Fps Arttırma

fps-arttirma

Bilgisayarınızı açmaya karar verdiğinizde, power tuşuna bastığınız anda Windows açılış ekranına kadar arka planda bir dünya program çalışmaya başlıyor. Bu programların çoğu siz bilgisayarı kapatana kadar sürekli arkada boş boş çalışmaya devam ettiği gibi, güç emmekte üstlerine yoktur. O yüzden bu uygulamaları da mutlaka değiştirerek veya gereksizleri kapatarak FPS artışı yakalayabilirsiniz.

İlk olarak;

Başlat ? çalıştır ? msconfig yazın ve enter tuşuna basın. Karşınıza gelecek olan ekrandan "başlangıç" sekmesine gelin. Burada tiki olan uygulama ve programlar, siz her bilgisayarınızı açtığınızda otomatik olarak çalışıyor ve sürekli enerji tüketiyor demektir. Buradan bilmediklerinizi ve "başlangıçta çalışmasına gerek yok bu programın" diyebileceğiniz uygulamaların tikini kaldırarak bilgisayarınıza reset atın. Ardından oyunlara giriş yaparak FPS artışının farkına varabilirsiniz.

NOT: Bu durum bilgisayarınızdan ne kadar çok uygulama kapattığınıza bağlı olarak değişmektedir.

CFG Dosyalarındaki DüzenlemelerHer oyunda mutlaka bir config dosyası bulunmaktadır. Oyunu üreten firma bu dosya üzerinde değişiklikler yaparak oyun içerisinde sizlerin daha iyi performans almanıza imkan sağlayacak değişiklikleri uygular ve bilgisayarınıza yükler. Ancak bazen bu dosya üzerinde sizin yapacağınız değişiklikler oyun içerisinde daha iyi FPS almanıza olanak sağlar. Bu örnekte League of Legends oyununda daha iyi FPS almanız için config dosyası işlemlerini anlatacağız.

İlk olarak oyunun simgesine sağ tıklayın ? özellikler ? dosya konumunu aç deyin. Karşınıza aşağıdaki gibi bir dosya penceresi gelecektir.

lol-config-dosyasi

Buradan config dosyasının içerisine girin ve "game" dosyasının bir yedeğini masa üstüne alın. Sonra buradan indireceğiniz config dosyasını açtığınız klasörün içerisine atın. Karşınıza "değiştirilsin mi ?" sorusu gelecektir. Bu soruya "evet" diyerek işlemi tamamlayın. Ardından bilgisayarınıza reset atıp tekrardan League of Legends oyununa giriş yaparak FPS denemesi yapabilirsiniz.

NOT: Herhangi bir sorun ile karşılaşacak olursanız yedeğini aldığınız game dosyasını tekrardan aynı yere atarak oyunu eski haline döndürebilirsiniz. Sorumluluk kullanıcılara aittir. Microsoft HizmetleriMicrosoft'un kafasına göre Windows işletim sistemlerinde çalıştırmış olduğu hizmetler hangimizin işine yaradı şimdiye kadar ? Ya da yarasa bile kaç kişi aktif olarak kullanıyor ? Eğer siz de gereksiz microsoft hizmetlerinden kurtularak FPS arttırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları aynen uygulayın.

? Denetim masasından kullanıcı hesaplarına gelin. Ardından "yeni hesap oluştur" diyerek yeni bir windows kullanıcısı oluşturun. Ardından açtığınız yeni kullanıcıya giriş yapın.

? Sonra bu kullanıcıdayken başlat kısmına gelerek "msconfig" yazın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda gördüğünüz "tümünü devre dışı bırak" seçeneğini işaretleyin ve bilgisayarınıza reset atın. Son olarak yukarıda size ilk adımda anlattığımız Windows Aero işlemini de yaparak tamamlayın.

msconfig-hizmet-yapilandirmasi


Tüm bu işlemleri eksiksiz olarak uygulayacak olursanız, bilgisayarınızdaki FPS artışı 30 ile 50 arası daha fazla olacaktır. Eğer FPS arttırma hakkında herhangi soru veya sorunlarınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR