ile ilgili konular.
http://searchcandy.uk - sadece Infographics, ücretsiz ve ücretli hizmetler karışımı fazla Outreach.
http://shithotinfographics.wordpress.com - edgier başka biri, grittier Infographic toplayıcılar.
http://styleandflow.com/ - senin Infographic sığabilecek içine galeriler, büyük bir dizin.
http://submitinfographics.com - aynı zamanda bağlı bir grafik üretim hizmeti vardır bir Infographic dizin.
http://sweetinfographics.tumblr.com - benzersiz bir cilvesi olarak, bu başvuru ücreti olarak 10 lira soran bir Tumblr olduğunu.
http://thedinfographics.com/ - Şık tema ve temel iletişim yöntemi ücretsiz teslim olan bir site.
http://theinfographics.blogspot.com - Bir birikim ile bir blog sahibi ilk Twitter onu irtibata önerir.
http://timelineinfographic.com - Listenin geri kalanı için aynıdır "guestographics" modeli, Öncüleri.
http://todayinfographic.com - trafik makul bir miktarda şık bir sayfada Serbest teslim.
http://topinfographic.com - Bu site metrik umurumda bilir ve onların Mozrank, Alexa sıralaması listeler, ve daha fazlası. Ücretsiz gönderim, kayıt gerektirir.
http://ucollectinfographics.com - Kayıt gereklidir ve kendi yazı oluşturmak ve onay için sıraya gerekir.
http://valuewalk.com - Bir niş site para odaklanarak yatırım ve benzeri konular.
http://videoinfographic.com - Bedava sunulması, aynı zamanda animasyonlu Infographics, HTML5 grafik ve explainer videoları içerir.
http://visual.ly - Görsel içerik yaratıcıları ve destekleyiciler, bu muhtemelen bu listede en yüksek profilli hizmetleri biridir.
http://visualcapitalist.com/ - benzersiz bir cilvesi olarak, bu site üçüncü taraf Infographics yayınlamak değil, ancak bilgi ile grafik birini marka olacaktır.
http://visuallycontent.com - ötesinde Infographics ve slidedecks ve görsel içeriğin her türlü ile geniş bir yer.
http://vizualarchive.com - Çok güzel Infographics Yayıncılar, size göndermeden önce par olduğunuzdan emin olun.
http://winfographics.com/ - $ 10, bu yüksek profilli Birleşik Krallık merkezli Infographic hub göndermek için.
http://yesinfographics.tumblr.com/ - grafik geniş bir yayın başka Tumblr.
Muhtemelen Ölü Siteler
Bu siteler geçici olarak çevrimdışı olarak görünür, ama onlar geri gelmek örtmek kontrol değerinde olabilir (son güncelleme: 2016/08/15):

Http://reallycoolinfographics.com - Ücretsiz gönderim, açıklama eklenmesini gerektirir. SEO dostu.
Http://omginfographics.com - Ücretsiz gönderim, ancak uzun bir bekleme listesi var. 20 dolar seni hattın önüne götürür. Reddedildiğinde tamamen geri ödeme.
Http://infographicsonly.com - Ücretsiz gönderim ancak bazı yüksek profilli pazarlama ve gösterim için 89 ABD doları.
Http://infographicscreator.com - Teslim için 10 ABD doları tutarındaki bir temel gönderme sitesi.
Http://infographicplanet.in - Maalesef bazı oldukça eğlenceli komedi grafikleriyle Hindistan merkezli site yüklemek yavaş.
Http://graph.cc - Ücretsiz sunulacak basit bir toplayıcı, ancak çeşitli fiyatlar için ek promosyon da sunuyor.
Http://everydayinfographics.com - Akıcı bir toplayıcı; Gönderim yöntemi geliştirme aşamasındadır, ancak şimdi e-posta ile gönderebilirsiniz.
Http://infographic-submit.com - 5 $ gönderme ücreti. Uyarı, bu sitenin bazı kodlama hataları var, ancak işlevleri etkilemiyor.
Http://infographic.co.za - Birden fazla bağlantı, sınırsız başvuru ve daha fazlasını sağlayan yıllık ücreti 40 dolarlık bir hizmet.
Http://seoinfographics.net - 100 kelimelik bir açıklama gerektiren yavaş hareket eden bir site ancak güzel yönlendirmeler sağlıyor.
Http://fineinfographics.com - Sunmak üzere Facebook taraftarı olmanızı gerektiren Hindistan odaklı bir infographic site.
Http://socksonanoctopus.com - Eğitim, eğlence ve bilim konusunda uzmanlaşmış bağımsız bir düşünce günlüğü.
Http://infographiclabs.com - sizin için yarattığı içeriği destekleyen bir başka tasarım firması.
Http://trendinginworld.com - Form veya e-posta yoluyla ücretsiz gönderim, seçim senin.
Http://mindstormtech.com - Özel alana sahip başka bir Tumblr olan bu site, bilim ve teknoloji grafiklerinden daha çok tercih ediyor.
Http://greatinfographic.com - Bir gönderim için 50 USD isteyen pahalı bir toplayıcı. Kullanmadan önce dikkatlice gözden geçirin.
Http://loveinfographics.com - Bu site kayıt gerektiriyor ancak bildiğim kadarıyla gönderim için ücret almıyor.
Http://infographicgenerator.co.uk - Ücretsiz gönderim, ancak bir ücret karşılığında ek bir bonus ile, ya 24 saatlik mesaj gönderme ya da ana sayfadaki ayda bir yapışkan nokta.
Http://graphicsmayhem.com - Alınan her şeyi göndermeyen ve gerçekten benzersiz, ilginç kavramlar isteyen seçici bir site.
Http://infographicsshowcase.com - Birkaç bin sosyal izleyiciye sahip bir siteye ücretsiz gönderim.
Http://visualkiwi.com/ - 6 $ öncelikli inceleme, 30 $ ek promosyon ve 80 $ prim promosyon seçenekleri ile ücretsiz temel gönderme.

How to Restore and Recover an Old Website’s Rankings

 • 11.1.2017 13:17:08
 • 0 Yorum
 • 1474

Websites fall off and disappear all the time. Sometimes they linger on for years without updates, someone dutifully paying the few bucks every month to keep the domain and hosting alive, but no one caring enough to update the site. Sometimes a business changes hands, sometimes a site takes a back burner while the creators do other things; there are hundreds of reasons for it, but the result is the same. An old website that hasn’t been updated in ages,

There comes a time when you decide you want to turn that old website into something new again. Maybe you bought it because you thought it had potential and wanted to bring it up right. Maybe it’s just a lingering old project and you think its time has finally come. Either way, it’s time to get right down to the details; how do you restore the website to glory and get it ranking again?

Step 1: Audit Everything
The first thing you have to do is figure out what’s worth keeping and what’s holding you down. If your site is old enough – earlier than 2011 – the world of web marketing and SEO was very different. You might have Google penalties lingering on your site, or you might have made old decisions that are now considered detrimental.

Auditing Sitemap

What should you look into?

Your site architecture itself. Does it look modern? Does it comply with modern web standards? Is it due for a rebranding, or is everything but the code base fine the way it is? Are you running on out of date architecture? Figure out what needs to be updated and what’s fine the way it is.
Your topic. What was your site about, before? This will be important going forward, because it will guide the topics of the rest of your content marketing. It will also help you identify competitors and major industry players you will want to monitor.
Your content. Every piece of content on your site is indexed by Google at this point, unless you put a NoIndex flag in there somewhere. That means it’s doing something, good or bad, for your site. Some of it might be causing a penalty. We’ll look into that more in a future step.
You should also examine your site for signs of hacking. Sometimes hackers will compromise a site but do very little; they will add pages but won’t tamper with existing content, so you have a normal site with spam redirects on unnamed subpages you don’t know exist. You’ll only find out when Google starts to blacklist you for spam.

Ideally, you will change up and buff up all of your security. Check to make sure there is nothing compromised in your site. As long as it looks secure, go ahead and change and update all of your passwords. Update software like WordPress and any plugins you may have been using. Make sure your web host has kept their servers up to date as well. All of this makes sure that no hacker will come in and compromise your new site once you’re done fixing it up.

Step 2: Categorize Content
A content audit in broad strokes is part of the first step, but it’s the focus of the second step. See, the way Google has changed over the last few years has made content the primary means of getting ahead. Bad content hurts a site; good content helps it rank. If your site falls below the minimum quality thresholds Google looks for, you’re going to have a lot of work to do either improving your old content or replacing it.

Excel SEO Audit

Depending on the size of your old site, you may have a lot of content to go through. You may also want to use tools like spreadsheets to help you with the whole process. Neil Patel has one method he outlines here, while I like a slightly different method of auditing:

Create a document with the titles and URLs of all of the content on your site. This primarily includes blog posts, but should also list extraneous pages like individual FAQ pages, About and Contact pages, and the like. You can find a list of all of this content in Google Analytics, if you have a lot.
Check the URLs of all of the pages. Are they human-readable? If not, flag them to be changed or removed. Human-readable URLs are very important these days.
Check the titles. Are the titles optimized? Do they sound good? Bad titles or titles that are out of date might not be worth keeping.
Check the meta descriptions for each page. Are they optimized? Flag those that aren’t for later review.
Check for meta keywords. If these exist, flag the article for change; meta keywords are completely valueless today and can be a sign of an out of date spammer.
Check the content itself. There are a few things you’re looking for. First, you want at least 1,000 words, though with modern SEO, 2,500 tends to be the ideal mid-range to aim for. Check to make sure the content is readable, it’s not overly optimized, and it’s not spam. Check to make sure it’s not syndicated, copied, or stolen as well. Duplicate content, both within and outside of your site, is a penalty source.
This is where my process diverges from Neil’s. I like to categorize posts into three types. First you have Good posts. These are fine; they’re perfectly acceptable in terms of length and quality. They’re good to keep, perhaps with some minor changes to meta data. The second are the Fixable posts. These are posts that have nuggets of good information, that might still get some traffic or that have some good links, but that don’t quite meet quality standards. With a little elbow grease that can be made valuable, but as they stand they aren’t. The third are the Trash posts, which are spam, too short, too out of date, or otherwise just garbage. These can be safely deleted without losing anything, and may benefit your site in the process.

At this stage, though, you haven’t actually done anything to your site. You’re still putting together a game plan.

Step 3: Check for Search Penalties
Google has two types of penalties that can hurt your site. One are the actual penalties, called manual actions, that take place when you’ve violated some rule and are being punished for it. They hurt your site or delist it, but are lifted when you fix the issue. The other type are the value penalties. They aren’t listed as penalties, because they’re just changes is how the algorithm views your site. Content penalties like Panda fall in this category; when your content is not seen as valuable enough, your ranking drops. You can’t make one simple change to “lift” this penalty; you need to improve your quality such that Google sees your site in a better light.

Google WMT Penalty

You can check for manual actions easily enough in Webmaster Tools. Just log in and check; Google will tell you if you have any. The algorithmic penalties, like Google Panda, Penguin, Hummingbird, Mobilegeddon, or Pigeon, need more careful checks. You can use some tools to look them up, but they aren’t necessarily reliable. Thankfully, we’ve written about diagnosing and fixing penalties before, so here are some resources.

How to Recover from a Duplicate Content Penalty
The Ultimate Guide to Recovering from Google’s Sandbox
How to Easily Recover from Google’s Mobilegeddon
How to Recover from a Penguin 3.0 Penalty
Recover from Both a Panda and a Penguin Penalty
These should get you 90% of the way through the various penalties you might experience. Depending on how old your site is, it may be hard to track down whether or not you’re hit by them, so just take the steps anyway; chances are you’re at least partially guilty if your site is old enough.

Step 4: Build an Action Plan
At this point you should have all of the information you need to start planning what, exactly, you need to do. It should look a little something like this. Oh, and ideally, you’ll be doing this in a local test environment, rather than on your live site. This is so you can put up a “relaunching soon” landing page and start building hype.

Begin by doing whatever work you need to on the foundation of the site. This means moving to a better branded domain or boosting to a better, more reliable web host. It also means updating and fixing your code base, whether it means installing the newest version of WordPress or hiring a developer to code you a new website.
Continue by implementing any structural changes you need to make. If you need a new URL structure, for example, this is the time to do it. Change to human-readable URLs and redirect the old pages to the new pages with a permanent 301. Ignore any of the pages you plan to delete.
Delete any pages that aren’t worth keeping around. If possible, redirect them to better pages that still exist, though you don’t necessarily need to. As long as you have a good 404 page, you’re good to go.
Make any changes to content you intend to make. This can be done on a rolling basis, because you’re likely going to have a lot of content that needs changing. Start with the best remaining pages and make sure they’re up to par, and work your way to the worst of the pages you intend to keep. Prioritize this before you start trying to build hype for your relaunched site.
Make any final touches you need to make to bring your site up to the modern era. Things like a responsive design and SSL should be taken care of already, but things like new advertising and internal linking can be done now.
Once you’re done with this, you should have a more or less well-finished version of your old site set up in your local testing environment. Hang on to it; you don’t need to make the changes just yet.

Step 5: Build Relaunch Hype
Chances are if you had a mailing list, it’s pretty much dead. You can try to send out a message, but the majority of those users will have dropped you by now. Take to social media – auditing old social profiles is another topic altogether – and start to build hype for your relaunched site.

Start by setting a launch date you know you can keep. Take down your current site and replace it with a countdown timer, possibly with a landing page format with more information as the countdown gets closer to ending. If you take this route, make sure to set a “Temporarily Unavailable” 503 response code.

Include an email opt-in to start rebuilding your mailing list and getting new leads.

Take to the web in general and start promoting yourself. I wouldn’t pay for ads just yet, but you can start by guest posting and including your site’s upcoming relaunch somehow in the content.

Step 6: Set Up New Content
You can’t just put a coat of new polish on an old site and call it good; running a site today is a matter of constant activity.

Wordpress Write New Post

That means you need to thoroughly research your niche to find opportunities for content. Start writing – or paying people to write – that content for you. Ideally, you will have a dozen or so fresh blog posts ready for immediate publication with the rest of your site. You should also have at least two months – and preferably as much as six months – of content in a backlog ready to be posted.

You’re striving to launch with some high quality content, content you can be immensely proud of. Make a good video, a good infographic, maybe even a good slidedeck if you want. Multimedia is great and easy to share upon launch. Every piece of content at launch should be something you can see people sharing on Facebook, Twitter, and all the rest.

Step 7: Launch and Live
Once the countdown hits 0, it’s time to launch. In the week or so prior, you should be uploading your site to make sure everything works as intended. There’s always a chance of an error, and you don’t want to kill the hype train.

Once the site is up, go through the social circles and sites you can market through and inform them all. Send out a message to your mailing list. Get as much immediate traffic and sharing as possible, up to and including paying for an ad campaign at a higher level than you will usually invest.

Once the launch hype dies down, your site should be flourishing. Google should have picked it up – you did submit your site map, didn’t you? – and you should be ranking quite well with your great content. You’ll have to work to keep publishing new content, building links, and making sales to keep running your ads. Tools like a content calendar and an established editorial process will help a lot with this.

From there, you’re good to go. Just avoid the pitfalls that lead to penalties and cause you to start the whole cycle over again, and you should be set for inevitable growth.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Eski web sitesini tekrar yeni bir şey haline getirmek istediğinize karar verdiğinizde bir zaman geliyor. Belki de satın almışsındır çünkü potansiyele sahip olduğunu düşünmüştünüz ve onu doğru düzeye getirmek istediniz. Belki sadece daha eski bir proje ve zamanı geldiğini düşünüyorsun. Her iki durumda da, ayrıntılara girmenin tam zamanı; nasıl zafer için web sitesini yeniden yapmak ve tekrar sıralama elde?

1. Adım: Her şeyi denetleyin
Yapmanız gereken ilk şey, neye değer bir şey olduğunu ve sizi neyin aşağı inlediğini anlamanızdır. Siteniz yeteri kadar yaşlıysa - 2011'den önce - web pazarlama ve SEO dünyası çok farklıydı. Google cezanız sitenizde kalmış olabilir veya artık zararlı sayılan eski kararlar vermiş olabilirsiniz.

Denetim Site Haritası

Ne bakmalısın?

Sitenizin mimarisinin kendisi. Modern görünüyor mu? Modern web standartlarına uygun mu? Yeniden marka alması gerekiyor mu yoksa kod tabanı dışında her şey yolunda mı? Eski mimarisi mi var? Nelerin güncelleneceğini ve neyin yol açtığını anlayın.
Konunuz. Siteniz ne hakkında oldu? Önümüzdeki dönemde bu önemli olacaktır çünkü içerik pazarlamacılığı geri kalanı için rehberlik edecektir. Ayrıca izlemek isteyeceğiniz rakipleri ve büyük endüstri oyuncularını belirlemenize yardımcı olur.
İçeriğiniz. Sitenizdeki her içerik parçası, burada bir yerde NoIndex bayrağı koymadığınız sürece Google tarafından dizine eklenir. Bu, siteniz için iyi veya kötü bir şey yapıyor olduğu anlamına gelir. Bazıları bir cezaya neden olabilir. Bunu ileride yapacağımız bir adımda daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.
Ayrıca sitenizi incelemek gerekir kesmek belirtileri . Bazen bilgisayar korsanları bir siteyi tehlikeye atarlar, ancak çok az çalışırlar; Sayfalar ekleyecek, ancak varolan içeriği oynamayacaklardır; böylece, bilmediğiniz alt sayfalarda spam redirect'leri olan normal bir siteniz var demektir. Google'ın sizi spam olarak karalamaya başladığı zamanı öğreneceksiniz.

İdeali, değiştirmek ve olacak Güvenliğiniz kadar tüm buff . Sitenizde herhangi bir tehlikede olmadığından emin olmak için kontrol edin. Güvenli göründüğü sürece, devam edin ve tüm parolalarınızı değiştirin ve güncelleyin. WordPress ve kullandığınız eklentiler gibi yazılımı güncelleyin. Web sunucunuzun sunucularını güncel tuttuğundan emin olun. Tüm bunlar, herhangi bir bilgisayar korsanının yerleşmeyeceğini ve yeni sitenizi çözdükten sonra ele geçirmesini sağlar.

2. Adım: İçerik Kategorilere Göre Ayırma
Geniş kapsamlı vuruşlarda bir içerik denetimi ilk adımın parçasıdır, ancak ikinci adımın odak noktasıdır. Bakın, Google'ın son birkaç yıldır değişme biçimi, içeriği ileride baş etmenin başlıca araçlarını oluşturmuştur. Kötü içerik bir siteyi incitiyor; İyi içerik derecelendirmeye yardımcı olur. Siteniz, Google'ın aradığı minimum eşik değerin altına düşerse, eski içeriğinizi iyileştirmek ya da değiştirirken çok çalışmanız gerekir.

Excel SEO Denetimi

Eski sitenizin boyutuna bağlı olarak, devam etmesi gereken çok sayıda içeriğiniz olabilir. Ayrıca, tüm süreçte size yardımcı olması için elektronik tablolar gibi araçları da kullanmak isteyebilirsiniz. Neil Patel bir yöntemi vardır burada ana hatlarıyla Ben denetim biraz farklı bir yöntem gibi süre:

Sitenizdeki tüm içeriğin başlıklarını ve URL'lerini içeren bir belge oluşturun. Bu öncelikle blog yayınlarını içerir, ancak bireysel SSS sayfaları, Hakkında ve İletişim sayfası gibi benzersiz sayfalar da içermelidir. Çok şey varsa, Google Analytics'te tüm bu içeriğin bir listesini bulabilirsiniz.
Tüm sayfaların URL'lerini kontrol edin. İnsan tarafından okunabilir mi? Değilse değiştirilmelerini veya kaldırılmalarını işaretleyin. İnsan tarafından okunabilen URL'ler bugünlerde çok önemli.
Başlıkları kontrol edin. Başlıklar optimize edilmiş mi? İyi ses çıkıyor mu? Kötü başlıklar veya eskiyen başlıklar tutmaya değer olmayabilir.
Her sayfa için meta açıklamalarını kontrol edin. Optimize mi? Daha sonra incelenmek üzere olanları işaretleyin.
Meta anahtar kelimeleri kontrol edin. Bunlar varsa, makaleyi değişiklik için işaretleyin; Meta anahtar kelimeleri bugün tamamen değersizdir ve güncelliğini yitirmiş bir spamın işareti olabilir.
İçeriğin kendisini kontrol et. Aradığınız birkaç şey var. İlk olarak, en azından 1.000 kelime istiyorum, ancak modern SEO ile 2.500 hedeflemek için ideal orta sınıf olma eğilimindedir. İçeriğin okunabilir olduğundan, aşırı derecede optimize edilmediğinden ve spam olmadığından emin olmak için kontrol edin. Sendikalmaz, kopyalanmaz veya çalınmadığından emin olmak için kontrol edin. Sitenizin hem içinde hem de dışında bulunan içeriğin çoğaltılması bir ceza kaynağıdır.
İşte bu süreçüm Neil'den ayrılıyor. Mesajları üç kategoriye ayırmayı severim. Önce iyi mesajlarınız var. Bunlar iyi; Uzunluk ve kalite açısından tamamen kabul edilirler. Belki de meta verilerinde bazı küçük değişiklikler yaparak tutmak iyidir. İkincisi Sabitlenebilir yayınlar. Bunlar iyi bilgiler içeren, bazı trafik çekebilecek veya bağlantıları iyi olan, ancak kalite standartlarını pek karşılamayan yayınlar. Değerli hale getirilebilen küçük bir dirsekli gres ile, fakat durdukları anda değillerdir. Üçüncüsü spam, çok kısa, çok eskiyen veya başka türlü çöp olan Çöp Kutusu yayınlarıdır. Bunlar kaybetmeden güvenle silinebilir ve süreçte sitenize fayda sağlayabilir.

Ancak, bu aşamada, aslında sitenize hiçbir şey yapmadınız. Hala bir oyun planı koyuyorsun.

3. Adım: Arama Cezaları için Kontrol Edin
Google'ın sitenize zarar verebilecek iki cezası vardır. Bir denilen gerçek cezalar vardır manuel işlemler bazı kural ihlal ettik ve bunun için ceza edilirken gerçekleşecek. Sitenize zarar verdikleri veya listeyi kaldırdıkları halde, sorunu çözdüğünüzde kaldırılırlar. Diğer tip değer cezalar . Zira ceza olarak listelenmezler, çünkü bunlar yalnızca değişiklikler algoritmanın sitenizi nasıl gördüğüne bağlıdır. Panda gibi içerik cezaları bu kategoriye girer; Içeriğiniz yeterince değerli olmadığı zaman, sıralama düşer. Bu cezayı "kaldırmak" için basit bir değişiklik yapamazsınız; Google'ın sitenizi daha iyi bir ışıkta görmesi için kalitenizi yükseltmeniz gerekiyor.

Google WMT Cezası

Web Yöneticisi Araçları'nda manuel işlemleri kolayca kontrol edebilirsiniz. Sadece giriş yapın ve kontrol edin; Google, size ait olup olmadığını söyleyecektir. Google Panda, Penguin, Hummingbird, Mobilegeddon veya Güvercin gibi algoritmik cezalar daha dikkatli kontrol edilmelidir. Onlara bakmak için bazı araçlar kullanabilirsiniz, ancak bunlar mutlaka güvenilir değildir. Neyse ki, daha önce cezaları tespit etme ve düzeltme hakkında yazdık, bu yüzden bazı kaynaklar.

Yinelenen İçerik Cezasından Nasıl Kurtarılır?
Google Sandbox'tan Kurtarma İçin En Yakın Kılavuz
Google'ın Mobilegeddon'dan Nasıl kolayca Kurtarılır?
Penguen 3.0 Cezası Nasıl Kurtarılır
Hem bir Panda hem de bir Penguen cezasından kurtulun
Bunlar, yaşayabileceğiniz çeşitli cezalar yoluyla yüzde 90'lık bir yol izlemeniz gerekir. Siteniz kaç yaşında olduğuna göre, sitenize girip girmediğinizi izlemek zor olabilir, bu nedenle yalnızca adımları atın; Şansınız, siteniz yeterince yaşlıysa, en azından kısmen suçlu olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

4. Adım: Bir Eylem Planı Oluşturun
Bu noktada, neyi planlamaya başlamanız için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgilere sahip olmalısınız, tam olarak yapmanız gerekenler. Bunun gibi küçük bir şey olmalı. Oh ve ideal olarak, bunu canlı siteniz yerine yerel bir test ortamında yapacaksınız. Bu, "tekrar yakında açılma" açılış sayfasını koyabilir ve hype oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Sitenin temelinde ne yapmanız gerekiyorsa yaparak başlayın. Bu, daha iyi markalı bir alana taşınması veya daha iyi, daha güvenilir bir web barındırma sistemine geçilmesi anlamına geliyor. Ayrıca, WordPress'in en yeni sürümünü yüklemek veya yeni bir web sitesini kodlamak için bir geliştirici çalıştırmak olsun, kod tabanınızı güncelleme ve sabitleme anlamına gelir.
Yapmanız gereken yapısal değişiklikleri uygulayarak devam edin. Örneğin, yeni bir URL yapısına ihtiyacınız varsa, bunu yapmanın zamanı geldi. İnsan tarafından okunabilen URL'lere geçin ve eski sayfaları kalıcı 301 olan yeni sayfalara yönlendirin. Silmek istediğiniz sayfalardan hiçbirini yoksayın.
Çevresinde tutmaya değer olmayan tüm sayfaları silin. Mümkünse, onları hala daha iyi sayfalara yönlendirebilirsiniz, ancak buna gerek yoktur. Sürece bir olduğu gibi iyi 404 sayfa , gitmek için iyi bir konum.
Yapmayı düşündüğünüz içerikte herhangi bir değişiklik yapın. Bu, dönüşümlü olarak yapılabilir, çünkü muhtemelen değişen bir sürü içeriğe sahip olacaksınız. Kalan en iyi sayfadan başlayın ve eşit olduklarından emin olun ve saklamayı düşündüğünüz sayfaların en kötü sayfalarına gidin. Yeniden başlatılan siteniz için hype oluşturmaya başlamadan önce bunu önceliklendirin.
Sitenizi çağdaş çağa getirmek için yapmanız gereken son dokunuşları yapın. Duyarlı bir tasarım ve SSL gibi şeyler zaten halledilmelidir, ancak yeni reklamcılık ve dahili bağlantı gibi şeyler şimdi yapılabilir.
Bunu yaptıktan sonra, eski sitenizin daha iyi veya daha az bitmiş halini yerel test ortamınızda kurmalısınız. Tutun şunu; Değişiklikleri henüz yapmanız gerekmiyor.

5. Adım: Yeniden Başlatma İpucunu Oluşturun
Şansınız bir posta listeniz olsaydı, çok öldü. Bir mesaj göndermeye çalışabilirsin, ancak bu kullanıcıların çoğu şu ana kadar sizi düşürmüş olacak. Sosyal medyaya geçin - eski sosyal profilleri denetlemek başka bir konudur - yeniden kurulan siteniz için yutturmaca oluşturmaya başlayın.

Tutabileceğiniz bir başlangıç ??tarihi belirleyerek başlayın. Mevcut sitenizi aşağı atın ve muhtemelen geri sayımın bitişe yaklaşmasıyla ilgili daha fazla bilgi içeren bir açılış sayfası biçiminde bir geri sayım sayacı ile değiştirin. Bu yol almak, bir "geçici olarak kullanılamıyor" ayarlamak için emin olun 503 yanıt kodu .

Posta listenizi yeniden yapılandırmaya ve yeni potansiyel müşteriler edinmeye başlamak için bir e-posta tercihi ekleyin.

Genel olarak web'e gidin ve kendinizi tanıtmaya başlayın. Reklamları henüz ödemeyeceğim, ancak misafir postayla başlayabilir ve içeriğinizde sitenizin yaklaşan yeniden başlatmasını da dahil edebilirsiniz.

6. Adım: Yeni İçerik Kurma
Eski bir siteye yeni bir cila katarak onu iyi çağıramazsınız; Bir siteyi bugün çalıştırmak sürekli bir meseledir.

Wordpress Yaz Yeni Mesaj gönder

Yani iyice için niş araştırma gerekiyor demektir içerik için fırsatlar bulabilirsiniz . Yazmaya başlayın - ya da insanlar ödüyor yazmak için - Senin için bu içeriği. İdeal olarak, sitenizin geri kalanıyla derhal yayınlanmaya hazır bir düzine kadar yeni blog yayınınız olacaktır. Ayrıca, yayınlanmaya hazır bir arka planda en az iki aylık ve tercihen altı aylık bir süre boyunca içeriğin olması gerekir.

Sen bazı başlatmak için çaba konum yüksek kaliteli içerik , içeriği büyük gurur olabilir. İsterseniz iyi bir video, iyi bir altyapı, belki de iyi bir slidedeck yapın. Multimedya lansmanından sonra harika ve paylaşımı kolaydır. Lansmana gelen her içerik, insanların Facebook, Twitter ve diğerleri üzerinde paylaşımda gördükleri bir şey olmalıdır.

7. Adım: Başlatın ve Canlı
Geri sayım 0'a geldiğinde, başlatma zamanı geldi. Haftanın bir önceki gününde, her şeyin istediğiniz gibi çalıştığından emin olmak için sitenizi yüklemelisiniz. Her zaman hata yapma şansı vardır ve hype trenini öldürmek istemezsiniz.

Site kurulduktan sonra pazarlayabileceğiniz sosyal çevreler ve siteleri inceleyin ve hepsini bilgilendirin. Posta listesine bir mesaj gönder. Genellikle yatırım yapacaklarınızdan daha yüksek bir seviyede bir reklam kampanyasına ödeme yapana kadar mümkün olan en kısa trafik ve paylaşımı elde edin.

Lansman tezahüratı bittiğinde, siteniz gelişiyor olmalı. Google bunu almış olmalıdır - Eğer site haritasını göndermek yaptı mı değil mi? - ve büyük içeriğinizle oldukça iyi derecelendirmelisiniz. Yeni içerikler yayınlamaya devam etmek, bağlantılar kurmak ve reklamlarınızı yayınlamaya devam etmek için satış yapmak için çalışmanız gerekecek. İçerik takvimi ve kurulu bir editör prosedürü gibi araçlar bu konuda çok yardımcı olacaktır.

Buradan gitmek güzel. Cezalandırmaya neden olan tuzaklardan kaçın ve tüm döngüyü tekrar başlatmaya itin ve kaçınılmaz bir büyüme için ayarlamalısınız.