WordPress için En Güçlü SEO Eklentilerinin 50 Numaralı

wordpress-icin-en-guclu-seo-eklentilerinin-50-numarali

WordPress'in bir blog yazarlığı platformu olarak gücü, öncelikle platform için mevcut olan milyonlarca eklentiden herhangi birini yükleyebilmesinden kaynaklanmaktadır.

Yapmak isteyebileceğiniz herhangi bir şey bu eklentilerden biri aracılığıyla yapılabilir. Şimdi, bu eklentiler hakkında daha önce yazmıştık, ancak daha güçlü bir SEO eklentileri listesi hazırlama zamanı geldiğini hissettim. Bunların bazıları her şeyi yapan büyük, çok yönlü eklentilerdir. Bazıları, çevrimiçi işletmelerin küçük bir alt kümesi için tek kullanımlık küçük, niş eklentileri. Hepsi Ancak, öne geçmek isteyen bir iş için büyük bir kullanım olabilir bir WordPress site ve blog aracılığıyla çevrimiçi.

Açıkçası bu kategorilerin bazı eklentilerin sahip olduğu seçenekler yelpazesinde biraz bulanık olmasına rağmen, kabaca eklentileri ne yaptıklarına göre kategorize ettik. Düzgün kategorizasyon konusunda çok fazla endişelenmeyin; Eklentileri kendiniz inceleyin ve onlara yapmanız gerekenleri yapıp bırakmadığına bakın.

Adil uyarı; Bu eklentilerin bazıları maliyetlidir. Fiyatlar geldiğinde listelemek için elimden gelenin en iyisini yaparım, ancak fiyatlar değişebilir, bu nedenle listelediğim fiyatı bankacılıktan önce siteyi kendiniz kontrol edin.

Hepsi Bir Arada Çözümler
Yoast SEO

Bunlar, mevcut en sağlam, çok yönlü eklentilerdir. Tek bir yazılımda her şeyi kapsayan bir paketi istiyorsanız, elde ettiğiniz herşeyi eklentilerdir. Bunların hepsinin bir şekilde gereksiz olduğunu unutmayın. İki veya üçünü kurmak istemezsiniz; Çakışmalara neden olabilecek işlevsellik üst üste bindirilir. Genellikle, bunlardan birini yüklemek ve daha sonra ihtiyaç duyduğunuz işlevselliği tamamlamak için diğer kategorilerdeki eklentileri de yüklemek istersiniz.

1. SEOPressor - bu güçlü genel SEO aracı Sürüm 5 canlı olduğunu ve her zaman olduğu gibi güçlü olduğunu. Yoast veya All In One ile aynı isim tanıma özelliğine sahip olmayabilir, ancak olması gerekir. Buna rağmen, ücretli bir eklenti olsa da, tek seferlik ücret olarak 47 $ 'da tek seferlik lisans alıyor.

All in One SEO 2. - WordPress Big İki SEO eklentileri biri, bu ücretsiz eklenti hemen hemen tüm bir blog güçlü SEO için gereken desteği vardır. XML site haritaları, kurallara uygunluk, e-ticaret SEO ve daha fazlası, hepsi tek bir yerde.

Yoast tarafından 3. WordPress SEO - Büyük İki SEO eklentileri diğer Yoast iyi tasarlanmış WordPress entegrasyonları Tır olduğunu. WordPress SEO en büyük teklifidir, ancak diğerlerinin yanı sıra bu yazıda listelenmiştir. WP SEO ücretsiz, ancak 89 $ daha fazla işlevsellik ve destek ile bir prim sürümü alabilirsiniz.

4. Scribe SEO - aslında oldukça dik bir 97 $ aylık ücret maliyeti Yıllar önce bu eklenti ücretsiz eklentileri bölümünde bir liste üzerinde küçük bir tartışma vardı. Bununla birlikte, maliyetleri ve para için ne elde ettiğiniz konusunda ön safta yer alıyor, bu da bir miktar değer ve destek.

5. SEO Ultimate - Ultimate ve 49 $ Ultimate + yineleme prim, tarar ve SEO sorunları giderir ve bir sallanan SEO kampanya ilerlemeye çalışacak yardımcı olan bir geriye dönük ve proaktif SEO fixer.

6. Jetpack - Değil kesinlikle bir SEO eklentisi, Jetpack yine bazı SEO yararları ile güçlü bir eklenti. Esasen yaptığı şey, bazı özellikleri yalnızca WordPress tarafından barındırılan bloglar için kullanıyor ve onları kendi kendine barındıran sitelere de veriyor.

7. Sonsuz SEO - WPMU DEV tarafından yayımlanan bir eklenti, bu genel SEO eklentisi piyasadaki en güçlü premium SEO eklentisi olduğunu iddia ediyor. Diğer özelliklerin yanı sıra Moz entegrasyonuna sahiptir ve sadece iddiasına kadar yaşayabilir. Eklenti için aylık 19 ABD Doları, eklenti, uzantılar, temalar ve ek destek için aylık 25 ABD Doları tutar.

Yorumlar ve Sosyal WordPress Eklentileri
WP Sosyal

Bu eklentiler sitenize çeşitli sosyal işlevler katmaktadır. Bunlardan bazıları sosyal paylaşım çubukları, geri kalanları çeşitli yorum geliştirmeleri veya alternatifleri. Yine, örtüşen eklentileri kurmamaya çalışın; Çatışmalar sitenizde güvenlik açıklarına neden olabilir. Yorumlar ve sosyal paylaşım hem SEO için önemlidir, bu nedenle bunları geliştirmek için bir şeyler yaptırmanız en iyisidir.

1. WP Sosyal - Bu eklenti aslında WordPress siteler için farklı toplumsal araçları bir takımdır. Sitelerini ziyaret edebilir ve çeşitli tekliflerini görebilirsiniz. Onların toplumsal fırsat dağıtım sistemi özellikle yararlıdır.

2. Yüzer Sosyal Bar - web sosyal paylaşım düğmeleri eklemek bir düzine farklı eklentileri vardır. Bu, dikkat çekici bir özelliktir; çünkü düğmeler, içeriğinizin üzerinden ilerleyen kullanıcılar ile aynı hizada olan bir tepsiye yerleştirilir.

3. Disqus - Disqus web için kullanılabilir önde yorumlar sistemlerinden biridir. Varsayılan olarak WordPress yorumlarından daha sağlamdır ve spam gönderenlerin sitenizde spam göndermesi daha zordur. Maksimum koruma için bir sonraki eklentiyle birleştirin.

4. Akismet - Akismet mevcut hat anti-spam ürünleri üst olduğunu ve temel kullanım için ücretsiz. Ücretli bir güncelleme vardır, ancak verdiği şeylerin çoğu, diğer ücretsiz eklentiler tarafından çoğaltılabilen istatistikler ve içerik yedeklemeleridir.

5. CommentLuv - Bu oldukça sayfanın alt kısmında göz ardı şey daha, işlevsellik eklemek ve yorumların içeriği daha sağlam bir parçası haline yardımcı olmak için WordPress varsayılan yorum sistemi ile çalışan ilginç bir eklenti.

6. SEO Facebook Yorum - doğrudan Facebook'tan temel Facebook yorumları eklenti alabilirsiniz. Bu eklenti bu kodu kullanır, aynı zamanda Facebook yorumlarını çeker ve bunları WordPress veritabanınıza koyar ve bunları SEO değeri için arama motorları tarafından daha erişilebilir hale getirir.

7. Puan - Bu benim go-her yerde bulabilirsiniz mutlak en temel sosyal paylaşım butonları içindir. Çok fazla şey yok; Basit, temiz bir eklenti içinde sadece bir sürü düğme.

8. AddToAny - Bu, aksine, benim go-daha gelişmiş sosyal düğmeleri içindir. Bireylerin tavşan bağlantıları, özel simgeler, üçüncü parti düğmeler, özel yerleşim ve analitikte entegrasyon vardır. Gelişmiş özellikleri kullanmak için daha fazla kurulum gerekir, ancak buna değer.

Kuruluş ve İş Akışı Eklentileri
Mailchimp WordPress

Kesinlikle SEO eklentileri değil bu eklentiler, sitenizi organize tutmak ve diğer pazarlama biçimlerinizi entegre etmekle yardımcı olur.

1. Düzen Akışı - Bu en güçlü ve WordPress mevcut bir editör iş akışı için bir all-in-one bir çözüm. Bir editör takvimiyle birlikte gelir, dolayısıyla tek bir takvim yüklemenize gerek yoktur. Ayrıca, diğer şeyler yanında editör meta verileri, kullanıcı grupları ve bildirimleri vardır.

WordPress için 2. Mailchimp - Bu size izlemeye daha sağlam erişim sağlayarak ve aynı zamanda e-posta ve blog gönderileri yanıt, sizin Mailchimp hesabınızla sitenizi entegre yardımcı olan basit bir eklenti. Aynı zamanda kaydolma formları, isteğe bağlı eklentiler ve diğer faydalı bülten oluşturma özellikleri sunar.

3. Yayın Takvimi - Bu hemen hemen bulabileceğiniz en temel editoryal takvimdir. Tek yazarlı bir blog kullanıcısıysanız ve gönderdiğiniz yayınları ve ne zaman yayınladığınızı görüntülemenin bir yolunu arıyorsanız ve planladığınız şeyin yanıtı budur.

Önbellekleme ve Site Hızı Eklentileri
W3 Toplam Önbellek

Site hızı bir Google arama faktörüdür ve bu nedenle, kabul görmeyen yavaş temel WordPress ve eklenti sistemlerini hızlandırmaya yardımcı olur. Bunu, resim yüklerini geciktirmek ve bu eklentilerin yardımcı olduğu ortak dosyaları önbelleğe almak gibi birkaç yoldan yapabilirsiniz.

1. W3 Toplam Önbellek - Bu ve iyi bir nedenle, belki de dünyanın en çok tavsiye edilen ve en çok kullanılan önbellek eklentisi; Küçük kişisel bloglardan milyonlarca ziyaretçiyle birlikte yüksek profilli işletmeye kadar her boyuttaki siteler için harika. Bununla birlikte, WP sitenizi her seferinde iki saniyeden daha kısa bir sürede yükleyebilirsiniz.

2. WP Super Cache - ve daha yoğun kaynak - - sitenizin sürümü çalıştırır ve sayfanın statik HTML sürümünü oluşturmak için komut işler ve daha dinamik yerine bu sayfayı hizmet vermektedir, çünkü bu önbelleğe alma eklentisi ilginç. Herkes için harika değil, ancak içeriğinin birçoğu statik olacak, bu inanılmaz bir hız artışı olabilir.

3. CloudFlare - CloudFlare önbelleğe alma, DDoS koruma ve ters vekil hepsi bir arada olduğunu. Buna rağmen, bu eklentiden en iyi sonucu almak için CloudFlare hizmetini kullanmanız gerekecek.

Hiper Önbellek Genişletilmiş 4. - Bu eklenti W3 Toplam Cache benzer eklentisi önbelleğe alma olarak tasarlanmıştır, ancak bu özellikle çok düşük kaynak bilgisayarlar üzerinde bulunan sayfaları hızlandırmak odaklanmıştır. Web barındırma yükseltme yeteneğine sahip değilseniz, belki mevcut ekip bu eklenti ile daha verimli hale getirebilir.

5. WordPress Gelişmiş Görüntü Tembel Yük - Codecanyon gelen bu 14 $ eklenti ikincil kapasite görüntüleri yükleyerek yanınızda hızlandırır. Sayfaların içeriği görüntülemek üzere yüklenene kadar sayfayı beklemeye zorlamak yerine, sayfanın en önemli kısmı zaten görüntülendiğinde daha sonra resimleri yükler.

WordPress Güvenlik Eklentileri
Sucuri

WordPress güvenliğinden, tam durmadan endişe etmeniz gerekir. WP, dünyadaki en yaygın blog yazısı platformudur ve bu nedenle, kalan herhangi bir kötüye kullanma size karşı kullanılabilir ve karşı kullanılacaktır. Eklentilerinizi ve platformunuzu güncel tutmanın yanı sıra ek bir güvenlik eklentisi kullanmaya çalışmalısınız.

1. Sucuri - Birincil Sucuri şirket kullanıma hazır web sitesi antivirüs tarama ve güvenlik duvarları ile sağlam bir web güvenliği firmasıdır. WordPress eklentisi, kriz zamanlarında hepsi bir yalancı olabilir aktivite denetimi, izleme, kötü amaçlı yazılım tarama, kara listeye alma, kesmek kurtarma ve diğer özellikleri verir.

2. Oturum Lockdown - Varsayılan olarak, WordPress için yönetici oturum açmak için çalışıyor herkes girişimleri sonsuz sayıda hesap verir. Kaba kuvvet saldırısından korkuyorsanız, sayısız başarısız girişim durumunda hesabınızı kilitlemek için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. IP aralığına göre kilitlendiği için de sizi engellemiyor, bu yüzden özellikle spamcı engelliyor.

3. iThemes Güvenlik - Bu genel güvenlik eklentisi küçük bloglar için veya birden fazla yazar ve yönetici kullanıcıları ile büyük bloglar için mükemmeldir. 2 faktörlü kimlik doğrulama, kötü amaçlı yazılım tarama, isterseniz şifre son kullanma tarihi ve bir sürü daha var. Ayrıca, yakında çıkacak çok ilginç özelliklerle sürekli destekleniyor.

4. My WP Hide - Codecanyon A $ 22 eklenti, bu eklenti sitenizi kesmek isteyen herkes bir WordPress baz sahte işaretleri gizler. Sonuçta, bulamadığın şeyleri kesemezsiniz.

Analytics ve İstatistik Eklentileri
Google Analyticator

Neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını bilmiyorsanız SEO'nuzu geliştiremezsiniz. Analiz bunun için gereklidir. Bu eklentilerin çoğu, Google Analytics'e güveniyor, ancak size temel GA yüklemesinden daha fazlasını sunmak için işlevsellik katıyor. Her birini keşfedin ve hangisinin daha cazip ekstralar olduğunu görün.

1. Google Analytics Extended - Ben de belirtildiği gibi, bu eklentileri birçok Google'ın analitik kullanımı ve özellikler eklemek. Bu, otomatik bağlantı etiketleme ve etkinlik izleme ekler. CodeCanyon'dan 14 dolar.

2. NewStatPress - WordPress için havalı, stat analiz eklentileri Eskiden biri StatPress, ama yıllardır destek almak için başarısız oldu. Bu, değişikliklerin, güncellemelerin ve desteğin bulunduğu bir kod çatalı. Siteniz için gerçek zamanlı istatistikler için size yol gösterir.

Yoast tarafından 3. Google Analytics - Yoast onların diğer eklentileri ile çalışmak üzere tasarlanmış bir eklenti ile yine iş başında. Bu bir ücretsiz sürümü veya bir 89 $ ücret ve bir sürü ilginç seçenekler, bir yazar başına veya yaz tipi başına izleme istatistikleri de dahil olmak üzere bir prim sürümü vardır.

4. Google Analyticator - Bu WP içine oldukça standart GA entegrasyonu, ancak ayrıntılı etkinlik izleme, site hızı takibi ve WordPress çizgi bir pano widget gibi, bazı güzel özellikleri var.

5. Google Analytics + - WPMU DEV bir başka eklenti, bu onların ana paket bir parçası olarak, birincil SEO eklentisi ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Gittikleri birincil teklif onlarsa, alt eklentileri araştırmak iyi bir fikirdir.

Çerçeveler ve e-Ticaret Eklentileri
Genesis Çerçevesi

Teknik olarak eklentiler değil, bir e-ticaret eklentisi sitenizin işlevsel bir uzantısıdır ve Genesis Çerçevesi, delicesine hızlı ve duyarlı bir site yapmak için en iyi eklentilerden biridir. Bunlardan birini mi isteyip istemediğini bileceksin ve yapmazsan onlar hakkında çok fazla endişelenme.

1. Genesis Çerçeve - temalar Bu çerçeve 60 $ maliyeti ve inanılmaz WordPress kurulumunu kolaylaştırır. Yalnızca bu çerçeveden başka hiçbir şey olmadan, yavaş barındırmada bile siteniz bir göz kırpmasına neden olur. Artı, Genesis'in hazır temaları ve uzantıları ile birlikte geliyor.

2. WooCommerce - Ben WooCommerce hakkında çok söylemek gerekmez; WordPress için mevcut en büyük ve en popüler e-ticaret platformudur. Elle veya otomatik kurulum vardır ve sunucu kullanımı konusunda aydınlatıcıdır.

3. MarketPress eTicaret - Bu WPMU DEV birincil e-ticaret uzantısıdır ve yukarıda verdik aynı bilgilerin tümünü GA + veya birincil SEO eklentisi demetine kadar ona geçerlidir. Bir bütünün parçası olarak kullanın.

Niche Use Eklentileri
Google XML Site HaritalarıBu temel olarak genel yakalama kategorisidir. Bu eklentilerin, tam bir kategoriye girmeyen belirli işlevleri vardır. Onları kontrol edin ve kendi sitenize uyması gereken herhangi biri olup olmadığına bakın.

1. Ultimate Video SEO - Codecanyon dan 19 $, bu eklenti kod desteği, özel yazı alanı ve varsayılan WordPress Video eklentisi için bir güncelleme embed schema.org kod ile yardımcı ve size vererek, hem SEO için videolarınızı optimize .

2. Yoast tarafından Video SEO - Başka Yoast sunan, Video SEO için bu sefer. 69 dolardır, ancak bir Yoast eklentisinden istediğiniz tüm kalite ve ek özelliklerle birlikte gelir. Artı, diğer Yoast ürünleriyle mükemmel şekilde bütünleştirilmesi garanti edilir.

Yoast tarafından 3. Yerel SEO - Yoast, değer, vb Yerel SEO bazı işletmeler için çok önemli olduğunu ve bu işletmelerin biri iseniz, bunu bilmek için harika bir şey. Yine de 69 dolarlık bir eklenti var ve bu sadece tek bir site içindir.

4. Google XML Sitemaps - Bu birkaç temelde özdeş Google XML Sitemap gönderme ve oluşturma eklentileri biridir. Google'ın sitenizdeki tüm içeriği keşfetmesinin başlıca yollarından biri, bir site haritası aracılığıyla ve bir XML site haritasının oluşturulması ve gönderilmesi inanılmaz derecede kolaydır. Bir XML site haritası eklentisine sahip olmalısınız, ancak hangisini tercih ederseniz seçin.

5. SEO Friendly Images - Resim SEO genellikle gözden kaçan, ancak bloglar ve küçük iş siteleri için önemlidir. Alt metin, başlık öznitelikleri ve görüntü optimizasyonu bu eklentiye dahil edilmiştir.

6. Dönem Yönetim Araçları - Bu toplu yeniden adlandırma ve sitenizde etiketleri ve kategorilerinin yeniden yapılanma sağlayan çok küçük, basit bir araçtır. Yeniden tasarım yapıyorsanız veya yalnızca kategorilerinizi ve etiketlerinizi birleştirerek, değiştirerek veya başka şekilde yeniden düzenleyerek sitenizi temizlemek istiyorsanız kullanın.

7. WP Dokunmatik - Google arama sıralamasında faktörler listesine mobil uyumluluğu eklendi beri, site sahipleri kendilerini mobil kullanıma hazır hale getirmek için şifreli var. Bu eklenti, WordPress cep telefonunda basit, zarif ve işlevsel bir temadır.

8. WordPress Meta Robotlar - Bu bir tekil amacı ile başka bir temel, basit bir araçtır; Sitenizin genel veya sayfa düzeyinde robots.txt yönergelerini yönetme.

9. SEO Akıllı Linkler - Bu, sitenize geçiyor anahtar kelimeler arar ve bu anahtar kelimelere özgü bağlantıları ekler otomatik bağlayıcıdır. Eski yayınlarla tanıtmak istediğiniz yeni içerikleriniz varsa veya yalnızca etrafındaki bağlantıları değiştirmek istiyorsanız bu oldukça kullanışlıdır.

10. Akıllı SEO - Bu 22 $ CodeCanyon eklenti bir analiz ve SEO tavsiye aracıdır. Temel SEO kurallarının bir listesi vardır ve sitenizi bu kuralların ihlali durumunda tarar. Kişisel olarak, hesaplanan SEO puanını görmezden gelmeyi tercih ederim, ancak sizin için yararlı olabilir.

11. WP-Optimize - Bu eklenti yüklemek çalıştırın ve bir kez altı ay veya yıl her kaldırmanız gerekir harika bir araçtır. Veritabanınızı temizler, istenmeyen postaları temizler, trackback'leri temizler ve genellikle eski bir WP sitesinde biriken pisliklerden kurtulur.

12. WordPress Popüler Yayınlar - Bu size verir birkaç basit eklentileri biridir bir "akraba" ya da "popüler" gönderileri içeriğin yanında kutu. Göndereceğiniz yayınları özelleştirebilir, küçük resimleri görüntüleyebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

13. Yet Another Related Posts Plugin - Çok az sayıda şirket uzakta "başka" lakabı ile alabilirsiniz ve bu birine sahiptir. YARRP, daha temel olan ve kutuyu uygulamak için gereken asgari işlevselliğe sahip olan yukarıdaki eklentinin aksine, mevcut en güçlü mesaj postası eklentisidir.

14. Kaydırma Kutusu tetiklenenler bir kutu köşede açılır görülen 2 / 3'ünü veya içerik yol aşağı 3/4 'ü, bu eklenti tam olarak ne biliyorsun, sen hiç bir web sayfası aşağı kaydırıldığında ettiyseniz ve -. Bunu "bir sonraki okunak" veya bir CTA için kullanın, seçim sizindir.

15. Kırık Link Checker - Bu eklenti, sitenizi tarar kırık linkleri tanımlar ve bir rapor oluşturur. Her zaman kontrol etmeye değer.

Ben bir şey mi özledim?
Binlerce binlerce eklentinin varlığı var ve zorunluluktan ötürü en popülerleri listelemek zorunda kaldım. Listemediğim kullandığınız güçlü, küçük bir eklenti var mı? Eğer öyleyse, yorumlarınızda bana bildirmekten çekinmeyin. İnsanlara daha fazla seçenek sunmak için daha az bilinen eklentileri eklemek isterim.

 


---------------------------------------------------                                            ------------------------------------------------------                             ----------------------------------------------------

 

Anything you could possibly want to do can be done through one of those plugins. Now, we’ve written before about these plugins, but I felt it was time to make a more modern list of powerful SEO plugins. Some of these are huge, multifaceted plugins that do everything. Some of them are small, niche plugins with a single use for a small subset of online businesses. They all, however, can be of great use for a business looking to get ahead online through a WordPress site and blog.

I’ve roughly categorized the plugins by what they do, though obviously these categories can get a little blurry with the range of options some of the plugins have. Don’t worry too much about proper categorization; just look at the plugins themselves and see if they do what you need them to do.

Fair warning; some of these plugins cost money. I’ll do my best to list prices when they come up, but prices can change, so always check the site yourself before banking on the price I list.

The All in One Solutions
Yoast SEO

These are the most robust, well-rounded plugins available. They’re the do-everything plugins you get if you want an all-encompassing suite in one piece of software. Note that these are all more or less redundant. You don’t want to install two or three of them; the functionality will overlap an you may get conflicts. Typically, you’ll want to install one of these, and then individual plugins from other categories to round out the functionality you require.

1. SEOPressor – Version 5 of this powerful general SEO tool is live, and it’s as potent as ever. It may not have the same name recognition as Yoast or All In One, but it should. It’s a paid plugin, though, with a single-site license at $47 as a one-time fee.

2. All In One SEO – One of the Big Two SEO plugins on WordPress, this free plugin has pretty much all of the support you need for robust SEO on a blog. XML sitemaps, canonicalization, ecommerce SEO and more, all in one place.

3. WordPress SEO by Yoast – The other of the Big Two SEO plugins, Yoast is a juggernaut in well-designed WordPress integrations. WordPress SEO is their biggest offering, but they have others as well, listed later in this post. WP SEO is free, but you can get a premium version with more functionality and support for $89.

4. Scribe SEO – Years ago this plugin had a little controversy over a listing in the free plugins section when it actually costs a fairly steep $97 monthly fee. That said, it’s up-front about its costs and what you get for the money, which is quite a bit of value and support.

5. SEO Ultimate – Ultimate, and the premium iteration Ultimate+ for $49, is a retroactive and proactive SEO fixer that scans and fixes SEO issues and helps you run a rocking SEO campaign moving forward.

6. Jetpack – Not strictly an SEO plugin, Jetpack nevertheless is a powerful plugin with some SEO benefits. Essentially what it does is takes some features only available to WordPress-hosted blogs and gives them to self-hosted sites as well.

7. Infinite SEO – A plugin released by WPMU DEV, this general SEO plugin claims to be the most powerful premium SEO plugin on the market. It boasts Moz integration, among other features, and might just live up to its claim. It costs $19 monthly for the plugin, or $25 monthly for the plugin, extensions, themes, and additional support.

Comments and Social WordPress Plugins
WP Social

These plugins all add various social functionality to your site. Some of them are social sharing bars, while the rest are various comments enhancements or alternatives. Again, try not to install overlapping plugins; conflicts can open up security holes in your site. Comments and social sharing are both important to SEO, so it’s best to have something in place to enhance them.

1. WP Social – This plugin is actually a suite of different social tools for WordPress sites. You can visit their site and see all of their various offerings. Their social deals delivery system is particularly useful.

2. Floating Social Bar – There are a dozen different plugins that add social sharing buttons to your website. This one is notable because the buttons reside in a tray that hovers along with users scrolling down through your content.

3. Disqus – Disqus is one of the premier comments systems available for the web. It’s more robust than WordPress comments by default, and it’s harder for spammers to heap spam upon your site. Combine it with the next plugin for maximum protection.

4. Akismet – Akismet is the top of the line anti-spam products available, and it’s free for basic use. It has a paid upgrade, but most of what it gives you is statistics and content backups, which can be replicated by other free plugins.

5. CommentLuv – This is an interesting plugin that works with WordPress’s default comments system to add functionality and help make comments a more robust part of your content, rather than something to be ignored at the bottom of the page.

6. SEO Facebook Comment – You can get the basic Facebook comments plugin from Facebook directly. This plugin uses that code, but also pulls Facebook comments and puts them in your WordPress database, as well as making them more accessible to search engines for the SEO value.

7. AddThis – This is my go-to for the absolute most basic social sharing buttons you can find anywhere. There’s not a lot to it; just a bunch of buttons in a simple, clean plugin.

8. AddToAny – This, by contrast, is my go-to for the more advanced social buttons. It has individuals hare links, custom icons, third party buttons, custom placement and integration in analytics. It requires more setup to use the advanced features, but they’re worth it.

Organization and Workflow Plugins
Mailchimp WordPress

While not strictly SEO plugins, these plugins help with keeping your site organized and integrating your other forms of marketing.

1. Edit Flow – This is the most robust and all-in-one solution for an editorial workflow available on WordPress. It comes with an editorial calendar, so you don’t need to install one on its own. It also has editorial metadata, user groups, and notifications, among other things.

2. Mailchimp for WordPress – This is a simple plugin that helps integrate your site with your Mailchimp account, giving you more robust access to viewing and responding to emails and blog posts at the same time. It also gives you sign-up forms, opt-ins and other useful newsletter-building features.

3. Editorial Calendar – This is pretty much the most basic editorial calendar you can find. If you’re a single-author blog and you’re just looking for a way to view what you’ve posted and when, as well as what you’ve scheduled, this is your answer.

Caching and Site Speed Plugins
W3 Total Cache

Site speed is a Google search factor, and as such, it helps to speed up the admittedly slow basic WordPress and plugins system. You can do this in a few ways, like delaying image loads and caching common files, which these plugins help with.

1. W3 Total Cache – This is probably the most recommended and most used caching plugin in the world, and with good reason; it’s great for sites of all sizes, from the small personal blog to the high profile business with millions of visitors. With it, you can get your WP site to load in under two seconds, every time.

2. WP Super Cache – This caching plugin is interesting because it runs and processes your scripts to generate a static HTML version of your page, and serves that page instead of the more dynamic – and more resource-intensive – version of your site. It’s not great for everyone, but since a lot of your content will be static, it can be an incredible speed boost.

3. CloudFlare – CloudFlare is caching, DDoS protection and a reverse proxy all in one. You’ll need to use CloudFlare’s service in order to get the most out of this plugin, though, so be aware of that.

4. Hyper Cache Extended – This plugin is designed as a caching plugin similar to W3 Total Cache, only it’s specifically focused on speeding up pages that reside on very low resource hosts. If you don’t have the ability to upgrade your web hosting, maybe you can make your current host more efficient with this plugin.

5. WordPress Advanced Image Lazy Load – This $14 plugin from CodeCanyon speeds up your side by loading your images in a secondary capacity. Rather than forcing the page to wait until the images are loaded to display content, it loads the images later, when the most important part of the page is already being displayed.

WordPress Security Plugins
Sucuri

You should be concerned about WordPress security, full stop. WP is the most common blogging platform in the world, and as such, any lingering exploit can and will be used against you. In addition to keeping your plugins and platform up to date, you should try to use an additional security plugin.

1. Sucuri – The primary Sucuri company is a robust web security firm with website antivirus scans and firewalls available for use. The WordPress plugin gives you activity auditing, monitoring, malware scanning, blacklisting, hack recovery and other features, all of which can be a godsend in a time of crisis.

2. Login Lockdown – By default, WordPress allows anyone trying to log in to your admin account an infinite number of attempts. If you’re afraid of a brute force attack, you can use this plugin to lock down your account in the event of numerous failed attempts. It also doesn’t lock you out, because it locks by IP range, so it specifically just blocks the spammer.

3. iThemes Security – This general security plugin is great for small blogs or for larger blogs with multiple authors and admin users. It has 2-factor authentication, malware scanning, password expiration if you want, and a whole lot more. It’s also constantly being supported, with several coming soon features of great interest.

4. Hide My WP – A $22 plugin on CodeCanyon, this plugin hides the telltale signs of a WordPress base from anyone looking to hack your site. You can’t hack what you can’t find, after all.

Analytics and Statistics Plugins
Google Analyticator

You can’t improve your SEO if you don’t know what works and what doesn’t. That’s what analytics is for. Most of these plugins rely on Google Analytics, but add functionality to it to give you more than the basic GA installation. Explore each of them and see which has the more appealing extras.

1. Extended Google Analytics – As I mentioned, many of these plugins use Google’s analytics and add features. This one adds automatic link tagging and event tracking. It’s $14 from CodeCanyon.

2. NewStatPress – Formerly one of the coolest stat analytics plugins for WordPress was StatPress, but it failed to receive support for years. This is a fork of the code with changes, updates, and support. It’s your go-to for real time statistics for your site.

3. Google Analytics by Yoast – Yoast is at it again with a plugin designed to work with their other plugins. This one has a free version, or a premium version with an $89 fee and a bunch of interesting options, including tracking stats per author or per post type.

4. Google Analyticator – This is a pretty standard GA integration into WP, but it does have some nice features, like detailed event tracking, site speed tracking, and a dashboard widget in your WordPress dash.

5. Google Analytics+ – Another plugin from WPMU DEV, this one is designed to work with the primary SEO plugin, as part of their main bundle. If they’re the primary offering you go with, their sub-plugins are a good idea to investigate.

Frameworks and eCommerce Plugins
Genesis Framework

While not technically plugins, an ecommerce plugin is a functional extension of your site, and the Genesis Framework is one of the best plugins to make an insanely fast and responsive site. You’ll know if you want one of these, and if you don’t, don’t worry about them too much.

1. Genesis Framework – This framework for themes costs $60 and it incredibly streamlines your WordPress installation. With nothing but just this framework, even on slow hosting, your site will load in the blink of an eye. Plus, it comes with a whole load of Genesis-ready themes and extensions.

2. WooCommerce – I don’t need to tell you much about WooCommerce; it’s the biggest and most popular ecommerce platform for WordPress available. It has manual or automatic installation, and it’s light on server usage.

3. MarketPress eCommerce – This is the primary ecommerce extension from WPMU DEV, and all of the same information I’ve given above applies to it as much as to GA+ or their primary SEO plugin bundle. Use it as part of a whole.

Niche Use Plugins
Google XML SitemapsThis is basically the general catch-all category. These plugins have specific functions that don’t lend themselves to a full category. Check them out and see if any are worth fitting into your own site.

1. Ultimate Video SEO – $19 from CodeCanyon, this plugin optimizes your videos for SEO, both by helping you with code from schema.org and by giving you embed code support, a custom post type, and an update to the default WordPress video plugin.

2. Video SEO by Yoast – Another Yoast offering, this time for video SEO. It’s $69, but it comes with all of the quality and additional features you want from a Yoast plugin. Plus, it’s guaranteed to integrate perfectly with other Yoast offerings.

3. Local SEO by Yoast – Yoast, value, etc. Local SEO is very important for some businesses, and if you’re one of those businesses, it’s a great thing to know. It’s another $69 plugin, though, and that’s just for a single site.

4. Google XML Sitemaps – This is one of several basically identical Google XML Sitemap submission and creation plugins. One of the main ways Google discovers all of the content on your site is through a sitemap, and an XML sitemap is incredibly easy to generate and submit. You should have an XML sitemap plugin, but it can be whichever one you prefer.

5. SEO Friendly Images – Image SEO is often overlooked, but it’s important for blogs and small business sites. Alt text, title attributes, and image optimization are all included in this plugin.

6. Term Management Tools – This is a very small, simple tool that allows bulk renaming and reorganization of the tags and categories on your site. Use it if you’re doing a redesign or just want to clean up your site by merging, changing or otherwise reorganizing your categories and tags.

7. WP Touch – Ever since Google added mobile compatibility to its list of search ranking factors, site owners have scrambled to make themselves mobile-ready. This plugin is a simple, elegant and functional theme for WordPress on mobile.

8. WordPress Meta Robots – This is another basic, simple tool with one singular purpose; managing the robots.txt directives for your site in general or at the page level.

9. SEO Smart Links – This is an automatic linker that runs through your site, looks for keywords, and adds in specific links to those keywords. It’s pretty useful if you have new content you want to promote through old posts, or if you just want to change links around.

10. Smart SEO – This $22 CodeCanyon plugin is an analysis and SEO advice tool. It has a list of rules for basic SEO, and it scans your site for violations of those rules. I personally prefer to ignore its calculated SEO score, but it might be useful for you.

11. WP-Optimize – This plugin is a great tool you should install, run, and remove about once every six months or year. It cleans your database, removes spam, cleans up trackbacks, and generally gets rid of the debris that accumulates on an old WP site.

12. WordPress Popular Posts – This is one of several simple plugins that gives you a “related” or “popular” posts box next to your content. You can customize what posts show up, display thumbnails, and more.

13. Yet Another Related Posts Plugin – Very few companies can get away with the “yet another” moniker, and this one has. YARRP is the most robust related posts plugin available, in contrast to the above plugin, which is more basic and has the minimum functionality necessary to implement the box.

14. Scroll Triggered Box – If you’ve ever scrolled down a webpage and, 2/3rds or 3/4ths of the way down the content, seen a box pop up in the corner, you know exactly what this plugin does. Use it for “read this next” or a CTA, the choice is yours.

15. Broken Link Checker – This plugin scans your site, identifies broken links, and generates a report. Always worth checking.

Did I Miss Anything?
There are thousand upon thousands of plugins out there, and out of necessity I had to list the most popular. Is there a particularly powerful little plugin you use that I didn’t list? If so, feel free to let me know in the comments. I’d love to include some lesser-known plugins to give people more options.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR