Google'dan işyeri sahipleri için yeni platform: Google My Business

googledan-isyeri-sahipleri-icin-yeni-platform-google-my-business

Geçmişte olduğu gibi bugün de hangi sektörde olursa olsun işletmelerin merkezinde her zaman müşteriler yatıyor. Türkiye’deki deyişle velinimet olan müşteriler sayesinde işletmeler gelişme ve işlerini bir adım daha ileriye götürme fırsatı buluyor.

Eğer benim gibi işletme sahibi bir yakınlarınız varsa sadık bir müşteri kitlesi meydana getirmenin ne kadar zor olduğuna mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Zira sadık müşteriler işletmeciler için aynı zamanda arkadaş ve sıkı bir destekçidir. Buna karşın böylesi müşterilere sahip olmak için indirimler yapmak, ilgi göstermek ve esnek olmak zorundasınız.

Google’ın yeni duyurduğu işyeri platformu Google My Business, internet üzerinden  daha fazla yeni ve sadık müşteriler edinmek isteyen işletmelere, şirketin gelişmiş ekosisteminden yararlanma imkanı veriyor.

Şirketin küçük işletmelere özel Google İş Dünyası Rehberi‘ni (Places for Business) hatırlayanlar olacaktır. Küçük işletmeler artık İş Dünyası Rehberi ve diğer servisler yerine bütün hizmetlere Google My Business çatısı altında tek bir yerden ulaşabilecek.

Kısaca bahsedecek olursak; Google My Business, işyeri sahiplerine Google üzerinde daha görünür olma, mevcut müşterileriyle iletişime geçme ve tüm işlerini basitçe yönetme imkanı sağlamayı amaçlayan bir platform.

Platform üzerindeki ürün ve hizmetler konusunda bir yenilik bulunmuyor. Ancak şirketin bugüne kadar yayınladığı bütün servisleri kolay ulaşılabilir ve efektif bir halde Google My Business üzerinden sunuluyor.

Müşterilerin hangi cihazdan olursa olsun sizi bulabilmelerini sağlayan platforma katılan işletmeler işletme bilgilerini Google Arama, Google Haritalar ve Google+’a ekleyerek daha bulunabilir olabiliyor.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR