Siteleriniz İçin Ücretsiz Resim Siteleri

siteleriniz-icin-ucretsiz-resim-siteleri

Web tasarımında görselin yeri, kalitesi, farklılığı tasarımcılar için oldukça büyük önem arz ediyor. Özellikle son yıllarda görsel içerikle yayın yapan sitelerin Google üzerinden çektikleri trafik bir hayli fazladır. Dolayısıyla gelen ziyaretçilere bağlı olarak kazanılan reklam gelirleri de artış göstermektedir.
 
Görsel içerikli yayın yapan öncü siteler sonrasında açılacak olan diğer sitelere ilham kaynağı oldular ve halen daha olamaya devam ediyorlar. Bu durumdan faydalanan girişimciler de internette siteler tarafından kullanılmamış özgün resimleri satışa çıkarıyorlar. Stok fotoğrafçılığı olan bu yeni sektör bir hayli hareketlidir. Ancak ücretli olarak ulaşabileceğimiz görsellere internette ki birçok site sayesinde hem telif ve özgünlük problemi olmadan hem de ücretsiz bir şekilde bir sürü fotoğrafa ulaşma imkanı sunuyorlar. Peki ücretsiz olarak telif hakkı olmayan görselleri yayınlayan siteler hangileridir?
 
Pixabay İle Özgün Resimler Artık Bedava
 
Bu alanda açılmış ve geniş yelpazesi ile hemen hemen her sektöre ait birçok resim bulmanıza yardımcı olan bir sitedir. Sağladığı telif ve özgünlük avantajlarının yanı sıra tüm bu hizmeti ücretsiz yapan gerçekten kaliteli bir sitedir. İstediğiniz anahtar kelimeye göre de arama yapabiliyorsunuz. Yalnızca sitede XL boyutundaki resimler için üye olma şartı konuluyor.
 
Pexels İle Özgün Resim Aramaya Son
 
Tıpkı pixabay gibi çok fazla avantajı olan telif ve özgünlük sorunu olmayan gerçekten kullanmaya değer bir sitedir. Bu sitede de anahtar kelimeye göre arama yapılarak hemen hemen her sektörde resimlere kolayca ulaşılabilir. Geniş görsel yelpazesi ve üye şartı aramaması sağladığı en büyük avantajlardandır.
 
Telifsiz Resmin Vazgeçilmez Adresi: Flickr
 
Diğer görsel siteleri gibi çok geniş görsel yelpazesi ile birçok özgün ve telif hakkı olmayan resim bulma avantajı sunuyor. Bunların yanı sıra size de fotoğraf yükleme imkanı veren ve bu fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapmanıza olanak sağlayan, bu hazırladığınız görselleri paylaşmanıza yardımcı olan ve daha nice avantajı olan kaliteli ve köklü bir sitedir. Yalnızca sitenin sizden tek bir ricası başlangıçta siteye kaydolmanızı istiyor ve bu kaydı Yahoo maili üzerinden yapmanızı istiyor. Sitenin bir dezavantajı daha var o da indirdiğiniz resimlerin lisansı kime aitse paylaşım yaparken o kişinin adını vermenizi istiyor.
 
Unsplash Görselleri
 
Yine fotoğrafları indirirken üye şartı koşmayan ancak kötü bir tasarıma sahip olan ve çok geniş olmayan yelpazesi yüzünden fazla popülerleşmemiştir. Ancak sunduğu tüm resimler gerçekten kaliteli resimlerdir.
 
Superfamous Galerisi Sayesinde Resim Bulma
 
Eğer doğa ağırlıklı bir web siteniz varsa ya da doğa resimlerine ihtiyacınız olan bir içeriğe sahipseniz bu site tam size göre. Yüksek çözünürlüklü görselleri veri tabanında bulunduruyor ancak indirmek istediğiniz resimleri Flickr üzerinden indirmenizi sağlıyor. En büyük eksisi de tamda burasıdır.
 
kaynak:seoturk
 

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR