WordPress Otomatik Resim Nasıl Boyutlandırılır ?

wordpress-otomatik-resim-nasil-boyutlandirilir-

WordPress resim boyutlandırma sorunu ile karşı karşıya kalır ve hiç bir şekilde düzenli bir şekilde oluşturamıyor iseniz yapmanız gereken işi bu işlemi otomatik olarak tamamlayan eklentilere bırakmaktır. Hem bu sayede özel bir çaba sarf etmeden internet sitenizde düzenli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Otomatik olarak ve kendi mağazında bulunan bir çok WordPress resim optimizasyon eklentisi sahibi olabilirsiniz. Önemli olan ise bu eklentilerin işini en iyi derecede yapıyor oluşudur.

https://tr.wordpress.org/plugins/regenerate-thumbnails/

Yukarıda ki ekten eklentinin indirme linkine ulaşabilir yada kendi WordPress admin paneli üzerinden bu eklentinin ismi ile aratarak WordPress içerik yönetim sistemini kullanan internet sitenize kurabilirsiniz.

Bundan sonrasında yapmanı gereken işlem ise :

    Eklentiyi etkinleştirin.
    Eklenti etkinleştirme işlemini gerçekleştirin.
    Daha sonrasında “Ayarlar” başlığı altına gelin.
    Mouse ‘u Ayarlar başlığı altına getirdiğinizde açılan küçük pencereden “Küçük Resim Boyutlandırma” butonuna tıklayınç
    Ardından eklentinin WordPress içinde ki sayfası açılarak “Tüm küçük resimleri yeniden boyutlandır” butonuna tıklayın.

Bundan sonrasında ise internet sitenizde yer alan ve kullanılan yada kullanılmayan tüm resimleri yeniden boyutlandıracak ve konumuna uygun hale getirecektir. İnternet sitenizde yer alan görsel sayısı kadar işlemin uzun sürmesi doğal sayılabilir. Bu sayede artık siz WordPress otomatik olarak resim nasıl boyutlandırılır adlı sorunun cevabını öğrenmiş bulunuyorsunuz.

Bundan sonrasında ise artık her hangi bir resim boyutu uyuşmamazlık sorunu yaşadığınızda bu eklentilerden yararlanarak bu sorununuzu giderebilirsiniz. Her zaman olmasa da ayda 2-3 defa bu işlemi tekrar etmek internet siteniz için faydalı olacaktır.

webdunya

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR