OlumsuzSeo

olumsuzseo

Yıllardır negatif SEO, şiddetli bir tartışma konusu oldu. Bazıları hala var olmadığını iddia edebilir. Birçoğu, kesin kanıtı bulmak zor olsa da, inanıyor. Büyük sitelerin sahipleri, arama motoruyla yaptıkları güven onları korurken umursamazlar. Küçük işletmeler yüksek ve kuru kalır. Örgütlü dolandırıcılar uygun gördüğünden cezalandırılıyor. Herkes yalnız başına kalır.

Google, olumsuz SEO'yu bilir . Matt Cutts, bunu kendi blogunda ve Hacker News'ta 2012 yılına kadar tartışırken görüldü. Daha uzun süredir bunu bildiklerini varsayacak kesin bir şey.

Negatif SEO varsa, Google bunu önlemek için ne yaptı?

Güven Sırası
Negatif SEO karşı ilk savunma hattıdır ve aşağı pin çok zor nedenle, güven sıralaması olduğunu.

Aslında böyle işe yarar. Bir site oluşturup Google ile dizine ekliyorsunuz. Google sitenizi izler ve SEO'unuzu nasıl geliştirirsiniz. Kaydırmalı bir ölçekte üç seçenek var. Bir ucunda beyaz şapka teknikleriniz var; Google'a göre her şeyi doğru yapıyor. Ortada, SEO için tam bir ihmaliniz var. Bazı şeyleri doğru anladın, bazı şeyleri yanlış anladın, ancak seni caydıran kötü niyet yerine cehaletti. Ölçekin diğer ucunda, siyah şapka spam teknikleriniz var.

Ortada veya üstünde, beyaz şapkalı olduğunuz sürece, Google'ın kitabında sorun değil.  Sana en iyi ihtimalle iyi ama anlamsız olduğuna inanıyorlar. Açıkçası, beyaz şapka ne kadar çok eğilirse, Google da sayfanıza güven o kadar çok olur.

Güven-SıralamasıGüven, sitenize bir ceza veya kalkan gibi bir kalkan gibi davranır . Birkaç spam bağlantısı ortaya çıkıyor ve bu kalkan darbeyi emiyor. Belki Google tamamen onları dikkate almıyor olabilir. Belki Google bunları notlar, ancak kaymalarına izin verir. Belki Google bir "greve" işaret eder ancak sitenize zararlı hiçbir şey yapmaz. Mesele, onlar aktif olarak sana zarar vermezler; Google, onları kötü niyetle kurmadığınızı düşünüyor.

Yeni siteler eski sitelere göre daha az güvenir. Spam siteleri yeni sitelere göre daha az güvenir. Bu nedenle, olumsuz SEO için en iyi hedefler - en duyarlı siteler - zaten spam öyküsü olan sitelerdir. Söz konusu site, spamlarının kovada sadece bir düşüş olduğunu düşünebilir, ancak olumsuz bir SEO saldırısı bu kovayı bir tufan haline getirir.

Bu da, gerçek bir negatif SEO saldırısı tespit etmek çok zor. Mevcut vaka çalışmalarının çoğuna bakın. Birisi Nisan ayında www.badsite.com a karşı olumsuz bir SEO kampanyası başlattıklarını iddia ediyor ve Haziran ayında site ikinci sayfaya çarptı. Ancak, önceki Kasım ayında geriye dönüp bakarsanız, www.badsite.com'un spam bağlantıları oluşturduğunu görebilirsiniz. Muhtemelen - ve muhtemelen Matt Cutts'a göre - Google siteyi zaten biliyor ve siteyi cezalandırıyordu. Olumsuz SEO saldırısı, yargıca, sanıkların park etme biletleri hakkında bir cinayet davası açmaya benziyordu.

Güven sırasındaki sorun, Google'ın görünen bir şekilde küçük, yeni siteleri ve işletmeleri korumak istediği yönündedir. Yeni olduğunuzda sizi savunmasız bırakmalarını istemiyorlar, ve olmadığınızı iddia ediyorlar. Tabii ki spam gönderenler kendilerine gelenleri alabilir, ancak basitçe Google'ın güvenini kazanmak için vakit bulamayan masum siteler acı çekiyor. Google bu konuda hiçbir şey yapmadı.

Reddetme Aracı
Reddetme bağlantıları aracı potansiyel olarak bir çözümdür, ancak gerçek değildir. İdeal olarak, mükemmel bir dünyada, itiraz bağlantıları aracı güçlü olurdu. Sana karşı saymak istemediğiniz bağlantıları belirlerseniz, bu bağlantıları dosyada işaretlerseniz, dosyayı Google'a gönderirsiniz ve saatler veya günler içinde bu bağlantılar kaldırılır.

The Disavow-ToolReddetme aracıyla ilgili sorunlar çoktur. İlk olarak, bu bağlantılara atfen "kaldırılmış" anlamı ne demektir? Google kesinlikle girer ve rahatsız edici siteye bağlantıları sayfalarından kaldırmasını söylemez. Yalnızca PageRank'i sitenize aktarma yeteneği açısından pozitif veya negatif çıkarılırlar. Reddettiğiniz bağlantılar hala spamcıların sayfasında mevcut ve yine de Web Yöneticisi Araçları'nda gösteriliyor; Onlar gerçekten gitmiş asla. Aslında, bu bağlantıların aktif olarak sana karşı olup olmadığının belirlenmesinin hiçbir yolu yoktur. Onları reddetmek yalnızca sorgulanabilir kılar. Rütbenizi reddettikten sonra yükseliyorsa nedensellik midir yoksa sadece ilgisiz bir bağıntı mıdır?

Google'ın disavow aracının belgeleri, her bir bağlantıyı açıklayan ve neden reddedilmesini istediğinizi gösterir. Sorun şu: Google bu yorumları umursamıyor. Organizasyonunuz için kesinlikle oradalar. Google, reddedilen dosyayı tamamen otomatik olarak işler. Bir bağlantıyı neden reddettiğinizi kendinize açıklamak için bunları kullanın ya da hiç kullanmayın, en azından bir önemi yoktur.

Dosyayı göndermeden önce reddettiğiniz bağlantıları kontrol ettiğinizden emin olun. Tek bir şey arayın; Nofollow etiketi.   Bu bağlantılar nofollow yapacak şekilde ayarlanmış mı? Eğer öyleyse, bunları reddetmekten rahatsızlık duyma. İşlevsel olarak, reddetme aracının yaptığı tek şey, Google içindeki dahili olarak bu bağlantılara nofollow özelliğini eklemektir.

Oh, ve bir bağlantıyı reddettiğinizde, bağlantı gerçekten de orijinal siteden kaldırılmadıkça, reddedilen dosyanızda sonsuza dek saklayın. Bakın, daha az sayıda bağlantıya sahip daha küçük bir dosya gönderirseniz, önceki listeden listede bıraktığınız herhangi bir bağlantı taranabilir ve işlevselliğe geri yüklenebilir. Reddetme dosyanıza bir zeyilname gönderemezsiniz; Her zaman her şey olmalı.

Bir şey daha. İstenmeyen e-postayla gönderilen bir spam sitesini sitenize reddettiğinizde, bu bağlantılar hayır takip edilir, ancak spam sitesine ne olur? Kesinlikle hiçbir şey. Google'ın, reddedilen dosyada görünen alan adlarını sık sık takip ettiğini düşünmek mantıklı olabilir, ancak durum böyle değildir. Google onlara hiç dikkat etmez.

Ağırlığını Çekme
Çekme-Ağırlığı

Google'ın, olumsuz SEO tehdidiyle tam olarak mücadele etmeden önce yapılması gereken bazı işler var . Yerleştirdikleri uygulamalar, bir siteyi büyüdükçe ve kurulduğu sürece korumak için hiçbir şey yapmaz ve bir spamcinin bir saldırıyı adamak gerekirse daha sonra bir siteyi korumak için çok az şey yaparlar.

Görüyorsun, güven sıralamasındaki şey, bir kalkan gibi, o kadar çok engelleyebildiğidir. Bir çöp tenekesi kapak süper zayıflatıcıyı engelleyebilir, ancak bir yangın hortumuna karşı pek bir şey yapmaz ve bir tsunamiye karşı mevcut olmayabilir. Güveniniz sizi birkaç kötü bağlantıdan korur , ancak negatif SEO saldırısı yeterince

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR