Ağustos Yazilari

Bağlantı Red Etmeyle İlgili 15 Açık Etmen

  • 2.8.2017 10:04:06
  • 0 Yorum
  • 482

Geri döndüğünüzde en son ne zaman baktınız? Sadece size trafik gönderenlerden bahsetmiyor, yönlendirmeler listenizde gösteriliyor. Bir süredir oturan bağlardan, hiç duymadığınız sitelerden gelen bağlantılardan, mutlaka değerli olmayan bağlantılardan bahsediyorum. Backlink denetimi en son ne zaman gerçekleştirdiniz?

Bağlantılar bir siteden diğerine bağlantı suyu aktarır. Kalite ve içerik bakımından iki site arasındaki ilişki ne kadar iyi olursa, o bağlantılar o kadar değerlidir. Bunun tam tersi de geçerlidir; Bir site ne kadar kötüse, o kadar kötüydü. Bu aslında negatiflere gidebilir, inanabilir veya inanmayabilir. Bazı siteler o kadar kötüydü ki, onlardan gelen bağlantılar aktif olarak sitenize zarar verebilir.

Bu bağlantılardan doğal olarak kurtulmak genellikle mümkün değildir. İdeal olarak, sitenin sahibiyle iletişime geçip bağlantıyı kaldırmasını isteyeceksiniz. Ancak, kötü web sitelerine sahip çoğu insan e-postalarına dikkat etmiyor ya da olumsuz SEO amaçlı kendi bağlantılarını aktif olarak satıyor . Bağlantıyı basitçe kaldırmazlar. Tek seçeneğiniz, redaksiyon aracını kullanmaktır.

Reddetme aracı Google yöneticileri söylemek için izin dışarı koymuş bir araçtır “Hey, ben onları istemiyorum ama onlara sayılmaz yapabilir, onlardan kurtulmak olamaz bu bağlantıları kötü olduğunu biliyoruz?” It Iki amaca hizmet eder; Negatif SEO karşı koruma ve bir şekilde siyah şapka bağlantı kurma gölgeli bir geçmiş temizlemek için .

Araç güçlü ve kullanımı basit, ancak aynı zamanda tehlikeli. İyi bir bağlantı reddederseniz, bu bağlantı temelde kayboldu. Sen gerek aracın nasıl kullanılacağına kadar okumak bunu uygulamaya çalışıyorum önce.

Reddetme aracını kullanmanın en önemli kısmı, reddetmeye değer olan bağlantıları tanımlamaktır. İnceleyeceğiniz bir kriter listesi derledim; Bir bağlantı bunlardan birçoğuyla karşılaşırsa, özür dilemekten daha iyi olmak için reddetmek isteyebilirsiniz.

Not: reddeden bağlantıları araştırmadan önce, bağlantıları üzerinde nofollow etiketi olup olmadığını kontrol edin. Gerçekten hayır takip eden bir bağlantıyı reddetmek zorunda değilsiniz, çünkü bu bağlantı halihazırda hiçbir şeye sayılmaz. Belli bir şekilde kötü bir siteden olursa, yine de bunu reddedebilirsiniz, ancak onu özlemek için sizi öldürmeyecektir.

Ayrıca, bağlantı denetimini yapmayı da unutmayın ! Onların neler reddedeceğini bilmek için hangi bağlantıların olduğunu bilmelisin.

1. Bağlantı, düşük Domain Authority'ye sahip
Etki Alanı Yetkilisi, tüm etki alanının toplam değerini ve gücünü ölçen önemli bağlantı ölçütlerinden biridir. Moz Open Site Explorer'ı kullanarak DA ve diğer bağlantı metriklerini kontrol edebilirsiniz .

Moz DA SS

Domain Authority, 0 ile 100 arasında bir ölçekte sıralanmaktadır. Logaritmiktir, bu nedenle, 20'den 30'a çıkmaktan 70'ten 80'e ulaşmak çok daha zor demektir. Moz, karşılaştırmalı bir sıralamadır, mutlak bir sıralama değildir, Ve bu nedenle "kötü" DA puanı yok. Ben bunun bollocks olduğunu ve 20 yaşından küçük herhangi bir sitenin muhtemelen çok iyi olmadığını söylüyorlar. Kesinlikle, 10 yaşın altındaki her şey spam olma ihtimalini yüksektir.

Verilen, iyi ancak küçük küçük sitelerin DA puanları düşük olabilir, dolayısıyla bu ölçütleri diğer ölçümlerle birleştirdiğinizden emin olun. En azından gözlerimde, yalnızca düşük DA'lar bir alan adının kara listeye alınması için yeterli değildir.

2. Bağlama sitesi Google'da dizine eklenmedi
Bir sitenin Google'da dizine eklenememesinin üç nedeni vardır.

Google'ı bir noindex etiketi ile bilerek engellemişlerdi.
Çok yeni ve Google henüz bulamadı.
Spam olarak işaretlendi ve Google bunları kaldırdı.
Size bağlanan herhangi bir site muhtemelen ilk ikisinden biri değildir. Muhtemelen mümkün, sanırım, ama muhtemel değil. Genel olarak, Google'da görünmeyen bir site herhangi bir nedenden dolayı veya çoğunlukla spam olarak kaldırılmıştır.

Bir sitenin bir temel site araması yapılarak dizine eklenip eklenmediğini kontrol edin. Sadece site: example.com'u Google'a takın ve bir şey olup olmadığını görün. Site var ancak Google'da görünmüyorsa, bu site delistedilmiş ve bunu reddetmek için iyi bir neden.

3. Bağlantı alanının kötü amaçlı kodu var
Engellenmeye değer olup olmadığına bakmak için bağlantıları araştırdığınızda, onları ziyaret etmek isteyeceksiniz. Bununla birlikte, spam siteleri bilgisayarınıza bulaşabilecek kötü amaçlı kodları çok iyi taşıyabilir. Bu nedenle, gölgeli bir geri dönüşümü ziyaret etmeden önce, bir reklam engelleyici ve bir noscript eklentisi yüklü ve açık olmalıdır. İyi bir antivirüs programı da iyi bir fikirdir, bu yüzden hiçbir McAfee yoktur. Buna göre, daha yeni virüsler daha hızlı uyum sağlayarak antivirüs etrafında dolaşma eğiliminde olduklarını, çünkü antivirüsünüz olduğundan kendinizi güvende hissetmeyin dedi.

Önizleme Raporlanan Saldırı Site

Zararlı kod, yüksek öncelikli bir kırmızı bayraktır. Bir site kötü niyetli bir programı indirmeye çalışırsa veya kötü niyetli komut dosyalarını çalıştırırsa, siteyi derhal terk edin ve kara listeye alın. Kesinlikle bir itiraf etmeye değer, ne kadar iyi olursa olsun, sitenin aksi görünüyor.

4. Bağlantı sayfası çöp bağlantılarıyla dolu
Spam gönderenler bazen yüzlerce hatta binlerce bağlantı içeren sayfalar oluşturacaktır. Bu sayfalardan bazıları inanılmaz derecede eskidir ve bu tür bağlantıların bir şey için geçerli olabileceğini düşündüğünüzde sizinle bağlantı olabilir. Bu sayfalardan bazıları yeni ve yalnızca negatif bir SEO ağının bir parçası. Ne olursa olsun, üzerine yüzlerce bağlantı içeren herhangi bir sayfa kötü bir sayfa olacak. Ayrıca, sitenin sahibinin bir kaldırma isteğine yanıt vereceği ihtimali çok düşük. Dolayısıyla devam etmenize ve reddedilecek adıma atlamanıza izin ver.

5. Bağlantı kötü bir dizin sitesinden geliyor
Bazı blog ve makale dizinleri bir miktar değer alabilir. Cümlenin bir çok niteliği olduğunu düşünüyorsan, haklısın. Çoğunlukla, makale ve bağlantı dizinleri, internete bir "telefon rehberi" modeli getirmek için modası geçmiş bir girişimdir ve bir arama motorunun sonsuza kadar daha iyi yaptığı bir şeydir.

Spam Directory LinkÇok nadiren, bir değeri olan bir dizin sitesinde karşılaşabilirsiniz. Bunlar belirli nişler için son derece spesifik dizinler olma eğilimindedir ve yerinde yüksek kalite kontrolüne sahiptirler. Ayrıca, katılım için ödeme talep etme eğiliminde değillerdir; Onların evini geçerseniz, içeri girebilirsiniz. Ancak, çoğu durumda, dizinler buna değmez .

SEO için dizin pazarlaması kullanmaya çalışmadıkça ya da SEO'yu yönetmek için para ödeyen biri sizin için yaptığınız sürece genellikle dizin bağlantılarına sahip olmayacaksınız. Geçmiş bir tekniktir, bu nedenle bağlantılar eski olacaktır. Kaldırma talebinde bulunmak büyük olasılıkla iyidir, ancak kaldırılmazlarsa bunları reddederler.

6. Bağlantı, bağlantı sayfasında görünmez
Sözde bağlandığını düşündüğünüz sayfayı ziyaret ederseniz ve bağlantıyı bulamazsanız, bir şeyler olmuş demektir. Balıklı bir şey var. Muhtemelen her türlü en iyi uygulama ve arama kurallarına aykırı olan bir bağlantı gizleme örneğidir.

İnsanlar bağlantıları gizler, böylece sayfaları daha okzak hale getirmek için onları sayfalarında gizleyebilirler; aslında sadece bağlantı spamleri için ince kabuklardır. Ortak bağlantıyı gizleme yöntemlerini kontrol edin. Arka plan metni ile aynı renkteki bağlantıları arayın. Resimler arkasında gizlenmiş bağlantıları ara ya da kenara çekilin. 0.0001 yazı tipi boyutuyla küçültülen bağlantıları arayın. Bağlantıları gizleyen komut dosyaları arayın.

Genellikle, bağlantıyı aramak için sayfanın kaynak kodunu görüntüleyebilirsiniz. Eğer makul bir yerde olduğu ortaya çıkarsa ve cevaplamış olursanız, sorun değil. Gizlenmişse veya sayfada gizlenmiş bir sürü diğer bağlantılar varsa , siteyi reddetmek için iyi bir işarettir.

7. Bağlantı, yapmadığınız bir yorumdan
Olumsuz bir SEO saldırısı parçası spam yorum blogudur. Sonuç olarak, tüm spam blog bağlantıları değil. Bir sürü gölgeli bağlantı satın aldığınız gibi görünmesini sağlamaya çalışıyorlar ya da sistemi eski bir bağlantı spam tekniği ile oynamaya çalışıyorsunuz.

Yorum Bağlantısı Spam

Sayfadaki bağlantınızı aradığınızda ve yorumlarda ortaya çıktığında, yorumu gerçekten bırakıp çıkmadığınız konusunda oldukça sert düşünmeniz gerekiyor. Profil bilgileriniz varsa, sizin veya yetkili bir kullanıcının terk etmesi mümkündür. Öte yandan, eğer bir hesap kullandığınızda sadece metin doldurulursa, muhtemelen sahte spam olur. Ayrıca, bağlantıyı çevreleyen yoruma bakın. Yazmış olman bir şey miydi?

Dürüst olmak gerekirse, bıraktığınız bir yorum olsa bile, bağlantı kalitesi düşükse bağlantı kurmaya değer olabilir. Sıklıkla, bir tartışma zincirinin önemli bir parçası olmadığı sürece blog yorumlarını kaldırılabilir, sadece webmaster ile konuşun.

8. Bağlantı yabancı bir dildeki bir sayfadan
Yabancı dil bağlantıları mutlaka kötü değildir, ancak çoğu durumda yararlı değildir. Bir ABD sitesini yayınlıyorsanız ve Endonezya'dan bağlantı alıyorsanız, bu bağlantılar büyük olasılıkla pek de yararlı değildir.

Bağlantılar meşru olsa bile, yabancı kullanıcıların sitenizi iyi kullanamamasıyla ilgili sorunlarla karşılaşacaksınız. Bağlantılar sitenize gerçekten değer katmıyor, sadece oradalar. Yabancı bağlantıları reddetmek zorunda değilsiniz, ancak siz de yapabilirsiniz.

9. URL, "profil" kelimesini içerir
Sözcük profili içeren bir bağlantı yalnızca sahip olduğunuz profil olan sayfalarda bulunmalıdır. Size bağlanan diğer herhangi bir profil, muhtemelen sıralamalarınızı düzenlemek için yapılan bir spam hesabınızdır. İnce bir tarakla bunları gözden geçirin; Onlar sizin için bir Yelp hesabı gibi yapılmış huylu olabilirler, ancak çoğu genellikle spam'dir.

10. Bağlantı sitesi açıkçası bir spam sitesidir
Bazen bir siteye ulaştığınızda bunun spam olduğunu söyleyebilir misiniz? Tam olarak nedenini belirtemeseniz bile, kırmızı bayrakları devre dışı bırakan bir spam sitesine belirli bir "ağız kokusu" var. Bu tek başına bir bağlantıyı reddetmek için bir neden değildir - sonuçta yanlış bir önseziye sahip olabilirsiniz - ancak ondan kurtulmak için iyi bir neden olabilir.

Spam Sitesi Örnek

Çoğu zaman, bu siteler anahtar kelimeleri çok ağır ve değer açısından çok hafif olacak. Bir siteyi sık sık doldurmak için yeterlidir, bu nedenle bağlantıyı kaldırmak iyi olur. Çitlerdeyseniz, biraz daha derinlemesine bir araştırma yapabilirsiniz.

11. Bir manuel eylem, bağlantıları özellikle çağırır
Bazen, sitenize gelen doğal olmayan bağlantılar nedeniyle cezalandırıldıysanız, Google siz düzeltinceye kadar SEO sıralamanızı etkileyen manuel bir işlem yapacaktır. Bunları webmaster konsolunda görebilirsiniz. Bazen sadece "kötü bağlantılar var, iyi şanslar" diyorlar. Bazen düzeltmek için spam olarak düşünen belirli alanlara işaret edecekler. Belirli alanlara işaret ediyorsa, bu bağlantıları bulup onlardan kurtulun. Sitenin gerçekten iyi olup olmadığını, Google'ın kötüye gittiğini düşünmesi, bağlantılardan kurtulmanın önemli olmadığını belirtti.

12. Bağlantı sayfasındaki içerik çalınmış
Bazen bir sayfada iyi görünen bir bağlantı var, ancak muhtemelen URL, marka bilinci oluşturma veya sayfanın yapımı nedeniyle şüphe ediyorsunuz. Koşabileceğiniz bir test, içeriğin Google bölümüne girmek veya Copyscape ile çalıştırmaktır. Bu, içeriğin çalındığını size söyleyecektir. Öyleyse, sıklıkla içeriğin orijinal kaynağını belirleyebilirsiniz; bu bağlantı da bir bağlantınız olabilir. Her iki durumda da, içeriği çalan sitelerde bağlantıları reddedin.

13. Bağlantı alanının bir çöp TLD'si var
Bu günlerde birçok TLD var. .xyz, .click, .party, .top, .gdn ve bu tür diğer TLD'lerde son bulan sitelerin düşük maliyetlerinden dolayı spam site olduğu istatistiksel olarak daha yüksektir .

Spam Domains TLD

Bazıları .us ve .biz gibi çitin üzerindedir; Bazı meşru siteler onları kullanmaktadır, ancak birçok spam sitesi bunları kullanmaktadır. Burada bulabileceğiniz spam TLD'lerin bir listesi var, ancak açıkçası, önemli değil. Ana com / net / org / edu / gov / io / etc TLD'lerin dışındaki herhangi bir şey, potansiyel olarak tehlikeli olabilir. En azından ana TLD'lerden biraz daha kötüler, bu yüzden kenarındaki bir siteye yönelik bir grev.

14. SEMRush bağlantıları toksik olarak tanımlar
SEMRush, sınırlı bir bazda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir bağlantı analiz aracıdır veya bir hesap için ödeme yapabilirsiniz. İçinden bir bütün backlink denetimi çalıştırabilir ve bağlantıları toksisitenin 30 farklı önlemine göre sıralayacaktır. Bağlantılar toksik görünüyorsa, bunları daha ayrıntılı inceleme yapmak için bir listeye aktarabilir ve araç göndermeyi reddedebilirsiniz.

15. Bağlantı, bağlantı oluşturmayla ilgili diğer Google yönergelerini ihlal eder
Google'ın her şey için kurallara sahip olduğu gibi bağlantı kuralları vardır. Onların burada okuduktan sonra, bahsetmediğim diğer kuralların herhangi birine aykırı bir geri dönüş olup olmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, devam edin, bu bağlantıları kaldırın.

Mozdaki Büyümeniz Anlık Olarak Görüntülemek İçin Bir Kaç Yol

  • 16.8.2017 13:59:06
  • 0 Yorum
  • 500

Yıllar önce, Google, sitenin derecelendirme siteleri için kendi temel ölçümlerinden birini kamuya açıkladı. PageRank - Google kurucularından Larry Page'nin adını alan - bir sitenin değerinin sayısal bir göstergesi idi. Kamuya ait, otoriter bir metrik olduğu için, çok sayıda pazarlamacının ve SEO uzmanının, bir sitenin PageRank'ini şekillendirmesi, şekillendirmesi, yönlendirmesi, manipüle etmesi veya başka şekilde değiştirme yollarını aramış olması sebebiyle duruyor.

Basit bir sayısal gösterge olmasına rağmen, PageRank'in arkasında büyük miktarda matematik ve bilim vardı. Bir fikir edinmek için Wikipedia sayfasını kaydırmanız yeterlidir ; Sonuçta bu formüller basit cebir değildir.

Google, 2011 yılının geri kalanında görünür halka açık PageRank'e, çoğunlukla bir metrik üzerinde çok fazla odaklanmış ve içeriğin gerçek değeri üzerinde yeteri kadar odaklanmamış insanların sayısıyla mücadele etmek için daha az ve daha az sayıda güncelleme yapmaya başladı. Beklemek bir yıldan uzun bir süre büyüdükten sonra, resmi bir duyuru geldi. 2014 Ekim ayında Matt Cutts görünür PageRank için gelecekte herhangi bir güncelleme yapılmayacağını açıkladı.

Google yine de PageRank'ı dahili olarak kullanmaktadır. Algoritmasının kullanılması çok değerli ve çok temel oluşturuyor. Bununla birlikte, artık modern pazarlamacılar için görünür veya kullanışlı değildir. Yüksek PR'li, halkla ilişkiler hakkında övünen herkes ve çeşitli web sitelerinin PR'sinde gezinmek için Google araç çubuğunu kullanan herkesle bağlantı kurmaya teşvik eden kullanıcılar eski bilgilerle çalışır ve güvenilmemesi gerekir. İşlerinin temel özelliklerine üç yıl veya daha fazla zaman ayıramayan biri, birlikte çalışmak istemediğiniz birisidir.

Moz gir
Moz, eskiden SEOMoz, bildiğinizden emin olduğunuz gibi, bugün dünyanın en büyük SEO ve analitik şirketlerinden biridir. Google'la doğrudan bir ilişkisi yok, ancak - ve müşterileri - görülebilir PageRank kaybını keskinçe hissettiler. Moz, PageRank için yeni bir metriği hazırlamaya karar verdi.

Site Explorer'ı Aç

Pekâlâ, bu kesinlikle doğru değil. Moz'un ölçütleri PageRank'ın ölümünden önce geldi, daha önce gösterilen Google ölçütünün yerine geçmek için en iyi konuma getirilebilmesi için, mümkün olduğunca doğru ve genel olarak uygulanabilir olduklarından emin olmak için onlara daha fazla odaklanıyorlardı.

Etki Alanı Yetkisi , eski PageRank ile karşılaştırılabilecek en önemli Moz ölçütüdür. Bu, bağlantı sayısı, bağlantı alanlarının sayısı, MozRank ve MozTrust gibi diğer Moz ölçütleri gibi çeşitli alt metrikleri dikkate alan bir metriktir. 100'ü en iyi olmak üzere 0'dan 100'e kadar değişen tek bir sayısal skor yaratmak için hepsini derler ve analiz eder. Skor logaritmik, yani sıfırdan 10'a çıkmak zor değil, 20'den 30'a çıkması daha zor ve 70'den 80'e inmesi inanılmaz derecede zor. DA'sı 100 olan çok az site var ve onlar Google'ın kendileri gibi siteler olma eğilimindedir.

Domain Authority, site çapında bir metriktir, bu nedenle DA'nız sayfa ile aynı olacaktır. Sayfa düzeyinde bir otorite metriği için, Page Authority'yi de istersiniz, Moz tarafından da sağlanan benzer bir metrik. Buna Larry Page ismi verilmiyor.

Etki Alanı Yetkisi Hakkında Önemli Notlar
Domain Authority , tüm SEO faktörlerini göz önünde tutan mutlak bir sıralama değildir. Bağlantıya odaklı ve güven odaklı bir metriktir, bu nedenle aynı DA'ya sahip iki site çok farklı katma değerlere sahip olabilir. Bir sitenin kalitesinin saf bir hakimi olduğunu bilmek de yararlıdır.

Etki Alanı Yetkilisini kendi kullanımınız için izlemek için iki yol vardır. Biri kendi geçmiş takibiniz için; Dün DA'nızı bugünkü DA'nıza kıyasla, bir hafta önce, bir ay önce ve bir yıl önce karşılaştırarak hepsini nasıl ilerlediğini göster. Diğeri karşılaştırmalı; DA'nıza ve en güçlü rakibinizin DA'sına bakarak size bağlantı profilleri konusundaki nispeten konuştuğunuz yere dair bir gösterge verebilirsiniz.

Etki Alanı Yetkilisi E-tablosunu İzleme

Hatta yöntemleri izlemeye başlamadan önce söylememiz gereken bir şey, Etki Alanı Yetkisi'nin sürekli değiştirilmesi ve geliştirilmesidir. Moz sitelerine ekler ve dizinlerine bağlantılar verir, diğer siteleri kaldırır ve metriğe bir bütün olarak katkıda bulunan çeşitli faktörlerin etkisini değiştirir.

Bunun anlamı, Alan Yetkisi'nin, haftadan haftaya, aydan aya değişebileceği, ve bu da tarihsel verileri mutlaka değerli kılmayan bir şekilde olmasıdır. Sonunda hiçbir şey değişmediğinde birkaç puan kaybedersiniz. Değer kaybetmediniz ya da bağlantı kaybediyorsunuz; Toplam Etki Alanı Yetkisi metriği değişir ve bu gerçekleştiğinde genellikle herkesin düşüş yaşar.

Aslında, Moz'un yukarıda bağlantılandırdığım "Alan Yetkilisi Nedir?" Sayfasında bir feragatname var. "Her güncellemeden sonra, 100 puanlı bir sistemde ölçeklendirildiklerinden, yeniden hesaplamalar, belirli bir sayfanın / sitenin Otorite skorunun, bu sayfa / site bağlantı miktar ve kalitesini geliştirse bile düşmesine neden olabilir " demektir. Bu yüzden Moz karşılaştırma metriği olarak kullanmanızı önerir ; Geçmiş verileriniz, aslında bir değer kaybıyla ilişkili olmayan aşağı doğru eğilimler gösterebilir.

Bununla birlikte, DA'nın zaman içinde nasıl büyüdüğünü hala izlemek istiyorsan, bunu yapmakta özgürsün. DA'nız azaldıkça - 60 yaşın altındaysa - değişikliklerinizin büyüme ile sonuçlanması daha muhtemeldir. Genellikle DA'nız daha yüksek olduğunda ve değişiklikler 1-5 aralıkta olduğunda dalgalanmalar gerçekle pek ilişkilendirilmez.

Tarihsel Alan Yetkilisinin Ölçülmesi ve İzlenmesi
Aslında Domain Authority'nizi zaman içinde izlemek için kullanabileceğiniz bir çok farklı seçenek vardır.

Yöntem 1 basit ama biraz emek yoğun. Basitçe kullanmak Moz Açık Sitesi Explorer sitenizi tarama ve ne istersen formatında tarih ve geçerli Alan Yetkilisi kaydetmek için. Kullanımı ücretsizdir, ancak istediğiniz zaman el ile girip verileri kaydedin; çünkü hiçbir API erişimi yoktur ve bir veri sıyırıcısına güvenilebilir değildir.

Bu yöntemin birincil dezavantajları açıktır. İlki, zaman ve emek dahil olmaktır. Verilerinizi manuel olarak toplamanız ve hasat etmeniz gerekir ve zamanlamanıza göre onu özlediğiniz zaman, sahip olmadığınız bir veri noktasıdır. Geri gidip getiremezsin. İkinci dezavantaj, daha fazla tarihsel veriye ulaşamamanız. Verileriniz kayıt işlemine başladığınızda yalnızca geri döner. Daha eski veriler isterseniz şansınız yetersizdir.

Yöntem 2 , Moz'un muhtemelen önereceği ve bir Moz Pro üyeliği için ödediği yöntemdir.

Moz Pro Yükseltme

Moz Pro size çok sayıda araç, anahtar kelime izleme, sayfa tarama ve daha birçok erişim sağlar. Bu özelliklerden birisi, siteniz için geçmişte izlenen Domain Authority (Alan Yetkilisi), ayrıca Page Authority (Sayfa Yetkilisi) ve diğer metriklerdir. Tabii ki bu, sitenizin dizinde olduğunu ve dizinde olduğunu varsayıyor. Moz Google değildir; Her gün milyarlarca web sitesini tarayan arama motoru örümceklerine sahip değiller. İndeksleri güncellenmesi daha yavaş ve Google'ın belirttiği 130 + trilyon web sayfalarına kıyasla 165 milyar URL daha "küçük" bir URL . Moz bağlantılar her saatte bir güncelleme eğiliminde ancak dizinleri yalnızca ayda bir kez güncelleştiriliyor.

Burada olumsuz olan, kullanmak istemeyebileceğiniz bir çok özellik karşılığında ödeme yapmanızdır. İstediğiniz şey metrik takibi ise aşırı derecede aşırık; Sonuçta, en ucuz Moz Pro planı ayda 100 dolardır.

Yöntem 3 , birkaç üçüncü parti programlarından birini kullanmaktır. Bu durumda, sözünü ettiğim RankWyz . RankWyz, özel blog ağlarını ayarlamanıza, yönetmenize ve izlemenize izin verdiği için, gri / siyah şapka aracının bir parçası. PBN'ler ağırlıkla Google tarafından kaşlarını çattı ve site büyümesi için riskli bir strateji.

Yine, Moz Pro gibi bu çok farklı özelliklere sahip büyük bir araçtır; bunların çoğu, tek ihtiyacınız olanı ya da bakmak istediğiniz şey olup olmadığını izlemektir. Ne yazık ki, ücretsiz bir versiyon sundukları halde DA izleme imkânı bulabileceğiniz en ucuz versiyon aylık 100 $ 'ın altında olan Pro 15.000 paketi. Bu fiyata, bir PBN'ye yatırım yapmadığınız sürece , Moz Pro ile de gidebilirsiniz.

Yöntem 4 farklı bir üçüncü parti aracı, bu sefer Cyfe kullanmaktır . Cyfe bir otomasyon veya sömürü aracı değildir; Bunun yerine, yalnızca çok iyi bir analitik gösterge tablosudur. Size özelleştirilebilir bir gösterge tablosunda, tek veya birden fazla web sitesi için, farklı tonlarca bilgi sunar. Özel veri kaynakları kurabilir, onu destekleyen veri kaynakları için gerçek zamanlı raporları görüntüleyebilir, verileri dışa aktarabilir ve geçmiş verilerini görebilirsiniz. SalesForce, AdWords ve Moz'tan Alexa, Instagram ve Klout'a olan her şeyden veri toplamak için widget'lar var.

Cyfe İş Gösterge Panosu

Aşağı tarafı, Cyfe'nin özgür sürümünün sınırlı olması. Veri özet akışlarınızda DA bulursunuz, ancak son 30 gün ile sınırlıdır. "Bir ay önce" tarihinden daha fazla geçmiş verileri istiyorsanız, premiuma geçmeniz gerekir. Bununla birlikte, şimdiye kadar ki en ucuz seçenek olduğunu söyledi; Sınırsız her şey için ayda 19 dolar.

Yöntem 5 Cyfe'ye çok benzer; Klipfolio olarak adlandırılan, bulut tabanlı izleme panosu web uygulamasıdır . Klipfolio, Cyfe kadar kaygan değildir ve istediğiniz entegrasyonları oluşturmak için biraz DIY dirsek yağı gerektirir, ancak yine de pazarlama varlığınızla ilgili büyük veriler sağlayabilir. Yüzlerce uygulamayla bütünleşirler, ancak bu durumda önemli olan Moz.

Bu özel uygulama ile bir kontrol paneli oluşturmanız gerekir; ancak bunlardan biri önceden Rand Fishkin'in kendisi tarafından hazırlanmış iki önceden oluşturulmuş Moz gösterge panosu vardır . Alternatif olarak, tek tek metrikleri klipleştirebilir ve kendi gösterge tablonuzu oluşturabilirsiniz. İsterseniz özel API sorguları da oluşturabilirsiniz, ancak bu, daha sonra tartışacağımız Moz API'sına erişimi gerektirir.

Klipfolio için fiyatlandırma, kaç farklı kullanıcının ve kaç farklı gösterge panelinin olmasını istediğinize bağlıdır. En küçük seçenek ayda 19 dolar ve beş kullanıcı ve beş gösterge panosu için çalışır. İstediğiniz tek bir gösterge tablosunda bir DA metriği varsa, o kadar çok şey var. Gösterge tabloları aynı anda birkaç ölçüm içerebilir, bu nedenle düşündüğünüzden daha esnektir.

Ne yazık ki, raporları indirebilmek, raporları yerleştirmek veya müşteri verilerini yönetmek isterseniz, işlevselliğinizi genişleten ayda en az 39 dolarlık bir plana ihtiyacınız vardır. Ayrıca, temaları özelleştiremez veya eklentiler olmadan yazılımın beyaz-etiketli bir sürümünü kullanamazsınız; bu da oldukça pahalıdır. Örneğin, beyaz etiket genişlemesi ayda yaklaşık 500 dolardır.

Yöntem 6 , burada tartışacağımız sonuncusu yalnızca kendi çözümünüzü oluşturmaktır. Klipfolio ile "özel bir API çağrısı yapma" yöntemi gibidir; tam olarak istediğiniz herhangi bir şeyi kodlayabildiğinizden daha esnek olmanızın dışında. Kodlayabildiğiniz sürece veya sizin için kodlayabilen bir geliştiriciyi kiralayabildiğiniz her türlü analitik, izleme veya raporlama uygulaması oluşturabilirsiniz.

Bu seçeneğin başlıca dezavantajı, yalnızca API erişimi ihtiyacıdır. Eğer Moz istediğiniz verileri alabilmek için, sen kendi başına bir ürün olup onların API erişmek gerekir. Aylık istediğiniz veri satırlarının sayısına ve istek oluşturma hızına bağlı olarak ücretlendirilirler.

Moz API erişimi beş biçimdedir:

Her on saniyede bir taleple sınırlı olmak üzere ayda 25000'e kadar satır serbest.
Giriş seviyesi, ayda 120 K satır, saniyede 200 istek, ayda 250 dolardır.
Düşük hacim, ayda 500 K satır, saniyede 200 istek, ayda 500 $.
Aylık 4 milyon sıra ile saniyede 200 istekle, aylık 2.000 dolara çıkan orta hacim.
Aylık 40 milyon satırla maksimum hacim, saniyede 200 istek, ayda 10.000 dolara.
Tüm planlar daha 10.000 satırlık belirli bir oranda daha ayrıntılı bir şekilde genişletilebilir. Oran, planınızın üst katmanından daha düşük, 10K için 20 TL'den 10K başına 3.50 TL'ye değişiyor.

Açıkçası, bu mümkün olan en ucuz seçenek değil, fakat birincil bir fayda sunuyor; esneklik. Gerçek bir gerçek veri ateşiyle istediğiniz herhangi bir uygulamayı oluşturma olanağıyla, harika bir şeyler yaratabilirsiniz. Ya da ücretsiz API erişimi olan tek notlı bir DA kontrol ve kayıt uygulaması yapabilir ve bunu iyi diyebilirsiniz. Senin kadar, gerçekten.