Şubat Yazilari

100 Milyon Dolara Uzay Gezisi Yapılabilecek !

 • 2.2.2018 14:00:00
 • 0 Yorum
 • 257

Uzay gezisi için yeni bir planlama yapan Rusya, bir gezi paketi önerisinde bulundu. Ayrıca, 10 gün sürecek uzay gezisi için ödenmesi gereken tutarın 100 milyon dolar olacağı belirtiliyor.

Uzay gezisi ISS’ye yapılacak

Rus uzay şirketi Energia’nın başkanı, uzay turistleri için ISS’ye gezi planlıyor. Bu gezinin 4-6 kişilik gruplar halinde yapılmasını planlayan şirket, NEM-2 modülü üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Uzay gezisi katılımcıları, uzay yürüyüşü deneyimi kazanabilecek ve isterlerse bu uzay yürüyüşü sırasında fotoğraf, video çekebilecekler. Gezinin yapılması planlanan modülün konforlu kabinler, iki tuvalet ve internet erişimi ile donatılmış olacağı belirtiliyor.

Amerikan havacılık devi Boeing’in de ortak olmak istediği belirtilen gezi için 2019 tarihi verildi. Henüz kesinleşmese de gezinin 10 gün kadar sürmesi planlanıyor.

İlk uzay turisti Dennis A. Tito, 20 milyon dolarlık ödeme yaparak 2001 yılında iki kozmonot ile Uluslararası Uzay İstasyonunda sekiz gün geçirmişti. Şu ana kadar ise toplamda 7 turist bu deneyimi yaşama fırsatı yakaladı. Energia’nın bu girişimi ile uzay turisti sayısı daha da artacak gibi görünüyor.

INSTAGRAM’A GÖRÜNTÜLÜ SOHBET ÖZELLİĞİMİ GELİYOR.

 • 2.2.2018 14:36:50
 • 0 Yorum
 • 280

 

2018 yılına hızlı başlayan Instagram, yaptığı bir çok yenilikle adından hemen hemen her gün söz ettirmeye başlamıştı. Şimdi ise görüntülü sohbet hedeflerinin test aşamasında olduğu iddialar arasında. Instagram görüntülü sohbet özelliği hakkında şimdilik bir açıklama yapmasa da halka açık olmayan beta sürümü kullanıcılarında sızan bilgi bu yönde.

Yani bu demek oluyor ki eğer görüntülü sohbet özelliği testleri geçemezse bizlerin kullanımına açılmayacak.

Ancak Instagram canlı yayınlarımızda zaten arkadaşlarımızı davet edip görüntülü sohbet tadında bir yayın yapabiliyorken bu özelliğin başarılı olup Direct Message bölümünden görüntülü sohbet yapmamıza olanak sağlayacak gibi gözüküyor.

Dolayısıyla Instagram’ın görüntülü sohbet özelliğinin testlerinden başarısız olmasını pek beklendik bir şey değil. Bütün bunlara rağmen bazı söylentiler ise Instagram ile beraber çalışan ikinci bir uygulama ile görüntülü sohbet özelliğinin geleceği ve bu uygulamanın isminin Phonogram veya Insta-Phoneolacağı yönünde.

Bütün bu iddialara rağmen sessiz kalan Instagram’ın bu özellik için nasıl bir yol izleyeceği halen belli değil ancak, umarız uygulamanın içine gömerek bu uygulamayı piyasaya sürerler.

 

Bitcoin Gerilemeye ve Erimeye Devam Ediyor !

 • 5.2.2018 11:19:21
 • 0 Yorum
 • 249

Kripto para birimleri ile ilgili son günlerde farklı ülkelerden gelen “düzenleme” ve “kısıtlama” haberlerine bağlı olarak, piyasalardaki dalgalanmalar sürerken piyasa hacmi son 24 saatte yüzde 14.6 gerildi ve daraldı.

Toplam 1,513 kripto para biriminin oluşturduğu piyasa hacmi 58 milyar dolara karşılık gelen yüzde 14.6'lık düşüşle 396 milyar 303 milyon dolara gerilerken, piyasanın en yüksek hacimli ilk beş sanal para biriminde de değer kayıpları yaşandı.

SON 24 SAATTE %10 GERİLEDİ !

Kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin son 24 satte yüzde 10.42 düşerek 8 bin 283 dolara kadar geriledi. Bitcoin piyasanın yüzde 35.2'sini oluştururken, piyasanın işlem hacmi son 24 saatte 22 milyar 484 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Kripto para piyasasının en yüksek hacimli dört birimdeki 24 saatlik değişimler ise, Ethereum yüzde 11.58, Bitcoin Cash yüzde 11.30, Ripple yüzde 12.85 ve Cardano yüzde 18.90 düştü.

Uydudan kontrollü Yapılan İlk ANKA-S'lerin Teslimi Gerçekleştirildi !

 • 5.2.2018 11:27:02
 • 0 Yorum
 • 252

TAI tarafından geliştirilen ve uydudan kontrol kabiliyetiyle görüş hattı ötesinde, gece ve gündüz şartlarında otonom uçuş ve seyrüsefer yapabilen 2 İHA ve ilgili sistemler Türk Hava Kuvvetlerine teslim edildi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TAI) tarafından geliştirilen ve uydudan kontrol kabiliyetiyle görüş hattı ötesinde, gece ve gündüz şartlarında otonom uçuş ve seyrüsefer yapabilen ilk İnsansız Hava Aracı Sisteminin kabul testleri başarıyla oluşturup tamamlanarak, 2 İHA ve ilgili sistemler Türk Hava Kuvvetlerine verilerek tebrik edildi.

TAI'den yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni nesil faydalı yüklerin entegrasyonu ve yerli imkanlarla uluslararası emniyet standartlarına uygun şekilde tasarlanan ANKA-S Sistemi, sahip olduğu milli uçuş kontrol, hava aracı kontrol bilgisayarları, milli IFF ile emniyet ve operasyon kabiliyetiyle, sınıfının en yetkin sistemlerinden biri olarak envanterdeki yerini aldı. Hava Kuvvetleri Komutanlığına verilen teknik ve uçuş eğitimleri başarıyla tamamlandı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına stratejik güç katacak ANKA-S, aynı anda 6 hava aracını uydu üzerinden kontrol edilebilecek. Bilgi ve veri güvenliği en üst düzeye çıkartılan ANKA-S'de, tüm haberleşme sistemlerinde kriptolu veri iletimi sağlanarak, IFF ve telsiz haberleşmesinde donanımsal kripto kullanıldı, veri kaydı milli kriptolama çözümüyle korundu.

Tam yedekli otomatik kalkış ve iniş sistemleriyle operasyon sahasındaki her türlü zorluğa hazır olan ANKA-S, hava aracı kalkış meydanından bağımsız acil durum üslerine iniş yapabiliyor, link kaybı durumunda tanımlı meydanlara tam otonom iniş gerçekleştirebiliyor. Ayrıca, kamera güdümlü uçuş modu ve tam otonom uçuş özellikleriyle görev odaklı uçuş yapılabiliyor. 

Web Tasarım ve Geliştirmede Mükemmel Kurs Deneyimi

 • 20.2.2018 11:15:44
 • 0 Yorum
 • 234

Photoshop kursu katıldığınız anda photoshop programının ara yüzünü öğrenme ile başlayacağınız zaman içinde hayalinizdeki her tasarımı programa dökebileceğiniz nitelikli bir eğitim serisi seçmelisiniz Kursumuza her yaştan kişi katılabilir ve kullandığımız program hakkında önceden bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Kursumuz size pratik ve kolay anlaşılır bilgiler vermektedir. İnternet üzerindeki videolarda olduğu gibi boşa vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde photoshopu öğrenirsiniz.

Grafik Tasarım Eğitimi

Grafik tasarım kursu hem üniversitede grafik tasarım, güzel sanatlar gibi bölümler okuyan öğrencileri hem de bu alana ilgisi olan kişileri eğitebilir. Kursta dijital çizim teknikleri, ışık, perspektif, baskı konuları hakkında eğitimler verilir. Kursu tamamlayan herkes düşüncesini bilgisayar ortamında bir logo ya da grafiğe dönüştürebilir. Bu sayede sektörde çeşitli iş imkanlarına sahip olabilirsiniz.

Web Tasarım Eğitimi

Web tasarım kursu  ek bilgi ve beceri gerektirmeyen basit bilgisayar kullanım bilgisi olan herkesin  kolaylıkla yararlanabileceği bir kurstur. Size internet üzerinden şablon tasarımı ile başlayan pratik eğitimler vereceğiz ve kursun sonunda her türde internet sitesi hazırlayabilme becerisine sahip olacaksınız.Ayrıca arayüzü gayet kullanışlı olan wordpress indirip kurarak bir atım web dünyasına bir adım atabilirsiniz.:)

Sizde sevdiğiniz ve internet dünyasında sık sık karşılaştığınız kurslara başlayarak hayatınıza farklı bir anlam katabilirsiniz.

36 Bin Kadın Sosyal Medya Mağduru Oldu!

 • 21.2.2018 16:53:02
 • 0 Yorum
 • 272

AVA İşyerim' adlı sahte bir isimle şirket açılarak dolandırılan bir çok kadın, dertlerini Esra Erol'un programında anlatmaya geldi.


Gökhan Özoral ve Suna Uçanlar tarafından kurulan 'AVA İşyerim' isimli bir şirketin, tüm Türkiye'de sosyal medya aracılığıyla kadınlara yönelik ilanlar vererek, 81 ilde 36 bin kadını dolandırdığı iddiaları Türkiye gündemine oturdu. 

Hafta içi her gün izlediğimiz atv ekranlarında ekrana gelen programda şirkete başvuru yapıp dolandırılan ve mağdur olan kadınlar konuk oldu.

Kendilerine umut vererek kandırdıklarını söylediler!

Yaşadıkları travmayı anlatırken gözyaşını tutamayan kadınlar şunları söylediler, "Bizi büyük vaatlerle kandırdılar. İnsanlar kumbaralarını patlatarak üye oldu. Kadınlar ayakta durmalı, güçlü olmalı diyerek aile düzenimizi bozdular. Her gün tehdit ediliyoruz, İnandık, yıkıldık ve çok korkuyoruz" dediler.

Dolandırıcılardan birinin internet üzerinden yaptığı açıklama kan dondurdu!

Ayrıca, şirketin ortaklarından Suna Uçanlara ait olduğu belirtilen video izleyenleri bir hayli rahatsız etti. Uçanların videoda "Her kadın bıçaklansın. Bir zahmet lütfen erkeklere uyarım. Kadınlar bıçaklanınca kendilerine geliyorlar" dediği duyuluyor.

Seo Çalışmalarınada Fiyatın Nelere Göre Belirlendiğini Biliyormusunuz?

 • 21.2.2018 16:54:47
 • 0 Yorum
 • 271

Yazılım sektörünün en çok erak uyandıran konularından bir tanesi seo çalışmalarının fiyatlarının neye göre belirlendiğidir. Kurumsal firma sahipleri kendi web siteleri olsun isterler,seo çalışması ve danışmanlığını büyük ölçüde önemserler.Bu konuda rehberlik eden seo danışmanları belli kriterlere göre fiyatlar belirlerler.Size sunacakları paketlerin içerkleri ve yaralılıkları artııkça fiyatta büyük ölçüde artacaktır. Garantili yükselme, ilk sayfa garantisi, doğal link inşaası, seo paketleri, sektördeki rekabet, black hat seo çalışmaları, hacklinkler, aylık seo danışmanlığı, sosyal imlemeler, vs. gibi farklı kavramları sık sık duymuşsunuzdur. Bu çalışmaların tamamı organik ve organik olmayan black hat seo  teknikleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanın bedelini belirleyen temel unsur ise seo çalışmasının ne kadar organik ve kalıcı olduğuyla alakalıdır. Seo uzmanı yada seo firmaları fark etmeksizin farklı fiyatlar sunabilmektedir.

Seo çalışmalarında profesyonel deneyim sağlayan insanlar içerden bir müdahale değil dışardan bir müdahale ile iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriler. Sadece Google ve diğer arama motorlarının belirlediği kalite standartlarına deneyimlerini katarak uygularlar.Bu süreçten sonrasında ise tamamiyle büyük arama motorlarının içerisinde oluşturulan algoritma çalışmaları ve akış diyagramlarına bağlı olup  kendi insiyatiflerine kalmıştır.

ORGANİK BİR SEO ÇALIŞMASI NASIL OLUR ?

 • 22.2.2018 15:27:58
 • 0 Yorum
 • 294

Dünyanın en gelişmiş motorlarından olan google internet dünyasına en iyi sonuçları sunmayı amaçlamıştır. Kalitesi düşük sitelerin manipülasyona yönelik seo çalışmaları ile arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması arama motorları mühendislerince bir dizi önlem alınmasına sebebiyet vermiştir. Arama sonuçlarında yükselmek için sadece beklemek ve değerlendirmeye girme seçeneğini kimsenin yapmayacağı için google web tasarımcıları için  seo konusunda kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutacak ve kaliteli siteler oluşturmak için önerilerde bulunmaktadır.Aslında biz bu önemli ve yararlı çalışmaların tümünü organik seo die adlandırıyoruz.  Tabi bu seo çalışması belli süreçler gerektirir. İlk adım site içerisinde kaliteli bir optimizasyon yapmaktır. Tüm algoritma çalışmalarından ve güncellemelrindn etkilenmeyecektir.

PEKİ BU ORGANİKLİĞİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER
Birinci sırada sosyal medya var.İyi bir reklam aracı olduğu gibi seo çalışmalarında da oldukçe etkilidir.
İçerikler ve ilgi çekiliği ikinci sırayı alıyor belli alanlara hitap ediyor.
On Page Seo çalışmaları bu bağlamda çok önemli.İçerisinde kodlama, içerik, sunucu, grafik ve bir çok konuyu barındırmaktadır
Site içi Seo web sitenizin yazılım, tasarım, içerik ve tüm link yapısını kapsamaktadır. Yani SEO çalışmalarının odak noktası konumundadır
Seo Araçları 
Rekabet
Süre
Optimizasyon Yapılacak Sitenin Durumu-Değerleri

Sayfa Reklamcığı Facebook'u Yendi!

 • 22.2.2018 15:33:04
 • 0 Yorum
 • 282

Sosyal medyanın gözde uygulamalarından facebook yaptığı birçok yeni çalışma ile reklemcılığa damga vurdu. Forumlarda ve bizzat kendi sayfalarında dert yanan sayfa yöneticileri duruma çözüm bekliyorlar, hatta denk geldiğim bir etkinlikte bu olayı protesto ediyorlardı. Bazıları halen ümitli iken büyük bir çoğunluk durumun kalıcı olmasını kabullenmiş durumda… 

Facebook Reklamcılığı Sayfa Reklamcılığı Nedir ?Hiç Düşündünüz mü?
Sayfa reklamcılığı facebook sayfaları üzerinden paylaşım yoluyla yapılan reklamlardır. Öncelikle bunun için hayran kitlesi çok fazla olan sayfalardan seçmelisiniz.  Son zamanlarda çok yüksek fiyatlara satılan facebook sayfalarının değeri internet sitelerine ziyaretçi çekme, sayfa reklamcılığı ve satış yapma odaklı işlemesinden kaynaklanıyordu. Son zamanlarda oldukça başarılı projeler meydana geldi. Bir çok haber sitesinin ana hit kaynağı sosyal medya  ve sosyal medya paylaşımlarının derlenerek oluşturulduğu onlarca site bulunuyor. Özellikle insanların dinsel milli ve siyasi duygularına dokunan sayfalar daha çok kullanıcı çekti. Web sitelerinden ve sosyal medyadan beslenen bağlantılı kişler bu olayla sarsılacak gibi duruyor.

Sayfalarda Neden Gönderilerdeki Gören Kişi Sayısı Düştü?

Facebook reklam ağını genişletmek ve gereksiz paylaşımların önüne geçmek için sayfa reklamcılarına sağlam darbe vurdu.Ufak tefek denemeler yaparak gelen tepkileri ölçmeye çalıştılar.  Benim sektörel ve çok aktif sayfalardaki yaptığım teste göre %50 gönderi ulaşımında kayıplar bulunuyor.Mesela eski zamanlarda 100 kişiye ulaşan gönderiler şu an yarı kitleye bile ulaşamıyor.Her sayfanın . Örneğin 35K sayfada gönderinin 18 kişiyi görmesi gibi komik rakamlarda mevcut.

Sosyal medyada reklamlar üzerinden milyonlarca para kazanan kişiler var. Yarım saatlik reklama 50 tl gibi talep eden kişilerden randevu ile reklamlar alıyordunuz. En kötü ihtimal günde 5 tane reklam aldığını düşünürsek günde 250 tl kazanıyor. 

Bundan Sonra Neler Olacak?

Sosyal medyada sayfalarınıza artık ilgi çekici içerikler yüklekmek zorunda kalacaksınız.Belli bir kitleyi gönderinize çekmekten uzak duracaksınızve aktif olan hedef kitlenizdeki kullanıcılara ulaşmayı hedefleyeceksiniz. Kendi yaratacağınız sayfada bol bol reklem ürünleriyayınlacaksınız.  Tabi bunun yanında diğer sosyal medya ağlarını da pas geçmemeniz lazım.

Seo Uzmanlarını Çileden Çıkaran Sorular

 • 23.2.2018 15:33:15
 • 0 Yorum
 • 300

1-Sitemin ilk sıralarda çıkacağına söz veriyormusunuz?Söz almazsa kabul etmeyecek sanki :)


2- Yeni bir haber sitesi açmıştım,haber yazınca kullanıcılar benim sitemi görürler mi?
Şöyle ki haber kelimesi çok nankördür.Sektörde ciddi denilecek kadar büyük bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz.Günde 100.00 kullanıcı bile size pek birşey ifade etmez.
3- Yeni açtığım elektirik sektörüyle ilgili küçük bir dükkan açmak istiyorum.Beni en gözde işletme yapabilirmisiniz?
Bir gün bi arkadaşımım kuzeni beni aradı. Google’a e yazdığım anda benim elektrik dükkanı çıksın dedi.

4- Hepsi burada ya rakip olabilirmiyim?
Hepsiburada bir örnek fakat ciddi ciddi aylık 1000 tl harcayarak devasa sitelere rakip olabileceğine inananlar var. Belki hepsiburadanın bazı kategoriyle rakip olabilirsiniz fakat bütün kelimelerde çok zor :)
Hepsiburada Ferrari ise siteniz resimdeki at arabası bile değil. :)
Büyük sitelerin reklam bütçelerini gördüğünüzde şaşıracağınıza eminim. Kurtlar sofrası bu öyle başka birşeye benzemezki rekabetse rekabet :)

5- Ayda 400 tl yatırsam ne kadar süre sonra kazanırımki?
Bilmiyorum. Ne iş yapacağımız bile belirsiz.

 

6- Sitemden Bana Para Kazanabilirmisinizki?
Günlük 30 kişinin girdiği eğlence içerikli siteden para kazanmak istiyorlar.
Aşağıdaki röportaj herşeyi açıklıyor. :)

 

7- Yaralı Backlinkleri Nerden Bulabilirim?
Bilmiyorum. :(

8- Off page seo planını bana mail atabilirmisin?
Her sektör ve dil için kaynak oluşturmak ve bunların planını yapmak kolay değildir. Çok vakit alır. Elbette gönderirim fakat sonrasında keriz yerine koyuyorlar. :(

9- Bir Seo Makalesi Okudum Sence Stratejimizi Değiştirsek?
Satışlar kötüye gitse ilk size yüklenirler. Potansiyel göze kestirilenlerdensiniz :)

10-Sitem Google'den Silindi
Yeni site aç. :) Spam yapılmış ve sonrasında neden silindiğini merak ediyorlar.
Kısaca işin özüne dönecek olursak güvenmediğiniz bir firmaya kesinlikle itibar etmeyiniz ve herhangi bir geçmiş tecrübelerini iyice araştırmadan bir iş vermeyin.

İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

 • 23.2.2018 15:37:15
 • 0 Yorum
 • 245

1- Makale,Yazı,Yorum Yazarak Para Kazanma
Türkiye dışında oldukça popüler sektör haline gelen makale, yorum yazarak para kazanma yeni yeni popüler olmaya başlıyor. Kelime ve toptan makale sayısına göre fiyatlarda farklı anlaşmalar yapabilirsiniz.
Eğer yabancı dil bilginiz varsa yazdığınız makale başına 5$ da kazanbilme imkanınız var.Tabi yaptığınız işin kalitesine göre farklılık gösterebiliyor.
Makale yazarlığı için webmaster forumlarında müşteriler bulabilirsiniz.
Webmaster Forumlarındaki Ortalama Fiyatlar;
200 kelime .2- 2,5 TL
300 kelime : 3-3,5 TL
diye liste uzamaktadır. 

2- Sosyal Ağlardan Belli Bir Sermaye Kazanmak
Sosyal ağlardan gelir elde etmek bazı kişiler için oldukça kolaydır. Bunu çeşitli şekillerde yapmak mümkündür. Örnek olarak; viral reklamlarda aracı olmak, firmaların sosyal ağ hesaplarını yönetmek, yüksek hayranlı-takipçili sayfalarınızdan ürün-haber vs tanıtımı yapmak, elinizde altyapı varsa takipçi, hayran satışı gerçekleştirmesi vs diye liste uzayıp gitmektedir. Basit gibi gözüken sosyal medyada işler görüldüğü gibi kolay değildir.

3- Sitelere içerik sağlayarak para kazanabilirsiniz
Başka sitelere editörlük yaparak evinizden internet aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Özellikle de uzmanı olduğunuz konularda bu işe yaramaktadır. Bayanlar özellikle moda, giyim, çocuk gibi temalı sitelerde yoğun olarak editörlük hizmetleri vermektedirler.

Editörlük hizmetlerinin fiyatları oldukça değişkendir. Örneğin haber sitesine editörlük yaparken size aylık 500-1500 arasında teklif edebilir ama sıradan sitelerin takibi için daha düşük rakamlarla karşılaşabilirsiniz.

Ek olarak eleman arama sitelerinde editörlük ilanlarına sıkça rastlayabilirsiniz.

4- Güncelleme-İndirme Yoluyla Para Kazanabilirsiniz?
Upload-download yaparak çeşitli şekillerde para kazanmanız mümkündür. Konunun detaylarına girmeden önce Türkiye de internetin yavaş ve pahalı olduğunu, upload yada download işi yapacaksanız vps, sunucuya ihtiyacınız olduğunuzu unutmayınız.

Upload yaparak para kazanma için teccübeli internet kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Kendinize ait networkler kurduğunuzda iyi gelirler elde edebilirsiniz.

5-Marketing dediğimiz link vererek para kazanma işleri
Bu ucu açık konudur. İnternette sıkça bu tarz işlere rastlayabilirsiniz. Örneğin size alışveriş sitesi link verir ve bunun üzerinden ürün alan kişiler olduğunda sizlere komisyon gönderilir. Uzmanı olduğunuz konularda bu tarz çalışabilirsiniz.

Web Tasarım Dijital Pazar Seo İlişkisi Nedir?

 • 24.2.2018 11:21:18
 • 0 Yorum
 • 301

Dijital çözümler, internetin cep telefonlarında rahatlıkla kullanılmasıyla, büyük ölçüde değer kazanmaya başlamıştır. Teknolojinin genelişmesiyle sanal ortamlarda daha çok vakit geçirilmeye başlanmıştır. Bu durum ekonomi dünyasına da yansımıştır. Ekonomi dünyasında işlerin hızlı bitirilmesi, siparişlerin hızlı bir şekilde sunulması ve yeni ürünlerin anında yayınlanması, pratik bir hale gelmiştir.

Hatta bir çok firma iş dünyasına atılarak Google reklamları, sosyal medya reklamları, E-ticaret seo çalışmaları ve web tasarımı gibi birçok konuda uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Bu işlerde en önemli ilk adım, online dünyada sizi temsil edecek iyi bir web sayfası yaptırmaktır. Bu işi için özel tekniklerle çalışan elemanlarımız, e-ticaret seo uyumlu web tasarımlarıyla, sizi dijital dünyaya taşımaktadır.Kendimi evrensel olarak nasıltanıtabilirim diyorsanız kesinlikle web hizmetlerinden faydalanmalısınız?
Dijital Pazarlamanın Önemi
Küçük çocuklarda bile android telefonların olduğunu hesap edersek, bu gün mobil uyumlu bir web tasarımı, sizin için mükemmel bir reklam seçeneği olacaktır. Binlerce kilometre öteden sitenize girip sipariş veren birisi, internetten başka bir araç kullanamaz. Seo ajansı olarak hizmet vermeye devam eden şirketlerimiz, özgün makale seçenekleriyle ve anahtar kelime çalışmalarıyla, arama motorlarında üst sıralara çıkmanızda etkili rol oynayacaktır. Firmaları tercih ederken geçmiş tecrübeli olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Dijital Pazarlar Seo Satışınca Kazanç Sağlar mı ?

 • 24.2.2018 11:22:38
 • 0 Yorum
 • 320

Farklı ihtiyaçlarımız için günümüzde birçok e-ticaret sitesi mevcuttur.Aklımıza gelen bir ürünü satın alamk isteğimizde arama motorlarında pek çok farklı seçenekle karşılaşırız. Genellikle, bilinirliği yüksek, uygun fiyat ve garanti koşulları sunan siteler tercihlerimiz olur.

E-ticaret siteleri için Google Aramalarında ilk sayfada çıkmak ve tercihen üst sıralarda çıkmak çok önemlidir, pretijlidlir. Ekonomik sanal pazarınıza büyük katkısı olacaktır.İstediği ürünü aratan kullanıcının gözüne kestireceği ilk site siz olursanız çok büyük avantajını yaşarsınız.Sunulan ürünlerde ve hizmetler özelinde, yapılan Google Aramalarında üst sıralarda çıkmak işletmeye ücretiz ve düzenli birçok müşteri getirir.

Örnek vermek gerekirse, Google verilerine Türkiye’de göre ayda 165.000 kişi “Tablet” diye aratıyor. İlk sırada yer olan sonuç ortalama olarak yüzde 25 tıklanır. Yani bu kelime grubunda ilk sırada yer alarak, ayda yaklaşık 41.250 ücretsiz müşteriye ulaşılabilir. Bunun gibi, ilgili sektörde birçok farklı aramalarda üst sıralarda yer almak işletmeye binlerce potansiyel müşteri getirir.
Profesyonellik tam da burada başlıyor iyi bir seo hizmeti alırsanız ticaret dünyanıza bol kazanç sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Seo

 • 26.2.2018 15:15:41
 • 0 Yorum
 • 319

Dijital sektörde rekabet ortamından galip gelebilmek adına üst sıralarda yer alabilmeyi isterler. Bir çok alışveriş sever insanlar mağazalara arama motorlarında aratarak ulaşıyorlar.Çoğunlukla ilk sayfadaki sonuçların ötesinde bir araştırılma yapılmaz, ancak ilk sayfada çıkan sonuçlar tatmin etmiyorsa, diğer sayfalara göz atılır. Dolayısı ile arama motorlarında arama sonuçlarında ilk sayfada mümkünse ilk sıralarda yer almak çok önemlidir.Seo çalışmalarıyla iyileştirmeler arttırılarak daha da üst seviyelerde dolaşmak mümkün olabiliyor.
Arama Motoru Optimizasyonu ;
Gerek bir kurumun tanıtımı açısından ve gerekse o kurumun dünyanın herhangi bir yerindeki çocuktan-yaşlısına potansiyel müşterilere ulaşması ve kazancını katlaması açısından gerçekten de stratejik önem taşımaktadır. Arama motoru optimizasyonu yaparak arama motorlarında sıralamalarda ilk sayfalarda daha üst sırada çıkarak daha çok kullanıcıya reklam bedelleri ödemeden ulaşırsınız.Yani seo reklemcılığı da geçerek sanal dünyada size pek çok ayrıcalık tanıyor.İnternette yine bununla ilgili bilgilere ulaşabilmeniz adına araştırmalarla ekonomik ve sanl pazardaki yerinizi güçlendirebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı

 • 26.2.2018 15:16:49
 • 0 Yorum
 • 279

SEO,sanal dünyanın çok hızlı büyüme sağlayan sektörel değerlerinden bir tanesi. Bu sektörün büyümesi internetin büyümesiyle de aynı oranda gerçekleşmektedir.Ülkemizde birçok firma sitelerinin üst sıralarda yer alabilmeleri için  profesyonel hizmetleri tercih ediyorlar ve bu konulardaki geçmiş deneyimlerinide göz önünde bulunduruyorlar.

Danışmanlık Alırken...
Bir internet sitesinin tüm SEO Gelişim Süreci boyunca yakından takip edilerek, üst sıralara getirilmesi sürecinin yönetilmesine SEO Danışmanlığı denilmektedir. Danışmanlık süreci boyunca, rakipler ve sektör sürekli analiz edilir, kıyaslamalar yapılır.Eksiklikler belirlenerek bu süreçte gelişmelere göre farklı danışmanlık hizmetleri verilebilir.

SEO Danışmanlığı, bir firma bünyesinde SEO Uzmanı çalıştırılarak gerçekleştirilebileceği gibi, SEO Firmaları ile çeşitli anlaşmalar yapılarak da gerçekleştirilebilmektedir. Firmalarla yapılan anlaşmalar, birkaç farklı şekilde olabilmektedir. Bunlardan birisi aylık bazda düzenli SEO Danışmanlığı, diğeri ise hedef bazlı SEO Danışmanlığıdır.
Aylık Alınan Hizmet Paketleri 
Sektör, rakipler ve sitenin tüm durumları değerlendirildikten sonra ortaya çıkarılan düzenli bir periyoda uygun çalışma gerçekleştirilir.Aylık raporlamalarla grafik elde edilerek geliştirme süreçlerine göre taktikler uygulanmaktadır.

Hedef bazlı seo danışmanlıklarında istenen verimin alınabilmesi için iyileştirmeler belli bir sürece dağıtılarak devam ederler.İyi bir referanstan yada sektöre yıllarını vermiş kişilerden danışmanlıklar alırken geçmiş tecrübelerini araştırın.

Piyasayı Alt Üst Eden Vero Uygulaması

 • 27.2.2018 12:28:38
 • 0 Yorum
 • 322

Önceki haftalarda ülkemizde gündem yaratan ve yoğun bir ilgi gören Vero uygulaması, sosyal medyada çokça vakit geçiren kullanıcıların ilgi odağı olacak gibi. Bu uygulamanın izlerine daha önceden de rastladığımız için yeni çıktığını söylememiz mümkün değil .Geçtiğimiz yıl nisan ayında App Store’daki yerini alan uygulama ise son birkaç gündür adeta patlama yaşıyor. Kullanıcıların akın ettiği yeni platform, “daha az sosyal medya, daha fazla sosyal yaşam” sloganını benimsiyor. Genç kitlenin yavaş yavaş Facebook’u terk etmeye başlaması ve kendisine barınacak yeni bir alan araması da Vero’ya şu günlerde hayli yaramış gibi görünüyor. Sanllaşmanın giderek artması ile birlikte monotonluğunda insanları sıkması farklı arayışlara sebebiyet veriyor.
Gelin hep beraber uygulamayı inceleyelim:

En gözde iki uygulamanın bir araya getirilerek kombinasyonlarından meydana geliyor. Fotoğraf, bağlantı, müzik, film, kitap ve yer olmak üzere 6 farklı gönderi oluşturma seçeneği sunan uygulamada takipçilere bir şarkı ya da film önerebiliyor, arkadaşlarınızla çektiğiniz fotoğrafları paylaşabiliyorsunuz.Yeni kişiler eklerden 3 farklı seçenek sunabiliyor ve siz yakınlık derecelerine göre kimleri ekleyip kimleri eklemeyeceğinizi ölçüyorsunuz.Karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmiyor ve nasıl listenlendiği hakkında bilgi verilmiyor. Gönderi oluştururken belli başlı gruplara göre sınırlandırmayı da bu şekilde yapabiliyorsunuz. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen log’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.Aslında bir çok uyugulamanın harmanlanmış hali diyebiliriz.Karşımıza pek çok özelliği ile beraber bir çok fırsat çıkarmaya yetiyor.Aynı anda pek çok platformda paylaşım yapabiliyorsunuz.Ayrıca uygulama size sosyal aktivelerinizi güçlendirmek amacıyla birbirinden ilginç seçenekler sunuyor.Seçenekler doğrultusunda tercihleriniz kendiniz belirliyorsunuz.

Teknoloji’de Halk Günü fırsatı!

 • 27.2.2018 12:33:16
 • 0 Yorum
 • 251

Tekknoloji’de Halk Günü ile Hepsiburada üzerinden yapacağınız alışverişlerde harika fırsatlar sizleri bekliyor.Alışveriş sitelerinde pek çok farklı markada özellikle de teknoloji katagorisinde bugünün şanslı kişisi olabilirsiniz.

Teknoloji’de Halk Günü fırsatları başladı!
Bu fırsatların en önemli yönüyse teknolojinin her alanından sizlere uygun bir teklif verebilmesi oluyor.Tekonojiseverler için bugünün anlama ve önemi bir hayli büyük gibi görünüyor. İster tablet, ister monitör, mouse, notebook, yazıcı, flaş bellek…Sanal marketlerden satın alacağınız bir çok ürünün fiyat listesini çıkarmaya başlatın şimdiden ve toplu alım ile birlikte eksikleriniz tamamlamanızın tam zamanı.

 

Liste bu şekilde uzayıp gidiyor. Haydi o zaman hep birlikte bu indirim gününden faydalanalım ve teknolojinin bu özel gününün tadını çıkaralım.

 

Seo Stratejelerinde İşinize Yarayacak 3 Çözüm Yolu

 • 28.2.2018 15:28:01
 • 0 Yorum
 • 297

Bildiğiniz üzere arama optimizasyonu dediğimiz bütün çalışmalar tamamiyle üst sıralarda yer alabilmek adına yapılıyor. Bu nedenle SEO stratejileri uygulayarak daha iyi kazanımlar elde etmek mümkündür. Fakat SEO stratejilerini yapmadan önce ilk olarak bu stratejinin site sahibine nasıl bir fayda sağlayacağını bilmesi gerekmektedir. Bunun için de çalışmalar sonucunda nasıl bir geri dönüm elde etmek istendiğini bilmek, oluşturulacak stratejinin daha sağlıklı olması konusunda yardımcı olmaktadır. Eğergerçekten tecrübeli ve uzamn kişler tarafından yapılabilirse kesinlikle bütçeyi boşa harcama olmayacaktır. Web sitesi çalışmalarında izlenmesi gereken bazı SEO stratejileri yer almaktadır. Bunlardan en çok faydalı olanları bir arada kullanıldığında ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça başarılıdır.

 Görünürlük,  Görünürlük bütün web sitesi sahiplerinin en çok istediği unsur, dünya üzerinde en çok görüntülenen web sitesi olmaktır. Özellikle ilk sıraya yükselerek potansiyel sıralarda yer alabilme ihtimaliniz bir hayli artmaktadır. Google sıralamalarında en üst sıralara yükselmenin en kolay yolu ise anahtar kelime optimizasyonudur. Anahtar kelimelerin seçimi ise marka isminin yanında internet kullanıcılarının en çok aramakta olduğu kelimeler olmalıdır. Bu şekilde daha çok görüntülenme elde edilebilmektedir. 

Web Site Trafiği Bir web sitesi açıldıktan sonra ziyaretçi sayısının yükselmesi için de aktif olarak uygulanması gereken bazı SEO teknikleri bulunmaktadır. Hizmet verdiğiniz müşterilerinizi daha iyi anlayarak kendinize farklı yöntem ve stratejiler geliştirmelisiniz.Sonrasında trafiğin kontrol altına alınması gerekmekte ve bunun için de Google Analytics ve Data Studio gibi araçlar kullanılabilmektedir. Web site trafiğin de atılan adımların ölçülmesi için de oturumlar, kullanıcılar, sayfa görüntüleme, oturum süresi ortalaması, siteden çıkma oranı ve oturum başına sayfalar parametrelerinin analiz edilmesi gerekmektedir. 


ROI analizi,Seo hizmeti alan ve bunun için belli ücretler ödeyen müşterinin analiz yapabileceği ve grafik verilerine göre kar zara yara oaranlarını hesaplayacağı olumlu geri dönüşler sağlamak adına iyi bir yöntemdir.Yapılması gereken işlem ise satış reklamları ve elde edilen potansiyel sadık müşteri sayısıdır. Arama motorlarının sunmuş olduğu bazı gereçler bize analiz imkanı tanımakta

Cihazlarınızı Yeni Gösterecek Yollar

 • 28.2.2018 15:35:27
 • 0 Yorum
 • 250

Peki kullandığınız cihazların yeni durmasını nasıl sağlarsınız?Bizde sizler için kullanabileceğiniz basit yöntemler belirledik.

1) Temizlik için kullandığınız rulo aletini cihazlarınız içinde kullanabilirsiniz.

 


 

2) Diş fırçası yardımıyla kulaklıklarınızı tamamiyle temizleyebilirisiniz.

Kulaklığınızın ızgarasına bir kürdanla biriken kirleri çıkarmaya uğraşmak yerine bir diş fırçası ile bunu yapın. Masa üzerine bir parça kağıt veya havlu koyun, kulaklığınızın ızgarası aşağı bakacak şekilde tutun ve diş fırçasıyla 

dikkatlice temizleyin.

 

 

3) Özellikle sık sık kullandığımız için bataryalarda biriken tozları bir silgi yardımıyla temizleyebiliriz.

Deneyimler, elektrik kablolarının sıvılarla temizlenmesinin onları yapışkan hale getirebileceğini ve cihazın hatalı çalışmasına neden olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, üzerindeki kirden kurtulmak için alternatif bir yöntem kullanmayı 

tercih etmelisiniz. Bunu da bir silgi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

4)Bilgisayarımızda ve adaptörlerimizde sıksa kullandığımız jakları temizleyebilirsiniz.

Bu fırçalardan birinin boyutu, cihazlarınızdaki kulaklıklardaki deliğin boyutuyla hemen hemen mükemmel bir şekilde eşleşir. Ancak şunu unutmayın: kulaklık jakını temizlemeden önce cihazın tamamen kapalı olduğundan emin 

olun.

 

5) Evinizde bulunan şeffaf bantlar ellerimizle gün içinde çok fazla kir tutan klavyemizi temizlemede birebirdir.

Bir bant yardımıyla klavyenizdeki kirlerden kolayca kurtulabilirsiniz.