Günden Güne Büyüyen E-ticaret:ALİBABA

gunden-gune-buyuyen-e-ticaretalibaba

E ticaret siteleri arasındaki rekabet hızlı bir şekilde devam ediyor.

Gelir oranları yönüyle aralarında büyük bir çekişme olan jd.com ve alibaba kurultukları günden itibaren insanlığa alışveriş imkanı sağlıyorlar. Bu firmalardan biri olan Alibaba, Bekarlar Günü olarak adlandırılan 11 Kasım tarihini 25.3 milyar dolarlık satış rakamını yakaladı. Tüm bu başarıya rağmen en büyük rakibi JD.com ise, 19.14 milyar dolarlık bir rakamla gün piyasadan çıktı.


Satış oranlarındaki artış bir sonraki seneye göre bir hayli yüksek bu yüzden hızlı bir şekilde büyümeye doğru yol aldıklarını açıklıyorlar.
JD.com, Bekarlar Günü’ne ait rakamlar hakkında ilk defa bilgi verdiği için sonuçları geçmiş ile kıyaslamak pek mümkün gözükmüyor. Kuruluş gününe özel ulaşılmış olan 17.6 milyar dolar değerindeki rekor elde olan tek veri olarak göze çarpıyor. Bu sene yapılan 19.14 milyar dolar rakamı ise, geçen yıl Alibaba tarafından yapılan 17.8 milyar dolar rakamının üstünde olması başarının sonucu olarak gösterilebilir.Dijital dünyadan elde edilen gelirin bir hayli fazla olması aralarındaki rekabeti kızıştırarak sektörde daha iyisini yapabilmeye itiyor.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR