SON YAZILAR

Seo'da Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli İki Nokta!

 • 21.3.2018 16:02:43
 • 0 Yorum
 • 1

Son zamanlarda internet dünyası ve mobil telefon uygulamalarının bir hayli artış göstermesiyle optimize çalışmalarını en iyi duruma getirildi.Bununla birlikte iyileştirme çalışmalarında kullanmış olduğumuz bir diğer temel bilgi ise seo çalışmalarıyla gerçekleşen iyileştirme çalışmalarının bir hayli yogun olduğu.
 
H Etiketleri Kullanımı
H etiketleri bildiğiniz üzere sistemde ana başlık ve alt başlık görevlerini üstlenen, konu ile ilgili birleştirildiğinde aslında işin temel kısmını oluşturan hiyeralşik yapıların bütünüdür.Yani arattığınız keimenin ana kısmını oluşturacaktır. Sistemlerin güncellenmesi ile en uygun tekniklerin en fazla H4 etiketine gidilmesi olduğunu da altı çizilmiştir.Bu tür yapının doğru olması hem Google açısından hem de sayfanıza giren ziyaretçi açısından her zaman olumlu olarak görülmektedir.

Baclink olayları Site içi Bağlantı Kısımları 


Site içi bağlantı denildiğinde sitenizde kendi içinizde yönlendirdiğiniz bağlantılardan(link) bahsetmektedir. Sizin sitenizi merakla ziyaret eden kullanıcılar öncelikle sitenizde okudukları yazılardan haraket ederek farklı bağlantı yolları gösterdiğinizde onlara ulaşabilmek seviyede olabilcekler google içerisinde bir den çok sitede gezinti sağlayan bu bağlantıları oluşturabilmelisiniz.Yalnız burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus kararlılıktır. Gereksiz ve aşırı site içi bağlantılar eksi SEO puanı olarak geri yansımaktadır. Yani seo kurallarınızı oluşturuken amacınıza ulaşmanızı engelleyen sitelerden uzak durun.Sitenizde yaklaşık bağlantı sayılarında değişiklik yaparken yada bazı kurallar oluştururken her zaman daha akıllıca davranabilmelisiniz. E-Ticaret sistemlerinde ise durum farklıdır, sayfa boyutları ve uzantıları çok fazla olduğundan satış sitelerinde ise en fazla 100 adet bağlantı olması tavsiye edilmekte, mümkün mertebe ise alt seviyelerde tutulmalıdır.Sitelerde optimize sağlayabilmenizi kolaylaştıracaktır bu.

Sinem Özdemir

Arama Motorlarında Zengin Cevaplar Dediğimiz Olaylar!

 • 21.3.2018 16:00:32
 • 0 Yorum
 • 1

Google Zengin Cevaplar, arama sorgusuna yazdığınız bir sorunun cevabını en hızlı şekilde almanızı sağlayan yeni bir özelliktir. İnternete bir şey aratmak amacıyla arama kutusuna aratacağı kelimeyi yazan kullanıcın en yakın cevaba ulaşabilmesini kolaylaştırmasını sağlar.Yalnız bu özellik her sorunun cevabında çalışmıyor, şu an için daha çok “nedir, kimdir” gibi sorgularda karşımıza çıkıyor.O yüzden soracağımız soruyu seçerken daha dikkatli davranabilmenizde bir hayli fayda vardır.
Son zamanlarda özellikle yapay zeka çalışmalrı bir hayli iyileştirilerek en iyisini amaçlamaya çalışıyorlar.


Google’ın yapay zeka geliştirme çalışmalarından olan HummingBird ve RankBrain algoritmalarının bir özelliği olan kullanıcılarına en kolay yoldan istedikleri cevapları verebilmeyi sağlamalarıdır. Yapılan teknolojiler ve yapay zeka uygulamalarının sonucunda ise aratılan kelimelere en uygun sonuçlar en üst sıralarda yerini alabilecek.
Peki en zengin cevaplar hayatımızı nasıl etkileyecek?
Bu sorunun cevapları çok basit tabiki sahip olacağımız bir çok uygulama ile artık aramalarımızda en verimli sonuçları alabileceğiz.

Sinem Özdemir

Youtube Nasıl Optimize Edilmeli!

 • 20.3.2018 16:31:20
 • 0 Yorum
 • 7

YouTube’un dünya genelinde Google’dan sonra en çok ziyaret edilen sayfa olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle gogle raporları dahilinde bakıldığında arama motorlarının en çok aranılan web siteleri arasında yerini almış durumda.Bu yüzden kullanıcılara sunduğu deneyimler açısından yeri oldukça önemli.
Aşağıdaki grafikte dünya genelinde Google aramalarında çıkan video snippet domainlerini inceleyebilirsiniz.

 


Google arama motorları genelde popüler siteleri yayınlamaya yönelik bir çalışma başlattı ve bu çalışma sonrasında youtubeyi de trensler listesine ekledi. Bu da demek oluyor ki Google da YouTube’un arama motoru olarak kullanımının yaygınlığını kabullenmiş kendi yararına bir sayfa çalışması yapmayı amaçlamış.
Pazarlama stratejinizi genişletmek, daha geniş bir kitleye ulaşmak ve web sitenize trafik aktarmak istiyorsanız kesinlikle YouTube’ta yerinizi almalısınız.Böylece internet ve teknoloji dünyasının avantajlarından faydalanarak belli bir gelir elde edebilmeniz mümkündür.

YouTube’un arama sonucu sayfası Google’ınkine çok benzemektedir.Yine sayfa yapılarını incelediğimizde google ile aynı taktikleri uygulayarak en üst sıralara en çok para yapacak uygulamalrı yerleştirerek reklam sonuçlarına da bunu yansıtabiliyor.

Sinem Özdemir

Arama Konsolları Yeni Görünümüyle Dikkatleri Üzerine Çekiyor!

 • 20.3.2018 16:30:09
 • 0 Yorum
 • 7

Arama motorlarının en iyisi olan google'ın flat özelliğiyle tüm kullanıcılarının dikkatlerini üzerine çekebiliyor. İlk önce Analytics ile başlayan daha sonra Adwords ile devam eden arayüz güncelleme serüveninin bir sonraki ayağı olan Search Console arayüz güncellemesinin beta sürümüne ait ekran görüntüleri ortaya çıktı.Google şirketinin çeşitli sürümleri arasında en iyisinin bu olduğu da belirtiliyor. Kullanıcıların çok seveceği bu yeni tasarımla herkesin yüzü gülecek gib duruyor
Google'ın sunduğu bu avantajlı teklifler doğrultusunda insanlar kullandıkça kendilerini iyi hissedecekler.
Aşağıda sizlere  Analytics racının eski ve yeni kullanım deneyimlerinden bir kaçını sunacağım.
Önce eski halini gösterelim 

şimdi ise siz kullanıcılarımıza yeni halini göstereyim

 

Sinem Özdemir

İçerik Denetimine Dikkat!

 • 19.3.2018 21:51:16
 • 0 Yorum
 • 16

Web sitenizdekki  içerikleri düzenli  olarak kontrol ediyormusunuz yeni  içerikleri kontrol  altında tutmaya çalışırken eski  içerikleri  de  unutmayın..
İçerik denetimine neden ihtiyaç duyduğunuzu merak ediyorsanız aşağıdaki sebeplere göz atabilirsiniz:
İlk  yapmanız gereken içerik konusunda  kendinize belli  hedefler  koyabilmeniz.
İçerikleriniz hedeflerini yerine getirebiliyor mu? Oluşturduğunuz içeriklerden ihtiyaç duyduğunuz yatırım getirisini elde edebiliyor musunuz?Yada ekonomik anliz  tablonuza baktığınızda katkı oranı  yüzde kaç ki? 
İçeriğinizi performansını kontrol edip düzenli denetimlerle onu takip etmediğiniz sürece bunu bilemezsiniz.
İçerikleriniz zaman geetikçe  popülaritesini yitirecektir bu  yüzdenn sitelerinizi dinami tutabilmek  sizin için önemli bir ere sahiptir.
Bu konuda kendinize çok fazla kızmanız doğru değil çünkü içeriklerin yıpranması her zaman sizin suçunuz değildir. 

Seneler önce mesela  bir  yıl  önce attıığınız içereriğin şu  an  hiç bir  değeri olmayabilir.
İşin iyi tarafı sadece birkaç değişiklik yaparak dahi bir içeriği bugüne uygun hale dönüştürebilecek olmanızdır.
İçerikleriniz  zaman geçtikçe  nokta atışı  değerini kaybetmeye  başlayacaktır.Bu  yüzden hatalı içerik  gibi  uyarılar  almanız makuldür.  
İçerikleri düzenli olarak denetleyerek içeriğiniz isabetli olduğundan emin olabilir ve markanızın itibarını korumayı başarabilirsiniz.
Sitenizde en çok işe yarayan yazınızı  bulabilmeniz  gerekmekte en çok hangi makalenniz yada  blog  yazınızın okunmuş  olduğunu bilmeniz sizin içinn önemli bir  yere  sahiptir..  Özellikle bunlardan herhangi bir şekilde sonuç alamıyorsanız sizin için çok daha kötü olacaktır. Hangi içerik parçalarının en iyi sonuçları sunduğunuzu merak ediyorsanız bir denetim gerçekleştirmelisiniz.

Sinem  Özdemir

Anahtar Kelimeler Nasıl Optimize Edilir?

 • 19.3.2018 21:46:21
 • 0 Yorum
 • 18

Anahtar kelimeler uzun bir süredir yüksek sıralamaya sahip SEO içeriğinin temelinde yer alan unsur olmuştur. 
Hangi tür den bir içeriğe  sahiip olursanız  olun önceden anaahtar  kelime araştırması yapmış  olabilmeniz şart halnne  gelmiştir.
 Rakiplerinizi saf dışı bırakmak istiyorsanız anahtar kelime araştırması gerçekleştirmeden yola çıkmak doğru değildir.

Son ortaya  atılan teori  annahtar kelime  stratejinde  önemli  bir yol  katedilmesine ve seo da  önemli bir döneme girilmesine  yer sağlamıştır.  
Geçmişte gerçekleştirilen uygulamaların aksine artık aramayı yapan kişilerin niyetleri ön plandadır. Yani  anahhtar  kelimenin uzunluğu  ve içerikle ilgisi ne olursa olsun onu ayakta  tutabilmek  önemli bir  sıralama stretejisidir.
İleriki dönemlerde hayatınızda daha  da sıralamalarda en üst  sıralara  çıkabilmek  adına kendinize seo için en iyi araçarı  bulabilmeniz gerekmekte.

Sinem  Özdemir

Sarahah Uygulamasındaki Büyük Tehlike!

 • 17.3.2018 11:13:51
 • 0 Yorum
 • 27

Sanal zorbalık iddialarıyla ebeveynlerin yasaklanmasını istediği anonim mesajlaşma uygulaması Sarahah, engellemelere rağmen Türkiye'de de hızla yayılıyor.Uygulamada belli bir yaş sınırının getirilmesi gerekiyor ve çocuklara pek uygun olmadığı konusunda uzmanlar uyarıda bulunuyor.Yetkililer bunların üzerinde çalışmalara başladılar bile.Gençlerin hayatlarını bir hayli kötü etkileyen bu uygulama için düğmye basıldı.

Suudi Arabistanlı Zain al-Abidin Tawfiq'in 2016'da geliştirdiği anonim mesajlaşma uygulaması 'Sarahah', dünya genelinde gençler arasında popüler hale geldi. Arapçada dürüstlük anlamına geliyor ve kullanıcıların sosyal medya üzerinden kullandıkları bu ugulama paylaşılan her fotoğraflarına isimsiz yorum yapılmasını sağlıyor.

Eylül ayında Wall Street Journal'da yer verilen bir raporda 95 milyon olarak geçen uygulamanın kullanıcı sayısı, iddiaya göre 300 milyon. "Yapıcı yorumları teşvik etmeyi, dürüst bir şekilde geri bildirim almayı ve bu sayede insanların zayıf yönlerini keşfetmelerine yardımcı olmayı" amaçlayan uygulama, yurtdışında kısa sürede 'sanal zorbalık' ortamına dönüştü.Daha da yayılmaması adına aileler uyarılıyor.

Yaşanan bir olayda kanser hastası olan çocuğun hakkında yapılan bilinçsizce yorumlar yüzünden hayatına son vermek isteyen çocuk haberinden sonra sanal marketlerden kaldrılması için ülkede imsa toplanmaya başladı.Uygulamanın ceo'su bu tür küfür,hakaate içerikli yorumların kesinlikle filtrelendiğini belirttiler.

Türkiye de ise kullancı sayısı on bini falan buldu ve uygulama yöneticileri iddiaları reddetti ve yapay zekanın en iyi şekilde çalıştırılarak 17 yaş üstü gençlerin uygulamayı kullandığına dair yorumlarda bulunuldu.

Sinem Özdemir

Seo'yu Yeni Dönemine Sokacak İcat!

 • 16.3.2018 17:51:14
 • 0 Yorum
 • 32

Sesli arama ile sitemizi baştan aşağıya değiştirmeyeceğiz fakat sizi, sesli aramalarda daha başarılı hale getirecek ek düzenlemeler yapmamız gerekecektir. Yapay zeka teknolojileri günden güne bizi konuşma diline en yakın seslerle arama yapabilmeye yöneltti. Bu yüzden verdiğiniz hizmet veya ürünle ilgili olası sorular ne olabilir beyin fırtınasına başlayabilirsiniz. İnsana ait düşüncelere yakınlaşan robot görevi gören bu sitemlere ses özellikleri getirilmeye başlandı. Bu araçlar da size site içeriğine dahil edebileceğiniz harika kelime öbekleri sunacaktır.Yine farklı bir bakış açısıyla şu anki aramalarda genelde sistemlerin ne tür işlediğini hiç bilemiyorum.

Seo için mobil tasarımara uyumlu siteler çok popüler olmaya başldı çünkü biliyoruzki insanlar artık bu sistemleri mutlaka hayatlarında androşd teknolojisinin yaygınlaşmasıyla kullanır oldular. Bir kişi sesli arama yaparak sitenizde kötü bir deneyim yaşarsa o ziyaretçiyi kaybedersiniz.Yine bu sonuçlar aramalarda en üste çıkmakla kalmicak yapılan optimzasyon işlemleri bir süre sizi en üstte tutabilecek.Google aramalarında seslerin hakim olmasıda seoyu kötü etkileyecektir.

Sinem Özdemir

Site Tarama Nasıldır?

 • 16.3.2018 17:49:43
 • 0 Yorum
 • 30

Google örümcekleri bir siteye geldiğinde yaptığı ilk iş varsa bir robots.txt dosyası aramaktır.Bu dosyayı hemen analiz ederek içerisindeki tüm alt linkler bağlantılar kontrol edilir. Her sayfayı teker teker tarar ve taradığı sayfadaki tüm komut dosyalarını ve stil dosyalarını çalıştırır. Sayfa içindeki tüm url leri belli bir sıralama algoritması kullanarak tek tek düzene koymalıyız.Botlar daha önceden taramış olduğu bağlantıları da tekrar tekrar tarar.Aslında bunu bir çok açıdan artısı yada eksisi olabilir google unları sağlama alabilme çabasındadır.

Site haritanızda zaman dediğimiz ingilizcede lastmod değeri olarak geçen değişken  parametresi ile içeriğin güncellendiğini algılaması da olabilir birisin sizin sayfanıza bağlantı vermiş de olabilir.Şu anki teknolojiyle bunu bir pek mümkün olmayabilir. Yani kısacası Google sayfanıza gelir bütün her şeyi tarar daha sonra tespit ettiği linkleri de sıraya ekler ve sırasıyla o linkleri de tarar.Özeliikle bir çok sitede olduğu gibi backlink alarak seo değeri güçlendirilmeye çalışılırken google bazı linklere takılmadan neden kendine bir yol çizerki?

Sinem Özdemir

Günden Güne Büyüyen E-ticaret:ALİBABA

 • 15.3.2018 19:05:28
 • 0 Yorum
 • 33

E ticaret siteleri arasındaki rekabet hızlı bir şekilde devam ediyor.

Gelir oranları yönüyle aralarında büyük bir çekişme olan jd.com ve alibaba kurultukları günden itibaren insanlığa alışveriş imkanı sağlıyorlar. Bu firmalardan biri olan Alibaba, Bekarlar Günü olarak adlandırılan 11 Kasım tarihini 25.3 milyar dolarlık satış rakamını yakaladı. Tüm bu başarıya rağmen en büyük rakibi JD.com ise, 19.14 milyar dolarlık bir rakamla gün piyasadan çıktı.


Satış oranlarındaki artış bir sonraki seneye göre bir hayli yüksek bu yüzden hızlı bir şekilde büyümeye doğru yol aldıklarını açıklıyorlar.
JD.com, Bekarlar Günü’ne ait rakamlar hakkında ilk defa bilgi verdiği için sonuçları geçmiş ile kıyaslamak pek mümkün gözükmüyor. Kuruluş gününe özel ulaşılmış olan 17.6 milyar dolar değerindeki rekor elde olan tek veri olarak göze çarpıyor. Bu sene yapılan 19.14 milyar dolar rakamı ise, geçen yıl Alibaba tarafından yapılan 17.8 milyar dolar rakamının üstünde olması başarının sonucu olarak gösterilebilir.Dijital dünyadan elde edilen gelirin bir hayli fazla olması aralarındaki rekabeti kızıştırarak sektörde daha iyisini yapabilmeye itiyor.

Sinem Özdemir

Sosyal Medyanın Esiri Olmayın!

 • 15.3.2018 19:01:20
 • 0 Yorum
 • 34

Günümüzün en çok tartışılan konularında bir tanesi soyal medya bağımlılığının insanları ne derecede etkisi altına almış olduğu konusudur.Çok değişik tartışmaları da beraberinde getirilen bir unsur.Yapılan çalışmalar da sosyal medya üzerinde önemli bir rol teşkil edebiliyor.
Medical Express'in haberine göre Binghamton Üniversitesi psikologları, insanların hangi kişisel özelliklerinin sosyal ağlara bağımlılığın ortaya çıkmasını kışkırttığını saptamak amacıyla birçok öğrencinin katıldığı bir araştırmaya imza attı.


Beklentilerin aksine, bu sorunu genelde rahat iletişim kuran ve hedefe odaklı kişiler yaşıyor.Teknoloji ve internet kurbanı olmak tamamiyle farklı onular bağlanıyor.Gençlerdeki duygusal dengesizlerin en büyük nedenleri arasında gösteriliyor.
Bu özelliklerin kombinasyonu insanı zamanının büyük kısmını internette geçirmeye zorlayabiliyor.Bazı unsurlardan bir kaç tensinin önemi gerçektende çok büyük.
Diğer yandan bilim insanları, hedefe odaklı insanların sadece açık bir şekilde nevrotik olmaları veya rahat iletişim kuran kişiler olmaları durumda sosyal ağlara bağımlı olabildiğini kaydetti.Araştırmanın getireceği sonuçların da yeterli olmadığı amaçlarına tam anlamıyla ulaşmadıkları da söyleniyor.

Sinem  Özdemir

Backlink Alınma Yolları

 • 14.3.2018 21:46:43
 • 0 Yorum
 • 43

İnşalar tam bir sanattır  aslında.Link Link işini popülerlik için çok abartırsanız keşke hiç bulaşmasaydımda diyebilirisinz. 
Sektörde bunun için çalışan rakiplerinizn backlink almadan dahi en üst sıralarda yer almaları morallinizi oldukça bozacaktır.

Peki  backlink  alınırken göz önünde bulundurmamız gereken en öemli noktalar nelerdir gelin hep beraber inceleyelim.

Dünyanı en büyük arama motorlarından bir tanesi olan Google'ın bu konularda önemli bir taviyesi mevcut.Bu tavsiyeler doğrultusunda bir kaç  fikir sunulacak sizlere.

 

Backlink Google sıralama faktörleri arasında önemli bir etken. Yani çok iyi kaynaklardan gelen backlinkler, ilgili aramada Google’daki sıranızı önemli oranda değiştirebilir. Dolayısıyla eğer siz iyi bir kaynaktan bir şekilde backlink satın alırsanız, Google’ı kandırmış olursunuz. Çünkü o backlink hak edildiği için değil, satın alındığı için kazanılmıştır.

Geçtiğimiz zamnalarda google ın en büyük algoritmalarından bir tanesi olan penguen bu tür doğal baclinkler ile savaşma yolluuna girdi.. Google, doğal yollarla geldiğinden şüphelendiği backlinkler için kimi zaman websitelere çok ağır cezalar
 vermekte kimi zaman da gelen backlinkleri yok sayabilmektedir.Bahsettiğim iki durumda da elinize hiç bir şey geçmez elde var  sıfır mantığıyla boş dönersiniz bu yüzden kesinlikle bu tür  algoritmalarla hiç bir  zaman uğraşmayın. 

Pazarlamanın Kalbi Sosyal Medya

 • 14.3.2018 21:42:57
 • 0 Yorum
 • 41

Dijital  pazarlamada en önemli rol oynayan unsurlardan bir tanesi sosyla  medya.Tanıtım ve reklemlerın yanısıra bir çok kullanıcının bu paltformlarda aktif olması bir hayli avantaj sağlamakta.

Günümüzde artık sosyal medyada olmak veya olmamak; genel anlamda “var olmak ya da olmamak” gibi bir şey.Özellikle büyük işletme sahiplerinin en çok kullandığı ve bolca kullandığı geniş bir reklam yeri.

Pazarlamanın kalbi dediğimiz sosyal medya neden bu kadar  önemli bir yere  sahip gelin hep  beraber inceleyelim

1- İşletmenize ilgi duyacak tüm kullanıcılar sizin müşteriniz olabilirler hatta size ulaşabilmeleri bir o  kadarda kolaydır.
Bu yıl rakamları incelediğimizde facebook uygulamasının milyarlarca linkedin instagram gibi uygulamaların ise yine 2 milyara yakın kullanıcısı var potansiyel müşteriniz bolca olur.

2- Hedeflere kolay ulaşma ve bir çok insana bir anda ulaşabilme
Bu firmalar ve platformlar sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunun farkındalar ve bir  çok veriyi de bu gibi uygulamalardan topluyorlar.  Sadece Facebook’un her bir kullanıcı için 1.000’in üzerinde veriye sahip olduğu tahmin ediliyor.Bu araçlar genelde işyerilerini  ayak tutmaya yeterlidir.

3- Markanın tutulması 
Özellikle büyüm adaklı  olan markalar müşterilerden takipçiler kazanarak potansiyelliğini ve bilinirliliğini arttırmaktadır. 
Bu sayede yüksek reklam harcamalarına gerek olmaksızın İngilizce “top of mind” denilen “sürekli akılda kalma, akla gelen ilk marka olma” olgusu başarılabilmektedir. 
Fotoğraflar,,içerikler ile sürekli tanıtım yapılmaktadır bu sayede müşteriler daha iyisi için markaya bağlı kalmakta ve alışverişlerini devam ettirmekteler.

Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı Sağlayacak Yöntemler

 • 13.3.2018 23:32:02
 • 0 Yorum
 • 43

Günümüzde sosyal medyayı hem takip etmek  hemde  sürekli aktif olarak bir şeyler paylaşabilmek gerçektende çok zor. Gerçekten bir seo uzmanıysanız elinizde o kadar  site varken bir bunların sosyal medya  kısmıyla uğraşmak oldukça yorucu bir durum.
Farklı adreslerde paylaşılabilmmek  site  yöneticilerinin işlerini oldukça kolaylaştırabilen bir etmen.
Sitenizi aktif tutmak ve  google'de önemli bir yere sahip olmak adına diğer uygulamalarda   paylaşım yapmak  işinizi zorlaştıracaktır. 

Buistediklerimi nasıl hızlandırabilirim zamandan kazanabilmem için ne tavsiye edersiniz demeyin sorunun cevabı tamda aşağıda  yazılı.

İşinizi otomatikleştiren bazı araçlar:
IFTTT
Zapier
Aweber
Buffer 
Dlvr.it
Hootsuite 
Onlywire
JetPack Publicize 

Bunlardan bufferı  kesinlikle önerebilirim çok kullanışlı bir araçtır ve işleriniz baya  kolaylaştırmaya yetecektir.Jetpack bir  wordpress eklentisidir  o da bir  hayli işinize yarayacaktır.

 

 

Seo İçin Site Açılma Sürenizi Minumum Yapmak

 • 13.3.2018 23:27:18
 • 0 Yorum
 • 43

Açılması bir hayli uzun süren siteler yaşadığınız kullanıcı deneyimlerini geriye çeker ve ziyaretçiileriniz  sitenizden uzaklaşabilir. 
 Wordpress  sırf bu işlem için pek çok yazılım aracı geliştirmiş eklentilerini  kendisi yönnetebilmiştir.
Günümüzde web sitelerinin yerini mobil uygulamalar  aldığından dolayı pek çok  site moobil uyumlu olabilmeye oldukça önem gösteriyor.


Tabikide şu anda en ideal yüklenmeler genelde 2-3 saniyeyi geçmeyen yüklenmelerdir.
 Hızlandırma durumları sitesel de olabilir yada kullanılan sunucudanda kaynaklanabilir.Böyle durumlara mutlaka bir yol bulmalısınızç
  
En gelişmiş ve temel seo gereksinimlerini yerine getirdikten sonra bile hala arama motorlarında başarı elde edemediğinizi düşünüyorsanız sayfanın yüklenme
 süresi ile alakalı sorunları da gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.Kısacası eğer gerçekten seo konusuna bir başarı sağlayabilmeyi hedefliyorsanız bu  durumu mutlaka göz önünde bulundurmanızda fayda var.