Kurumsal Firmalar İçin Sosyal Medya Yönetimi

kurumsal-firmalar-icin-sosyal-medya-yonetimi

Sanal pazar, e-ticaret derken sosyal medyay ile hayatımıza dahil olan Facebook,twitter,instagram veya tumblr gibi platformlarda firmaların kurumsallığı kaybetmeden samimi ortamlar yaratarak, doğru sosyal medya yönetimi ile müşteri portföylerini arttırmaları mümkün.

Sosyal medya yönetimi nedir , nasıl yapılır  ?

Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Swarm, FourSquare, Tumblr, Flickr, Youtube  ve  Google+ gibi mecraları kullanarak marka bilincini artırmak ve böylece müşteri geri dönüşümü sağlamaya sosyal medya yönetimi denir. Ek olarak sosyal medyayı bir müşteri hizmetleri merkezi olarakta kullanmak mümkündür. Sadece sosyal medya desteği ile sitelerine büyük trafik akışı sağlayan siteler mevcuttur. Arama motorlarından gelen trafikte elbette önemlidir ama sadece arama motoru bazlı çalışmak doğallık sorunları oluşturacaktır. Arama motorlarında başarı eden eden birinin doğal olarak bu platformlarda da başarılı olması gerekir.

Televizyon ve gazete reklamlarından bile çok daha fazla kişiye çok daha az maliyetle üstelik interaktif ve etkileşimli bir şekilde ulaşmanızı sağlayan sosyal medya araçları reklam için son derece faydalı alanlardır.celilcan sosyal medya uzmanı

Facebook üye sayısı ile dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerindendir. Twitter da ikinciliği yakalayarak dünyanın büyük bir kısmına ulaşmış durumda. iletilerinizi, reklamları bu hedef kitleye çeşitli yöntemlerle doğru bir şekilde ulaştırma ihtimaliniz var.

Kurumsal sosyal medya ajansı ile çalışarak işinizi geliştirerek daha fazla hedef kitleye ulaşmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bundan kasıt sıradan bir reklam değildir. Bu sistemi sitenize sadece tıklama getirisi olarak düşünmeyin , marka bilinirliğinizin artırılması , insanların markanıza güven duyması ve tanıması olarak düşünebilirsiniz.

Doğal yollardan üye sayınızın artmadığı durumlarda facebook ve twitter üzerinden ücretli olarak yayınlanan reklamlar ile bu sayıyı artırabilir ve daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. İşiniz internet tabanlı olsun yada olmasın firmanızın, hizmetlerinizin, ürünlerinizin tanıtımını en ekonomik ve daha fazla kişiye ulaştırmanın yoludur.
Kurumsal sosyal medya yönetimi teknikleri

Sosyal medya yönetim araçları ( programları ) ile yapacağınız analizler sağlıklı bir rakip analizi sunmakla birlikte strateji belirlemek için son derece kullanışlı olacaktır. Nasıl yapılır ile ilgili aşağıda yer alan maddeler sizlere yol gösterecektir. Bu tür mecralarda başarılı olmanın sabır ve bilgi gerektirdiğini söylemeliyiz. Belirli bir kitleyi yakaladıktan sonra bu kitleyi korumak içinde sürekli analiz ve araştırmalar yapmalısınız. Peki bu sitelerde daha bilinir ve başarılı olmak için nelere dikkat etmeliyiz

    İnternete özel kampanyalar düzenleyin

Sadece sosyal medya üzerinden size ulaşanlara özel kampanyalar ve indirimler düzenleyin. Bunun müşteri kitlesi üzerinde ciddi manada olumlu bir etkisi olacaktır. Örneğin bu iletimizi paylaşın indirim kuponunu kapın gibi sloganlarla bunu yapabilirsiniz.

    Çok resmi dil kullanmayın

Size takipçiler tarafından gönderilen mesajlara cevap verirken veya paylaşım yaparken kullandığınız dil çok önemlidir. Bu dil ne çok resmi olmalı da nede çok basit. Bu yüzden yazdığınız cevaplarda oldukça dikkatli olmalısınız. İnsanların seviyesiz olduğunuzu veya çok resmi olduğunuzu düşünmesini istemiyorsanız cana yakın ama orta resmi bir şeklide iletişim kurmalısınız.

    Hassasiyetlere saygılı olun

Yapacağınız veya yaptığınız bir paylaşım kapsayıcı ve kucaklayıcı olmalı. İnsanları din, dil , ırk ve diğer sebeplerle ayırıcı unsurlar içermemeli. Bu yüzden paylaşacağınız gönderiyi tekrar tekrar gözden geçirmenizi öneririz.

    Facebook, Google, Instagram, Youtube Reklamları

Böylece firmanız çok uygun maliyetlerle daha fazla kişiye ulaşmış olur. Daha fazla üye sahibi olmak için insanlar tarafından açılmış ve onbinlerce üyesi olan facebook sayfalarını satın almayın. Bu robotlar tarafından algılanıp firmanızın popülaritesini düşürecektir.

kaynak celilcan.net

Doğru sosyal medya yönetimi için DigiWorks Team ile iletişime geçiniz. 0850 577 7670

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR