Google Adsense Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler!

google-adsense-basvurusunda-dikkat-edilmesi-gerekenler

 

A)İçerikte özgünlükten yana olmak

Öncelikle başvuru yaptığınız sitenin içeriği özgün ve ziyaretçileri tatmin edici olmalıdır.Sitenizi ziyarte eden kullanıcıların aradıklarına doğru cevaplar verebilmelisiniz. 

Özgün içerik derken ne demek istiyoruz? Diğer sitelerdeki içerikle sizin içeriğiniz arasındaki farktan bahsediyoruz. Eğer bir siteye ekonomik açıdan bakarsanız genelde benzer içerikleri tekrarlayıp durursunuz.Yani bunu aslında bir para kazanma yolu olarak görmekten ziyade özgün olmaya çalışın.

B)Organik yani doğal olan bir site trafiği 

Sitenizin trafiği yani ziyaretçi sayısı (hit) kazanması çok zor gibi düşünülse de yukarıdaki ilk maddede anlatıldığı gibi bir site hazırlamanız, zamanla google'ın hoşuna gitmesi ile birden patlama yapabilir. Özgün içeriklerinizle haraket ederseniz google sizi sevmeye başlayacak ve hit oaranınız bir anda fırlayacaktır.
C) Reklamlar ve temaların dikkat çekiliciği

Genelde google arama motorunun ilgisini çeken temalar hızlı ve oldukça göze sade gelenlerdir.Hız konusu zaten biliyorsunuz, sitenizde gereğinden fazla büyük resimler kullanmak, çok fazla java script özelliğinin olması, temanızdaki sorgu sayısının fazla olması ve gerekli optimizasyonların yapılmamış bir tema kullanılması sitenizin hızını aşağılara çekecektir. 

Özellikle bir çok kullanıcı sitenin oldukça yavaş olmasında şikayetçi olup  bir süre sonra ayırlıyorlar bunun için bazı seo araçları var onları kullanarak  orgulama sonucu almanız gerekiyor. %85 ve üzeri çıkan sonuçlar genel olarak iyi olarak değerlendirilmektedir.

Yine google reklam politikalarını baz alarak reklam yerleşimlerinizi yapınız.

D) Başvuru Zamanı

Sizin sahip olmaız gereken ilk şey tabikide kendi hitinizi olması.Eğer gerçek anlamda bunu başarabilirseniz sitenize herhangi bir seo çalışması yapmadan sitenin doğal olarak hitlenmesini beklemek adsense onayı alabilmek için önemlidir. Belli bir sınır sayısı vermemiz gerekirse 300-500 çıktıktan sonra sizlerin başvuru gerçekleştirmesini öneririz.Böylelikle daha kısa sürelerde üstlere çıkabilmeniz ve kolaylıkla onay alabilmeniz mümkün hale gelecektir.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR